Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Βρε Ελένη γράφεις το παρακάτω:

Οι τιμές στα public ξεκινάνε από τα 6 ευρω και φτάνουν το πολύ 12 ευρω οι εντελώς νέες κυκλοφορίες..
Κοίτα όμως και αυτό...

Αντιγράφω από play.com:

Dirty Deeds -> 5.49 euros, free delivery
Little boy blue -> 6.39 euros, free delivery
Rise of the footsoldier -> 6.49 euros, free delivery
Nitro -> 6.49 euros, free delivery
La Zona ->16.99 euros, free delivery
Unrest -> 9.99 euros, free delivery
Weirdsville -> 3.99 euros, free delivery

Είναι λογικό?Εκτός και αν η αξία του υποτιτλισμού στην Ελλάδα κοστίζει όσο ένα DVD στο εξωτερικό...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Καλησπέρα Ελένη :107:


Έχετε εύλογα πολλά ερωτήματα τα οποία θέλουν απάντηση.
Η συζήτηση είναι σχετικά γενική, οπότε είναι λογικό να περιμένουμε πολλές και διαφορετικές απαντήσεις. Και βεβαίως, δεν περιμένουμε απαντήσεις μόνο από εσένα. Διάλογος γίνεται και τις περισσότερες φορές απαντήσεις και συμπεράσματα βγαίνουν ακόμα και μέσα από τη ροή της κουβέντας.
Μη το παίρνεις πατριωτικά.......
Αλλά από την άλλη μη γεμίζεις το thread με προβολή δικών σας ταινιών, γιατί χάνεις την αντικειμενικότητά σου στα μάτια των μελών!



Έχετε όμως και πολλές απορίες τις οποίες τις έχω ήδη απαντήσει
Οι απορίες δεν είναι οι ίδιες. Συνήθως ξεχειλώνουν, αναζητούν πιο βαθιά νοήματα ή λεπτομερέστερες αναλύσεις.
Υπάρχουν 2 βασικά σενάρια.....
Ή αυτός που ρωτάει δεν καλύφθηκε από τις απαντήσεις ή απλά βαρέθηκε να διαβάσει 5-10 σελίδες που προηγήθηκαν.....
Και στις δύο περιπτώσεις (που συμβαίνουν στο 90% των περιπτώσεων σε μεγάλα forums) κάποιος αναλαμβάνει να βγάλει το φίδι από την τρύπα. Είτε απαντώντας με quote στο συγκεκριμένο κείμενο/ ερώτηση με ένα σαφές και στοχευμένο κείμενο είτε απλά (πάλι με quote) δίνεις το link του παλιότερου post στο οποίο (θεωρείς ότι) έχεις ήδη απαντήσει....



Για παράδειγμα κάποιος είπε για τις ταινίες της Maiandros ότι είναι πιο ακριβές από ότι στο play.com.Αλήθεια ποίος σας το είπε αυτό και το λέτε έτσι αυθαίρετα?
Η απάντηση ήρθε στο καπάκι......
Έχει άδικο ο geofromalimos?



Οι τιμές στα public ξεκινάνε από τα 6 ευρω και φτάνουν το πολύ 12 ευρω οι εντελώς νέες κυκλοφορίες.. Αν είναι δυνατόν. Πάτε στην 4η σελίδα και δείτε ολόκληρο άρθρο μου για τις τιμές Έλεος…
Να κάνετε τον κόπο και να κοιτάτε προηγούμενες απαντήσεις μου και να μην δίνετε λανθασμένες ειδήσεις οι οποίες βεβαίως οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα.
Τι με χαλάει εδώ......
Όλη η κουβέντα έχει γυρίσει (για αρκετούς) στο στυλ: τι είπε και πάμε να της/ του δείξουμε πως έχει άδικο.
Και από εσένα και από τα υπόλοιπα μέλη.......
Αυτό είναι λογικό στις περισσότερες συζητήσεις στον αέρα.
Αλλά θεωρώ πως η ύπαρξη αντιπαλότητας ξεκινά από κάποιες εκφράσεις που έχεις χρησιμοποιήσει σε αρκετά σου posts....
Δες σε παρακαλώ τα υπογραμμισμένα (από εμένα) λεγόμενά σου στο ακριβώς παραπάνω quote.
Εμένα μου φαίνονται κάπως...
Και το ίδιο σε αρκετούς που συμμετέχουν στην κουβέντα....
Αν ήσουν πιο διαλλακτική (είμαι σίγουρος πως μπορείς, το έχω δει σε άλλα σου posts) και έφερνες την συζήτηση σε πιο ήρεμα νερά, θα μπορούσες να πείσεις / καταφέρεις περισσότερους/ περισσότερα.
ΙΜΗΟ πάντα, και τα γράφω για το καλό της κουβέντας....
Μη με παρεξηγήσεις....:126:




Κάποιοι ενδεχομένως να το κάνουν επίτηδες αλλά η πλειοψηφία από εσάς δεν έχει κάποιο λόγο να το κάνει αυτό.
Κανείς δεν το κάνει επίτηδες....
Και ξέρεις γιατί?
Γιατί δεν έχουν κανένα απολύτως κέρδος ή όφελος να το κάνουν......
Σε αντίθεση ίσως με εσένα. (δυστυχώς δεν το λέω εγώ, αλλά αυτή είναι η εικόνα που βγαίνει προς τα έξω για το πρόσωπό σου)
Οπότε τα μέλη θέλουν να μάθουν (με ανοιχτά αυτιά και μάτια) για την αγορά αλλά κάτι ο τρόπος σου, κάτι η καχυποψία που δυστυχώς υπάρχει (και θα εξακολουθεί να υπάρχει όσο εσύ σηκώνεις off topic διαφημίσεις ταινιών σας στο συγκεκριμένο thread) και να πως «χαλάει το γλυκό»





Σας καταλαβαίνω ότι έχετε να κάνετε με μια συνεργάτη μιας εταιρίας και δεν υπάρχει καμία περίπτωση κανείς σας να μην αμφισβητεί έστω και το παραμικρό από αυτά που λέω. Ακόμη και οι ταινίες που σας παρουσιάζω τiς βγάζετε Nok Out χωρίς καν να δείτε το trailer.
Τα παιδιά δεν τις βγάζουν knock out για το έτσι θέλω....
Οι βαθμολογίες του imdb δίνουν αφορμή για τα πρώτα σχόλια.....
Σου υπόσχομαι πως κάποιο βράδυ θα κάτσω να δω ταινία σας και θα σχολιάσω όσο αντικειμενικότερα μπορώ. Απλά δεν μπορώ να το κάνω άμεσα γιατί δεν έχω τον χρόνο! Αλλά θα το κάνω!





Πάντως να ξέρετε ότι oποιος πιστεύει αυτά που λέω καλός και όποιος δεν πιστεύει πάλι καλώς.

ΤΟ ΕΠΕΝΑΛΑΜΒΑΝΩ
Δεν προσπαθώ να σας πείσω για οτιδήποτε. Ούτε ότι δεν είμαι ελέφαντας γιατί σε λίγο μάλλον πρέπει να αποδείξω και αυτό σε κάποιους.
Εγώ μερικές πληροφορίες δίνω όποιος θέλει τις πιστεύει και όποιος θέλει όχι.
Είναι τόσο απλό που δεν μπορεί να γίνει απλουστοτερο.

Μα είναι προφανές το γεγονός πως καλώς ή κακώς, θα υπάρχουν άνθρωποι που θα σε πιστέψουν και κάποιοι που δεν....
Το να το γράψεις όμως ακούγεται «κάπως» και συγκαταλέγεται στην λίστα με τα παραπάνω υπογραμμισμένα......:121:
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Giovani καταρχήν δεν θα έπρεπε να απαντήσω

ευχαριστώ για το μάθημα καλής συμπεριφοράς που μου έκανες αλλά πέρα από τα υπόλοιπα είσαι εντελώς εκτός θέματος .

Εάν θέλεις να μου πεις κάτι, υπάρχει και το προσωπικό μήνυμα .Έτσι αυτό που μου αφήνεις να καταλάβω είναι ότι το κάνεις για το Θεαθήναι και όχι για την ουσία

Πρότεινα σε κάποιο μέλος να αναρτήσει ένα ποστ που να αφορά εμένα μπορείς εάν θέλεις να το προτείνεις στους διαχειριστές του forum να το υιοθετήσουν
(Δες το στα Μαμμόθρεφτα) .

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο 90% από αυτά που μου προσάπτεις.
Ίσως η διάφορα μας πιθανόν να είναι ότι εγώ μπορώ από ότι βλέπεις να συνεχίσω τη κουβέντα και έτσι όπως έχει.

Μου προσάπτεις ότι κάνω στείρα διαφήμιση (Πάρε σειρά γιατί είναι πολλοί)
Ας πούμε ότι είναι έτσι
Ξέχασες ότι το κάνω επώνυμα?
Ξέχασες πιο ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα όταν έγινα μέλος?
Ναι να συστηθώ με ονοματεπώνυμο και ποιανής εταιρίας συνεργάτης είμαι.
Όποιον ενοχλεί ας μην μπαίνει στον κόπο να διαβάζει τα ποστ που αναρτώ.

Ένα κλικ στο ποντίκι είναι. Απλά μην το πατάτε.

Μπορείτε να λέτε την γνώμη σας για ταινίες της Maiandros όποιες και να είναι αυτές
Ειλικρινά δεν με ενοχλεί καθόλου.

Ξέρετε τι θα έπρεπε να κάνω? Να πω το εξής.
"Γεια σας είμαι συνεργάτης της maiandros και σας παρουσιάζω μια ταινία της Odeon".
Μάλλον έτσι θα ήμουνα αντικειμενική.
Για γέλια και για κλάματα δηλαδή



Δεν παίρνω πατριωτικά τίποτα αγαπητέ μου. Περνάω απλά ευχάριστα την ώρα μου.

Από ότι βλέπω σε πειράζουνε μόνο οι δικές μου φράσεις και όχι κάποιου άλλου.
Γιατί άραγε?

Δεν θέλω να μου υποσχεθείς ότι θα δεις ταινία που πρότεινα. Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις είναι δικαίωμα σου.

Σας ενοχλεί από ότι καταλαβαίνω η επιτυχία αυτού του ποστ .
Με αυτά που κάνετε όμως του δίνετε περισσότερη ισχύ…
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Τώρα για την ουσία του θέματος που για μια ακόμη φορά δεν μπόρεσα να μιλήσω θα σας πω το εξής.

Το play.com είναι από ότι βλέπετε κάτι σαν το e-bay.
Απευθύνετε σε πάρα πολλούς χρήστες στο internet.Οι ποσότητες που διακινούνται είναι τεράστιες. Καθώς και οι παραγγελίες από τις εταιρίες διανομής παγκοσμίως.
Αγοράζοντας τέτοιες ποσότητες μπορεί και πετυχαίνει πραγματικά πολύ χαμηλή τιμή και σε αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε σχεδόν τίποτα..
Η maiandros είναι η μόνη εταιρία που πουλάει σε αυτές τις τιμές και αποτρέπει στην ουσία σε κάποιον να μπει στη διαδικασία και να το παραγγείλει από το internet.
Για τις άλλες εταιρίες ρωτήστε τους ίδιους. Πιθανόν να μην τους ενδιαφέρετε σαν πελάτες Μια εξήγηση που σκέφτομαι είναι ότι και φτηνά να ήταν, πολλοί από εσάς πάλι θα αγοράζατε μέσω internet από καθαρά προσωπική επιλογή.

Δεν είναι οι υπότιτλοι ακριβοί. Είναι όμως ακριβό το πνευματικό δικαίωμα το οποίο για πολλούς που δεν ξέρουν (Μάλλον όλοι) φορολογείται με 20% από την εφορία (Διακρατική συμφωνία Ελλάδος-Αμερικής) χωρίς να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν τελικό έξοδο.
Αυτά συμβαίνουν στην Ελλαδίτσα μας δυστυχώς.
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Σας ενοχλεί από ότι καταλαβαίνω η επιτυχία αυτού του ποστ .
Με αυτά που κάνετε όμως του δίνετε περισσότερη ισχύ…
Ασχολίαστο...

Η maiandros είναι η μόνη εταιρία που πουλάει σε αυτές τις τιμές και αποτρέπει στην ουσία σε κάποιον να μπει στη διαδικασία και να το παραγγείλει από το internet.
Επειδή δεν ξέρω και ενδιαφέρομαι να μάθω:

1.Μπορείς πχ να μου αναλύσεις το κόστος αγοράς δικαιωμάτων,υποτιτλισμού,authoring,πώλησης στο κατάστημα και τέλος την τιμή που έχει μια συγκεκριμένη ταινία όταν πάω εγώ να την αγοράσω.Μια οποιαδήποτε ταινία της Maiandros!

2.Στην maiandros έχουν γίνει συζητήσεις για blurays?Σε τι φάση βρίσκεστε?

Τελος να σου πω πως αν και οι ελληνικές εταιρίες διανομής είχαν φροντίσει να έχουν λογικές τιμές,θα είχαν και ανάλογες πωλήσεις.Δεν το λέω εγώ,το λέει η κοινή λογική...

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Βρε geo....:114:
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Από ότι παρατήρησα υπάρχει συνάδελφος μου στο Forum
Rosebud
και λέει αρκετά πράγματα για μια ταινία που κυκλοφορεί στους κινηματογράφους και μάλιστα η υπογραφή του παραπέμπει κατευθείαν στο site της εταιρίας.
Αλήθεια εκεί γιατί δεν σχολιάζει κανείς?
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Geo
Φυσικά δεν μπορώ να σου αναφέρω τιμές.
Ωστόσο έχε υπόψη σου ότι το Hollywood λόγω ονόματος είναι πανάκριβο.
Έστω και β και γ διαλογής ταινίες τις πουλάνε για χρυσάφι και δεν το συζητάνε κιόλας. Τώρα η επιλογή της Maiandros είναι αυτή δεν μπορώ να σου δώσω παραπάνω εξηγήσεις γιατί το κάνει αυτό και δεν επιλέγει ας πούμε ευρωπαϊκό κινηματογράφο που είναι σαφώς φθηνότερος.
Το Authoring και ο υποτιτλισμός δεν είναι τίποτε σπουδαίο μπροστά στα δικαιώματα + τους φόρους προς το ελληνικό δημόσιο.
Η τελική τιμή έχει να κάνει κυρίως με το κόστος αγοράς του δικαιώματος και πολύ λιγότερο με τα υπόλοιπα..
Το ξέρω ότι θα ήθελες να μιλήσω με αριθμούς αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοια συζήτηση στον αέρα και πιστεύω να καταλαβαίνεις γιατί.

Blu-ray
Όχι μόνο έχουν γίνει συζητήσεις αλλά και πολλά περισσότερα. Δεν μπορώ να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για αυτό το θέμα.

Και φυσικά συμφωνούμε απόλυτα για αυτό που αναφέρεις για τις εταιρίες.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Από ότι παρατήρησα υπάρχει συνάδελφος μου στο Forum
Rosebud
και λέει αρκετά πράγματα για μια ταινία που κυκλοφορεί στους κινηματογράφους και μάλιστα η υπογραφή του παραπέμπει κατευθείαν στο site της εταιρίας.
Αλήθεια εκεί γιατί δεν σχολιάζει κανείς?
Καλησπερα Ελενη,
για την αποφυγη καθε παρεξηγησης, ο Rosebud ειναι κριτικος κινηματογραφικων ταινιων.
Το δε nick του δεν εχει να κανει με την εταιρεια διανομης αλλα με την
γνωστη ταινια "Πολιτης Κειν":126:
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Από ότι παρατήρησα υπάρχει συνάδελφος μου στο Forum
Ρε παιδιά πως και μας ξέφυγε αυτός????? :142:

Αστειεύομαι φυσικά...

Καταλαβαίνω για τις τιμές όταν λέω νούμερα βέβαια δεν εννοώ απαραίτητα πχ τιμές σε ευρώ,έστω και με ποσοστά θα ήμουν καλυμμένος.Anyway.Μπράβο για τα Bluray αν και αργήσατε πολύ οφείλω να ομολογήσω...Κάλλιο αργά παρά ποτέ...

PS:Απόψε θα δώ το dirty deeds και θα το σχολιάσω στο ανάλογο thread.To rise of the footsoldier δεν το είδα γιατί δεν είχα την ψυχολογία να το δω το Σ/Κ.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Καλησπερα Ελενη,
για την αποφυγη καθε παρεξηγησης, ο Rosebud ειναι κριτικος κινηματογραφικων ταινιων.
Το δε nick του δεν εχει να κανει με την εταιρεια διανομης αλλα με την
γνωστη ταινια "Πολιτης Κειν":126:
Και φυσικά στην υπογραφή του δεν υπάρχει κανένα site εταιρίας, όπως αναφέρθηκε ψευδώς, αλλα το προσωπικό του μπλοκ




http://lessthanzervo.blogspot.com/
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Βασίλη, ο Γιάννης νομίζω ότι έθεσε το θέμα από άποψη δεοντολογίας, και δεν προσάπτει στη HelenMel ότι αποκρύπτει την επαγγελματική της ιδιότητα.

Απλώς επειδή μεταξύ των αναγνωστών υπάρχουν και οι μη τακτικοί, οι επαγγελματίες κάποιου χώρου για τον οποίο συζητούνται διάφορα θέματα σωστό είναι να διευκρινίζουν μόνιμα (και το βολικότερο είναι μέσω της υπογραφής) το είδος της εμπλοκής τους με αυτόν, ώστε για τα γραφόμενά τους που αφορούν τον κλάδο τους, το συμπέρασμα να μπορεί να εξαχθεί από τον καθένα, και όχι μόνο από όσους γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις.

Ανδρέα χτύπησες φλέβα.
Η γνώμη μου χωρίς να έχω φυσικά τίποτε με τον άνθρωπο για το επάγγελμα του είναι κάκιστη.
Είμαστε πάλι εκτός θέματος βέβαια αλλά να ρωτήσω ότι πιθανών να δουλεύει σε κάποιο έντυπο?
Και αν ναι εκπροσωπεί κάποιο από αυτά η εκπροσωπεί τον εαυτό του σαν μέλος του forum.?

Θυμίζω βέβαια και κάποιο από τα Post στην αρχή αυτής της κουβέντας περί δεοντολογίας που κάποιοι πήγαν να μου προσάψουν για την υπογραφή μου…
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Μία σκέψη που κάνω είναι η εξής (και ελπίζω όχι παρεξηγήσιμη :126:):
Θα προτιμούσα να βάλεις στην υπογραφή σου την εταιρία διανομής στην οποία εργάζεσαι για να ξέρουμε όλοι πόσο αντικειμενικά μπορούμε να διαβάζουμε ανάμεσα στις γραμμές του παραπάνω κειμένου!

Δεν είναι υποχρεωτικό.
Είναι πρόταση και βεβαίως συζητήσιμη!! :107:
Αλλο ενα...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Re: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Ανδρέα χτύπησες φλέβα.
Ειλικρινα, δεν καταλαβαινω Ελενη μου:203:

Η γνώμη μου χωρίς να έχω φυσικά τίποτε με τον άνθρωπο για το επάγγελμα του είναι κάκιστη.
Η δικη μου, γνωριζοντας τον τοσα χρονια δε, ειναι μαλλον αριστη.

Είμαστε πάλι εκτός θέματος βέβαια αλλά να ρωτήσω ότι πιθανών να δουλεύει σε κάποιο έντυπο?
Απο οσο γνωριζω, οχι.
Αλλα και να δουλευε που ειναι το προβλημα?
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν επαγγελματία η μη σε αυτό το forum.
Μακάρι να ήταν και άλλοι σε αυτό το site ειλικρινά
Και φυσικά δεν συμβαίνει απόλυτος τίποτε αν δούλευε κάπου.
Μεγειά του με χαρά του.

Απλά μια ερώτηση έκανα και μάλιστα τοποθέτησα και κάποια ποστ τα οποία αποδεικνύουν ότι τελικά ζήτημα δεοντολογίας της εμφάνισης της ιδιότητας μου προκύπτει μόνο για εμένα.
Για κανέναν άλλο από ότι βλέπω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
Όλοι σχεδόν μου κάνουν παρατηρήσεις για την διαφήμιση που κάνω αλλά πάλι μόνο εμένα
Αν νομίζεις ότι είναι σωστή αντιμετώπιση αυτή παραδίδω τα όπλα…
 


Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Δεν καταλαβαινω γιατι αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια !!!

Ελενη δεν σε εμποδιζει κανεις να βαζεις παρουσιασεις των ταινιων της εταιρειας που δουλευεις !!!

Μην πλατιαζουμε το θεμα παρακαλω !!
 

Μηνύματα
156
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Καταρχήν να πω πως δεν υπάρχει καμία υπογραφή κάτω από το κείμενο μου, αλλά το μέρος από όπου είναι παρμένο ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Αυτό είναι το σωστό και το πρέπων όταν αντιγράφεις ένα κείμενο από κάπου, ακόμη και αν είσαι ο ίδιος συντάκτης.

Δεύτερον. Ακόμη και διαφορετική εκτίμηση να υπάρχει για την ύπαρξη της φερόμενης σαν υπογραφής, έχω ήδη πάρει την άδεια από τον Ιδρυτή για να το κάνω, πριν το κάνω.

Τρίτον. Ανδρέα, όταν αναφέρεις ταινίες σαν τον Πολίτη Κέιν, ακόμη και σε πρόσωπα που εργάζονται στην βιομηχανία του θεάματος, μην παίρνεις σαν δεδομένο ότι μπορεί να την ξέρουν. Και αν την έχουν ακούσει τάχα, μην παίρνεις και όρκο πως την έχουν δει...

Τέταρτον. Ευτυχώς που γνωρίζω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το 99.9 τοις εκατό όσων εργάζονται σε εταιρίες διανομής και μπορώ να διαβεβαιώσω πως άπαντες είναι άριστοι επαγγελματίες στον τομέα τους και γνώστες της έβδομης τέχνης. Δυστυχώς μου διέφυγε το λοιπό κι έχασε η Βενετιά βελόνι...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Απλά μια ερώτηση έκανα και μάλιστα τοποθέτησα και κάποια ποστ τα οποία αποδεικνύουν ότι τελικά ζήτημα δεοντολογίας της εμφάνισης της ιδιότητας μου προκύπτει μόνο για εμένα.
Για κανέναν άλλο από ότι βλέπω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
Όλοι σχεδόν μου κάνουν παρατηρήσεις για την διαφήμιση που κάνω αλλά πάλι μόνο εμένα
Αν νομίζεις ότι είναι σωστή αντιμετώπιση αυτή παραδίδω τα όπλα…
Επετρεψε μου να σου πω δυο λογια και εαν θες τα ακους, εαν οχι
και πολι δεν πειραζει.
Εαν εκανες αυτο που κανεις-να προωθεις ταινιες της εταιρειας
που απασχολεισαι δηλαδη-αλλα συγχρονως εγραφες και δυο λογια
και για καποιες που δεν ανηκαν στην εταιρεια σας.Η εαν εσπευδες
να απαντησεις σε μια ερωτηση που θα διατυπωνε ενα μελος
του φορουμ ζητωντας μια βοηθεια.
Απο εκεινη την στιγμη και μετα, και με δεδομενη την δηλωση
της ιδιοτητας σου, γινεσαι αποδεκτη ως μελος της κοινοτητας
με σκοπο οχι μονο να προωθησει αλλα και να βοηθησει.
Το φορουμ που διαβαζεις διαθετει πολλους επαγγελματιες.
Ισως δεν εχει γινει αντιληπτο σε εσενα ακομα διοτι προφανως
δεν διαβαζεις τις υπολοιπες κατηγοριες.
Αυτοι οι επαγγελματιες λοιπον Ελενη, εχουν γνωρισει καποιες
"δυσκολες" στιγμες διοτι αντιμετωπιζονται συνηθως με καχυποψια.
Και ειναι φυσικο, ετσι δεν ειναι?
Και καθως πιθανολογω πως δεν το γνωριζεις, αυτη την στιγμη
σου γραφει ενας επαγγελματιας ο οποιος εχει πικραθει και στεναχωρεθει ουκ
ολιγες φορες απο την σταση συνφορουμιτων του σε αυτο αλλα
και σε αλλα φορα.
Σε αυτες τις περιπτωσεις αυτο που σε "κρατα" ειναι η αγαπη για
το ιδιο το φορουμ αλλα και τα "πιστευω" με τα οποια σε μεγαλωσαν.

Καλη μου Ελενη, το ευκολο ειναι να κατηγορεις και να κρινεις.
Το δυσκολο ειναι να εισαι δικαιος.
Ρωτα τον εαυτο σου πρωτα απο ολα τι θελει και αφου το ξεκαθαρισεις
τοτε μπορεις να απαιτησεις και απο τους υπολοιπους να σεβαστουν
την επιθυμια σου.


Σε καθε περιπτωση, η απαντηση μου στην τελευταια ερωτηση
σου ειναι "οχι"
Αλλα φταις και εσυ για αυτο...:126:
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

ΤΙΤΛΟΣ
ΟΙ ΑΡΙΣΤΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ


Εδώ είμαστε λοιπόν.
Αυτό και αν είναι έκπληξη . Ένας κριτικός κινηματογράφου επιτέλους μίλησε
Και τι είπε? Γνωρίζει το 99,9 % των διανομέων και δεν γνωρίζει την Maiandros.
Τώρα μάλλον εγώ πρέπει να βάλω τα κλάματα. Και να ειδοποιήσω και τους μέτοχους ώστε να κλαίμε όλοι μαζί…

Αγαπητέ κριτικέ κινηματογράφου όλοι για σένα είναι άριστοι επαγγελματίες για αυτό κατάντησαν τον χώρο μας σαν να μη πω τη.

Και όχι μόνο θα έπρεπε να αναρωτιέστε για αυτό που τόσα χρόνια σας ανεχόμαστε αλλά έχετε και το θράσος να βγαίνετε και να απαξιώνετε όποιον πάει να σπάσει το κατεστημένο και το σύστημα. Για πιο λόγο άραγε?
Και άντε εγώ το καταλαβαίνω ο κόσμος όμως που σας διαβάζει τι φταίει?
Ο κόσμος που οι επαγγελματίες γνωστοί σου των στρέψανε να ψάχνετε να αγοράζει από το εξωτερικό να κατεβάζει τζάμπα από το internet και να παίρνει εφημερίδες με dvd? Όλα τα μέλη διαμαρτύρονται για της υπηρεσίες των επαγγελματιών γνωστών σου αλλά μάλλον δεν σε πολύ ενδιαφέρει από ότι βλέπω αυτό.
Αυτοί είναι οι γνωστοί σου άριστη επαγγελματίες.? Να τους χαίρεσαι λοιπόν.
Και ας μην ξέρεις την Maiandros


Τώρα με συγχωρείς αλλά θα τα πούμε αύριο γιατί πρέπει να πάρω ένα μαντήλι να σκουπίσω τα δάκρυα

Ανδρέα δεχτά τα όσα μου είπες…
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.347
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top