Προβλημα με οθονη celexon alr


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.171
Reaction score
19.052
Μπλεξαμε!!!!!

''
Thank you for the photos. However, in order to be able to assess the process, we still need a photo in which the entire canvas can be seen directly from the front. It would be ideal if something of the surroundings were also visible. There must be no projection on the screen.

As far as the horizontal lines are concerned, I can already say that these are normal and cannot be prevented due to the nature of the fabric. These are common with contrast screens.

Unfortunately, I cannot yet judge the other two points, as I do not have the photo I mentioned. As soon as we receive it, we will be able to say more precisely what the possibilities are.''
Αναμενόμενο (κατά κάποιον τρόπο) αν σκεφτείς πως και άλλα μέλη παραπάνω έχουν αναφέρει το πρόβλημα με τις γραμμές.. :( (φαίνεται να είναι κοινό)

'Οντως μπλεξιματάκι..
Στείλε και τη φώτο που ζητάει (το ευκολάκι) και μετά step by step.. ? :idk:

Δυσκολεύομαι πολύ πάντως να δεχτώ ρε γαμώτ' πως δίνει κάποιος τέτοια ποσά για καινούριο συσκευασμένο προιόν και παίρνει την απάντηση..
''As far as the horizontal lines are concerned, I can already say that these are normal and cannot be prevented due to the nature of the fabric. These are common with contrast screens.''
 
Last edited:


Μηνύματα
2.126
Reaction score
5.585
Απαραδεκτο σε τετοιο κοστος προιοντος.Κριμα και την στα υποψιν μου.
Καλα ξεμπερδέματα.
 


Μηνύματα
27.279
Reaction score
25.297
Πάντως οι φωτογραφίες όντως δεν είναι ξεκάθαρες.
Οπως είπε και ο γερμανός τράβα χωρίς να προβάλεις κάτι , και από μεγαλύτερη απόσταση ,για να μπορεί να εκτιμηθεί το μέγεθος.
 


Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Πάντως οι φωτογραφίες όντως δεν είναι ξεκάθαρες.
Οπως είπε και ο γερμανός τράβα χωρίς να προβάλεις κάτι , και από μεγαλύτερη απόσταση ,για να μπορεί να εκτιμηθεί το μέγεθος.
δεν προβαλω τιποτα εκτως απο 1
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.530
Reaction score
5.725
Δηλαδή θέλει να μας πεί ότι αγοράζοντας μια SI ή μια Stewart θα έρθει με ζάρες; 🙂
Υπάρχουν υλικά που όντως έρχονται με ζάρες, οι οποίες όμως φεύγουν ακολουθώντας είτε τις οδηγίες του κατασκευαστή, είτε κάνοντας ένα τρικ (ένα από αυτά είναι κατεβασμένες, ρύθμιση του tension σε ζεστό χώρο για 3-4 ώρες).

Το θέμα με τις μη-fixed οθόνες, είναι πως λίγο πολύ, όλες, είτε μιλάμε για Turbo-X, είτε για Stewart, γίνεται, και μπορεί να εμφανιστούν ζάρες... από απειροελάχιστες, που είναι τόσο μικρές που δεν φαίνονται στην εικόνα, έως και να φαίνονται.
Μπορεί να προκληθούν από διάφορους λόγους.

Και σε κακή συναρμολόγηση ή γενικότερα κακή ποιότητα προϊόντως μπορούν να συμβούν ακόμα και σε fixed frame οθόνες.
Όσο μεγαλώνει η διάσταση μεγαλώνουν και οι αντίστοιχες πιθανότητες εν τω μεταξύ :D

Το πως θα συμπεριφερθεί μια εταιρία, αλλάζει. Δεν θα έχεις την ίδια αντιμετώπιση από την Comtevision και την ίδια από την Stewart Filmscreen.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Όταν τα λέω εγώ ο κανένας δεν του κάθονται του Αλέξις πρέπει να τα ακούσει με τη βούλα και σε πάνω από μια γλωσσες :laugh:
Άρα πάει και η σιγουριά,αλλιώς βλέπω να γεμίζουν με οθόνες Στιούαρτ οι καφετέριες...:party:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.701
Reaction score
28.042
Όταν τα λέω εγώ ο κανένας δεν του κάθονται του Αλέξις πρέπει να τα ακούσει με τη βούλα και σε πάνω από μια γλωσσες :laugh:
Άρα πάει και η σιγουριά,αλλιώς βλέπω να γεμίζουν με οθόνες Στιούαρτ οι καφετέριες...:party:
Αναφερθήκαμε στην τιμή, όχι στις ζάρες. 😎

@billpeppas Τελικά, οι οθόνες που ανεβαίνουν να είναι καλύτερες; Υπάρχουν videos που ενώ έχουν ζάρες, κάτι τεντώνουν στο τέλος και γίνονται αλφάδια.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.530
Reaction score
5.725
Αναφερθήκαμε στην τιμή, όχι στις ζάρες. 😎

@billpeppas Τελικά, οι οθόνες που ανεβαίνουν να είναι καλύτερες; Υπάρχουν videos που ενώ έχουν ζάρες, κάτι τεντώνουν στο τέλος και γίνονται αλφάδια.
Προσωπικά το θεωρώ πολύ νωρίς για να μπορέσω να πω με σιγουριά κάτι, αλλά αν το σκεφτεί κανείς μηχανολογικά, είναι πιο λογικό μια καλή roll up να μείνει σε καλύτερη κατάσταση από μια roll down (με περισσότερη όμως φθορά στον μηχανισμό, που σημαίνει πως πιθανότατα θα χαλάσει πιο σύντομα το μοτέρ σε μια roll up σε σχέση με μια αντίστοιχη roll down).
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ο Γερμανός πουλάει ακόμα παλιό stock.
Ο Έλληνας καινούργιο, για αυτό και η διαφορά τιμής.

Εγώ θα ψώνιζα από τον Έλληνα. Τον λόγο τον βλέπεις μπροστά σου.
Την πουλάς, σε κάποιο καφέ ίσως, τον κάνεις ρόμπα και μην τον είδατε ξανά τον πελάτη. 🙂

Ζάρες στα 100€-200€ οθόνη να το καταλάβω. Στο χιλιάρικο απλά είναι απαράδεκτος, και η εταιρεία επίσης..

Τώρα, αν αυτά είναι μια νόρμα, ή θα βάλω το χέρι στην τσέπη για σοβαρή οθόνη ή δεν ασχολούμαι με την προβολή.
Δηλαδή θέλει να μας πεί ότι αγοράζοντας μια SI ή μια Stewart θα έρθει με
Αναφερθήκαμε στην τιμή, όχι στις ζάρες. 😎

@billpeppas Τελικά, οι οθόνες που ανεβαίνουν να είναι καλύτερες; Υπάρχουν videos που ενώ έχουν ζάρες, κάτι τεντώνουν στο τέλος και γίνονται αλφάδια.
; 🙂
Eντωμεταξυ ολο το νημα στις ζαρες αναφερεται... :D
 

Μηνύματα
391
Reaction score
979
Το μεγαλο μου προβλημα ειναι οι οριζόντιες γραμμές
Όταν προβάλεις στο πανί τίς βλέπεις τις οριζόντιες γραμμές; ποιόν προβολέα έχεις απόσταση προβολής και απόσταση θέασης;
 


Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Όταν προβάλεις στο πανί τίς βλέπεις τις οριζόντιες γραμμές; ποιόν προβολέα έχεις απόσταση προβολής και απόσταση θέασης;
Ακομα πιο εντονα , ειδικα σε φωτιζόμενες εικονες.
Εχω τον Optoma uhd 40 και περιμενω τωρα τον benq 2700
Aποσταση απο το πανι περιπου 3,5 μετρα (και εγω και ο προτζεκτορας)
Στην πρώτη φώτο νομίζω η γραμμή φαίνεται καθαρά.. :(
 

Attachments


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.420
Reaction score
74.780
Δηλαδη οποιος εχει παρει εναν marantz πχ απο εξω (απο ευρωπη) η ενα ζευγαρι ηχεια,η ενα τηλεφωνο,αν παθουν κατι να μη παει στην εδω αντιπροσωπεία σωστα?
Και να πας θα σου πουν οτι πρέπει να απευθυνθείς στον πωλητή που είναι υπεύθυνος για κάθε πρόβλημα εντός εγγυήσεως στην ΕΕ. Τα συμβόλαια των αντιπροσώπων με τους κατασκευαστές τέτοια είναι συνήθως.
Αν ο ίδιος ο κατασκευαστής είναι και αντιπρόσωπος, μπορεί να προσφέρει πανευρωπαϊκή ή και παγκόσμια εγγύηση αν το επιθυμεί.
 

Μηνύματα
391
Reaction score
979
Ακομα πιο εντονα , ειδικα σε φωτιζόμενες εικονες.
Εχω τον Optoma uhd 40 και περιμενω τωρα τον benq 2700
Aποσταση απο το πανι περιπου 3,5 μετρα (και εγω και ο προτζεκτορας)
Εγώ είμαι με την 120" και πραγματικά αν δεν πάω στο 1 μέτρο δεν φαίνεται τπτ... καλά η δικιά παρά τα κάποια θεματακια που έχω πρέπει να είναι golden sample σε σχέση με τίς δικές σας...του την γυρνάς να την βάλει στον πάτο του! πιστεύω θα βγάλεις άκρη με τι τρόπο την πλήρωσες;
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Εγώ είμαι με την 120" και πραγματικά αν δεν πάω στο 1 μέτρο δεν φαίνεται τπτ... καλά η δικιά παρά τα κάποια θεματακια που έχω πρέπει να είναι golden sample σε σχέση με τίς δικές σας...του την γυρνάς να την βάλει στον πάτο του! πιστεύω θα βγάλεις άκρη με τι τρόπο την πλήρωσες;
Paypal
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.281
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top