Ποδήλατο

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Την πήρες τελικά?
Εμένα πάντως 68 κάτι την αφήνει plus τα μεταφορικά
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Την πήρες τελικά? Μεταφορικά πόσο βγαίνουν?
Τσάμπα είναι τα μεταφορικά ή 2€ να έρθει λίγο πιο γρήγορα με DHL ή 18€ άμα θες να έρθει η παραγγελία σφαίρα.
Ναι τη πήρα, έχω ήδη μια ίδια αλλά αρκετά ταλαιπωρημενη και είπα να τη ανανεώσω.
4 χρόνια κάθε μέρα να φανταστείς πέρα δώθε, βροχές, λάσπες κλπ.
ΥΓ.
Πήρα επιτέλους και πένσα για Quick Link αλυσίδας :dance2:
Εμένα πάντως 68 κάτι την αφήνει plus τα μεταφορικά
Από που?
Αυτή τη στιγμή είναι σε αυτές τις παράδες

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται...
Ανοίγοντας το λινκ του mail από τη παραγγελία μου δίνει τη παρακάτω τιμή...
IMG_20200630_184644.jpg


Τεσπα, όπως και να έχει αξίζει τα 68€ και με το παραπάνω, νομίζω παλιά τη είχα πάρει κοντά στα 100€
 
Last edited:

Μηνύματα
17
Reaction score
22
Τη μια και μοναδική φορά που έκανα πατημένος 300km σερί (μια μικρή στάση για φαγητό, νερό και ψιλό) με λίγα υψομετρικά, νομίζω κοντά στα 2. 000 το έκανα κάτι λιγότερο από 12ώρες.
Δεν είχα όργανο καταγραφής οπότε απόδειξη δεν υπάρχει.
Αυτό το wiggle είναι όπου τους βρείς...
Ηθελα να πάρω κάτι εργαλεία και έπεσα πάνω σε αυτή τη τιμή

View attachment 171545

Μόλις τη έβαλα στο καλάθι και τη αγόρασα η τιμή πήγε πάλι στα 80€
Καποια από τα εργαλεία ήταν πλέον λίγο πιο φθηνά... Το ίδιο και ένα jersey που πήρα.
Τι τους συμβαίνει άραγε?
Το υψομετρικό είναι εκκίνηση στα 1400 περίπου με την ψηλοτερη κορηφυ περίπου 2300, συνολικά ανάβαση σε distance 165κμ και αναβαση (υψομετρικα) 6-7 κμ.Το ιδιαιτερο εδω εχει να κανει οτι συναντας ολες τις συνθηκες ισως και μεχρι χιονι,απολυτο record 8:18:29 στην κατηγορια μου +55 το κανουν 9:40 πανω κατω πριν 4 χρονια που το εκανα και ειμουν αλλη κατηγορια +45 το εκανα 12¨30 και ειπα δεν το ξαναλανω μονος. Χωρις ομαδα ειναι καπως(εχω ξεχασει και ελληνικες λεξεις)χανεις τη αισθηση του οτι βρισκεσαι σε αγωνα απο την εξαντληση και αρχιζεις να σκεφτεσαι απλα να τερματισεις και πιο συχνα να εγκαταλειψεις.Με ομαδα τα πρωτα 60κμ μεχρι την πρωτη απαιτητικη αναβαση μπορεις να φτασεις-ετε με καλο χρονο και ξεκουραστα, μετα αναλογα το πως αισθανεται απο δυναμεις ο καθενας
Το υψομετρικό είναι εκκίνηση στα 1400 περίπου με την ψηλοτερη κορηφυ περίπου 2300, συνολικά ανάβαση σε distance 165κμ και αναβαση (υψομετρικα) 6-7 κμ.Το ιδιαιτερο εδω εχει να κανει οτι συναντας ολες τις συνθηκες ισως και μεχρι χιονι,απολυτο record 8:18:29 στην κατηγορια μου +55 το κανουν 9:40 πανω κατω πριν 4 χρονια που το εκανα και ειμουν αλλη κατηγορια +45 το εκανα 12¨30 και ειπα δεν το ξαναλανω μονος. Χωρις ομαδα ειναι καπως(εχω ξεχασει και ελληνικες λεξεις)χανεις τη αισθηση του οτι βρισκεσαι σε αγωνα απο την εξαντληση και αρχιζεις να σκεφτεσαι απλα να τερματισεις και πιο συχνα να εγκαταλειψεις.Με ομαδα τα πρωτα 60κμ μεχρι την πρωτη απαιτητικη αναβαση μπορεις να φτασεις-ετε με καλο χρονο και ξεκουραστα, μετα αναλογα το πως αισθανεται απο δυναμεις ο καθενας
Απαντώ σε εσένα γιατί βλέπω από πλευράς skills εισαι σε θεση να τερματισεις με καλο χρονο.
 
Last edited:

Μηνύματα
18.924
Reaction score
13.303
Τσάμπα είναι τα μεταφορικά ή 2€ να έρθει λίγο πιο γρήγορα με DHL ή 18€ άμα θες να έρθει η παραγγελία σφαίρα.
Ναι τη πήρα, έχω ήδη μια ίδια αλλά αρκετά ταλαιπωρημενη και είπα να τη ανανεώσω.
4 χρόνια κάθε μέρα να φανταστείς πέρα δώθε, βροχές, λάσπες κλπ.
ΥΓ.
Πήρα επιτέλους και πένσα για Quick Link αλυσίδας :dance2:


Από που?
Αυτή τη στιγμή είναι σε αυτές τις παράδες

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται...
Ανοίγοντας το λινκ του mail από τη παραγγελία μου δίνει τη παρακάτω τιμή...
View attachment 171547

Τεσπα, όπως και να έχει αξίζει τα 68€ και με το παραπάνω, νομίζω παλιά τη είχα πάρει κοντά στα 100€
Δίνει τιμές από 69-85, ανάλογα με το χρώμα (85 οι μπλε). Πάντως γενικά νομίζω ότι οι τιμές του wiggle παίζουν ακόμα κι από πελάτη σε πελάτη, έχει και κάποιες 'εκπτωσεις' σε διάφορα αντικείμενα, ανάλογα αν είσαι τακτικός πελάτης, σε διαφορα ποσοστά (gold prize πχ μου λέει εμένα σε κάποια προϊόντα).

Clipboard01.jpg
Clipboard02.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Απαντώ σε εσένα γιατί βλέπω από πλευράς skills εισαι σε θεση να τερματισεις με καλο χρονο.

Εκτός από δεξιότητες έχω και χαζαμάρα πολύ να ξέρς. :biggrin:
Με σπασμένη ωμοπλάτη, 4 πλευρά, κλειδα και από χειρουργείο πνευμοθώρακα... ψαχνόμουνα να πάω Κρήτη για ένα brevet, εντέλει πήγα μετά από λίγο καιρό στο brevet της βόρειας Εύβοιας και έμπλεξα με κάτι χαλκιδέους (μπιστόλια) και βγήκε όλο το πανηγύρι σε 7.30 ωρες με 3.500 υψομετρικά.

Έπιασα κάποια στιγμή τον εαυτό μου να κλαίει πάνω στο ποδήλατο, όχι από τον πόνο, αυτόν τον είχα συνηθίσει... Αλλά από συγκίνηση!!


Σώτο στη μαύρη αναφέρομαι πάντα, όταν ανοίγω το λινκ από το mail παραγγελίας μου δίνει άλλη τιμή από αυτή των 68€ γιαυτό με μπέρδεψε.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
22
Εκτός από δεξιότητες έχω και χαζαμάρα πολύ να ξέρς. :biggrin:
Με σπασμένη ωμοπλάτη, 4 πλευρά, κλειδα και από χειρουργείο πνευμοθώρακα... ψαχνόμουνα να πάω Κρήτη για ένα brevet, εντέλει πήγα μετά από λίγο καιρό στο brevet της βόρειας Εύβοιας και έμπλεξα με κάτι χαλκιδέους (μπιστόλια) και βγήκε όλο το πανηγύρι σε 7.30 ωρες με 3.500 υψομετρικά.

Έπιασα κάποια στιγμή τον εαυτό μου να κλαίει πάνω στο ποδήλατο, όχι από τον πόνο, αυτόν τον είχα συνηθίσει... Αλλά από συγκίνηση!!


Σώτο στη μαύρη αναφέρομαι πάντα, όταν ανοίγω το λινκ από το mail παραγγελίας μου δίνει άλλη τιμή από αυτή των 68€ γιαυτό με μπέρδεψε.
Αντιλαμβάνομαι την συγκηνιση σου μιας και το ποδήλατο είναι ατομικό και συνάμα μοναχικό sport.Προφανος κατα την δειαρκεια διαδρομης (ακομα και μιας διαδρομης για χαλαρωμα) πιανεις τον εαυτο σου να συναγωνιζεται τον χρονο να μιλας μαζι του, να τον πιεζεις, να τον παραδεχεσαι οτι τα καταφερε παλι, o.k. είναι η αρωστεια (χαζομαρα οπως αναφερεις καλοπροαιρετα) της ποδηλασίας όταν γίνεται το primary hobby.
P.S.:Την χαζομαρα την καταλαβα που κατεβαινες τον κιθερωνα με surface οχι και τοσο καθαρο και λειο, εχω πεσει με (τελευταια φορα ειδα το οργανο 98km\h) και το οτι ΖΩ το αποδιδω σε θαυμα πολλοι παραγοντες δουλεψαν τυχαια και την γλυτωσα με σπασμενα πλευρα, κλειδα(δεν γλυτωνει με τιποτε 3 φορες εως τωρα), σπασμενα δαχτυλα και κομενος τενοντας. Το ποδηλατο ακομα πιο τυχερο shift αριστερο και handlebar with stem cinelli αυτο πονεσε γιατι ηταν γνησιο.....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Τώρα που θα γίνεται ομάδα δοκιμάστε τις δυνάμεις σας σε αυτόν τον race για pro και event για cyclists LOTOJA (https://lotoja.com/pdf/2020_RaceGuide.pdf) Event για cyclists γιατι να κοντραρεις τους pro σε οποια ομαδα και να κολησεις δεν αντεχεις ουτε 5 ' να τους ακολουθησεις, 320km περιπου και χρονικο παραθυρο τερματισμου 14 ωρες καλη τυχη.....!!!!!
Είχα πρωτοακούσει για τον LoToJa όταν τον είχε κερδίσει πριν πολλά χρόνια ο Levi Leipheimer.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Αντιλαμβάνομαι την συγκηνιση σου μιας και το ποδήλατο είναι ατομικό και συνάμα μοναχικό sport.Προφανος κατα την δειαρκεια διαδρομης (ακομα και μιας διαδρομης για χαλαρωμα) πιανεις τον εαυτο σου να συναγωνιζεται τον χρονο να μιλας μαζι του, να τον πιεζεις, να τον παραδεχεσαι οτι τα καταφερε παλι, o.k. είναι η αρωστεια (χαζομαρα οπως αναφερεις καλοπροαιρετα) της ποδηλασίας όταν γίνεται το primary hobby.
Όταν συνήθως μπαίνω στη διαδικασία ατομικής χρονομέτρησης με σκοπό να κατεβάσω το χρόνο, κάνω κάτι για το οποίο δεν έχω μιλήσει ποτέ... Μετράω!! , ναι μετράω αριθμούς... Αλήθεια λέω, μετράω συνήθως από το 20 ανά 2 αριθμούς.
Δλδ ξεκινάω μετά το ζέσταμα και εντελώς ασυναίσθητα, 20,22,24 και ούτω καθεξής μέχρι το 100 και το ξανά πιάνω από τη αρχή :biggrin: :roflmao:
 

Μηνύματα
17
Reaction score
22
Levi Leipheimer.
Έκανα μια research για τους νικητες του LOTOJA ο Levi Leipheimer δεν εμφανιζεται πουθενα ισως ειχε λαβει μερος πριν το 2007 που ολα τα αποτελεσματα του ακυρωθηκαν-υποθεση ντοπαρισματος Lance Armstrong-, αυτο που βρηκα ειναι οτι ειχε νικησει το 2010 το TOUR OF UTAH.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Καλησπέρα σε όλους τους ανερχόμενους ποδηλάτες!
Είχα ρωτήσει πρόσφατα για το μέγεθος ενός ideal intempo που μου έδωσε ένας φίλος και σκεφτόμουν να το αγοράσω. Σε αυτήν την φάση να ζητήσω ένα μεγάλο ευχαριστώ καθώς μου είπατε και εσείς οτι το μέγεθος μάλλον είναι προς το μεγάλο (54 top tube, περίπου 172 το ύψος μου).

Πήγα και εγώ λοιπόν την παρακάτω βόλτα "σβηστός" και χαλαρός για να δοκιμάσω το ποδήλατο λίγο περισσότερο...Μετά τα 10 km χαλαρής οδήγησης στα hoods του τιμονιού ένιωθα πολύ έντονο πόνο στον αυχένα ψηλά και όντως είχα τα χέρια μου σχεδόν τεντωμένα..

Το πρόβλημα της ιστορίας είναι οτι τώρα γλυκάθηκα και θέλω να πάρω ποδήλατο..
Μου αρέσει πολύ αλλά δεν γνωρίζω πόσα χρήματα είναι κατάλληλα να δώσω...
Moυ αρέσει να κάνω μεγάλες αποστάσεις όσο πιο άνετα και γρήγορα μπορώ.

Βρήκα την Canyon Endurace σειρά ψάχνοντας και συγκεκριμένα το :

Μέγεθος στις περισσότερες εταιρείες είμαι στο Small στα 51 top tube..
Έχει κανείς άλλες προτάσεις? Πόσα χρήματα είναι καλύτερα να δώσω για αρχή? Μπορώ να φτάσω μέχρι 1600 χωρίς όμως να γνωρίζω αν είναι η καλύτερη στρατιγική.. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με κούρσα και δυστυχώς δεν είναι και εύκολο να κάνω δοκιμές πολλές καθώς σε ότι μαγαζί πήγα δεν υπήρχε στοκ τίποτα ειδικά στο μέγεθός μου

Σας ευχαριστώ πολύ!
Παρακάτω η πρώτη μου βόλτα ακόμα και χαλαρή που με έκανε να το λατρέψω παρά τους πόνους λόγω μεγέθους :)

106349737_763600931098875_7280742550639114807_n.jpg
 

Μηνύματα
17
Reaction score
22
Όταν συνήθως μπαίνω στη διαδικασία ατομικής χρονομέτρησης με σκοπό να κατεβάσω το χρόνο, κάνω κάτι για το οποίο δεν έχω μιλήσει ποτέ... Μετράω!! , ναι μετράω αριθμούς... Αλήθεια λέω, μετράω συνήθως από το 20 ανά 2 αριθμούς.
Δλδ ξεκινάω μετά το ζέσταμα και εντελώς ασυναίσθητα, 20,22,24 και ούτω καθεξής μέχρι το 100 και το ξανά πιάνω από τη αρχή :biggrin: :roflmao:
Η βοήθεια του μετρήματος είναι διαφορετική και κάπως μπερδεμένη, πολύπλοκη σε εμενα ξεκάθαρη στις ανηφόρες εκτιμώ κλήση και αποσταση και μετράω πεταλιές πχ¨με την κλήση αυτή κάθε πετάλια πρέπει να δυανυω 1-2μ 10 πεταλιές 10-20 μέτρα ανηφόρα 100-200 μέτρα διαιρώ πόσες φορές μέχρι το δέκα και έφτασα πάντα φτάνω πριν ολοκληρώσω το μέτρημα.Οπως καταλαβαίνεις μιλάω για Βαρβατές κλήσεις με πετάλια και 1 μέτρο
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Η βοήθεια του μετρήματος είναι διαφορετική και κάπως μπερδεμένη, πολύπλοκη σε εμενα ξεκάθαρη στις ανηφόρες εκτιμώ κλήση και αποσταση και μετράω πεταλιές πχ¨με την κλήση αυτή κάθε πετάλια πρέπει να δυανυω 1-2μ 10 πεταλιές 10-20 μέτρα ανηφόρα 100-200 μέτρα διαιρώ πόσες φορές μέχρι το δέκα και έφτασα πάντα φτάνω πριν ολοκληρώσω το μέτρημα.Οπως καταλαβαίνεις μιλάω για Βαρβατές κλήσεις με πετάλια και 1 μέτρο
Αθήνα είσαι?
Καλησπέρα σε όλους τους ανερχόμενους ποδηλάτες!
Είχα ρωτήσει πρόσφατα για το μέγεθος ενός ideal intempo που μου έδωσε ένας φίλος και σκεφτόμουν να το αγοράσω. Σε αυτήν την φάση να ζητήσω ένα μεγάλο ευχαριστώ καθώς μου είπατε και εσείς οτι το μέγεθος μάλλον είναι προς το μεγάλο (54 top tube, περίπου 172 το ύψος μου).

Πήγα και εγώ λοιπόν την παρακάτω βόλτα "σβηστός" και χαλαρός για να δοκιμάσω το ποδήλατο λίγο περισσότερο...Μετά τα 10 km χαλαρής οδήγησης στα hoods του τιμονιού ένιωθα πολύ έντονο πόνο στον αυχένα ψηλά και όντως είχα τα χέρια μου σχεδόν τεντωμένα..

Το πρόβλημα της ιστορίας είναι οτι τώρα γλυκάθηκα και θέλω να πάρω ποδήλατο..
Μου αρέσει πολύ αλλά δεν γνωρίζω πόσα χρήματα είναι κατάλληλα να δώσω...
Moυ αρέσει να κάνω μεγάλες αποστάσεις όσο πιο άνετα και γρήγορα μπορώ.

Βρήκα την Canyon Endurace σειρά ψάχνοντας και συγκεκριμένα το :

Μέγεθος στις περισσότερες εταιρείες είμαι στο Small στα 51 top tube..
Έχει κανείς άλλες προτάσεις? Πόσα χρήματα είναι καλύτερα να δώσω για αρχή? Μπορώ να φτάσω μέχρι 1600 χωρίς όμως να γνωρίζω αν είναι η καλύτερη στρατιγική.. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με κούρσα και δυστυχώς δεν είναι και εύκολο να κάνω δοκιμές πολλές καθώς σε ότι μαγαζί πήγα δεν υπήρχε στοκ τίποτα ειδικά στο μέγεθός μου

Σας ευχαριστώ πολύ!
Παρακάτω η πρώτη μου βόλτα ακόμα και χαλαρή που με έκανε να το λατρέψω παρά τους πόνους λόγω μεγέθους :)

View attachment 171585
Από εμένα και επειδή γνωρίζω το συγκεκριμένο canyon, προχώρα, είναι ποδηλατάρα!!
Δεν υπάρχει πλαφόν στη τιμή ακόμα και για έναν αρχάριο, σημασία έχει να το χρησιμοποιήσεις και όχι μετά το πρώτο ενθουσιασμό να το κάνεις κρεμάστρα στο δωμάτιο...
Όσο πιο πολλά τόσο το καλύτερο, καλύτερο group, μέχρι Ultegra είναι καλά, αλλά και η 105-7000 είναι μια χαρά!!
Καλύτερη γενικά όλη η περιφέρεια σε ποιότητα υλικών κλπ.
 
Last edited:

Μηνύματα
18.924
Reaction score
13.303
Κατά πώς φαίνεται πάμε για φρέσκο λαστιχάκι! Μόλις πριν λίγο το πρόσεξα, προφανώς έγινε κάποια στιγμή όταν έιχα μπλοκάρει επίτηδες (ήθελα να δω που μπλοκάρει το φρένο) τον πίσω τροχό σε άγρια άσφαλτο 2-3 φορές την Κυριακή... Ουπς, δεν τα σηκώνει κάτι τέτοια φαίνεται... :geek: :gamer:

DSC09001s.jpg
 

Μηνύματα
17
Reaction score
22
Το συγκεκριμένο


Αθήνα είσαι?
WEST PALM FLORIDA
Αθήνα θα βρίσκομαι με την πρώτη ευκαιρία περιμένω λίγο να ηρεμήσουν τα πράγματα με το COVID-19 τις πρωτες 15 ημερες θα παω παρνασσο να απομονωθω και μετα θα βρισκομαι Θηβα, Αθηνα κυριως, πριν 15χρονια εμενα Βουλα οποτε ξερεις σουνιο καθε μερα και πολλλες φορες μεχρι Λαυριο
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Αθήνα είσαι?


Από εμένα και επειδή γνωρίζω το συγκεκριμένο canyon, προχώρα, είναι ποδηλατάρα!!
Δεν υπάρχει πλαφόν στη τιμή ακόμα και για έναν αρχάριο, σημασία έχει να το χρησιμοποιήσεις και όχι μετά το πρώτο ενθουσιασμό να το κάνεις κρεμάστρα στο δωμάτιο...
Όσο πιο πολλά τόσο το καλύτερο, καλύτερο group, μέχρι Ultegra είναι καλά, αλλά και η 105-7000 είναι μια χαρά!!
Καλύτερη γενικά όλη η περιφέρεια σε ποιότητα υλικών κλπ.

Λίγο ξύνησα να σου πω που έχει παράδοση σεπτέμβρη.. Αλλά περνώντας από όλα τα καταστήματα τα ίδια γίνονται...
Φαντάζομαι το Small που με βγάζει θα είναι καλά..

Ερώτηση για δύο μοντέλα Canyon Endurace με ίδια τιμή:
Καλύτερα Carbon με rim brakes ή
Αλουμίνιο με disc brakes?

Κάποια άλλη συμβουλή σε περιφερειακά και επιλογές αγορών?

Θα λιώσω κανα μήνα μια vintage κούρσα που έχω και μετά το χτυπάω 8-)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Κατά πώς φαίνεται πάμε για φρέσκο λαστιχάκι! Μόλις πριν λίγο το πρόσεξα, προφανώς έγινε κάποια στιγμή όταν έιχα μπλοκάρει επίτηδες (ήθελα να δω που μπλοκάρει το φρένο) τον πίσω τροχό σε άγρια άσφαλτο 2-3 φορές την Κυριακή... Ουπς, δεν τα σηκώνει κάτι τέτοια φαίνεται... :geek: :gamer:

View attachment 171586
Σώτο, όχι δεν σηκώνει μπλοκάρισμα με τίποτα το 5000.
Τη πάτησα και εγώ ένα μπάρμπα που πετάχτηκε από stop και στα τελευταία μέτρα μπλοκάρισα για λίγο, δεν έφυγε κομμάτι όπως εσένα αλλά έφυγε όλη η κορόνα της γομας σε εκείνο το σημείο.
Πάντως θα το ξανά πω, το 5000 γ@μάει σε όλα, ειδικά σε αίσθηση υπό κλίση και στα δυνατά φρένα!!
 

Μηνύματα
18.924
Reaction score
13.303
Τώρα συνειδητοποίησα επίσης ότι το ζευγαράκι αυτό τα έχει τα χιλιόμετρα του, αφού το είχα πάρει μέσα... Σεπτεμβρίου του 2019! Βέβαια όλο το χειμώνα είχα τα gatorskin, και κάπου εκεί έχασα και το μέτρημα μηνών και χιλιομέτρων! Λογικά, κάπου στα 5.000 θα είναι τώρα, οπότε η αλλαγή θα ήταν έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη... :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Λίγο ξύνησα να σου πω που έχει παράδοση σεπτέμβρη.. Αλλά περνώντας από όλα τα καταστήματα τα ίδια γίνονται...
Φαντάζομαι το Small που με βγάζει θα είναι καλά..

Ερώτηση για δύο μοντέλα Canyon Endurace με ίδια τιμή:
Καλύτερα Carbon με rim brakes ή
Αλουμίνιο με disc brakes?

Κάποια άλλη συμβουλή σε περιφερειακά και επιλογές αγορών?

Θα λιώσω κανα μήνα μια vintage κούρσα που έχω και μετά το χτυπάω 8-)
Φυσικά carbon frame με rim brakes είναι καλύτερα, στο 51 frame size είσαι όπως και εγώ, στα ίδια κυβικά παίζουμε.
Τι εννοείς αγορά περιφερειακά?
Κράνος κλπ?
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Τώρα συνειδητοποίησα επίσης ότι το ζευγαράκι αυτό τα έχει τα χιλιόμετρα του, αφού το είχα πάρει μέσα... Σεπτεμβρίου του 2019! Βέβαια όλο το χειμώνα είχα τα gatorskin, και κάπου εκεί έχασα και το μέτρημα μηνών και χιλιομέτρων! Λογικά, κάπου στα 5.000 θα είναι τώρα, οπότε η αλλαγή θα ήταν έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη... :geek:
Μέχρι 6.000km το πολύ βγάζουν τα 5.000, μετά ξεκινάει να σκληραίνει η γόμα και γλιστράει.
Στο μπροστά ελαστικό εμένα Σώτο άνοιξε η γόμα στη χάραξη που έχει στο πλάι και καμαρώνει η conti ότι γίνεται με λέιζερ... Καπου στις 6.000km είχαν και τα είχα κάνει και τράμπα το πίσω-μπρος
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top