Ποια Ταινια Ειδες χθες?

Status
Not open for further replies.

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Τhe Goonies. :oops: Παντως ειναι ο,τι πρεπει για να περασεις αναλαφρα, με πολυ γελιο και αρκετη νοσταλγια την ωρα σου. Γιατι υπηρξε και μια εποχη αθωοτητας για ολους μας, με χαμενους θησαυρους και περιπετειες με τους καλυτερους μας φιλους...
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Kekexili: Mountain Patrol
Eχει γινει αναφορα στο foroum παλι για την ταινια αυτη!
Το δικο μου σχολια;;; Aπαιχτη!!!

Fantastic 4.
Δεν πιστευω να περιμενετε σχολιο.!!
 




Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Fantastic 4.
Δεν πιστευω να περιμενετε σχολιο.!!
Ηταν Fantastic ???
Γιωργο ,it was Fantastic.......................ΜΠΟΥΡΔΑ!!!!

Να προσθεσω στην ιδια κατηγορια με το Fantastic 4 και το The Myth με τον Jackie Chan.
Mεταξυ των 2 το Fantastic 4 ειναι Super.
Τοοοσο χαλια το The Myth που ειχα μια πελωωωωωρια λαχταρα για ασκοπη χρηση βιας ........στο DVD. :mrgreen:
Αξιζουν μονο οι χορογραφιες των σκηνων μαχης.
Κριμα γιατι ειμα fan του Jackie Chan. :sad:

Τhe Island.To γνωστο Νησι με τον Obi-Wan Kenobi και το Κοριτσι με το Μαργαριταρενιο Σκουλαρικι. :D .
Ωραιο θεμα αλλα την ταινια την "εφαγαν" οι υπερβολες στα εφε .
Αν δεν ειχε 2-3 μ@λ@κιουλες θα ηταν μια καλη ταινια.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Capote

Μια ενδιαφέρουσα ταινία, με έναν εξαιρετικό Philip Seymour Hoffmann, που πιστεύω ότι κέρδισε επάξια το Όσκαρ, γιατί απέδωσε άριστα ένα ρόλο που μάλλον θα πρέπει να ήταν ο πιο δύσκολος από όλων των συνυποψηφίων του.

Σεναριακά δεν μπορεί να "παίξει" κανείς και πολύ με μια ταινία βασισμένη σε πραγματικούς χαρακτήρες και περιστατικά. Η σκηνοθεσία καλή, χωρίς εντυπωσιασμούς όχι λόγω έλλειψης φαντασίας αλλά για να είναι συμβατή με το θέμα, η φωτογραφία καλή, μουντά χρώματα που προσδίδουν ατμόσφαιρα, κι ένας ήχος που μερικές φορές γίνεται τέχνη, όχι με την παρουσία του αλλά με την απουσία του. Πραγματικά, λίγες φορές έχω ακούσει τόσο έντονα τη σιωπή όσο σε μερικές σκηνές αυτού του έργου.

Η ταινία βλέπεται με αμείωτο ενδιαφέρον, παρά το γεγονός ότι είναι ιδιαίτερα αργή, με λίγο-πολύ γνωστή εξέλιξη και με το ρόλο του κεντρικού ήρωα τόσο αποστασιοποιημένο και στυλιζαρισμένο, που δεν αφήνει στο θεατή περιθώρια μέθεξης. Συνολικά, παρά το γεγονός ότι δεν προσφέρεται ούτε για διασκέδαση (ασφαλώς) αλλά ούτε και για ιδιαίτερο προβληματισμό, πιστεύω ότι για κάποιο απροσδιόριστο λόγο αφήνει το θεατή ευχαριστημένο.
 


Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Charlie and the Chocolate Factory .Ο Tim Burton ειναι ενα ιδιαιτερο ειδος Παραμυθα.
Καταρχην η σ'αρεσει η δεν σ'αρεσει.
Εμενα επειδη μου αρεσει ο κοσμος του Burton μου αρεσε και η ταινια.
Συγκριτικα με τις αλλες δημιουργιες του ηταν περισσοτερο προβλεψιμη και λιγοτερο ευρηματικη.
Ισως λογω του οτι το σεναριο ηταν μεταφορα βιβλιου.
Λεω ισως.

The Brothers Grimm του Terry Gilliam.
Οταν εχεις κανει το The Meaning of Life,το The Adventures of Baron Munchausen ,το The Fisher King , ,το Brazil και το Twelve Monkeys ΔΕΝ επιτρεπεται να γυριζεις τετοιες ταινιες.
Η ταινια;
Πολυ Λιγη για τον Gilliam.
Απο σεβασμο (το Brazil και το Twelve Monkeys ειναι στο favorite list) δεν λεω τιποτα αλλο.
Α παιζει ο Jason Bourne και ενας Gay Cowboy .
 





Μηνύματα
541
Reaction score
0
Μαδαγασκάρη, καλούτσικο
Kill Bill vol1, το πήρα για να ακούσω το τραγούδι με το σφύριγμα που δεν ξέρω τον τίτλο του!!!!Οχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά με αρκετά καλά δυνατά ακουστικά σημεία και πολύ καλύτερο από κάτι άλλες ταινιές που κυκλοφορούν στα videoClub.

Κill Bill voll1. Αίσχος!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ήθελα να πω κακιά σήμερα αλλα δε μπορώ να αντέξω όταν με πνίγει το δίκιο!!!
Νομίζω ότι το topic είναι ξεκάθαρο : ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΔΕΣ ΧΘΕΣ.
Που σημαίνει ότι για να πούμε για κάποια ταινία πρέπει να τι δούμε πρώτα!!!!ΣΩΣΤΑ???
Αν δε κάνω λάθος το Σάββατο έχασες την σύνδεση με τον μάταιο εδώ κόσμο λίγο μετά τους τίτλους αρχής της Μαγαδασκάρης. :mrgreen: Για το Kill Bill ούτε συζήτηση αφού ακολούθησε μετα... :twisted:
Όσο για χθές,σίγουρα δεν το είδες γιατι πριν την αθλητική εκπομπή που σε νανούρισε,έβλεπες τις ποδοσφαιρικές ικανότητες του Ακράτητου (Αυτός δεν έπαιζε με τον ΠΑΟ???) και λίγο πριν σου είχε έρθει η επιθυμία να επεφυμίσεις τις προσπάθειες του Ηρακλή στο volley!!
Αλήθεια,ΠΟΤΕ είδες το Kill Bill??? :twisted:
Αν έχεις τόσο ξεχωριστές ικανότητες, να βλέπεις μια ταινία από τη θήκη,γιατί μας το κρύβεις???? :twisted:
Τα γεγονότα που σας περιγράφω με αποκλειστικότητα,είναι ΕΓΚΥΡΑ όσο και αν γίνουν προσπάθειες απο κάποιους για να διαψευτούν!!! :D :D :D :D
 


ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Chicken little. Καλουτσικο, με αρκετες στιγμες γελιου αλλα....δεν ειναι ουτε ο Nemo, ουτε οι Απιθανοι, ουτε το Ice age...δυστυχως....
 

V

VIDEOMIX

Guest
Kill Bill vol1, Οχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά με αρκετά καλά δυνατά ακουστικά σημεία και πολύ καλύτερο από κάτι άλλες ταινιές που κυκλοφορούν στα videoClub.
Με τάραξε πολλές φορές μέσ'τον ύπνο μου. :oops: :oops: :oops:
Κill Bill voll1. Αίσχος!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ήθελα να πω κακιά σήμερα αλλα δε μπορώ να αντέξω όταν με πνίγει το δίκιο!!!
Νομίζω ότι το topic είναι ξεκάθαρο : ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΔΕΣ ΧΘΕΣ.
Που σημαίνει ότι για να πούμε για κάποια ταινία πρέπει να τι δούμε πρώτα!!!!ΣΩΣΤΑ???
Αν δε κάνω λάθος το Σάββατο έχασες την σύνδεση με τον μάταιο εδώ κόσμο λίγο μετά τους τίτλους αρχής της Μαγαδασκάρης. :mrgreen:
:oops:
Για το Kill Bill ούτε συζήτηση αφού ακολούθησε μετα... :twisted:
:oops:
Όσο για χθές,σίγουρα δεν το είδες γιατι πριν την αθλητική εκπομπή που σε νανούρισε,έβλεπες τις ποδοσφαιρικές ικανότητες του Ακράτητου (Αυτός δεν έπαιζε με τον ΠΑΟ???) και λίγο πριν σου είχε έρθει η επιθυμία να επεφυμίσεις τις προσπάθειες του Ηρακλή στο volley!!
:oops:
Αλήθεια,ΠΟΤΕ είδες το Kill Bill??? :twisted:
:oops: :oops:
Αν έχεις τόσο ξεχωριστές ικανότητες, να βλέπεις μια ταινία από τη θήκη,γιατί μας το κρύβεις???? :twisted:
:oops:
Τα γεγονότα που σας περιγράφω με αποκλειστικότητα,είναι ΕΓΚΥΡΑ όσο και αν γίνουν προσπάθειες απο κάποιους για να διαψευτούν!!! :D :D :D :D
:oops:
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Ειδαμε την Κυριακή το ROBOTS, και το θεωρώ μια σουπερ εξαιρετική δουλειά των animators.

Ευχάριστο σαν έργο, αρκετά παιδικό οχι βιά και τέτοια, με πάρα πολύ καλή ποιότητα εικόνας και φοβερό concept.
 

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Βroken Flowers. Καλη, αλλα οχι οσο περιμενα απο τον Jarmusch. Hθελα αυτο το "κατι" παραπανω...
Serenity. Μου αρεσε πολυ, ενω περιμενα το αντιθετο. Αν ελειπαν οι "Αμερικανιες" θα ηταν πολυ καλυτερη...
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Χάρη στην έγκυρη ενημέρωση του Λευτέρη, είδα τον Τελευταίο Πειρασμό.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.868.835
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top