Η αρρώστια του tuning

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.417
Reaction score
27.704
θελω να μην ακουω τσικ και δεν αλλαζω την ανεση μου με τιποτα...
Μια από τα ίδια..

Πάντως Γιάννη β την μεγαλύτερη ηρεμία πέτυχα όταν πούλησα το linn sondek που ήθελε ρύθμιση κάθε λίγο και λιγάκι και πήρα πικαπ μάζας.
Στην συνέχεια ηρέμησα όταν πούλησα τα πάντα και πήρα ενεργά και το κερασάκι όταν τα συνέδεσα με Spotify.
Σωστός. Ενεργά, Pro, υπολογιστή για μουσική και ταινίες και εδώ τελείωσε το πανηγύρι. Ότι άλλο είναι σκλαβιά για μένα.
Το ωραίο είναι ότι στην εποχή μας υπάρχει τέτοια εξειδίκευση που δεν θα έπρεπε να χάνουμε τον προσωπικό μας χρόνο για τίποτα.
Αυτό. :thumbsup:

τσιγκουνιά
Το φθηνό είναι πάντα το πιο ακριβό.
Όταν τα καταλάβει αυτό, σώθηκε.
Δειτε τι κανουν και πως αντιμετωπιζουν σοβαροι, μεγαλοι, πετυχημενοι ανθρωποι τετοιες καταστασεις για να παραδειγματιστειτε.
:rolleyes:

Ας συμφωνήσουμε στα βασικά... ο επαγγελματίας πρέπει να δίνει άμεση κι ολοκληρωτική λύση στα θέματα της ειδικότητας του κι όταν τελειώνει να μην μένουν τα μισά αφτιαχτα με τα καλώδια να κρέμονται ας πούμε και να σε στέλνει σ άλλη ειδικότητα δήθεν, αφού τα πάντα είναι σωστά κι αν δε δουλεύει τίποτα φταίει άλλος. Μετά να πληρωθεί όσο έχει ζητήσει κι εγώ θα είμαι ευτυχής.
Γιατί η εμπειρία μου με ειδικούς, μου έχει αποκαλύψει ότι αν δεν ξέρεις μόνος σου την έβαψες!
Και δεν είμαι τόσο περίεργος...

Οπωσδήποτε όμως κι ο πελάτης που τα ξέρει όλα είναι θέμα...μη σου τύχει γενικά κι αυτός.
Σωστοί επαγγελματίες υπάρχουν σε όλα τα επαγγέλματα απλά θέλουν και τα ανάλογα χρήματα. Σωστή δουλειά με το κόστος που θέλει ο πελάτης ΔΕΝ γίνεται. Απλό. Οπότε καταλαβαίνουμε ότι μάλλον φταίει η κακή έρευνα σε συνδυασμό με τα καβούρια στη τσέπη. :whistling:
 



jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Εγώ δεν θα έμπαινα κάτω από το αυτοκίνητο αν ήταν επάνω σε ένα τέτοιο...Ούτε το αυτοκίνητό μου θα το ανέβαζα επάνω του...
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Η συζητηση ειναι πολυτιμη για ενα πραγμα.
Δειχνει ποσο διαφορετικες ειναι οι αναγκες του καθενος αλλα και οι αποψεις
για πραγματα τοσο υποκειμενικα οσο ο χρονος
και τοσο ξεκαθαρα οσο η παροχη υπηρεσιων.
Σε κοινο υποτιθεται αντικειμενο ετσι;

Συνεπως οι ρετσετες που μοιραζονται με ευκολια προς πασα κατευθυνση
ειναι αστοχες, χαμενος χρονος.
Πεφτουν στο κενο αν δεν αφορουν σε πολυ συγκεκριμενα προβληματα.

ΥΓ. Για το δανειο fine tuning που εκανα μονος και αξιζε με το παραπανω
Ο ελληνας σπεσιαλιστας θα μου ελεγε οτι δεν γινεται ειναι επικινδυνο και δεν προσφερει τιποτα.
 

Y

Yiannis_B

Guest
Η συζητηση ειναι πολυτιμη για ενα πραγμα.
Δειχνει ποσο διαφορετικες ειναι οι αναγκες του καθενος αλλα και οι αποψεις
για πραγματα τοσο υποκειμενικα οσο ο χρονος
και τοσο ξεκαθαρα οσο η παροχη υπηρεσιων.
Σε κοινο υποτιθεται αντικειμενο ετσι;

Συνεπως οι ρετσετες που μοιραζονται με ευκολια προς πασα κατευθυνση
ειναι αστοχες, χαμενος χρονος.
Πεφτουν στο κενο αν δεν αφορουν σε πολυ συγκεκριμενα προβληματα.

ΥΓ. Για το δανειο fine tuning που εκανα μονος και αξιζε με το παραπανω
Ο ελληνας σπεσιαλιστας θα μου ελεγε οτι δεν γινεται ειναι επικινδυνο και δεν προσφερει τιποτα.
- κάτι έμαθα πρωί-πρωί. :rolleyes:

ρετσέτα
Ιταλικό δάνειο που έως σήμερα χρησιμοποιείται με τη σημασία της μαγειρικής συνταγής, σε περιοχές μεγάλης επίδρασης του Ιταλικού στοιχείου, όπως στην Κεφαλλονιά.

Παλαιότερα, έως τα μέσα περίπου του 20ου αιώνα, παραδόξως είχε ακόμα ευρύτερη χρήση σε περισσότερους κλάδους καθημερινών κοινωνικών και επαγγελματικών δραστηριοτήτων. Έτσι, θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί αντί του εγχειριδίου του μηχανικού και του τεχνικού, του βιβλίου οδηγιών χρήσης κάποιας συσκευής ή διάταξης, του τεφτεριού του μπακάλη, ακόμα και του συνταγολογίου του γιατρού ή και των πινάκων λογαρίθμων των μαθητών!

Γενικότερα, κάποτε λέγαμε ρετσέτα το μικρό σημειωματάριο ή φυλλάδιο που περιείχε καταλόγους στοιχείων, οδηγίες, βασικές αρχές και «εργαλεία» κ.α. σημαντικές σημειώσεις για τον κάτοχο. Η πλησιέστερη στην της μητρικής γλώσσας σημασία είναι το μικρό βιβλίο οδηγιών ή εγχειρίδιο.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ
  1. Η ρετσέτα της σιόρας Κατερίνας είναι καλά φυλαγμένο πατροπαράδοτο μυστικό και κανείς στο Αργοστόλι δεν μπόρεσε να το σπάσει.
  2. (μεταξύ έμπειρου και νεότερου μάστορα ή μηχανολόγου σε πλοίο) - Μην κάθεσαι τώρα που λείπει ο αρχιμηχανικός... Αυτός μπορεί να κουλαντρίζει τα φινιστρίνια! Άνοιξε τη ρετσέτα που έχεις στην κωλότσεπη και βουτήξου στην 5-1 να δεις τι φταίει. Και γρήγορα! Αύριο ξεμπαρκάρουμε και πρέπει να είναι όλα έτοιμα! Εγώ θα κοιτάξω το δεξιό αξονικό...
  3. Το κλασικό έργο του στωικού φιλοσόφου Επίκτητου, «Εγχειρήδιον», όπως ορίζει ο τίτλος του, αποτελεί μία ρετσέτα βιονομίας, ένα βιβλίο-εργαλείο για καλή ποιότητα ζωής και ψυχικής αγωγής. Ένα handbook ευζωίας - πώς το λέτε, βρε παιδιά;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.515
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top