Οι αδερφοί -όχι Γκριμ- της Grimm Audio και για την πιστότητα,o L o S και ο 1. Όλο μαζί?

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.565
Reaction score
94.429
Ίσως δε κουρεύεται για να μην...! :sneaky:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.095
Reaction score
20.573
Και να πάρω κουδουνίστρες, και να κουρευτώ, και να ακούω την καζούρα του Ζαπ! Λυπηθείτε με...
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.864
Reaction score
34.171
βρε εχει πολλλα πραγματα η ζωη, πολλες ασχολιες, εκει κολλησες τωρα!!

ριξτο στο ψαρεμα!
στο χορο!
στις γυναικες!
στα κρασια!

να πω κι αλλα?
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Να κάνω edit στο fun club που μου διέλαθε της προσοχής η να το αφήσω ανορθόγραφο ως μνημείο αμοραλισμού ;
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Να κάνω edit στο fun club που μου διέλαθε της προσοχής η να το αφήσω ανορθόγραφο ως μνημείο αμοραλισμού ;
H διάκριση δεν είναι ορθογραφική,αλλά...εννοιολογική.;)
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.791
Reaction score
11.027
Εγκυκλοπαίδια ηλεκτρο-ακουστικής αυτός ο μπάρμπα Linkwitz!

Βρήκα ένα ενδιαφέρον λινκ προς μελέτη:

http://www.linkwitzlab.com/links.htm#linear-phase digital crossover

Εντούτοις, ο Γιάννης Β παραμένει σωστός: Για (μεμονωμένη) διαφραγματική πηγή ή τυπικό ηχείο με μία μονάδα ανά φασματική περιοχή (σαν το LS1), το dsp δεν μπορεί να εξομαλύνει τη διασπορά on/off axis.
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
ζαπ ειναι ο κυριος που ζει στο acapulco ?:D
Σίγουρα δεν είναι αυτός.... (Κόγια για πάρτη σου)


....και ο Ζάπ είναι προς αποφυγή.... άσε που κάπου τον πήρε το μάτι μου σήμερα....:D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.565
Reaction score
94.429
Να μου φιλήσεις το μωρό μου Βασιλάκη! :)
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.791
Reaction score
11.027
Λοιπόν, μια και ο Βόλος μου πέφτει μακρυά, ξανα-ακροάστηκα αυτά τα γκρινιάρικα ηχεία κάπου στην Αθήνα, αλλά αυτή το φορά με ησυχία, γνωστές μουσικές, άπλετο χρόνο και χώρο.

Έχω να δηλώσω απεριφράστως και αμετακλήτως ότι ο ήχος τους είναι ότι πιο ουδέτερο, καθαρό και διάφανο έχω ακούσει. Μόνο με ακουστικά μπορώ να τα παρομοιάσω. Εντύπωση μου (ξανα)-έκανε πως ένα ηχείο που ενώ είναι τελείως φλατ ακούγεται ευχάριστα all the way μέχρι τα πρίμα. Σε κάνει να αναρωτιέσαι πόσους συμβιβασμούς και λάθος προτεραιότητες (π.χ. πανάκριβες μονάδες) έχουν άλλες υλοποιήσεις. Κατανοητό επίσης γιατί δεν αρέσουν σε όλους. Είναι δύσκολο να κατανοήσεις ότι επειδή άκουσες ευχάριστα και "μουσικά" ή πιο δυναμικά ή πιο επιβλητικά κάποια παραγωγή σε κάποιο άλλο σύστημα, αυτή είναι η σωστή αναφορά.

Τι θα ήθελα ακόμη; Να έβλεπα τι μπορούν να δώσουν οι Ολλανδοί σε μία υλοποίηση υψηλής ευαισθησία σαν και αυτή (αλλά με λογικό κόστος) ή σε δίπολο σαν αυτό ή αυτό. Αποκλείεται όμως να το δω γιατί άλλη είναι η αγορά τους και αλλού στοχεύουν.

Το παρόν του audio είναι αυτό. Μη πω το παρελθόν, γιατί ανάλογες λογικές σχεδίασης ακολουθούνται ήδη από μεγάλες εταιρίες στα PA, car audio, κλπ. Και ευτυχώς ακολουθούν και άλλοι κατασκευαστές σε μικρότερο κόστος και ακόμη μικρότερο κόστος. Για να δούμε τι επιφυλάσσει το μέλλον.
 
Last edited:




vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.503
Δυστυχως ομως απο την μια τα φραγκα αυτην την εποχη ειναι πολλα και απο την αλλη αν δεν ξεπεραστουν χρονια συνδρομα πχ. του να βλεπεις μπροστα σου εναν σκασμο μηχανες και να γουσταρεις δεν προκειται ευκολα καποιος και με σοβαροτητ να αλλαξει πλευρα....λιγο πολλοι ετσι ειμαστε οι περισσοτεροι και νομιζω το γνωριζουμε !!!!
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.791
Reaction score
11.027
Μην ανησυχείς Βλάση μου, καλά να 'μαστε να ακούμε τις μουσικές μας με ότι έχουμε!

Να, δες τι ωραία παίζουνε τα μπιενταμπλουγια όμορφα κινέζικα παιδικά τραγουδάκια!!!

:party::party::party:

 


Μηνύματα
4.001
Reaction score
3.831
:D
Δυστυχως ομως απο την μια τα φραγκα αυτην την εποχη ειναι πολλα και απο την αλλη αν δεν ξεπεραστουν χρονια συνδρομα πχ. του να βλεπεις μπροστα σου εναν σκασμο μηχανες και να γουσταρεις δεν προκειται ευκολα καποιος και με σοβαροτητ να αλλαξει πλευρα....λιγο πολλοι ετσι ειμαστε οι περισσοτεροι και νομιζω το γνωριζουμε !!!!
Φιλαράκι εγώ το μόνο που γουστάρω να βλέπω απέναντι είναι ζουμερά ουνάκια.

Εφόσον δεν υπάρχουν, ούτε γραμμάριο αλουμινίου δεν επιθυμώ να συνυπάρχει.
Πλατώ, metric k Mac mini, κρυμμένα πίσω απο την οθόνη και τα αγρίμια σε μαύρο να μην πολυφαίνονται.8-)

Όσο αλουμίνιο και να χώσεις, ούτε αυξάνει η τσουτσού, ούτε φουσκώνει η τσέπη, ούτε σβήνουν τα χρέα, ούτε αυγαταίνει το μπάσο, τσάμπα όνειρα και έμπλαστρα,!:D
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.864
Reaction score
34.171
follow your heart ρε, live the moment ! μια ζωη την εχουμε να γουσταρουμε με ολες τις αισθησεις μαζι!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Μην τον πιστεύεις... αυτός μας κοροϊδεύει Γιώργο μου... τι άλλο περιμένεις από λαμπάτο...:)
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.092
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top