Μια απλή ερώτηση

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Ρε συ Όλντυ, με συγχωρείς ας πούμε δηλαδή και λοιπά αλλά αυτός ο vlasis που σου απάντησε, είναι αυτός που είχε έναν αράπη μισό-μισό παλαιότερα στο avatar;
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
εε χμμ ολα καλα,χρησιμοποιησα το εδω νημα καθως στις προσωπικες συζητησεις δεν μπορω να ανεβασω απευθειαν φωτογραφιες...
προκειται για ενα B1 buffer-pre που πηρα απο τον φιλο nikosokey ... εξαιρετικη περιπτωση προ για τον πτωχο χα'ι φιντελα ...
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ρε συ Όλντυ, με συγχωρείς ας πούμε δηλαδή και λοιπά αλλά αυτός ο vlasis που σου απάντησε, είναι αυτός που είχε έναν αράπη μισό-μισό παλαιότερα στο avatar;
τι να πω ,δε ξερω ... ετσι οπως αλλαζουμε τα αβαταρ σαν τραπουλοχαρτα ... μπερδευουμαι ....:D
 

Y

Yiannis_B

Guest
Έντεκα σελίδες έφτασε η μια απλή ερώτηση. Κουμπούρας είσαι ρε παιδάκι μου. :rolleyes: :roflmao:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
και που να δεις κατι απλες ερωτησεις που εχω ακομα .... μου φανεται πως θα ειμαι το πρωτο μελος που θα μπαναριστει για ασχετοσυνη :D
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
βαρεθηκα τον αραπιαρη και ειπα να βαλλω λιγο χρωμα για να με προσεξετε λιγο βρε.....:D:D:D:D
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Ρε συ Όλντυ, με συγχωρείς ας πούμε δηλαδή και λοιπά αλλά αυτός ο vlasis που σου απάντησε, είναι αυτός που είχε έναν αράπη μισό-μισό παλαιότερα στο avatar;
με ζητησα τε καλε κυριε???????
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
τη καλησπερα μου,
θεωρω πως πια βρισκομαστε σε ασφαλη αποσταση απο το πασχα κι εχουν απορροφηθει οι κραδασμοι απο την καταναλωση του αρνιου ,οποτε ερωτω
εβαλα προσφατως το B1 buffer-preamp στο συστημα μου και καθως παιζω με interconnect (αυτα της πλακας που χρησιμοποιω εγω) στη συνδεση Β1 - τελικου δεν βλεπω διαφορα .... αντιθετως στην συνδεση του Β1 με το dac υπαρχουν εντονες διαφορες ......
καπου διαβασα (δεν θυμαμαι ομως που) πως ενας λογος (αν καταλαβα καλα) που συμβαινει αυτο ειναι η ασθενικη τροφοδοσια του dac ....
ισχυει αυτο ?
ευχαριστω
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Με αυτο το buffer οτι αλλαζεις θα ακους τις διαφορες, ειναι τοσο κρυσταλινα καθαρο που δεν κρυβει τιποτα.
Οσο καλυτερα συνοδα , τοσο καλυτερα θα ακουγεται.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλησπερα,
διαβασα αυτο
"I purchased this power supply to upgrade my Musical Fidelity VDAC, and I have found that the VDAC sounds more refined, now."
εδω κι επισης εδω .
Εχω κι εγω ενα παρομοιο τροφοδοτικο,να το βαλω πανω στο cambridge audio dac magic που εχω η' θα τα καψω ολα ?



...εχω και κατι ερωτησουλες παραπανω ...:whistling:

ευχαριστω.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Καλησπερα,
διαβασα αυτο
"I purchased this power supply to upgrade my Musical Fidelity VDAC, and I have found that the VDAC sounds more refined, now."
εδω κι επισης εδω .
Εχω κι εγω ενα παρομοιο τροφοδοτικο,να το βαλω πανω στο cambridge audio dac magic που εχω η' θα τα καψω ολα ?



...εχω και κατι ερωτησουλες παραπανω ...:whistling:

ευχαριστω.
Τροφοδοτικά σαν αυτό έχουν ικανότητα παροχής ρεύματος αλλά μέχρι εκεί.
Χρειάζεται κάτι ποιο ραφινάτο σε ποιότητα και ποικιλία χωρητικοτήτων και οπωσδήποτε καλή σταθεροποίηση.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463

S

sk4t4

Guest
Να 'μαι παλι ... κοιταζω για βελονα για τουτη 'δω τη κεφαλη​
View attachment 54665
goldring G1022
και βλεπω κατι τιμες του στυλ 200 και ευρω ... ειναι ετσι η' κανω κατι λαθος ?
http://www.turntableneedles.com/Goldring-Needle-D22GX-for-G1020-G1022-G1022GX-Cartridges_p_2440.html
και αν ειναι ετσι ,αξιζει τα λεφτα αυτη η κεφαλη ?
Αν θυμαμαι καλα,αυτη η σειρα κεφαλων[1012,1022,1042]ειχαν το ιδιο 'σωμα',οποτε μπορουσες να τις αναβαθμισεις με τη βελονα του μεγαλυτερου μοντελου.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μια η συζητηση για τα racks ,μια η ιδεα που υπηρχε στο μυαλο μου για καμποσο καιρο ,το πηρα αποφαση κι εβγαλα τον "βωμο" αναμεσα απο τα ηχεια.Μια καλη αναβαθμιση (βασικα στο βαθος της μουσικης σκηνης) (και τσαμπα) ητο το τελικο αποτελεσμα.
DSC03088.jpg

DSC03087.jpg

Σας ευχαριστω για το μοιρασμα της γνωσης κι ευχομαι σε ολους καλη χρονια !

υ.γ.
Παω να βαλω το μεσοχοιρι για το βραδυ :D.....
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.479
Άσχετο: το κούτσουρο μπροστά απο την καρέκλα τι ρόλο παίζει? diffuser?:idk:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Βασικα ειναι για ν' απλωνω τα ποδαρια μου ,απο την αλλη αμα ερχεται κανας παραωρος τονε βανω να καθεται απανω κι επειδη του 'χω βαλει ροδακια, πρεπει να προσεχει και την ισορροπια του μεταξυ αλλων ...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Ουσιαστικά, το κούτσουρο το χρησιμοποιεί ως μέσο "εκδίκησης"... Άμα ο καημένος ο παράωρος που κάθεται στο κούτσουρο του πει καμιά μ@λ@κί@ για το σύστημά του, τσαααααααααααακ, τραβάει μια κλωτσιά στο κούτσουρο κι "άντε γεια"! Να τον δω ύστερα εάν θα υποπέσει ξανά στο ίδιο λάθος!:D:D:D
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Στις ακροασεις λεω
" παιδια ν' ακουσουμε πρωτα μερικα κομματια απο διαφορα ειδη για να 'χετε ολοκληρωμενη αποψη και μετα μου λετε την γνωμη σας " ,
στο μεταξυ τους εχω φτασει στη 3η 4η ρακη οποτε καταλαβαινετε τα σχολια ειναι διθυραμβικα ... :D
για τους αμετανοητους ισχυει ο νομος του κουτσουρου οπως τον περιεγραψε ο wizzy παραπανω ...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.646
Reaction score
94.605
Νομίζω σου στοιχίζει περισσότερο η ρακή απ' το να αγοράσεις καλύτερα μηχανήματα! :tongue:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μμμ ,δεν έχεις άδικο ,ασε που μετά μας θερίζει η ρακή και κατεβαίνουμε κάτω και για φαγητό ... αλλά δε βαριέσαι καλύτερα να τα δίνω να περνάνε καλά οι αθρώποι παρά στα κασσετόφωνα ...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.803
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top