Νέα Nvidia Shield (2019)

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω το nvdia shield pro αξιζει τα λεφτα του?

πιστευετε οτι το nvdia shield pro ειναι το καλυτερο απο ολα τα tv boxes στην αγορα αυτην την στιγμη?
καπου διαβασα γι αυτο
οτι το r58x ειναι ανωτερο απο το nvdia shield pro
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Δεν ξέρω τι κάνουν τα άλλα τα TV BOX αλλά το SHEILD TV PRO είναι για μένα κορυφή.
Αψογο από όλες τις πλευρές. Απόδοση, δύναμη, υποστήριξη από την nvidia. Το μόνο που θα ήθελα αλλά καθαρά από προσωπική επιλογή να είχε optical out. Αλλά είναι προσωπική υποκειμενική προτίμηση.
 
Last edited:

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Θελω να δω το επομενο, που λογικα ειναι στα κοντα, τι παραπανω και ποσο καλυτερο θαναι...
Προσωπικα θα ηθελα 1 ακομα GB RAM και ακομα δυνατοτερο SoC...
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Θελω να δω το επομενο, που λογικα ειναι στα κοντα, τι παραπανω και ποσο καλυτερο θαναι...
Προσωπικα θα ηθελα 1 ακομα GB RAM και ακομα δυνατοτερο SoC...
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την έξτρα ραμ αλλά έχετε δει κάποια κωλύματα με το υπάρχον setup; Εγώ πάντως δεν βλέπω θέμα performance με εξαίρεση τα παιχνίδια που δεν παίζω.
 





Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δοκίμασα και όντως έχει πλέον πολυκάναλο ήχο σε βίντεο στο γιουτουμπ που είναι πολυκάναλα
Για το shield λες?
Εννοείται ότι έχει πολυκάναλο. Μου έλυσε το πρόβλημα εδώ και 2-3 χρόνια με το dolby atmos που δεν το αναγνώριζαν πολλές πηγές

Και τα μυαλά στα κάγκελα λέμε!!😀😀
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλημέρα σε όλους. Έχω το ifi zen dac v2 και το zen dac air και αμφότερα παίζουν MQA μέσω tidal. Στο κεντρικό σύστημα έχω το sheild tv pro ως βασικό player και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι έχω hifi plus συνδρομή και δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ την mqa δυνατότητα. Παίζει μόνο ως PCM (λευκό χρώμα στο v2). Υπάρχει περίπτωση να υποστηριχτεί κάποτε αυτό η λόγω χαρακτηριστικών του Sheild ή της εφαρμογής Tidal για Αndroid TV δεν θα υποστηριχτεί ποτέ; Επίσης τι εναλλακτική υπάρχει εκτός από το στήσιμο ενός mini pc, nuc για παράδειγμα να υποστηρίζει το mqa;
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Δες ένα κολπάκι εδώ: https://www.nvidia.com/en-us/geforc...ing-mqa-audio-to-the-da/2840520/?topicPage=20 Θα πρέπει να κάνεις sideload το USB Audio Player Pro https://www.extreamsd.com/index.php/install-on-android-tv. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, οπότε δεν εγγυώμαι ότι θα παίξει.
Το usb audio player στο xiaomi note 8 pro έπαιξε μια χαρά και με MQA. Θα το δοκιμάσω να δω και στο sheild.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Δοκίμασε κανείς να παίξει Tidal , μετά το τελευταίο update ,το 9.1 ?
Τα έχουνε κάνει σκατά.
Δεν υπάρχει τίποτα από ότι υπήρχε πριν , από λίστες από επιλογές .
Ψαχνόμουνα τι έπαθε και μου βγάζει μόνο το τι παίζει .
Δεν υπάρχει μιλάμε η π@π@ριά που έκαναν.
Δεν έβρισκα ούτε την δικιά μου playlist , Ούτε και διάφορα άλλα βέβαια.
Ετοιμος είμαι να το σουτάρω.
Τους έφαγε το android tv , γμτ .
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ρε Γιάννη σίγουρα? Είναι πολύ σοβαρό μηχανάκι. Έχει και remote στο κινητό γαμάτο, πρόσφατα πριν 10-15 μέρες που προλάβαινα και έκανα λίγο προπόνηση χάζευα διάφορες εφαρμογές και πήγαινε τρένο.
 




Μηνύματα
449
Reaction score
90
Μόλις το δοκίμασα, μια χαρά βλέπω τα playlist και το collection μου σε Shield 9.1. Μην ξεχνάς ότι το TIDAL είναι υπηρεσία επί πληρωμή, οπότε αν έχεις πρόβλημα απευθύνσου στο support https://support.tidal.com/hc/en-us είναι υποχρεωμένοι να σε βοηθήσουν.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Δλδ μου λες ότι βλέπεις , το ίδιο με αυτό που βλέπεις σε ενα pc , όταν μπαίνεις είτε μέσω Browser είτε μέσω εφαρμογής?
Βλέπεις τα ίδια πράγματα στο shield me 9.1 , σε σχέση με πριν με το 9.0 ας πούμε?
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top