Νέα πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Κυριε Κογια ο διαχειριστης του avclub ανεφερε οτι δεν ηθελε στοιχηματα, δεν υπηρχε προβλημα με τις κοντρες. Μαλλον δεν καταλαβατε καλα. Εισαι απιστευτος τελικα. Σε μπουκαλι να σε κλεισουν θα βγεις οπως λεει και το γνωστο ρητο. Εγω απαξιω να ξαναασχολοθω μαζι σου.
Ευχαριστω και καλημερα σας.
 

Μηνύματα
52
Reaction score
0
Re: Το κομπλεξ είναι ανίατος ασθένεια...

- http://aca.gr/forum/viewtopic.php?t=2482

Το κομπλεξ είναι ανίατος ασθένεια...
Χρονια πολλα.
Τις καλυτερες ευχες μου στον προεδρο και επισης στον Αριστειδη Κουμπα
στον Ιωνα Σακη και στο Σπυρο Αγαθαγγελιδη.
 

Μηνύματα
52
Reaction score
0
Κυριε Κογια ο διαχειριστης του avclub ανεφερε οτι δεν ηθελε στοιχηματα, δεν υπηρχε προβλημα με τις κοντρες. Μαλλον δεν καταλαβατε καλα. Εισαι απιστευτος τελικα. Σε μπουκαλι να σε κλεισουν θα βγεις οπως λεει και το γνωστο ρητο. Εγω απαξιω να ξαναασχολοθω μαζι σου.
Ευχαριστω και καλημερα σας.
πες τα αγορι μου . Ολοι το εχουν καταλαβει. Ο Κογιας ειναι μεγαλος χεστης.
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.109
Reaction score
20.603
Κυριε Κογια ο διαχειριστης του avclub ανεφερε οτι δεν ηθελε στοιχηματα, δεν υπηρχε προβλημα με τις κοντρες. Μαλλον δεν καταλαβατε καλα. Εισαι απιστευτος τελικα. Σε μπουκαλι να σε κλεισουν θα βγεις οπως λεει και το γνωστο ρητο. Εγω απαξιω να ξαναασχολοθω μαζι σου.
Ευχαριστω και καλημερα σας.
Κύριε Κανακάκη, όπως είδατε, ο εις εκ των δύο διαχειριστών της κατηγορίας high end του avclub, συγκεκριμένα ο κ. Διονύσης Πιέρρος, κλείδωσε το θέμα αυθαίρετα και χωρίς ιδιαίτερο λόγο, κάτι για το οποίο ένιωσε μάλλον ευτυχής -άλλωστε, αυτή η τακτική είναι κάτι προσφιλές σ' αυτόν. Επομένως, δεν υπήρχε κανένα περιθώριο από μέρους μου να συνεχίσω την κόντρα μου μαζί σας, διότι αυτή είναι που σας αφορά. Πάντως, όποτε θέλετε, μπορούμε να κάνουμε τη δοκιμή υπό τους ήδη γνωστούς όρους και με το συγκεκριμένο στοίχημα σε ισχύ. Κατά τα λοιπά, έχετε το δικαίωμα να μην ασχολείσθε μαζί μου, αλλά άν ποτέ θελήσετε να με κάνετε πλουσιότερο κατά το ποσό του στοιχήματος -διότι ΔΕΝ είστε σε θέση να επαληθεύσετε αντικειμενικά τους ισχυρισμούς σας, ούτε εσείς, ούτε κανένας άλλος- στείλτε μου ένα pm.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Το κομπλεξ είναι ανίατος ασθένεια...

Χρόνια πολλά και απο μένα. :cool_4:
Επίσης δεν καταλαβαίνω, αν έχεις την άποψη πως μια μομφή, είναι αντεπιχείρημα στα δικά μου επιχειρήματα. Εκτός και δεν αναφέρεσαι σε μένα σαν κομπλεξικό. οπότε πες ευθέως ποιόν εννοείς.
1. Πως σας ήρθε αυτή η ιδέα? Σε ανθρωπους που δεν γνωρίζω, δεν απευθύνομαι με τέτοιους χαρακτηρισμούς.

Απευθύνομαι προφανώς στον επόμενο που θα με ρωτήσει...

2. Το περί Αγγλικής σελίδας απαντήθηκε ΕΠΑΡΚΩΣ!

3. Ευχαριστώ και για τις ευχές Νίκο, Johan και Ανέμελε :cool_4:
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Με την τουρτα τι θα γινει ρε παιδια ?
Θα σβησουμε κανα κερακι η την κραταμε για τουρτοπολεμο?
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
ΤΥΦΛΗ ΔΟΚΙΜΗ ΣΕ ΣΤΑΒΛΙΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ A.C.A.

Θα υπάρξει νεωτέρα ανακοίνωση και θα ΕΧΟΥΜΕ ΤΥΦΛΟ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ στις ΣΤΑΒΛΙΣΙΕΣ!!!

ΘΑ ΠΡΟΣΚΛΗΘΕΙΤΕ...
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: Νέα πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Κ. Σκαλούμπακα με κάλυψες, παρεξήγησα.

Για τον ενικό, που διαισθάνομαι πως σε ενοχλεί, είναι ένα απο τα ελλατώματά μου, αν μπορείς να το πεις έτσι, αλλά δεν σημαίνει πως λόγω ενικού παίρνω θάρρος με κάποιον.

Όσο για την τυφλή δοκιμή, είναι ολοφάνερο πως είναι πολύ δύσκολο να γίνει, είτε με τη βερσιόν Κόγια, είτε με τη βερσιόν ανέμελου.
Τους λόγους δεν τους επαναλαμβάνω γιατί είναι κουραστικό. Όποιος δεν τους έχει αντιληφθεί, μπορεί να ρωτήσει.
:)
 



Μηνύματα
518
Reaction score
77
Πω πω, τα έχω βαρεθεί αυτά τα blind που όλο γίνονται και όλο δεν γίνονται. Μου φαίνεται αν δεν μαζευτούμε οι Θεσσαλονικείς να κανονίσουμε ένα blind test της προκοπής δεν θα δούμε ποτέ φως.

Βασίληηηηηηηηηηη!

...
Καλά μήν φωνάζεις !

Είμαι 3 ημέρες σε υπόγειο και δεν έχω επαφή με τα τρέχοντα....

Πάλι τυφλές συγκρίσεις θέλεις ? :smoking:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.502
θα τα ακούσουμε δηλαδή?
(τα σαλιγκάρια, ποιός τα χέ τα καλώδια...)
 



Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Νέα πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Συγγνώμη που θα στην σπάσω μάστορα αλλά σαν επαγγελματίας ηχολήπτης σου δηλώνω ότι:

Η ηχοληψία είναι μια τέχνη από μόνη της. Το να «συλλάβει» κανείς πιστά μια μουσική – φωνητική ερμηνεία απαιτεί εκπαιδευμένο αυτί και βαθιά γνώση των χαρακτηριστικών των οργάνων , αλλά και των εργαλείων της δουλειάς. Δηλαδή τις τεχνικές επιλογής και τοποθέτησης μικροφώνων σε σχέση με τα ακουστικά χαρακτηριστικά του κάθε οργάνου προκειμένου να τα ηχογραφήσει με το σωστότερο τρόπο.


ΚΑΠΙΤΟ??:
Θέλεις να σου πω πόσα λάθη έχει κάνει σε αυτό το κείμενο (ως ηχολήπτης με 'εκπαιδευμένα αφτιά' ) ; :happy_9:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Re: Νέα πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Συγγνώμη που θα στην σπάσω μάστορα αλλά σαν επαγγελματίας ηχολήπτης σου δηλώνω ότι:

Η ηχοληψία είναι μια τέχνη από μόνη της. Το να «συλλάβει» κανείς πιστά μια μουσική – φωνητική ερμηνεία απαιτεί εκπαιδευμένο αυτί και βαθιά γνώση των χαρακτηριστικών των οργάνων , αλλά και των εργαλείων της δουλειάς. Δηλαδή τις τεχνικές επιλογής και τοποθέτησης μικροφώνων σε σχέση με τα ακουστικά χαρακτηριστικά του κάθε οργάνου προκειμένου να τα ηχογραφήσει με το σωστότερο τρόπο.


ΚΑΠΙΤΟ??:
Γεια σου συνάδελφε.Μην τους παίρνεις σοβαρά, δεν σκαμπάζουν γρι από ηχοληψία. Επειδή όμως σου λείπουν τρεις νότες από το όνομα σου «ΣΙ-ΝΤΟ-ΡΕ-ΛΑ», θα μου επιτρέψεις να σου χαρίσω άλλες τρεις, ΜΙ-ΦΑ-ΣΟΛ, για να φτιάξεις την βασική κλίμακα Ντο ματζόρε.Μου πήρε μερικές μέρες να αποκρυπτογραφήσω το μήνυμα σου αλλά τελικά τα κατάφερα. Και θέλω να σου πω ότι συμφωνώ μαζί σου: «η ηχοληψία είναι μια τέχνη από μόνη της». Για αυτό δεν χρειάζεται κακοποίηση να της βγάλουμε τα ματάκια.Να αφιερώσω και ένα τραγουδάκι να κλείσουμε εύθυμα από τον αείμνηστο Ζαμπέτα.«Ο πιο καλός ο μαθητής, ήμουν εγώ στη τάξη, και οι δάσκαλοι με είχανε, μη βρέξει και μη στάξει, αλαααα…»
 

Μηνύματα
250
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Νέα πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Γεια σου συνάδελφε.Μην τους παίρνεις σοβαρά, δεν σκαμπάζουν γρι από ηχοληψία. Επειδή όμως σου λείπουν τρεις νότες από το όνομα σου «ΣΙ-ΝΤΟ-ΡΕ-ΛΑ», θα μου επιτρέψεις να σου χαρίσω άλλες τρεις, ΜΙ-ΦΑ-ΣΟΛ, για να φτιάξεις την βασική κλίμακα Ντο ματζόρε.Μου πήρε μερικές μέρες να αποκρυπτογραφήσω το μήνυμα σου αλλά τελικά τα κατάφερα. Και θέλω να σου πω ότι συμφωνώ μαζί σου: «η ηχοληψία είναι μια τέχνη από μόνη της». Για αυτό δεν χρειάζεται κακοποίηση να της βγάλουμε τα ματάκια.Να αφιερώσω και ένα τραγουδάκι να κλείσουμε εύθυμα από τον αείμνηστο Ζαμπέτα.«Ο πιο καλός ο μαθητής, ήμουν εγώ στη τάξη, και οι δάσκαλοι με είχανε, μη βρέξει και μη στάξει, αλαααα…»
Ε μα πια δεν άντεξα ρε συνάδελφε. Όλοι ίσοι και όμοιοι γίναμε. μα εκπαιδευμένα λυκόσκυλα?.. .....και το φεγγάρι δε βγήκε και η βρόχα έπεφτε ράϊτ θρου
¨οπως έλεγε και ο μεγάλος Ζαμπέτας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.380
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top