Μια απλή ερώτηση

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

γιωργο συμφωνω,ο ενισχυτης δεν ειναι κανα τερας,αλλα λεω...οπως στη συζητηση για τα τροφοδοτικα των ενισχυτων λεμε πως πρεπει καποιες στιγμες να δινουν μεγαλα αποθεματα ισχυος στα ηχεια (μεγαλες χωρητικοτητες πυκνωτων... και τα λοιπα)
αυτες τις στιγμες λογικο δεν ειναι να ζητα ο ενισχυτης και περισοτερο ρευμα απο το δικτυο ? μηπως (αν ισχυει αυτο) ετσι σιγοψηνονται οι ασφαλειες αφου τις διαρεουν διαρκως μεγαλα ρευματα ? και να σημειωσω πως οι ασφαλειες δεν καηκαν εν ωρα λειτουργιας....το αλλο απογευμα απλα δε δουλευε το πολυμπριζο....

και παλι συγνωμη παιδια αν λογω αγνοιας λεω μπαρουφες
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

γιωργο συμφωνω,ο ενισχυτης δεν ειναι κανα τερας,αλλα λεω...οπως στη συζητηση για τα τροφοδοτικα των ενισχυτων λεμε πως πρεπει καποιες στιγμες να δινουν μεγαλα αποθεματα ισχυος στα ηχεια (μεγαλες χωρητικοτητες πυκνωτων... και τα λοιπα)
αυτες τις στιγμες λογικο δεν ειναι να ζητα ο ενισχυτης και περισοτερο ρευμα απο το δικτυο ? μηπως (αν ισχυει αυτο) ετσι σιγοψηνονται οι ασφαλειες αφου τις διαρεουν διαρκως μεγαλα ρευματα ? και να σημειωσω πως οι ασφαλειες δεν καηκαν εν ωρα λειτουργιας....το αλλο απογευμα απλα δε δουλευε το πολυμπριζο....

και παλι συγνωμη παιδια αν λογω αγνοιας λεω μπαρουφες
ναι σωστα ειναι ολα αυτα που λες αλλα οι ασφαλειες ουτε καιγονται ουτε σιγοψηνονται ετσι.εκτος αν δεν εχει soft start ο ενισχυτης σου και με τα ανοιξε κλεισε σιγα σιγα την εψησε.

υ.γ.αφου θα κανης τη διαδικασια τραβα δυο γραμμες 3χ4 και 3χ2.5 να βαλης στη μια τον ενισχυτη και στην αλλη τα υπολοιπα.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ακομα τραβιεμαι με τα καλωδια απ' τον πινακα , γιατι οπως λεει και η παροιμια ...μακρια απ του γα'ιδαρου τα πισινα και του μαστορα τα μπροστινα....
απο την αλλη εβγαλα απο τη μεση το x10d που χρησιμοποιουσα τοσο καιρο και το πραμα ηρεμησε δραματικα.....παιζει να ειναι φθαρμενες οι λαμπες του και να μου δημιουργει το θεμα ? πρεπει να ειναι δεκαετιας....κι αν αλλαξω ... καποια προταση για το τι να βαλω ? ειχα βγαλει τις δικες του και ειχα βαλει τις sovtek 6922
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
εγω παλι , ημουνε σε live σημερο



ειχαμε και μιολια κριας

 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

αχαχαχα ανοιγω την φωτο με το κρεας και διπλα εχει διαφημιση το μυστικο για μια επιπεδη κοιλια.
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
καλησπερα
μια ακομα ερωτηση
οπτικη ινα...απο 5μετρα στα 80 εκατοστα και απο cklicktronic σε supra δυναται να εχει καλυτερη ηχητικη συμπεριφορα η' να μη πιω αλλη ρακη ?
 

Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.291
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

Μπα μην πιείς άλλη ρακή , γύρνα το σε τσικουδιά.:laugh:




ΥΓ, Τι έγινε ρε φούστη μου εγω είχα ποστάρει κάτι εδω , και τώρα λείπει. Τι έγινε?
 

Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.291
Απάντηση: Re: Μια απλη ερωτηση (???)

τα τεχνικα μου ειναι χαλια...ως γνωστον αλλα ο ανθρωπος εχει μεγαλη εμπειρια απο ρευμα ...συνηθως δουλευει δεξια αριστερα σ' ολη την Ελλαδα σε εργα της ΔΕΗ και οχι να βαζει στυλους ... εμπιστευομαι τα λεγομενα του (μου χει φτιαξει και την εγκατασταση στο σπιτι ,αλλα οχι στο χωρο που εχω τα στερεοφωνικα) τωρα τι να πω...ο τελικος ας πουμε γραφει απο πισω http://www.gspr.com/parasound/images/_halo_images/a23_rear_300.jpg power consumption 700 w ..(τωρα γιατι ο δικος μου αντιθετα με αυτον της φωτο λεει 700...δε ξερω) μηπως καποιες στιγμες ενω παιζει αυτο πολλαπλασιαζεται ? αν ας πουμε στιγμιαια τριπλασιαζεται ...τοτε ναι ....
Αν λάβουμε υπόψην μας τι λέει για την ασφάλεια , δλδ 2Α για τα 230-250V, καταναλώνει περίπου 500w.
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

Μπα μην πιείς άλλη ρακή , γύρνα το σε τσικουδιά.:laugh:




ΥΓ, Τι έγινε ρε φούστη μου εγω είχα ποστάρει κάτι εδω , και τώρα λείπει. Τι έγινε?

Ποιος τα πίνει δεν ξέρω. Με μπερδεύεις. :roflmao:

Γειά σου ρε Γιάνναρε!
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Re: Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

Μπα μην πιείς άλλη ρακή , γύρνα το σε τσικουδιά.:laugh:

ειναι που με τη ρακη βελτιωνεται η προσληψη των μεσαιων απο τ' αυτια μου ....:headbang:
 

Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.291
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

A εντάξει , αφού είναι με συνταγή γιατρού , χτύπα ελεύθερα, αλλά πρόσεξε τις παρενέργειες, κάτι με οπτικές 5μετρες και 80ποντες , είναι παρενέργειες , που πρέπει να τιθασεύσεις.













Πάρε 50μετρες , και 280ποντες :roflmao::biggrin::laugh:
 


Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.291
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

Δεν ξέρω , βαριέμαι και να το διαβάσω κιόλας......
Πες μου εσυ τι λέει και θα σου πω..... !
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλό απόγευμα κύριοι
φίλος διαθέτει ενα ζευγαρι audio spectrum ερμης ,μαλλον η δευτερη εκδοση (αγορασμενο γυρω στο 2000) στο ενα απο τα οποια εχουν σχιστει τα γουφερ
- πως θα μαθουμε τι ακριβως φοραει ? (χωρις ξεβιδωματα...)
- που μπορουμε να βρουμε τα μεγαφωνα ? (τιμες ?)
οποιαδηποτε γνωμη, υποδειξη, συμβουλη ειναι καλοδεχουμενη

ευχαριστω.
 


Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.291
Απάντηση: Re: Μια απλη ερωτηση (???)

Καλό απόγευμα κύριοι
φίλος διαθέτει ενα ζευγαρι audio spectrum ερμης ,μαλλον η δευτερη εκδοση (αγορασμενο γυρω στο 2000) στο ενα απο τα οποια εχουν σχιστει τα γουφερ
- πως θα μαθουμε τι ακριβως φοραει ? (χωρις ξεβιδωματα...)
- που μπορουμε να βρουμε τα μεγαφωνα ? (τιμες ?)
οποιαδηποτε γνωμη, υποδειξη, συμβουλη ειναι καλοδεχουμενη

ευχαριστω.
Ρώτα στην εταιρεία, τον κύριο πετρόπουλο.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Re: Μια απλη ερωτηση (???)

φερτα να τα στειλουμε για επισκευη.δεν ειναι αναγκη να τα αλλαξη.ετσι κι αλλιως αν παρη καινουργια δεν θα τα ξεβιδωση;
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
γεια σου back, ο φιλος εχει επικοινωνησει με τον αποστολη που του ζηταει 250 εκαστο για αλλαγη ,δεν αμφισβητω την τιμιοτητα του ανθρωπου ,απλα σκεφτηκα μηπως γνωριζει καποιος αν και που θα μπορουσαμε να τα βρουμε καπως φθηνοτερα

α και Χρονια πολλα !!!
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Μια απλη ερωτηση (???)

αν μας πη ο πετροπουλος ποια ειναι θα το ψαξουμε.ωστοσο επιμενω να τα στειλουμε για επισκευη.τι εχει σκιστη οι κωνοι η οι αναρτησεις;

χρονοα πολλα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.644
Μηνύματα
2.868.761
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top