Μετρήσεις UMIK-1 και REW στου Konnos, ή... πού πας ξυπόλητος στ' αγκάθια;!

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ε ναιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:lolsign:

κανε κατι...!!!!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Εμ ναι, αυτό είναι το θέμα μου... να πάρω κουρτίνες πρώτα και να δω μπας και βάλω κανα GIK στις πρώτες ανακλάσεις ή καμια βιβλιοθήκη για scattering.

Kralk Audio TDB0-12 RT60
View attachment 165781
View attachment 165782


Genelec 8050 RT60
View attachment 165783 View attachment 165785
Στο RT κλικάρουμε use bars on plot

Το RT είναι χαρακτηριστικό του χώρου, δεν αλλάζει αναλόγως του ηχείου. Απο μέτρηση σε μέτρηση μπορει να εντοπίζεις μικροδιαφορές, αγνόησέ τις.
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Τα έβαλα όλα διότι είδα οτι είχε διαφορά μεταξύ των δύο ζευγών ηχείων, ιδίως στο EDT και είπα μήπως μας το αναλύσει κάποιος, αν αυτό λέει κάτι για το ηχείο, Διάβασα ότι αν το EDT είναι χαμηλό, υπάρχει η αίσθηση μια διαύγειας στον ήχο.
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Καλησπέρα σας, είμαι η αδερφή του Κωνσταντίνου. Δυστυχώς τον χάσαμε πρόσφατα σε ατύχημα με τη μηχανή του, και μου έχουν ζητήσει οι γονείς μου να πουληθούν τα πράγματα ώστε να αδειάσει το σπίτι. Τις επόμενες ημέρες θα ανεβάσω αγγελίες με τα πράγματα που έχει, αν κ λίγο πολύ τα γνωρίζετε μέσα από τις δημοσιεύσεις. Του άρεσε τοσο πολύ αυτό το site, πολλές φορές καθόταν κ μου διάβαζε διαφορά αστεία και ατάκες σας. Εύχομαι να είστε όλοι καλά. Καλό βράδυ σε όλους.
 


Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Καλησπέρα σας, είμαι η αδερφή του Κωνσταντίνου. Δυστυχώς τον χάσαμε πρόσφατα σε ατύχημα με τη μηχανή του, και μου έχουν ζητήσει οι γονείς μου να πουληθούν τα πράγματα ώστε να αδειάσει το σπίτι. Τις επόμενες ημέρες θα ανεβάσω αγγελίες με τα πράγματα που έχει, αν κ λίγο πολύ τα γνωρίζετε μέσα από τις δημοσιεύσεις. Του άρεσε τοσο πολύ αυτό το site, πολλές φορές καθόταν κ μου διάβαζε διαφορά αστεία και ατάκες σας. Εύχομαι να είστε όλοι καλά. Καλό βράδυ σε όλους.
Τα βαθιά μου και ειλικρινή συλλυπητήρια ........,.....................
 



Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
Το αυτό. Εχω μείνει άφωνος.
Νά είναι καλά όπου και αν είναι.
Συλληπητήρια.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.396
Reaction score
125.559
Τα συλλυπητήριά μας στην οικογένειά του, σοκαριστικό το νέο για όλους μας..
 







n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.918
Reaction score
12.572
Τα συλλυπητήρια μου. Καλό κουράγιο σε όλους σας. :(
 
Last edited by a moderator:




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.734
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top