Ποια Ταινια Ειδες χθες?

Status
Not open for further replies.





Μηνύματα
724
Reaction score
0
Silence becomes you. Με μπερδεψε η υποθεση και νομιζα οτι θα ηταν φυσιολογικη ταινια. Ο,τι πατατα σκεφτει ο καθενας πρεπει να το γυριζουν και σε ταινια. Δυο ανισορροπες αδελφες αποπλανουν εναν αντρα. Το πιο γελοιο ειναι οτι η μια δειχνει κατι ενω η αλλη τιποτα . Τι εγινε ρε σκηνοθετη? Την μια την επεισες και την αλλη δεν τα καταφερες?
 



ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Story before the murder. Απλα καταπληκτικη! Στην αρχη μονο ειναι λιγο φλυαρη αλλα μετα γινεται πανικος!!! Αλλα απο Τarantino τι αλλο να περιμενεις?
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Evilenko.

Ταινία βασισμένη στην αληθινή ιστορία ενός serial killer παιδιών στη Ρωσία.

Βλέπεται μόνο για την πραγματικά εξαιρετική ερμηνεία του Μάλκολμ Μακ Ντάουελ.

Κατά τα άλλα δεν προσφέρει τίποτα εντυπωσιακό σε κανένα τομέα, και το βασικό είναι ότι περιέχει δυσάρεστες έως απαράδεκτες σκηνές, όπου πραγματικά απορώ πώς θα ένιωσαν τα παιδάκια που έπαιζαν στην ταινία, γι' αυτό την απορρίπτω.
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
The Educators (Die Fetten Jahre Sind Vorbei)



Μια ταινια που κοιταει στα ματια πρωην και νυν "επαναστατες"!
Εξυπνη ταινια που χρησιμοποιει πολλα απο τα κινηματογραφικα ειδη για να κανει ενδοσκοπηση στην σημερινη κοινωνια ,στην κριση αξιων και το ποσο συνεπεις ειμαστε απεναντι σ ' αυτες.
Με τελος της ταινιας , φωναζεις και ενα "Hallelujah"! :wink:
Οπως καταλαβατε,η ταινια μου αρεσε !!! :D

P.S.Ο ενας εκ των πρωταγωνιστων ειχε "αποχαιρετησει και τον Λενιν".
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Andrew, αν σου άρεσαν οι Edukators θα σου συνιστούσα να δεις οπωσδήποτε το What to do in case of fire (ελληνικός τίτλος "Τι να κάνετε σε περίπτωση φωτιάς"). Νομίζω ότι το έχει πάρει το μάτι μου και σε video club. Στην ίδια θεματολογία, σπαρτιάτικα γυρισμένο, αλλά κλάσεις ανώτερο. Τολμώ να προβλέψω ότι στο τέλος της ταινίας θα χαμογελάς και θα έχεις συμπαθήσει και κάτι πολύ περίεργους τύπους...
 


ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Story before the murder. Απλα καταπληκτικη! Στην αρχη μονο ειναι λιγο φλυαρη αλλα μετα γινεται πανικος!!! Αλλα απο Τarantino τι αλλο να περιμενεις?
Κανεις δεν τη πατησε στο πρωταπριλιατικο μου.... :oops: :cry: Τελος παντων...

Shaun of the dead. Το ξαναειδα. Απο τις καλυτερες μαυρες κωμωδιες ολων των εποχων!!! Και κερασακι, μερικες σκηνες που θα ζηλευαν και οι καλυτερες καθαροαιμες ταινιες τρομου...
 

Μηνύματα
14.733
Reaction score
1.705
Story before the murder. Απλα καταπληκτικη! Στην αρχη μονο ειναι λιγο φλυαρη αλλα μετα γινεται πανικος!!! Αλλα απο Τarantino τι αλλο να περιμενεις?
Κανεις δεν τη πατησε στο πρωταπριλιατικο μου.... :oops: :cry: Τελος παντων...

Shawn of the dead. Το ξαναειδα. Απο τις καλυτερες μαυρες κωμωδιες ολων των εποχων!!! Και κερασακι, μερικες σκηνες που θα ζηλευαν και οι καλυτερες καθαροαιμες ταινιες τρομου...

Ποια ταινία είναι αυτή;
 



Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
The Wedding Crashers


Με Vince Vaughn ,Owen Wilson και Christopher Walken.
Εγω παντως γελασα και περασα πολυ ωραια.
Ολα τα λεφτα στην ταινια η ερμηνεια του Vince Vaughn.
Και φυσικα για τους λατρεις του ωραιου φυλου υπαρχει η Rachel McAdams και η Isla Fisher.
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Υποθετω πτι για το Shaun of the dead μιλουσες. Οριστε λοιπον.


Η ιστορια του Shaun που βρισκεται αντιμετωπος με ολα τα υπαρξιακα προβληματα ενος μεσηλικα υπαλληλακου, με προβληματα στην σχεση του, με τον αδερφο του και τον φιλο του, αλλα και με μια στρατια απο...ζομπι που εχουν μεγαλη ορεξη!!! Φοβερες ατακες, σκηνες ανθολογιας, ενα ακρως πετυχημενο Βρεττανικο χιουμορ και φυσικα σπλατερ καταστασεις καθως και μερικες σκηνες που πραγματικα σου κοβουν το αιμα... Ειναι must!!!! :D
 


Status
Not open for further replies.

Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.593
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top