Επιλογή switch για οικιακό δίκτυο


Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
Τι παίχτηκε σε εμένα τότε γιατί είμαι σίγουρος ότι άλλαξε.φαινοταν η παλιά στο emby.παιζει να να έχει επιλογή dhcp και να το έχω ενεργοποιήσει;

Καταλαβαίνω σωστά πως δεν είναι static η κοιτάζω λάθος;
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Τι παίχτηκε σε εμένα τότε γιατί είμαι σίγουρος ότι άλλαξε.φαινοταν η παλιά στο emby.παιζει να να έχει επιλογή dhcp και να το έχω ενεργοποιήσει;

Καταλαβαίνω σωστά πως δεν είναι static η κοιτάζω λάθος;
Σώστα ΔΕΝ είναι static.

Τσέκαρε το από κάτω box
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Το φαντάστηκα. Ενεργοποίησα το SSH στο NAS. Θα δω μήπως μπορέσω να βρω το επίμαχο αρχείο.
OK, αυτό το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε. Έκανα log in στον Emby server.

Ξέρει κάποιος πώς προσθέτω αρχεία/φακέλους για να γίνουν διαθέσιμα σε άλλες συσκευές;
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Εάν εννοείς πως δημιουργείς νέο κοινόχρηστο φάκελο, File Station -> New share
Για το ποια αρχεία βλέπει το emby στη βιβλιοθήκη του, προσθέτεις φακέλους από το web interface του.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Για το ποια αρχεία βλέπει το emby στη βιβλιοθήκη του, προσθέτεις φακέλους από το web interface του.
Τους πρόσθεσα, αλλά τίποτα. Δεν εμφανίζεται κάτι.:(
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Τους πρόσθεσα, αλλά τίποτα. Δεν εμφανίζεται κάτι.:(
Ο χρήστης που μπαίνεις στο emby έχει πρόσβαση στις νέες βιβλιοθήκες; Ή απλά "access to all libraries" για ευκολία.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Ο χρήστης που μπαίνεις στο emby έχει πρόσβαση στις νέες βιβλιοθήκες; Ή απλά "access to all libraries" για ευκολία.
Εμ,ναι. Άσε να το δω πιο μετά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Ο χρήστης που μπαίνεις στο emby έχει πρόσβαση στις νέες βιβλιοθήκες; Ή απλά "access to all libraries" για ευκολία.
Ναι, έχει, μόλις το έλεγξα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
"Έπαιξε" αναβάθμιση, εις διπλούν!

Αντικατέστησα το ένα mAP Lite με το wAP AC!

pic3.jpg


Λίγο unboxing (λείπει το πλαίσιο στήριξης σε ταβάνι/τοίχο κι η βάση που "δένει" το access point με το πλαίσιο, τα είχα ήδη τοποθετήσει):
pic5.jpg


και τοποθετημένο:

pic1.jpg


pic2.jpg


Λόγω λευκού χρώματος και απουσίας εμφανών leds, σχεδόν "χάνεται" στο ταβάνι. Τροφοδοτείται από ΡοΕ, όπως και το προηγούμενο.

Με ταυτόχρονη εκπομπή dual band Wi-Fi (2.4GHz & 5GHz) συνδέονται ασύρματα όλες οι παλιές και νεότερες συσκευές, χωρίς πρόβλημα. Η ταχύτητα δε στα 5GHz είναι εμφανώς γρηγορότερη από τα 2.4GHz στα οποία "έπαιζε" το mAP Lite. Συν του ότι το wAP AC έχει θύρες gigabit ethernet σε αντίθεση με το mAP Lite που η θύρα ethernet ήταν 10/100Mbps.

Μιας κι είναι weatherproof, πήρα κι ένα για την αυλή. :)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.307
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top