Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
και εμεις αναμενουμε εξηγηση οταν βρεις χρονο και διαθεση :boast:
Σε ευχαριστώ για την υπενθύμιση, δεν το ξέχασα. Χρόνος μου λείπει, διάθεση υπάρχει. :)
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.516
και εμεις αναμενουμε εξηγηση οταν βρεις χρονο και διαθεση :boast:
Χα χα και μενα μου το υπενθυμισες, ειχα ξεχασει οτι το ρωτησα. (οχι τυχαια βεβαια). Τωρα βεβαια εσυ για να επιμενεις καποιο λακο εχει η φαβα ε ? χα χα. Εγω παντως να δηλωσω οτι εαν οποιοδηποτε ροκ κοματι δεν εχει μεσα και τουλαχιστον 25 -30 % πανκ, δε μου πολυαρεσει (ή σπανια με αρεσει).
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
οχι, κανενας λακκος ... ηθελα την τοποθετηση του wizzy επι του θεματως, επειδη θα εχει ενδιαφερων αλλα κυριως επειδη σεβομαι τη γνωμη του. Πλεων δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη, ειμαι καπου ουδετερος προς το μεταλ (στην παρουσα φαση), σιγουρα δεν προκεται να ακουσω ξανα εφοσων μπορω να εχω την επιλογη, δεν ταιριαζει πλεων στην ψυχοσυνθεση μου, παλαιοτερα ειχα μια προκαταληψη, πλεων την εχω αποβαλει.
Ερχομενοι στο ροκ, δεν με πολυσυγκινει, εχω αρκετα ακουσματα που υπερκαλυπτουν την αναγκη για ροκ και αρκετα ακομα πραματα που εχω να ανακαλυψω ακομα..
->ενα ερωτημα ρητορικο και τροφη για σκεψη, ειναι κατα ποσο (και μεχρι πιο σημειο) το ροκ εχει απηχηση σε καποιον που εχει γεννηθει μετα το 1980.
125 -130 % πανκ
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Μάλλον πολύ μικρή. Υπάρχουν όμως και εξαιρέσεις.
..δεν εχει να κανει με μενα, εγω ειμαι (απο αλλο) ανεκδοτο, απλα το εξεταζω σφαιρικα. σοτ μπαι μποθ σαιντζ που λενε και οι μαγκαζιν..8-)
 







wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Όλα τα ακούω σκοτεινά και μπερδεμένα
λες και καήκαν οι ενισχυτές
πάνω στην τρέλα μου συνάντησα και σένα
που μου 'θελες τους ισοσταθμιστές

θα πάρω φόρα, θα πάρω φόρα, να τα γκρεμίσω
αυτά που μου ‘χουνε μπερδέψει τη ζωή
θα πάρω φόρα, θα πάρω φόρα, να τα ρυθμίσω
να ακούσω επιτέλους λίγη μουσική

Έχουν βουλώσει τα αυτιά μου απ’ το ρημάδι
ακούω μόνο στάθμη αναφοράς
πάνω στη τρέλα μου μιλάς και συ για RT
δε μου αρέσουν τα καλώδια που φοράς

θα πάρω φόρα, θα πάρω φόρα, να τα γκρεμίσω
αυτά που μου ‘χουνε μπερδέψει τη ζωή
θα πάρω φόρα, θα πάρω φόρα, να τα ρυθμίσω
να ακούσω επιτέλους λίγη μουσική

 



Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
οχι, κανενας λακκος ... ηθελα την τοποθετηση του wizzy επι του θεματως, επειδη θα εχει ενδιαφερων αλλα κυριως επειδη σεβομαι τη γνωμη του. Πλεων δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη, ειμαι καπου ουδετερος προς το μεταλ (στην παρουσα φαση), σιγουρα δεν προκεται να ακουσω ξανα εφοσων μπορω να εχω την επιλογη, δεν ταιριαζει πλεων στην ψυχοσυνθεση μου, παλαιοτερα ειχα μια προκαταληψη, πλεων την εχω αποβαλει.
Ερχομενοι στο ροκ, δεν με πολυσυγκινει, εχω αρκετα ακουσματα που υπερκαλυπτουν την αναγκη για ροκ και αρκετα ακομα πραματα που εχω να ανακαλυψω ακομα..
->ενα ερωτημα ρητορικο και τροφη για σκεψη, ειναι κατα ποσο (και μεχρι πιο σημειο) το ροκ εχει απηχηση σε καποιον που εχει γεννηθει μετα το 1980.
Αν δεν είναι δέντρο να μείνει εκεί που τον φύτεψαν και πάει λίγο παραδίπλα σε ένα άλλο μαγαζί να ακούσει μουσική βέβαια και όχι να παίζει με το κινητό του υπάρχει μεγάλη πιθανότητα...... αυτοί που γεννήθηκαν μετα το 80 όπως εγώ μην τους φοβάσαι έτσι μεγαλώσαμε...με doors, zeppelin, Metallica,clash, exploited, gbh, motorhead, και άλλα πολλά....είχαμε αρκετά ακούσματα σαν γενιά περασμένης δεκαετίας βέβαια αλλά κρατούσε ακόμα.....


Με αυτούς που γεννήθηκαν μετά το 90 που μπήκε στην ζωή μας ο υπολογιστής και το download χάθηκε η μπάλα....και συνεχίζει και θα χαθεί τελείως....θα μου πεις τώρα το download σου εφτεξε; Φταίει και αυτό κατ εμέ έχει μεγάλη σημασία στα μουσικά ξεκινήματα την μουσική να την πληρώνεις, να βλέπεις εξωφυλλο να διαβάζεις και το βιβλιαράκι όλα έχουν σημασία..... εσύ το ξέρεις καλά.... ;)
Είναι κάτι σαν την ιστορία με τον Καποδίστρια και της πατάτες....

Από τότε που η μουσική είναι τσάμπα
Η μουσική βγήκε απο τα σπίτια... μαζί ήρθαν αυτά
Φυσικά δεν μιλάω για οποιονδήποτε συμφουριτη μιας και δεν αντιπροσωπεύει πλέον την μέση ελληνική οικογένεια
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
οπα.... νεος ποιητης στο αβουσαιτ, μετα μπουτια, και χαρη, ευγε νεε μου
πολυ καλη εμφανιση δια πρωτην φορα ;) :):drinks:
Δεν είναι η ...παρθενική εμφάνιση αλλά ναι... είναι από τις πρώτες... :p
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.324
Μηνύματα
2.858.564
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top