Ο Προδότης!!!

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Οτι region και να λένε τα games το ps3 τα παίζει όλα... και δεν ξέρω τι κάνει το
wii.

Τώρα αν αγοράζεις το κάθε σου μηχάνημα με προοπτική ενός χρόνου μην περιμένεις θαύματα από μια κονσόλα της sony .... θα την έχεις για κάποιες αποκλειστικότητες , για ότι δεν υπάρχει στο pc ,για την ευκολία , για BR player και για τον αδερφό σου.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Καλά Blizard, λέγε ό,τι θέλεις. Αλλά όχι πράγματα που αποδεικνύονται πανεύκολα. Το PS3 ΔΕΝ έχει πιο φτηνά παιχνίδια, όσο και να χτυπιέσαι κάτω. Σε άλλη συζήτηση σου είχα βάλει αναλυτικές τιμές, αλλά έκανες την πάπια και δεν απάντησες. Μην μεταφέρεις το ίδιο θέμα αλλού...

Πάντως αρχίζω να πείθομαι. Θα αγοράσω PS3 γιατί ίσως κάποτε να αποκτήσει παιχνίδια και θα πετάξω το 360 που έχει ένα σωρό τώρα. Ρε τι ακούνε τα αυτάκια μας... wall_1
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Τα περισσότερα παιχνίδια του PS3 έχουν πλέον 70ευρώ. Τώρα αν κάποιος στο ebay τα πουλάει λιγότερο είναι άλλο θέμα, η κανονική τιμή λιανικής είναι 70 όπως και του 360.

Ενημερωτικά και τα παιχνίδια του 360 είναι region free, τουλάχιστον το Gears of War που έχω είναι Αμερικάνικο και παίζει κανονικότατα.


Blizard όσο και να προσπαθείς μα όσο και να προσπαθείς δε θα μας πείσεις οτι είναι καλό που δεν υπάρχουν παιχνίδια για το PS3 αυτή τη στιγμή. Και θα στο εξηγήσω με απλό παράδειγμα.

Έχω και τις 3 κονσόλες και έχω λεφτά για ξόδεμα (υποθετικά πάντα) για ποια κονσόλα θα πάρω παιχνίδια??? Μπαίνω στο Πλαίσιο με 300 ευρώ στο χέρι, τί θα πάρω???:happy_4:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
θα πάρεις ενα... φρύδι γιατι το πλαίσιο ειναι χάλια μαγαζί μήπως;;; :lol:
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Τα περισσότερα παιχνίδια του PS3 έχουν πλέον 70ευρώ.
Τα παιχνίδια της Sony έχουν 60 και κάτω , και στο πλαίσιο ακόμα ... από play.com 47 με μεταφορικά , games σαν το motorstorm που δεν πρέπει να χάσει κανείς.
Φτηνώτερα και BR , με δωρεάν live πάντα ...
Ενημερωτικά και τα παιχνίδια του 360 είναι region free, τουλάχιστον το Gears of War που έχω είναι Αμερικάνικο και παίζει κανονικότατα.
Ελάχιστα όμως... στο ps3 είναι όλα.
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
το Motorstorm δεν πρέπει να χάσει κανεις;;;

Πλάκα με κάνεις αδερφέ;;;;
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Απίστευτο παιχνίδι και όχι μια από τα ίδια.
Τα physics που έχει δεν θα μπορούσε να τα σηκώσει το wii έστω και αν δεν έβαζαν σχεδόν καθόλου γραφικά !!! με δωρεάν online όπου γίνεται χαμός και 47 ευρώ δεν υπάρχει θέμα.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Τα παιχνίδια της Sony έχουν 60 και κάτω, και στο πλαίσιο ακόμα ... από play.com 47 με μεταφορικά , games σαν το motorstorm που δεν πρέπει να χάσει κανείς.
1) Όταν συγκρίνεις θα συγκρίνεις όλα τα παιχνίδια και όχι της Sony. Θα μπορούσα να σου πω ότι υπάρχουν παιχνίδια του 360 της προηγούμενης χρονιάς, πολύ καλύτερα από αυτά που έχει το PS3, σε τιμή κάτω από 30€. Οι νέες κυκλοφορίες έχουν την ίδια τιμή. Και όπως σου είχα πει στο άλλο θέμα, του PS3 θα έπρεπε να έχουν 30€, μιας και τα περισσότερα είναι port από 360.
2) Δεν μας ενδιαφέρει αν είναι σε BR, DVD, κασέτα, βινύλιο, σε επίχρυσο κουτί. Το παιχνίδι μετράει. Αν το BR έχει αυξημένο κόστος, δεν με ενδιαφέρει προσωπικά. Λάθος επιλογή της Sony. Ας την λουστεί. Και πόσο περισσότερο κοστίζει το BR; Μισό ευρώ;
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Τα καινούργια της sony στην Ελλάδα έχουν 60 στο πλαίσιο, τα καινούργια στο xbox360 έχουν 70 .... η sony τα έκανε για να πιέσει τις τιμές, και με το region free πιέζονται ακόμα πιο κάτω.

Και μην ξεχνάμε το live που πληρώνεις 50 ευρώ το χρόνο , είναι σοβαρό ποσοστό για κάποιον που δεν θέλει να αγοράζει 10 games κάθε χρόνο.

ΥΓ
Το BR δίνει πολύ χώρο και δεν κοστίζει πολύ, παρότι μερικοί φοβόντουσαν στην αρχή … αλλά το ότι δεν γρατζούνιονται θα έχει μεγάλη αξία κυρίως για τα μεταχειρισμένα και τις ανταλλαγές-ενοικιάσεις.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Τα παιχνίδια της Sony έχουν 60 και κάτω , και στο πλαίσιο ακόμα ... από play.com 47 με μεταφορικά , games σαν το motorstorm που δεν πρέπει να χάσει κανείς.
Φτηνώτερα και BR , με δωρεάν live πάντα ...
Να σου πω δεν ήμουν ξεκάθαρος όταν είπα για κανονικές τιμές λιανικής??? Τις τιμές των παιχνιδιών του 360 στο play τις έχεις δεί??? Αφού θες κάνε τη σύγκριση λοιπόν. 60 και κάτω που λες είναι το 59 έτσι ;-)

Ενημερωτικά το Πλαίσιο έχει 11 παιχνίδια με 60 και 12 με 70 για PS3, ποιά είναι της Sony και ποια όχι μου είναι αδιάφορο.

Να δω τί θα πείς όταν η Sony φτιάξει online της προκοπής και αρχίσει να το χρώνει...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Τα καινούργια της sony στην Ελλάδα έχουν 60 στο πλαίσιο, τα καινούργια στο xbox360 έχουν 70 .... η sony τα έκανε για να πιέσει τις τιμές, και με το region free πιέζονται ακόμα πιο κάτω.
Γιατί συγκρίνεις τις τιμές μιας συγκεκριμένης εταιρίας με τις τιμές όλων των εταιριών για το 360;
Αυτή τη στιγμή, το Πλαίσιο έχει 23 παιχνίδια για το PS3, τα 11 έχουν 60€ και τα 12, 70€.... Μήπως πρέπει να παίζουμε μόνο της Sony; Μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο PS3 του PGRIII που πουλιέται 30€;
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Mόνο η Sony έχει φτηνότερα τα καινούργια παιχνίδια της (που είναι αρκετά και καλά) , αλλά με αυτό το τρόπο και το region free πιέζει στην πράξη και τους άλλους.


Tο online του ps3 στο multiplayer είναι καλύτερο από του xbox λόγο dedicated server ... σε λίγο που θα έχει και xmb μέσα στα games αλλά και το home, θα είναι απλά μια κλάση μπροστά από το 360.
(και το θέμα δεν είναι πότε θα το χρεώσει η sony, αλλά πότε θα το κάνει δωρεάν η MS... είναι απλά γελοίο να μην μπορείς να παίξεις με ένα φίλο επειδή δεν έχετε και οι δύο συνδρομή!!!)
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Αυτό το PS3 είναι όλο ΘΑ βρε παιδί μου. ΤΩΡΑ γιατί να το αγοράσει κάποιος;
Βλέπω ότι οι περισσότεροι χρήστες το θάβουν. Γιατί άραγε;

Τελικά, όπως λέγαμε και με κάποιον πριν από λίγο

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ PS3 ΕΙΝΑΙ Ο BLIZARD!

Αφού σας λέω δεν παίζω Forza για να του απαντάω! Τέτοια πόρωση! :happy_5:
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ PS3 ΕΙΝΑΙ Ο BLIZARD!
Αφού σας λέω δεν παίζω Forza για να του απαντάω! Τέτοια πόρωση! :happy_5:
Άρχισες πάλι το trolling κλασικά … αν έπαιρνες ps3 ή είσουν σοβαρός θα το έχανες , οπότε μια χαρά είσαι έτσι.

Και όποιος δεν καταλαβαίνει γιατί να αγοράσει ps3 , να μένει με το xbox360 του , ποιος ενδιαφέρεται ? … να πω την αλήθεια , πλάκα έχει που δεν θα πάρουν ποτέ χαμπάρι μερικοί.
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Και όποιος δεν καταλαβαίνει γιατί να αγοράσει ps3 , να μένει με το xbox360 του , ποιος ενδιαφέρεται ? … να πω την αλήθεια , πλάκα έχει που δεν θα πάρουν ποτέ χαμπάρι μερικοί.
Επειδή όλοι συμφωνούν ότι είμαι ηλίθιος, δεν μου εξηγείς;
Γιατί να πάρω ΤΩΡΑ PS3;
Συγκεκριμένα πράγματα!
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.520
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top