Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Όλα τα ψυχολογικά θέματα έχουν μια και μόνο βάση. Την παιδική ηλικία.

Καλό ταξίδι στο παρελθόν, συντρόφια.

Εκεί πρέπει να πάτε για να τα βρείτε με τον εαυτό σας.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Εφόσον το θέτεις έτσι,υποχρεώνομαι να σε πληροφορήσω ότι η εκδήλωση νυμφομανίας μπορεί να συνιστά σύμπτωμα σοβαρών ψυχολογικών διαταραχών,ορμονικών παθήσεων,παρενέργειες φαρμάκων,ή μέχρι και όγκων στον εγκέφαλο.

Η εξέλιξη της αντιμετώπισής της μοιάζει μ'εκείνη της...βινυλιομανίας χωρίς όμως να συνοδεύεται η δεύτερη από ανάλογο στιγματισμό..
Ή της ψηφιακής μανίας, ή της ενεργετικής μανίας, ή της πολυκαναλικής αναπαραγωγικής μανίας, ανάλογα τη μετάφραση του καθενός bhutia μ....
μεγάλη πουτ@ν@ η επιστήμη λέμε!!
Post automatically merged:

Όλα τα ψυχολογικά θέματα έχουν μια και μόνο βάση. Την παιδική ηλικία.

Καλό ταξίδι στο παρελθόν, συντρόφια.

Εκεί πρέπει να πάτε για να τα βρείτε με τον εαυτό σας.
υπάρχουν κι άλλου τύπου ψυχολογικά θέματα, πχ της μορφής "back to the future", ιδιαίτερα διαδεδομένη μορφή θα έλεγα.. :wink: :wink:
1573321679159.png
 
Last edited:


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μου αρέσουν αυτοί που λένε μπούρδες με στόμφο.
(Για μια μέρα).
με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!!!
Ίσως από τις ελάχιστες φορές που συμφωνούμε!
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αυτοικανοποίησης...θα θελες ίσως να πεις.:lolsign:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ή της ψηφιακής μανίας, ή της ενεργετικής μανίας, ή της πολυκαναλικής αναπαραγωγικής μανίας, ανάλογα τη μετάφραση του καθενός bhutia μ....
μεγάλη πουτ@ν@ η επιστήμη λέμε!!
Post automatically merged:


υπάρχουν κι άλλου τύπου ψυχολογικά θέματα, πχ της μορφής "back to the future", ιδιαίτερα διαδεδομένη μορφή θα έλεγα.. :wink: :wink:
View attachment 142933
Όλα τα ψυχολογικά θέματα έχουν μια και μόνο βάση. Την παιδική ηλικία.
Καλό ταξίδι στο παρελθόν, συντρόφια.
Εκεί πρέπει να πάτε για να τα βρείτε με τον εαυτό σας.
Εκτός και αν έχουμε παραμείνει...σε αυτήν..Και για να μην παρεξηγούνταν κάποιοι χαρακτήρες,υπενθυμίζω ότι κάποιες φορές αναρωτιέμαι και για τον δικό μου εαυτό. :Α
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Εκτός και αν έχουμε παραμείνει...σε αυτήν..Και για να μην παρεξηγούνταν κάποιοι χαρακτήρες,υπενθυμίζω ότι κάποιες φορές αναρωτιέμαι και για τον δικό μου εαυτό. :Α
Έτσι.

Μια από τα ίδια.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
βιομηχανικά σκουπίδια,
Βιομηχανικά σκουπίδια; ποια ρε; Τα ενεργά στουντιακου επιπέδου μόνιτορ;

Μα ρε τρελοκομεία, ακόμα και τα αγαπημένα σας χαρμπεθ βγαίνουν ενεργά, και είναι στουντιακά μόνιτορ, τι πάτε να κάνετε; Κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας; Ε ρε πλάκα!

Χαχαχαχαχαχαχα, επειδή δε την παλεύετε εκτός γηπέδου,θα σας βάλω στο δικό σας γήπεδο, να δείτε το μεγαλύτερο σφάλμα της ανθρωπότητας, χωρίς βιομηχανικά σκουπίδια:

Το μεγαλύτερο σφάλμα όλων λοιπόν, το έκανε ο Τζιοβάνι.

Είχε ο άνθρωπος 2 ηχεία τέρατα, πανάκριβα, σοβαρά ηχεία κατά γενική ομολογία, ουδείς δεν μπορεί να πει τίποτα, παθητικά, μπολικους τελικούς στο ράφι, ακριβούς, κύριος.

Και πήγε ο μ@λ@κας ο άντρας και πήρε 3 ακόμα τέρατα κι έβαλε ένα για κεντρικό, και 2 για σαραουντ, και σα να μην έφτανε αυτό, πήρε (άκουσον άκουσον) και 2 σαμπ ρε πο@στη μου, 2 σαμπ 16-αρια τα τέρατα τηs svs τα σινεματζίδικα σκουπίδια, και ένα υπέροχο κορυφαίο και αναφοράς δικάναλο, το μετέτρεψε σε μια αηδία πολυκάναλη με δύο γομάρια σαμπ.

Και σα να μην έφταναν όλα αυτά τα αηδιαστικότερα του εμετού, αντικατέστησε το κορυφαίο Ντακ και προ της μπριστον, με αυτό το σατανικό έκτρωμα με dsp του Trinnov, και άκουσον άκουσον, έκανε και ισοστάθμιση (μα για όνομα) και έβαλε και ταργκετ κερβ (ωιμε το Χάι Εντ ολόκληρο βγάζει σπυργιά).

Και για κερασάκι στην τούρτα: απμίξινγκ στο αγνό παρθένο αναλογικό δικάναλο πατροπαράδοτο έθιμο, να πετάνε τα βγιολιά. Αρων άρων σταύρωσον αυτόν.

Και δηλαδή τώρα έχει 5 ηχεία να βαράνε στα πανηγύρια και στο γάμο του Καραγκιόζη, και 2 σαμπ να κουνάνε τους καναπέδες και προσοχή: λέει τι έχανε τόσο καιρό.

Του αρέσει λέει, πολύ περισσότερο από πριν λέει, τι έχανε λέει. Κρεμάστε τον.

Προτείνω να μαζευτείτε όλοι μαζί οι αναλογικοί φίλοι του καλού αγνού ήχου, μαζί με τα μαγαζιά από πίσω σας που σας βάζουν για κάθε "αναβάθμιση" το αγγουράκι στο κ@λαρακι να γουστάρετε, να τον καταδικάσετε σε λιθοβολισμό και ανασκωλοπισμό, κοινώς να τον παλουκώσετε σε κάνα καβλώδιο χοντρό ρεύματος, απ'αυτα που σας φτχιάχνουν τις χροιές τρομάρα σας, γελοία αντικείμενα, έ γελοία αντικείμενα, ούτε οι παοκτσήδες δεν είναι τόσο γκάου, τρομάρα σας...:tongue:

Εσείς οι νεότεροι θαμώνες και θιασώτες του πολυκάναλου ηχου,να σας ρωτησω,ακουτε μουσικη με 9 αυτιά κι ενα μεγαλο στην πλάτη για το υπογούφερ?
Ούτε τον αριθμό των ηχείων δεν μπορείς να συγκρατήσεις: 11 ηχεία και 4 σαμπ, δηλαδή έχω εγώ 11 αυτιά για τους δορυφόρους, και 4 αυτιά στον κ@λο για τα σαμπ, ενώ ο τερματογκαζι έχει 7 Σάμπ, άρα έχει και στον κ@λο και στις πατούσες και στο σβέρκο ένα ακόμα αυτί. Εντάξει ρε αναλφάβητε επιστήμονα διαβασμένε; Θες να δεις τα αφτιά μας;

Τρομάρα σας, κρεμαστάρια ρε, κρεμαστάρια.

:lol:


ΥΓ. Μα πού πήγε αυτός; Δεν έχει άλλο χαβαλε;:gotcha:

ΥΓ.2. Τουλ. Αϊ σιχτιρι δηλαδή... Δγιαβάστε, ξεστραβωθείτε. Φτάνει πια.

ΥΓ. 3. Όσα δε φτάνει η αλεπού. Καλά το είπε ο φαλακροπόδης.
 
Last edited:

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Παρεπιμπτοντως το μΠαοκι κερδισε ΚΑΙ σημερα - προς ενημερωσιν σας αυτο


:):):)
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.139
Reaction score
26.697
Αν λοιπόν όπως λες, κατάφερες σε δικάναλο σύστημα ν ακούσεις τη φωνή εκτός του πεδίου ανάμεσα των τοιχοματικών ορίων των δύο ηχείων και μάλιστα ψηλά όπως λες, τότε όντως το σύστημα θα έκανε ένα σκασμό λεφτά για να μπορεί να σου δημιουργεί την αίσθηση του πλάτους και του ύψους και του βάθους που περιέγραψες!!
Ο ήχος πρέπει να φεύγει από τα στενά όρια των ηχείων στο δικάναλο, αν όχι..κάτι δε πάει καλά!...Απλά, αν δεν έχεις ξανάρθει σ' επαφή με τέτοια στησίματα ηχοσυστημάτων....σου φαίνεται λάθος ενώ έτσι πρέπει να παίζει!! :wink: :wink:
Τραγουδιάρα 2,70 !! να το δω αυτό κι ας πεθάνω.
 

Μηνύματα
63
Reaction score
150
Βιομηχανικά σκουπίδια; ποια ρε; Τα ενεργά στουντιακου επιπέδου μόνιτορ;

Μα ρε τρελοκομεία, ακόμα και τα αγαπημένα σας χαρμπεθ βγαίνουν ενεργά, και είναι στουντιακά μόνιτορ, τι πάτε να κάνετε; Κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας; Ε ρε πλάκα!
Βιομηχανικά σκουπιδια ειναι τα πολυκάναλα,και μιλάω για αναπαραγωγη μουσικής,τα χομθέατρα δεν μ ενδιαφερουν.
Τα ενεργα μόνιτορ και γενικα τα μόνιτορ ειναι για στούντιο και για όσους ασχολούνται με επεξεργασια ήχου ΟΧΙ ΓΙΑ HIFI,δεν μου κάνουν για το σπιτι και τσαμπα να μου τα δινεις και οχι δεν ειμαι οπαδος των Χαρμπεθ δεν ειμαι τοσο καφρος να πληρωσω οσο ενα σπιτι για να ακουω πως τριζουν οι πόρτες του βρυκόλακα.......

Αν σας κάνουν τα μονιτορ για το σπιτι πάρτε και μια επαγγελματικη καφετιερα,μισες δουλειες θα κάνετε στο σπιτι?

Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.
 

A

AKARL

Guest
Βιομηχανικά σκουπιδια ειναι τα πολυκάναλα,και μιλάω για αναπαραγωγη μουσικής,τα χομθέατρα δεν μ ενδιαφερουν.
Τα ενεργα μόνιτορ και γενικα τα μόνιτορ ειναι για στούντιο και για όσους ασχολούνται με επεξεργασια ήχου ΟΧΙ ΓΙΑ HIFI,δεν μου κάνουν για το σπιτι και τσαμπα να μου τα δινεις και οχι δεν ειμαι οπαδος των Χαρμπεθ δεν ειμαι τοσο καφρος να πληρωσω οσο ενα σπιτι για να ακουω πως τριζουν οι πόρτες του βρυκόλακα.......

Αν σας κάνουν τα μονιτορ για το σπιτι πάρτε και μια επαγγελματικη καφετιερα,μισες δουλειες θα κάνετε στο σπιτι?

Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.
Δώσε πόνο αρχηγέ! :smg:

Η Μελίνα κι εγώ είμαστε μαζί σου, τους έχουμε άνετα! :showingbiceps:
 


Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Αν σας κάνουν τα μονιτορ για το σπιτι πάρτε και μια επαγγελματικη καφετιερα,μισες δουλειες θα κάνετε στο σπιτι?
Αν το ψώνιο μας ήταν ο καφές, θα είχαμε.

Και θα φέρναμε και επαγγελματία καλιμπράτορα να μας την ρυθμίζει συχνά πυκνά.

Όπως ακριβώς κάνουν οι καφετέριες που θέλουν να έχουν καλό καφέ.

Αν δεν ρυθμιστεί από επαγγελματία η μηχανή, δεν πίνεται ο καφές.

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο πρέπει να αντιμετωπίζουμε και το Hi-Fi.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Τα ενεργα μόνιτορ και γενικα τα μόνιτορ ειναι για στούντιο και για όσους ασχολούνται με επεξεργασια ήχου ΟΧΙ ΓΙΑ HIFI,...
Γιατί;

(Ότι δεν σου κάνουν εσένα προσωπικά, και τζάμπα να σου τα έδιναν δεν θα τα έπαιρνες, εντάξει το καταλαβαίνω).
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.

:lol: :biggrin: :lolsign: :rofl: :party:



:help: Πάει ο καφές, πάει το keyboard, πουκάμισο , παντελόνι ,όλα π0υτάνα , αλλά χαλάλι!
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.
Πέστα, πέστα! Δώσε πόνο!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Βιομηχανικά σκουπιδια ειναι τα πολυκάναλα,και μιλάω για αναπαραγωγη μουσικής,τα χομθέατρα δεν μ ενδιαφερουν.
Τα ενεργα μόνιτορ και γενικα τα μόνιτορ ειναι για στούντιο και για όσους ασχολούνται με επεξεργασια ήχου ΟΧΙ ΓΙΑ HIFI,δεν μου κάνουν για το σπιτι και τσαμπα να μου τα δινεις και οχι δεν ειμαι οπαδος των Χαρμπεθ δεν ειμαι τοσο καφρος να πληρωσω οσο ενα σπιτι για να ακουω πως τριζουν οι πόρτες του βρυκόλακα.......

Αν σας κάνουν τα μονιτορ για το σπιτι πάρτε και μια επαγγελματικη καφετιερα,μισες δουλειες θα κάνετε στο σπιτι?

Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.
Θα ήθελα να αναφέρετε τις δικές σας επιλογές για αναπαραγωγη ήχου, εάν θέλετε.
Είτε αυτά που έχετε στο σπίτι σας, είτε αυτά που θα θέλατε να έχετε.

Για να καταλάβω τι ορίζετε εσείς ως HiFi.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top