Προϊόντα ακουστικής φροντίδας χώρου σε πολύ καλές τιμές.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Γιατί μου θυμίζει αυτό το προϊόν;

View attachment 148329
Χαλια συμπεριφορα!Λογικο αν ειναι παναλαφρο και φθηνο.Χωρις πυκνοτητα υλικου,ενα μεγαλο ποσοστο συχνοτητων-ακομα και αυτο των φωνητικων-το διαπερνανε και δεν κανει τιποτα.
 



Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Νομίζω έχουμε ξαναβάλει το λινκ:




Αν κάποιος έχει διάθεση για DIY, νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη λύση, ειδικά για τοίχους.
Η κατασκευή που σου δείχνει έχει ουσιαστικά όλο κι όλο 5 εκατοστά πάχος. Οι μετρήσεις μου φαίνονται πολύ αισιόδοξες για τόσο ρηχό διαχυτη. Κάτι μου διαφεύγει μάλλον.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.312
Reaction score
7.823
Η κατασκευή που σου δείχνει έχει ουσιαστικά όλο κι όλο 5 εκατοστά πάχος. Οι μετρήσεις μου φαίνονται πολύ αισιόδοξες για τόσο ρηχό διαχυτη. Κάτι μου διαφεύγει μάλλον.
Ε, 5cm ειναι το ενα module, που ειναι μολις 40 cm πλατος.
Αν βαλεις 5 μαζι, που ειναι λογικο, παει στα 16cm το παχος.
Το ενα module μονο του, προφανως δεν κανει σχεδον τιποτα
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.396


Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Βασικά μου καλοαρεσουν για early reflections που θέλω χαμηλό προφίλ σχετικά. Για ταβάνι έχω φτιάξει κάμποσα τετοια. Σύνολο θα βάλω 12 από αυτά στο ταβάνι (διαστάσεις 1μ*0.5μ*0.2μ το καθένα). Δηλαδή σε ένα χώρο 18 τ.μ τα 6 τμ θα είναι διαχυση. Όλα κομπλέ. Τα early reflections μένει να δω με τι διάχυση θα τα καλύψω.
 

Attachments


Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Βασικά μου καλοαρεσουν για early reflections που θέλω χαμηλό προφίλ σχετικά. Για ταβάνι έχω φτιάξει κάμποσα τετοια. Σύνολο θα βάλω 12 από αυτά στο ταβάνι (διαστάσεις 1μ*0.5μ*0.2μ το καθένα). Δηλαδή σε ένα χώρο 18 τ.μ τα 6 τμ θα είναι διαχυση. Όλα κομπλέ. Τα early reflections μένει να δω με τι διάχυση θα τα καλύψω.
Εσυ τα έφτιαξες;
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Και σωστη τοποθετηση βλεπω!Πιο κοντα στο αυτι πεθαινεις!! :headbang:
Βιαζεσαι... ειναι πολυ καλος παντως ...
Fractal sound diffusers DIY build: 5 Leanfractal (A1-Frac) sound diffuser panels assembled using Profiled Modulation 1. Note that couch is not used for critical listening (the diffusers are not designed for such close proximity). Built by Pablo Crespo
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Βιαζεσαι... ειναι πολυ καλος παντως ...
Fractal sound diffusers DIY build: 5 Leanfractal (A1-Frac) sound diffuser panels assembled using Profiled Modulation 1. Note that couch is not used for critical listening (the diffusers are not designed for such close proximity). Built by Pablo Crespo
Ετσι μαλιστα!

Γιατι απο τοσο κοντα πιο πολυ παθητικη ισοσταθμιση ειναι παρα διαχυση.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Και παλι λαθος ειναι αφου τον κρυβει με τον καναπε ασχετα εαν δεν κριτικαλ :p ...τελοςπαντων....μπορει για τη φωτογραφιση για να μη φαινεται αδειο; αστα μπαστα... η ουσια μετραει ...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.250
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top