Καλη ταινια, καλη εικονα

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.759
Reaction score
83.593
Βλέπω απ' όλα.

Αλλά είμαι κρυφοσαβουρίδης.
Κι εγώ βλέπω απ' όλα ρυθμίζοντας τη διάρκεια. Οι ταινίες του Αντρέα κρατάνε λιγότερο από trailer.
Επίσης δεν βγαίνω με γυναίκες που τους αρέσει η ποίηση και τα λουλούδια. :D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Επίσης δεν βγαίνω με γυναίκες που τους αρέσει η ποίηση και τα λουλούδια. :D
Ψεύταρε.
Η γυναίκα σου είναι ένα τρυφερό κι ευαίσθητο πλάσμα, που μέσα στα μάτια της διαβάζεις ποιήματα. Για λουλούδια δεν ξέρω.
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Mission Impossible:Rogue nation(2015)


ΜΠΑΜ!
ΚΡΑΣ!
ΜΠΡΑΜΠΑΜΟΥΜ!

Ε, δεν πιστευω να θελετε να γραψω και κατι ιδιαιτερο για αυτην τωρα.
Α ναι, οτι αυτοκιντο οδηγηθηκε, κλαπηκε, επιταχθηκε, καταστραφηκε ηταν BMW.
Καλη η συμφωνια με τους Βαυαρους παιδια, δεν λεω, αλλα χαθηκε ενα Studebaker, ενα Koenigsegg, ενα Hyundai εστω?

Περα απο τα αστεια, πολυ καλη για το ειδος της με πολυ καλη ερμηνεια-πρωτοφανες να πετυχεις καλη ερμηνεια σε παρομοιου υφους υλοποιησεις- της Rebecca Ferguson.
Πολυ γρηγορη πλοκη, δυνασαι να τελειωσεις την θεαση απνευστι.
Τωρα τι θα σας μεινουν απο ολα αυτα την επομενη μερα?
Απολυτως τιποτα!
Καθε ειδος ταινιας ομως εχει τον λογο υπαρξης της και προσωπικα δεν βρισκω καλυτερο τροπο για να ξεχαστεις απο μια κουραστικη ημερα η την παραμονη μιας δυσκολης.
Αρα προτεινεται, ειδικα για Κυριακη βραδυ

IMDB βαθμολογια:7,6 http://www.imdb.com/title/tt2381249/

 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.759
Reaction score
83.593
Τωρα τι θα σας μεινουν απο ολα αυτα την επομενη μερα?
Απολυτως τιποτα!
Αυτό είναι το νόημα της καλής ταινίας. Για τον υπόλοιπο χρόνο μας υπάρχουν άλλα πράγματα να ασχολούμαστε.
Θες δηλαδή να μας πεις ότι με αυτά που σου έμειναν από τις ταινίες με τα "υπέρτατα" μηνύματα που βλέπεις έγινες καλύτερος άνθρωπος; :p:D

Ανδρέα την βρήκες σε 1080p;
Υπάρχει μόνο σε 1080p WebRip απ' ό,τι είχα δει το πρωί.
 




ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Θες δηλαδή να μας πεις ότι με αυτά που σου έμειναν από τις ταινίες με τα "υπέρτατα" μηνύματα που βλέπεις έγινες καλύτερος άνθρωπος; :p:D



.
Ισως οχι.
Ισως ομως εμαθα να σκεφτομαι περισσοτερο.
Η να αντιλαμβανομαι με τις αισθησεις εκεινα που ουτε ηξερα πως υπηρχαν πριν....
 





lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ωραια γελασαμε, τωρα θα μου πειτε εαν το ειδε κανενας?
Υποθετω πως καποιοι εδω μεσα περιμενουν να ακουσουν και αλλες γνωμες περα απο εκεινη του γεροντα, του υλιστη και του φαλακρου πρακτορα... :p
Παρ' ολο που την εχω, και σε καλη εικονα, ενω διορθωσα κατι αθλιους υποτιτλους αρκετα, τους αποθηκευω μα αρνουνται να παιξουν! Και να ηταν η πρωτη φορα που "συμμαζευω" - περιεργο...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Το ειδες; γραψε εντυπωσεις - ενα 7παρα του βαζω παντως!
Οχι και δεν προβλεπεται να το δω πριν απο Κυριακη βραδυ το νωριτερο.
Γραψε εσυ βρε, μην ντρεπεσαι.
Δεν εχω αποκλειστικοτητες σε καποιο νημα....
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Παρ' ολο που την εχω, και σε καλη εικονα, ενω διορθωσα κατι αθλιους υποτιτλους αρκετα, τους αποθηκευω μα αρνουνται να παιξουν! Και να ηταν η πρωτη φορα που "συμμαζευω" - περιεργο...
Αν περιμενεις να το δεις με Ελληνικους....σωθηκες.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.326
Reaction score
93.916
Youth(La giovinezza) 2015


Οσοι ενδιαφερονται για ταινιες δρασης και μονον ας σταματησουν το διαβασμα αυτη την στιγμη.
Και καθως θεωρω πως ισως ακολουθησουν καποια σχολια , θετικα η αρνητικα, αλλα για ονομα οχι ειρωνικα, καλο ειναι να τα κανουν εκεινοι που θα δουν ολη την "Νιοτη"

Αφηστε με τωρα να σας πω ενα μυστικο.
Μολις τελειωσα την θεαση της "Νιοτης" και καθως η συναισθηματικη φορτιση ηταν μεγαλη, αποφασισα να μην περασω τις σκεψεις μου εκεινη την στιγμη αλλα οπως συνηθιζω την επομενη.
Πηγα ενα βημα παραπερα τουτη την φορα ομως.
Ειδα αλλη μια ταινια, εντελως αλλης αποψης, αισθητικης και περιεχομενου στο "καπακι"
Ετσι για να δω κατα ποσο ειχα επηρρεαστει απο το δευτερο "αγγλικο" εργο του Σορρεντινο.
Και εαν και ειδα μια ομολογουμενως αρκετα καλη προσπαθεια, την οποια ισως σε αλλη περιπτωση θα ειχα αναφερει σε τουτες τις γραμμες, σταθηκε πολυ λιγη.
Διοτι η "Νιοτη" ειναι ενας υμνος.
Στην ζωη, τις αντιθεσεις, την δημιουργια ακομα και σε αυτον τον ερωτα.
Και αυτος ο Ιταλος μαγος που καταφερνει και μας περναει την ελαχιστη ομορφια που μπορει να διαθετει ακομα και ενα γερασμενο, ρυτιδιασμενο κορμι.
Διοτι οι αντιθεσεις μεταξυ νιοτης και γηρατος ειναι συνεχεις και προφανεις και δεν περιοριζονται στην γνωστη σκηνη της πισινας.
Και καπου, καποια στιγμη, μεσα στο διωρο και κατι της διαρκειας της, δεν μπορει, κατι θα πετυχει ο μαεστρος και θα σας αγγιξει.
Και αυτη η αναθεματισμενη σκηνη με την κορη(Rachel Weisz) να κατηγορει τον πατερα(Michael Caine) οτι δεν σταθηκε ποτε διπλα της, Θεε μου κανει να μην ερθει ποτε. Τελικα η κολαση υπαρχει και ειναι πανω στην γη.
Η απο την αλλη, εκεινη η απιστευτη οπου πρεπει να εξηγησει στον εκπροσωπο της Βασιλισσας γιατι δεν θελει να παιχτει το εργο του.
Αφηστε τα....δυστυχως εξωμοιωνεσαι. Η μηπως ευτυχως...Μηπως και προλαβουμε και αλλαξουμε τωρα στην μεγαλη κατηφορα?

Ενα πλουσιο επιτελειο απο σπουδαια ονοματα ολοκληρωνουν τον θιασο του Σορρεντινο.
Τον οποιο εχει ντυσει με μια σπουδαια μουσικη υποκρουση, απο κλασικη και οπερα εως deep house.
Και αυτες οι καταραμενες οι Maserati πρεπει να με κυνηγουν σε καθε ταινια που βλεπω τελευταια?
Εξαιρετικη εικονα, ποτε δεν ειδα την Ελβετια τοσο ομορφη.

Διακρισειςhttp://www.imdb.com/title/tt3312830/awards?ref_=tt_awd
IMDB Βαθμολογια :7,4 http://www.imdb.com/title/tt3312830/

Youth (2015), 6/10
Ενας σκηνοθέτης που πραγματικά νοιάζεται για το θεατή.
Αφού να φανταστείτε πως έχει προβλέψει σε περίπτωση που σε πάρει ο ύπνος πριν την πιο περίτεχνη σκηνή του έργου να βάλει ένα πέρασμα μουσικής σε πολύ υψηλή ένταση ώστε να ξυπνήσεις και να μην την χάσεις.
Αλήθεια είναι ότι θα ήταν κρίμα και άδικο να χάσει κάποιος αυτή τη σκηνή. Τόσες χιλιάδες ώρες μπροστά στον υπολογιστή για να φτιαχτεί αυτό το γυναικείο ανθρωποειδές που εισέρχεται στην πισίνα τσίτσιδη. Εντάξει ρε φίλε το ξέρουμε ότι με τους υπολογιστές σήμερα φτιάχνεις αψεγάδιαστα τεχνήματα.
Κατά τα άλλα μόνο κάποιες λίγες σκηνές βρήκα ενδιαφέρουσες, μερικές ακόμα εικόνες όμορφες και όλο το άλλο βαρετό μέχρι ύπνου.

View attachment 52859
Πληγώνεις αφάνταστα τον ιδρυτή...:p
Δεν λέμε και πολύ διαφορετικά πράγματα, οι σκηνές που αναφέρει στην παρουσίαση του συμφωνώ και εγώ ότι είναι από τις πιο αξιόλογες. Απλά ο ιδρυτής είναι πιο συναισθηματικός τύπος, του ταίριαξε το στόρυ (λόγω ηλικίας φαντάζομαι) και τον πήρα από κάτω το συναίσθημα. :laugh::laugh::laugh::laugh:
:whistling:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.211
εδώ να θυμίσω ότι ο τίτλος της ταινίας είναι "Η νιότη" οπότε τα σχόλια περί ηλικίας πρέπει να εκληφθούν ως κομπλιμέντο παρακαλώ :p:p:p:p (δεν βρήκα άλλο icon που να μοιάζει με γλύψιμο :laugh::laugh::laugh::laugh:)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.431
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top