Νέο σύστημα DTS:X 5.1. 2 για σαλόνι


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Μήπως να δοκιμάζατε να βάλετε τον ανθεμ πάνω από τον παρασαουντ για να μην υπάρχει μηχανάκι μπροστά από την οθόνη;
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Επειδή το αριστερό ειναι φουλ στην ανάκλαση και το δεξί δεν εχει καθόλου τοίχο δίπλα του, φοβάμαι πως θα έχεις μεγάλη ασσυμετρία.
Ισως αν το φέρεις λίγο προς το κέντρο, με μεγαλύτερο toe in και να έβαζες και απορρόφηση στην πρώτη ανάκλαση να ηταν πιο ισορροπημένο.
 
Last edited:



Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
To σίγουρο είναι πως ο arcam θα πρέπει να φύγει από εκεί. Αν βλέπω καλά, μπορεί να μπει στο κάτω κάτω ράφι του ίδιου rack και η συσκευή που είναι εκεί να πάει πάνω από τον parasound.
Τα ηχεία δοκίμασε να τα φέρεις 30-40 πόντους πιο μπροστά. Μπροστά από τη νοητή γραμμή που δημιουργεί το rack. Τώρα για αυτό που λέει ο dimfoot... Δεν έχει άδικο αλλά δε βλέπω να μπορούν να γίνουν και πολλά.
 



Μηνύματα
279
Reaction score
668
Ειμαι σε αναζητηση ενος power conditioner και κατεληξα αναμεσα σε isotek evo3 aquarius και Torus power TOT MAX.
Πιο απο τα δυο νομιζετε οτι ειναι πιο καταλληλο για τις αναγκες του συστηματος μου?
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.546
Το αριστερό ηχείο υποφέρει
Το αυτί του κατόχου υποφέρει.

Το ηχείο μια χαρά περνάει, στον αφρό, με τη ζελατίνα. Του κάνει και χωνί το ντουβάρι με το καλοριφέρ, μια χαρά ντουντούκα.

Εκεί μέσα γίνεται της αντήχησης το σιδηρούν κιγκλίδωμα.

Λες Έκο και το ξανακούς μέχρι ν'αλλαξει ο μήνας.
 


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Πιο μοντέλο ?
Νομίζω έχει 2 .Το 10 και το 16 που είναι ανάλογα τα amp .
Βέβαια κάτσε να μπουν και οι ρευματομαχοι που τα ξέρουν καλύτερα να σου πουν !!!
[DOUBLEPOST=1541166375][/DOUBLEPOST]
Το αυτί του κατόχου υποφέρει.

Το ηχείο μια χαρά περνάει, στον αφρό, με τη ζελατίνα. Του κάνει και χωνί το ντουβάρι με το καλοριφέρ, μια χαρά ντουντούκα.

Εκεί μέσα γίνεται της αντήχησης το σιδηρούν κιγκλίδωμα.

Λες Έκο και το ξανακούς μέχρι ν'αλλαξει ο μήνας.
Έχω πίστη.Σιγα σιγά ο άνθρωπος θα το φτιάξει.
Φαίνεται μερακλής.
 


Μηνύματα
279
Reaction score
668
Update isotek evo3 aquarius power conditioner
 

Attachments


Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Για πες. Καλο; από δυναμικά; Μήπως παραείναι μπουσικο;

Όσο βλέπω τα μηχανήματα τόσο πιο όμορφα μου φαίνονται.

Αλλά μήπως ο anthem στη θέση του isotek αναπνέει περισσοτερο;
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.586
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top