Προβλημα με οθονη celexon alr


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.512
Reaction score
5.687
Τώρα είδα τις εικόνες.
OMG και 3 LOL.

Αυτό είναι QC επιπέδου Turbo-X :D

Μαύρο χάλι.
Στείλε του πάλι την πρώτη φωτό που έχεις εικόνα από ταινία και κύκλωσε του Γερμανού τις ζάρες να ξεστραβωθεί :D
Στο PC είναι ορατές και στην μικρογραφία, ήμαρτον :D
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Οι προσωπικες μου εμπειριες δεν εχουν καμια σημασια μερικα παραδειγματα που βρηκα...
Δεν εχω κανει λαθος νημα αρκει η πρωτη σελιδα...
και εδω σε αλλος τυπο αναφερει απο το 6.00 αλλα ορατα ειδικα μετα το 7.30 .
 


Μηνύματα
390
Reaction score
975
Οι προσωπικες μου εμπειριες δεν εχουν καμια σημασια μερικα παραδειγματα που βρηκα...
Δεν εχω κανει λαθος νημα αρκει η πρωτη σελιδα...
και εδω σε αλλος τυπο αναφερει απο το 6.00 αλλα ορατα ειδικα μετα το 7.30 .
Άμα και η si βγάζει ζαρες δεν υπάρχει σωτηρία... αλλά εμείς που δεν μπορούμε να βάλουμε σταθερή πρέπει κάπως να βολευτουμε.καποιες λεπτομέρειες τις παραβλέπεις αλλά τού φίλου δεν παλεύεται
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
As I said before, the lines are normal. The missing photo shows that they have changed the advance or do not extend the screen completely. That is why there are the problems on the right side and the first wave on the right.
It is also obvious from the photo that they cannot extend the screen completely.
Therefore, I have to ask them if they have changed the limit switch points. The safety instructions clearly state that this must not be done unless the manufacturer has given the go-ahead and it has been done by skilled personnel.
So if you have changed the end points, the safety instructions have been violated and you have caused a total loss. This is basically checked via the RMA and the product management.
If you have not changed the end points, leave the screen fully extended for one or two days. If the waves are still there, it is a defect and we can take the screen back.

Two more things as a hint. If they have changed the end points and the item is taken back, no refund will be made and you will receive an additional invoice regarding shipping costs.
As so far there is no defect but only improper handling (the manufacturer can only guarantee flatness when the screen is fully extended - see operating instructions and safety instructions). Since you have ordered as a commercial customer (PHARMACY SHOP), you have no right of withdrawal. Therefore, a return due to revocation is not possible. This is only possible if there is a defect. The screen must be completely extended and the end points must not have been changed. Otherwise, the safety instructions have been violated and you have caused the damage yourself.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.666
Reaction score
28.004
Και τα δικά σας δικά μας, και τα δικά μας δικά μας.

Γράψε του να πάει να 🤬 🤬 🤬 🤬 από εμένα, συνημμένα. 🤬🤬🤬🤬

Λίγο πολύ εδώ μας λένε πως όσοι θέλουμε drop down οθόνη, ή θα πληρώσουμε για οθόνη όσο έχει ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο, ή θα κάτσουμε με την TV.
 
Last edited:


Μηνύματα
3.665
Reaction score
5.497
Ξεκινα άνοιξε θέμα στο avsforum, στο asr, στο gearslutz και ότι άλλο site υπάρχει με τα screenshot από την οθόνη και την συνομιλία. Ταυτόχρονα ξεκινα και dispute στην PayPal αν θες. Επίσης σίγουρα στείλε mail και στην εταιρεία με τα ίδια να δεις τι θα σου πουν.
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Ξεκινα άνοιξε θέμα στο avsforum, στο asr, στο gearslutz και ότι άλλο site υπάρχει με τα screenshot από την οθόνη και την συνομιλία. Ταυτόχρονα ξεκινα και dispute στην PayPal αν θες. Επίσης σίγουρα στείλε mail και στην εταιρεία με τα ίδια να δεις τι θα σου πουν.
Αυτη ειναι η απαντηση της ιδιας της εταιριας
 


Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
και στο mail που εστειλα στο καταστημα αλλα και στην ιδια εταιρια μου απαντησε ο ιδιος ανθρωπος
Mark Krude
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Τι ακριβώς εννοει με τα end points?
Αν δεν εχει πειράξει κατι ο skokman, ποιο το προβλημα αφου την δεχονται πισω.

Αυτο με τις οριζοντιες γραμμές, πες οτι ειναι "φυσιολογικο".
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.512
Reaction score
5.687
Πιθανότατα εννοεί να μην έχει πειράξει την "ρύθμιση" που αλλάζει το μαξ που κατεβαίνει το πανί.
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
τι θελει να πει ο ποιητής?
Να μην εχω κανει την ρύθμιση που μου παρέχει η οθονη?
Σας να σου λενε σε μια τηλεόραση μη ρυθμίσεις το χρωμα-μαυρο κτλ γιατι δεν πρεπει

Φυσικα και την ρυθμησα να κατεβει μεχρι το επιπλο
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.128
Reaction score
18.914
Ω ρε φίλε που έχουμε φτάσει..
Για να ψωνίσεις ένα κυριλέ HiTech πανί :whistling: θέλεις χιλιάρικα, όπως επίσης master στην διπλωματία και την διαχείριση κρίσεων για να μην πυροβολήσεις κάποιον ή να μην χαθεί η εγγύηση.. >:(

Η ''μαμά'' εταιρία απάντησε ε?
Συγχαρητήρια και power buy τώρα..
Οργανωθείτε.. 8-)
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
" The safety instructions clearly state that this must not be done unless the manufacturer has given the go-ahead and it has been done by skilled personnel. "

Αυτο ισχύει οντως και αναφέρεται σε καποιο εγγραφο που συνοδευε την οθονη?
Περιεργο μου φαινεται...
 

Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.573
Μπορεί κάποιος να πιστεύει ότι 1000€ είναι μικρό ποσό;
Δεν είναι.
Και κάποιος μπορεί να τα μαζεύει μηνα μηνα για να κανει κατι τετοιο.
Είναι απαράδεκτοι και που το κουβεντιάζουν.
Καταγγελία στο paypal και οπου αλλου μπορεις,μεχρι να δικαιωθεις.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.666
Reaction score
28.004
Η εταιρεία είναι επιεικώς απαράδεκτη. Δεν υπάρχει θέμα συζήτησης επ αυτού. Άκου φυσιολογικό. 🤬

Με τις εμπειρίες των μελών είναι η τρίτη εταιρεία που βάζω στον κουβά. Η Optoma είναι η άλλη συν μία που δεν θυμάμαι πρέπει να δω στα κιτάπια. Ούτε cent, ποτέ.

Ψάξε αν γράφει πουθενά στους όρους πώλησης ή στο site τους πως οι ζάρες είναι κάτι φυσιολογικό και ότι οι πελάτες πρέπει να περιμένουν κάτι τέτοιο. Αν όχι πήγαινε τους πετώντας. Μέχρι να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Αν δεν το γράφει πουθενά δεν υπάρχει "άγραφος νόμος" ή "φυσιολογικό".

Άκου εκεί φυσιολογικό. 🤬
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.349
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top