Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Δε νομιζω να το εκανα. Θα ξαναδιαβασω να μηνυματα μου
"βρίζεις" = σε ενοχλώ.

Εσύ δεν βρίζεις ποτέ και είσαι σούπερ αξιοπρεπής. Απο έμενα πάντως 10 φορές πιο πολύ. (απο επιλογή μου δεν είμαι, αλλιώς είμαι και εγώ)
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Νέα που αφορούν τον ήχο (πολυκάναλους αλλά και λαμπάτους).

Το ρεύμα φτήνηνε, γύιρσε σε επίπεδα 2021 λένε, πρίν τον πόλεμο Ρωσίας - Ουκρανίας.

Βούρ, στις ακροάσεις. 😃
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Η αλήθεια είναι υποκειμενική. Αυτή είναι η δική σου η αλήθεια ...
Πέρα από την αλήθεια που βλέπεις.. Πέρα από την αλήθεια που ακούς.. Που διαβάζεις, που αισθάνεσαι.. Πέρα απ την αλήθεια του θύτη και του θύματος.. Υπάρχει και μια άλλη αλήθεια..

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Αντίθετα είναι τα πράγματα αγαπητέ Νταλίπη.

Εγω δεν έχω παίξει ποτέ τέτοιο ρόλο στη ζωή μου.

Δεν κάνω λυκοφιλίες.

Ωραίο κομμάτι trance βέβαια.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513

Live η εκδήλωση στο Facebook.

https://www.facebook.com/IANOS.GR/?locale=el_GR
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Εγω δεν έχω παίξει ποτέ τέτοιο ρόλο στη ζωή μου.

Δεν κάνω λυκοφιλίες.
Αυτό κατάλαβες από τους στίχους; Για ψάξε λίγο καλύτερα μέσα σου και δες ποιός ή ποιοί σε έχουν πληγώσει βαθιά ώστε σε οδήγησαν σε ένα τέτοιο τρόπο σκέψης.
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Αυτό κατάλαβες από τους στίχους; Για ψάξε λίγο καλύτερα μέσα σου και δες ποιός ή ποιοί σε έχουν πληγώσει βαθιά ώστε σε οδήγησαν σε ένα τέτοιο τρόπο σκέψης.
Όχι δεν τα κατάλαβα απο τους στίχους αυτά που λέω. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους στίχους. Μάλιστα συμφωνώ καθώς το έχω βιώσει κιόλας το συναίσθημα. Δεν μπόρεσα να το ξαναναπαράξω βέβαια (γιατί ήταν και εκτός δικής μου μόνον πιθανόν υπαιτιότητας). Ήταν σε μια στιγμή θανάτου.

Απάντησα απλώς απ αυτά που βρήκα να αναφέρει αυτός (ο μοναδικός που βρήκα) που το ανάρτησε στην σελίδα του στο facebook και την ακατανόητη για εμένα αφιέρωσή του για Μελισσάνθες και Μελίσσανθους και Μελάνθιους. Λέω για να μου το ποστάρει ο Νταλίπης καμιά κακοήθεια θα είναι χα χα.
 
Last edited:



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.648
Πρόλαβα μια στο σακούλι

PXL_20230321_200501266.jpg


Και μια στο αλατισμα

PXL_20230321_200929188.jpg


Μετά έπεσε μάχη, όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Καλό σφουγγάρισμα σας ευχόμαστε, κι όνειρα γλυκά. 😂
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Που ξεπεσαμε. Εισαγομενο κρεας. Μονο και μονο επειδη ειναι πιο φθηνο!
Δηλαδη καταψυξη, κοντεινερς, αλμυρα θαλασσης, κατι μηνες να φτασει απ την Αργενινη. Ποιος ξερει κι εκει (Αρτζεντίνα) ποσο καιρο εμεινε στους δικους τους καταψυκτες μεχρι να βρουν πελατες και να το πακεταρουν και να το ξαποστειλουν.

Παρε Ελληνικο κρεας, απ τον Ολυμπο, η βουβαλισιο απ την Κερκινη. Φρεσκο, φρεσκοτατο. Σημερα το σφαζουν, αυριο εχεις τη γλωσσα στο πιατο σου να σπαρταραει. Παρε λουκανικα Τζουμαγιας, η Καραμανλιδικα. Σεβασμος στην παραδοση!

Εκτος κι αν θες να δοκιμασεις να δεις αν ισχυει αυτο που λενε. Το ξενο ...ειναι πιο γλυκο!
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Όχι δεν τα κατάλαβα απο τους στίχους αυτά που λέω. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους στίχους. Μάλιστα συμφωνώ καθώς το έχω βιώσει κιόλας το συναίσθημα. Δεν μπόρεσα να το ξαναναπαράξω βέβαια (γιατί ήταν και εκτός δικής μου μόνον πιθανόν υπαιτιότητας).
Η γνωστή γραφή σου. Και έτσι και γιουβέτσι. Άλλο Πέπη κι άλλο πρέπει.

Λέω για να μου το ποστάρει ο Νταλίπης καμιά κακοήθεια θα είναι χα χα.
Καμία κακοήθεια.

Απάντησα απλώς απ αυτά που βρήκα να αναφέρει αυτός (ο μοναδικός που βρήκα) που το ανάρτησε στην σελίδα του στο facebook και την ακατανόητη για εμένα αφιέρωσή του για Μελισσάνθες και Μελίσσανθους και Μελάνθιους. Λέω για να μου το ποστάρει ο Νταλίπης καμιά κακοήθεια θα είναι χα χα.
Βλέπεις δράκους εκεί που δεν υπάρχουν.

Ο χαχαχάκιας
Ωραία λέξη αυτή. Ταιριαστή για την περίπτωση.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.648
Εκτος κι αν θες να δοκιμασεις να δεις αν ισχυει αυτο που λενε. Το ξενο ...ειναι πιο γλυκο!
Η Αργεντινή έχει γίνει γνωστή για τα υψηλής ποιότητας κρέατά της, από σοβαρές ποικιλίες μοσχαριού.
Το ανωτέρω είναι κοπή από Μπλάκ Άνγκους Αργεντινής, και είναι εξαιρετικό, καλύτερο από πολλά άλλα Μπλάκ Άνγκους.

Στην Ελλάδα έχει μια καλή φυτεία Γιάγκου (wagyu) στας Σέρρας, αλλά δεν έχω κάνει κονέ ακόμα, και από όσο ξέρω, όλη την παραγωγή τους την στέλνουν εξωτερικό.

Η τιμή του εν λόγω κρέατος Αργεντινής, είναι μεν πολύ καλή, αλλά τετραπλάσια από όσο κοστίζει το ντόπιο μοσχαρίσιο κρέας. Δηλαδή "φτηνό" δε το λες.
Είναι καμιά 50-αρια φορές πιο νόστιμο από το ελληνικό μοσχάρι.
 
Last edited:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top