Παρουσίαση HiFi συστήματος


Μηνύματα
140
Reaction score
382
Ναι, αυτή η λεπτή ισορροπία, από την οποία και μετά φεύγει η στέγη από το μπάσο.

Να μη φύγει η στέγη.

Πρόκειται για λεπτές ισορροπίες. Ίσα ίσα να ανασηκώνεται.

Πάνω απ' όλα, η δομική ακεραιότητα της οικίας.
Πριν από έναν χρόνο είχα πάει στην αντιπροσωπέια της Rel Ac στο Κολωνάκι και είχαμε συζητήσει για το Ti5, αλλά έχω διαβάσει αρκετές αντικρουόμενες απόψεις.

Το επίπεδο έντασης δεν ξεπερνάει ποτέ!! το και μισή και μόνο σε ακούσματα Metal κάτι λείπει!
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Κάνεις τόσο αναλυτική περιγραφή, για κάτι που αντιμετωπίζεται μια χαρά με απλά πλαστικά ελαστικά ποδαράκια.. (και τίποτε άλλο δε χρειάζεται)
αριστα απολυτο δικιο χερ ντοκτορ :drinks: :hi:
Το επίπεδο έντασης δεν ξεπερνάει ποτέ!! το και μισή και μόνο σε ακούσματα Metal κάτι λείπει!
μεταλ, με γλομπατους και προακ τι θα ακουσουμε ακομα μρε γουιζη πεσ του τιποτις
 
Last edited:

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Ναι, αυτή η λεπτή ισορροπία, από την οποία και μετά φεύγει η στέγη από το μπάσο.

Να μη φύγει η στέγη.

Πρόκειται για λεπτές ισορροπίες. Ίσα ίσα να ανασηκώνεται.

Πάνω απ' όλα, η δομική ακεραιότητα της οικίας.
xaxaxaaxxaaxxaaxaxa
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
κοριτσια που λεει ο κος σιζικ, σε τι ποσοστο παιζνε τα ηχεια μας την πραγματικη μουσικη
 






Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Έχουν και q τα Ελληνικά; :laugh:
Κι ομως, στα ελληνικα υπηρχε q αλλά καταργηθηκε Πετρο κι ας ρωτησες για πλακα...
Λεγοταν Κόππα και γραφοταν οπως ο κεραυνος της ΔΕΗ ή οπως το s των ss. Ειμαστε οφφ τοπικ ομως...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
μια χαρα μουσικη ακουει ο λουκας μρε μαιμου μου
.. ναι, εγω δεν ακουω μια χαρα (βεβαια εγω ειμαι μαιμου-οποτε εχω δικαιολογια).... αυτο που ακουω μοιαζει με αυτο το εμοτικον : :party:

!!!!!!
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
70% πάνω από τα 300Hz αλλά και πάλι είναι πολλοί οι παράγοντες.
μεθοδος του αρα, ισχυει η ρηση του οττο κλεμπερερ για την μαιριλιν μονροε, η καψερη η μονοκαναλη του ηρακλειου ακουει 5 της εκατο εγω δικαναλος 15 της εκατο αρα ο χερ ντοκτορ 90 της εκατο κατα κλεμπερερ ο νταλιμπαν εχει μια φωτο απο περιοδικο εγω μια ολοσωμη φωτο της μονροε ενω ο χερ ντοκτορ εχει ολοκληρη κουκλα που του μιλαει του λεει σ αγαπω η τι μου κανεις ζγουρομαλη μου
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.396
Reaction score
125.559
Μέχρι τα 100 Hz παίζουν 0%.
Από τα 100 - 300hz παίζουν δε παίζουν 15%.
Παραπάνω είναι μπέρδεμα.
Στραβά ξύπνησες; :tongue:

κοριτσια που λεει ο κος σιζικ, σε τι ποσοστο παιζνε τα ηχεια μας την πραγματικη μουσικη
Είναι λάθος η ερώτηση. :fuckyou:

Τα ηχεία μας παίζουνε την ηχογράφηση, και δεν είναι κανένα σοβαρό ζόρι να βγει όλη η ηχογράφηση, στο 100%, όπως προβλέπεται στη στάθμη αναφοράς.

Ικανούς δορυφόρους (ένα 8-αρι ρε φίλε) και ένα ζευγάρι ικανά για το χώρο σαμπ, ισοστάθμιση κλπ, και βγήκε.

Την "πραγματική μουσική" την παίζουν άλλα ηχεία, τα PA, στα λάιβ, όπου δεν παίζουν μια κάποια ηχογράφηση, αλλά τα μουσικά όργανα απευθείας.

Δε μας ενδιαφέρει στο σπίτι μας αυτή η δουλειά, έχει άλλες απαιτήσεις.

Στο σπίτι ακούμε ηχογραφήσεις. Όπως τις έφτιαξε κάποιος κάπου, κι όπως τις έχωσε μέσα στο μέσο που τις βρίσκεις πατικωμένες να χωρέσουν.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.526
Reaction score
30.762
.. ναι, εγω δεν ακουω μια χαρα (βεβαια εγω ειμαι μαιμου-οποτε εχω δικαιολογια).... αυτο που ακουω μοιαζει με αυτο το εμοτικον : :party:

!!!!!!
Το σαμπι μνημονεύεται συχνά μέχρι τις μέρες μας, λόγω του περίφημου νόμου Γ(σαμπι)Ν του 1911, που ρυθμίζει την περί αυτοκινητων ευθύνη. Λόγω έλλειψης του σαμπι στο πληκτρολόγιο, εσφαλμένα αναγραφεται ως ν. ΓΠΝ/1911.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.396
Reaction score
125.559
Όπως έχω ξαναπεί, και θα το ξαναλέω μέχρι να το καταλάβετε, για τα 80 Φον της στάθμης αναφοράς:

265267_d976dfaf977dcbb234c541824849ebba~3.jpeg


Χρειάζεστε σαμπ να βγάζουν την πράσινη γραμμούλα, δηλαδή 120 ντεσιμπέλ στάθμης στους 20 κύκλους ώστε να ακούτε εκεί στάθμη 80 Φον.

80 Φον είναι μια πολύ ωραία στάθμη να ακούς μουσική για πολλές ώρες, ξεκούραστα, χωρίς ακουστική κόπωση. Στάθμη αναφοράς λέγεται.

50€.
Ευχαριστώ.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.689
Βγήκα γιά ποτό .
Περασμένη ώρα , έχω πιεί και ένα ποτήρι παραπάνω .
Έρχεται ή άλλη και μου λέει ,
" Όλοι οί άντρες είναι μ@λάκες ! "
Κατεβάζω την γουλιά απ το ξύδι καί την ρωτώ ....
" Καί εσύ , ήταν ανάγκη να πάς με όλους ; "


-
* Δέν είμαι όφ τόπικ .
΄Ο φίλος μας παρουσιάζει τό σύστημα του , και ό καθείς γράφει ότι θέλει , γιά ότι θέλει .
.......όποιος κατάλαβε , κατάλαβε .

in english ,
* sorry my friend .

-
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
{η λεξη κλειδι , σσσ μυστικο , να ξερεις αν ακουσεις κατι ειναι "σαμπ" και "ισοσταθμιση" }
Μόλις ακούσεις αυτές τις λέξεις... ειδικά αν είναι στην ίδια πρόταση.... ακόμα περισσότερο αν συνοδεύονται από μία ακόμη... ντιρακ....
έχεις 2 σοβαρές επιλογές...
- Εκταμιεύεις ένα ικανό ποσό και ακολουθείς τις συμβουλές όσων θα τις έχουν καραμέλα. (τις λέξεις...)
- Γυρίζεις και τρέχεις όσο πιο μακριά μπορείς και δεν ξανακοιτάς ποτέ πίσω!

Όσοι προσπαθήσαμε να κινηθούμε κάπου ενδιάμεσα έχουμε μπλέξει :p :roflmao:
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.725
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top