Θα μας πεις μια ιστορία??

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.843
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Γιάννη έχουν Windows για να φεύγεις ευκολότερα!:143:

Τα χρόνια μου πολλά σε σένα και την οικογένειά σου, και μια καλύτερη Χρονιά από την περσυνή!:605:
Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα Σταμάτη! Μακάρι το 2013 να έχει μόνο απολαύσεις και χαρές.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Μπραβο, καλοριζικα!

Σουπερ!

(μπουμαρουν τα ηχεια ετσι οπως ειναι τοποθετημενα?)
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Ελπιζω μετα τις γιορτες να ακουσουμε την συστηματαρα σου.......:201:
Eννοείται οτι θα κανονίσουμε συνάθροιση ..βλαμμένων και δε θα λείπεις!:116:

Χαιρομαι που μπορεσα και βοηθησα καπου εστω και χωρις να μου ζητηθει η να το επιδιωξω.

Σε ευχαριστω πολυ παντως για την αναφορα σου προς το προσωπο μου.
Κάποια πράγματα, όπως το σύστημά σου, είναι must όταν τα ζει κανείς από κοντά...:404:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Re: Θα μας πεις μια ιστορία??

Μπραβο, καλοριζικα!

Σουπερ!

(μπουμαρουν τα ηχεια ετσι οπως ειναι τοποθετημενα?)
Να 'σαι καλά Γιάννο! Καλορίζικο και σε σένα το νέο πυραυλοειδές παιχνίδι σου!:444:


Τα ηχεία είναι τοποθετημένα έτσι ώστε σε καθημερινή χρήση να μην εμποδίζουν στο χώρο.
Παίζοντας σε χαμηλές στάθμες, το αποτέλεσμα δικαιώνει την τοποθέτησή τους.

Σε ακροάσεις "παιχνιδιού" που ικανοποιούν τα "κολλήματά μας", τα ηχεία τοποθετούνται 30-35 εκατοστά μπροστά και η μεταξύ τους απόσταση γίνεται 3,20 μέτρα...:119:
Τα χρόνια μου πολλά και τις ευχές μου για ένα τυχερό 2013!
 

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.247
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Μεγιές Σταμάτη !!!!
Η ONKYO στα καλυτερά της
Καλοάκουστα να είναι φιλαράκι. Χρόνια πολλά με υγεία για σένα και την οικογενειά σου.
 

Μηνύματα
1.173
Reaction score
186
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Χρόνια Πολλά, Καλή χρονιά με υγεία.

Σταμάτη σου εύχομαι ολόψυχα να τα χαρείς. Το σετ προ-τελικού P-303/U-30 είναι από τα αγαπημένα μου vintage κομμάτια. Αν ποτέ θελήσεις να τα αποχωριστείς τα "δυό παλτά" δηλώνω ενδιαφέρον!

Καλή χρονιά σε όλους!!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Χρόνια Πολλά, Καλή χρονιά με υγεία.

Σταμάτη σου εύχομαι ολόψυχα να τα χαρείς. Το σετ προ-τελικού P-303/U-30 είναι από τα αγαπημένα μου vintage κομμάτια. Αν ποτέ θελήσεις να τα αποχωριστείς τα "δυό παλτά" δηλώνω ενδιαφέρον!

Καλή χρονιά σε όλους!!
Σταύρο σου εύχομαι καλή Χρονιά και σε σένα με υγεία, δημιουργικότητα με πολλές και καλές "συλλογές",
μιας και έχουμε την ίδια τρέλλα!:605:

...Όπως λέει και το άσμα: "Τα δυο παλτά δεν είν' τρελλοί όσοι φοράνε..."
Σημείωση: Όπου η λέξη "παλτά" = "μόνιμοι έρωτες"!:116:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Μεγιές Σταμάτη !!!!
Η ONKYO στα καλυτερά της
Καλοάκουστα να είναι φιλαράκι. Χρόνια πολλά με υγεία για σένα και την οικογενειά σου.
Γιωργάρα, τις πολλές ευχές μου για ένα νέο έτος, όπως εσύ το επιθυμείς να είναι!:444:
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Τρελαμενο 'παιδι'...... :403:
Απο τοτε που τα ακουσα, μου εκατσαν πολυ ομορφα μεσα μου φιλε.

Να τα χαιρεσαι - καλο στρωσιμο και καλα ταξιδια.

Η χρονια αυτη εκτος απο την ευτυχια που σου παρεχουν τα νεα σου διαμαντια, να σου χαρισει κι οτι αλλο επιθυμεις.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Κωστή μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!
Ευχομαι και για σένα ο νέος χρόνος να φέρει ότι σου στέρησε ο προηγούμενος και το ήθελες! (ένα δεύτερο McKormack ας πούμε...):204:

Σήμερα βγήκα για να εφαρμόσω τις συμβουλές σου που μου έδωσες!
Βρήκα αυτό που μου είπες αλλά δε μου άρεσε οπτικά και θα ψαχτώ λίγο ακόμα.
Πάντως το σίγουρο είναι οτι θα κάνω αυτό που μου πρότινες!:622:
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Το σύστημα οδηγεί τα ελληνικά ηχεία της Audio Spectrum “Artemis V2”, που έχουν φροντιστεί και τιουναριστεί με ιδιαίτερο τρόπο τα crossover τους, από την ίδια την εταιρία!

Καλορίζικα Σταμάτη. Τώρα έχεις και τα σωστά ηχεία! :624:
Με αυτή την οδήγηση είμαι σίγουρος πως θα βγάζουν τον καλύτερο εαυτό τους. Αλλά και τα νέα μηχανήματα σίγουρα έχουν βρει ένα ιδανικό ταίρι!

Χρόνια πολλά και ευτυχές το νέον έτος.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Σ' ευχαριστώ πολύ Τάσο μου!
Χρόνια πολλά και πολλές ευχές σε σένα και την οικογένειά σου!
Είσαι μέσα για την επόμενη μάζωξη?:610:
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Τώρα έχεις και τα σωστά ηχεία!
Κι αν "πεσουν μεσα" και τα γιαπωνεζικα εντοσθια, θα δεις και το χαρακιρι καποιων...:140:
 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Σταμάτη έκανες πολύ μεγάλη αναβάθμιση στο σύστημά σου.

Άν σε βοηθάει και ο χώρος .....θα ακούσεις όλη τη δισκοθήκη σου απο την αρχή!!

Τα Άρτεμις όταν στηθούν σωστά δίνουν αποτέλεσμα πολύ-πολύ ικανοποιητικό και σαφώς πάνω απο την κατηγορία τιμής τους.

Ζυγισμένος ήχος με πολύ "πλούσια μεσαία" περιοχή που δένει όμορφα με το τουήτερ, αποφεύγοντας τα τσικι-τσικι.

Παρά το γεγονός ότι αυτό που ανέφερα θεωρώ ότι είναι το μεγάλο προσόν του ηχείου, είναι πολύ καλό και στις χαμηλομεσαίες του δίνοντας χορταστικά σώματα.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Γιώργαρε έχεις απόλυτο δίκιο για την προσεκτική τοποθέτησή τους στο χώρο.
Η απόφαση για την αγορά τους ήταν μονόδρομος για το χώρο μου, μετά από δοκιμές που έκανα και με διάφορα άλλα.
Tα ηχεία έδειξαν από την αρχή τα δόντια τους.

Με τον προηγούμενο συνδυασμό προ και τελικού, τα πήγαν περίφημα.
Τα 2x165W ήταν ικανά για να αλλάξουν τον τρόπο που άκουγα μέχρι τότε.

Με το νέο τελικό αν και 2x80W - μισή σχεδόν ισχύ από τον προηγούμενο, δεν παρατηρήθηκε κάποια υστέρηση στις εντάσεις.
Αντιθέτως λόγω του εύκολου φορτίου τους, αλλά και της μεγάλης τροφοδοσίας του ενισχυτή, βγήκαν άλλα πράγματα στην επιφάνεια.
Κυρίως ήρθε η ισσοροπία που έλλειπε.

Θέλουν πάντως αρκετή δουλίτσα στο στρώσιμο, για να αποδώσουν τα μέγιστα....
Έχουν παίξει μόνο 50 περίπου ώρες, από τις οποίες μόνο οι 5 ήταν για στρώσιμο, οι άλλες ....χαλαρουϊτα!

Εν τω μεταξύ μου ήρθαν και δυο καλές ιδέες για συνδεσμολογία, θα σου πω μόλις τις τεστάρω!:410:
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Εν τω μεταξύ μου ήρθαν και δυο καλές ιδέες για συνδεσμολογία, θα σου πω μόλις τις τεστάρω!:410:
Διενίσχυση; Ο ένας τελικός να οδηγεί τα tweeters και ο άλλος τελικός τα woofers των Artemis;
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Με το νέο τελικό αν και 2x80W - μισή σχεδόν ισχύ από τον προηγούμενο, δεν παρατηρήθηκε κάποια υστέρηση στις εντάσεις.
Αντιθέτως λόγω του εύκολου φορτίου τους, αλλά και της μεγάλης τροφοδοσίας του ενισχυτή, βγήκαν άλλα πράγματα στην επιφάνεια.
Τα Artemis είναι πολύ εύκολα φορτία και οδηγούνται με όλων των ειδών τους ενισχυτές. Από μικρούς λαμπάτους, μικρούς τρανζιστοράτους τάξης Α ή μικρούς Class D όπως ο Scythe, έως θηρία Τάξης Β, ή D με άπειρα watts. Δεν έχουν καμμία προτίμηση και απλώς θα επιτρέψουν στον ΚΑΘΕ ενισχυτή να βγάλει τον καλύτερό του εαυτό.
Ενισχυτής που δεν μπορεί να οδηγήσει τα Artemis δεν μπορεί να οδηγήσει τίποτα και είναι για πέταμα.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Διενίσχυση; Ο ένας τελικός να οδηγεί τα tweeters και ο άλλος τελικός τα woofers των Artemis;
Εεε αφού τα έχω, να μην τα βάλω??
Mε τρώει η περιέργεια να δω τα όριά τους! :410:

Τα Artemis είναι πολύ εύκολα φορτία και οδηγούνται με όλων των ειδών τους ενισχυτές. Από μικρούς λαμπάτους, μικρούς τρανζιστοράτους τάξης Α ή μικρούς Class D όπως ο Scythe, έως θηρία Τάξης Β, ή D με άπειρα watts. Δεν έχουν καμμία προτίμηση και απλώς θα επιτρέψουν στον ΚΑΘΕ ενισχυτή να βγάλει τον καλύτερό του εαυτό.
Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, έτσι όπως τα έπαιξε ο μικρούλης μου...
Νόμιζες οτι είχε κανένα θηρείο από πίσω και το οδηγούσε!
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Θα μας πεις μια ιστορία??

Σ' ευχαριστώ πολύ Τάσο μου!
Χρόνια πολλά και πολλές ευχές σε σένα και την οικογένειά σου!
Είσαι μέσα για την επόμενη μάζωξη?:610:
Έσπασα τον αγκώνα μου και είμαι ΑΜΕΑ τώρα... :117:
Να σκεφτείς τώρα γράφω με το ένα χέρι και με ενεργοποιημένο το accessibility options για τους ΑΜΕΑ στο control panel των windows.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.185
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top