Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Και φυσικά ΣΩΣΤΟ ΚΑΔΡΟ !!!

 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Για να δούμε και τα χαρακτηριστικά του αμερικάνικου δίσκου ! Κατ' αρχήν είναι κωδικοποιημένο το βίντεο με άλλο codec σαφέστατα καλύτερο και με μεγαλύτερο bit rate, τον Η264, φυσικά κατά 1080p όπως πρέπει και φυσικά στα 24 καρέ ! Επίσης βλέπουμε ότι η διάρκεια της ταινίας είναι μεγαλύτερη, απ' ότι στην ελληνική έκδοση !!! Οχι μόνο έχουν κάνει σκ@τ@ την εικόνα και τον ήχο οι ψιλικατζήδες, αλλά έχουν κόψει και διάρκεια :142: ...

 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Αυτά τα ολίγα ! Αν παρ' όλα αυτά επιθυμείτε να δώσετε 30 ευρώ να το αγοράσετε, τι να πω !!! Πιο πολύ συμφέρει να αρχίσετε εντατικά αγγλικά για ενηλίκους και να αγοράζετε απ' έξω παρά να σας τα φάνε οι ψιλικατζήδες αρπάχτρες !
 

Μηνύματα
357
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Mπράβο...Ωραια η σύγκριση!

Προφανώς η κάθε εταιρία φτιάχνει 2-3 μήτρες και αναλογα την χώρα στέλνει και αυτη που θα ζητήσουν-αγοράσουν.Απλα οι δικοι μας ειναι γυφτοι!

Γιατι εντάξει να καταλάβω το να μην υπαρχουν τα extras,εντάξει διαφορετικο μενού,αντε και χαμηλότερο bitrate...αλλα ΑΛΛΟ κάδρο;;;;;;ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ;;;;;;;;;!!!

Θα πρεπει να καταλάβουν οι εταιρίες στην Ελλάδα οτι οταν εχουν τα blu-ray στα 25 και 35 Euro θα πρεπει να φερνουν,να μας δίνουν και την καλυτερη-σωστη έκδοση της ταινιας.

Στο κατω κατω οσοι αγοράζουμε bluray τα σκάμε για την εικόνα και τον ηχο!

P.S: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Ακριβώς έτσι είναι αγαπητέ Σκιά :116: δεν μας (με) σέβονται...τελειώσανε ! 24άρα γραμμή και άντε γειά...η πλάκα είναι αυτά τα ωραία τρέηλερ που βάζουν τώρα τελευταία στις ταινίες περί πειρατίας και εταιρειών που κλείνουν.Νοιάζονται τάχα μου για τον κόσμο που μένει χωρίς δουλειά...για μπαγιόκο στη τσέπη τους νοιάζονται με το μικρότερο δυνατό κόστος !
 

JL_

Μηνύματα
797
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Επίσης βλέπουμε ότι η διάρκεια της ταινίας είναι μεγαλύτερη, απ' ότι στην ελληνική έκδοση !!!
Aπό τη στιγμή που στην εγχώρια εκδοχή η ταινία είναι κωδικοποιημένη στα 25 καρέ, είναι αναμενόμενη η μείωση στη διάρκεια, καθώς η ταινία με αυτόν τον τρόπο, ουσιαστικά παίζει με περίπου 4% μεγαλύτερη ταχύτητα.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως, όντως φαίνεται να έχουν κοπεί 70 δευτερόλεπτα από τη συνολική διάρκεια, καθώς τα 1:33:48 των 23,976 καρέ, παιγμένα στα 25 καρέ, αντιστοιχούν σε 1:29:57 διάρκεια και όχι σε 1:28:47 που έχει τελικά ο δίσκος...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Re: Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Προφανώς η κάθε εταιρία φτιάχνει 2-3 μήτρες και αναλογα την χώρα στέλνει και αυτη που θα ζητήσουν-αγοράσουν.Απλα οι δικοι μας ειναι γυφτοι!
Είναι versions γιά HD τηλεόραση προφανώς. 25Hz επί δύο ίσον 50Hz. Και 16:9.


EDIT: JL_, εσένα σκεφτόμουν όταν έγραφα, να ήταν εδώ να μετρήσει τα καρέ!
 

Μηνύματα
131
Reaction score
1
Με τρομαξατε!!! (Μου ανοιξατε τα ματια!!!) Αν και δεν αγοραζω συχνα blu ray ,εκτος απο συλλογες και αυτες κυριως απο εξω εχω μια ερωτηση ,το Star Wars ποια εταιρια θα το φερει?
Ειναι απο τις λιγες που θελω να εχουν ελληνικους υποτιτλους (μπας και πισω την γυναικα να το δει!!!)
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Για να βάλω τη σύγκριση των δύο δίσκων που υποσχέθηκα, και για να σας προϊδεάσω θα πω πως ο ελληνικός δίσκος είναι 21 GB !
Και πολλά είναι. Σχεδόν 3 dvd.. Προς τι η γκρίνια;;; :204:
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Με τρομαξατε!!! (Μου ανοιξατε τα ματια!!!) Αν και δεν αγοραζω συχνα blu ray ,εκτος απο συλλογες και αυτες κυριως απο εξω εχω μια ερωτηση ,το Star Wars ποια εταιρια θα το φερει?
Ειναι απο τις λιγες που θελω να εχουν ελληνικους υποτιτλους (μπας και πισω την γυναικα να το δει!!!)

Φιλαράκι το Star Wars είναι της 20th Century Fox, άρα η ODEON θα φέρει και αυτές τις ταινίες !!!

Με λίγα λόγια We are F*C**D !!!

:110: :110: :110:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Στο Star Wars δεν θα τολμήσουν να κάνουν τέτοια.

Εγώ πάντως θα πάρω από αλλού! :107:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Στο Star Wars δεν θα τολμήσουν να κάνουν τέτοια.

Εγώ πάντως θα πάρω από αλλού! :107:
καλα μην εισαι σιγουρος γιαυτο!!!! ικανοτατους τους εχω!!!!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Το SKYLINE το είδα εχθές, και έχασα 2 ώρες και τα νεύρα μου, τις δυο ώρες δεν τις ξαναβρήκα, τα νεύρα μου
βοήθησε η σύζυγος και τα ξαναβρήκα!!!
 

Μηνύματα
994
Reaction score
80
Απάντηση: Re: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Στο Star Wars δεν θα τολμήσουν να κάνουν τέτοια.
Εισαι σιγουρος;
Πολυ φοβαμαι οτι δεν εχουν κανενα προβλημα να το πετσοκοψουν και αυτο
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Τα DVD πάντως του SW δεν τα είχαν πειράξει, είναι τα ίδια με τις ξένες εκδόσεις...
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Πηρα το Underworld Evolution BLU-RAY κ απο τα 2discs που λεει μεσα ειχε ενα! που ειναι τα extras oeo?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Πηρα το Underworld Evolution BLU-RAY κ απο τα 2discs που λεει μεσα ειχε ενα! που ειναι τα extras oeo?
Το νοικιάρικο έχει ένα δίσκο μέσα Στάθη, αν το πήρες έτσι.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Το νοικιάρικο έχει ένα δίσκο μέσα Στάθη, αν το πήρες έτσι.
οχι αγορα μιλαω Νικο απ'τα saturn!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

οχι αγορα μιλαω Νικο απ'τα saturn!

To νοικιάρικο ήταν τότε σε στοκ :142::143: τα Χριστούγεννα αν θυμάσαι που τα είχε βγάλει το MM στα 5 ευρώ είχαν δύο δισκάκια μέσα, αυτό που περιείχε τα έξτρα ήταν σε DVD και η ταινία σε blu...
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Κύριοι είστε ψιλικατζήδες...

Πηρα το Underworld Evolution BLU-RAY κ απο τα 2discs που λεει μεσα ειχε ενα! που ειναι τα extras oeo?
Εγω το εχω αγορασει αλλα εχει 2 δισκακια μεσα !

Ειναι της odeon
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.402
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top