Πρόβλημα καλωδίων κεφαλής...


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
JMIOP : οπως εισαι βαζεις κεφαλη και παιζεις, αρκετα παιδευτηκες για την ωρα.
Σε δευτερο χρονο
το πας σε καποιον που κανει αυτη τη δουλεια (σχετιζομενος με hifi, πχ καποιος αντιπροσωπος, ενας ηλεκτρολογος/ηλεκτρονικος δεν ειμαι σιγουρος οτι θα το κανει οπως πρεπει, γιατι απαιτει μια καποια λεπτοδουλεια, μπορεις να ανοιξεις θεμα σχετικο) και βαζει συγκεκριμενο καλωδιο και τα αλλαζεις και τα τεσσερα. (οταν λεμε ανακαλωδιωση εννοουμε ολικη αλλαγη).
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
Δε νομίζω να πειράζει αυτό κάπου.
Ισω

Θα το πρεσαρεις με ένα πενάκι ελαφρά.... Μπας και αποφύγεις την ένωση και να έχεις ένα καλώδιο...... Δοκίμασε το δεν χάνεις τίποτα....
οφφφ...δε ξέρω αν μπορώ να το καταφέρω αυτό...
Ισω

Θα το πρεσαρεις με ένα πενσάκι ελαφρά.... Μπας και αποφύγεις την ένωση και να έχεις ένα καλώδιο...... Δοκίμασε το δεν χάνεις τίποτα....
...sorry δηλαδή λες να πάρω ένα άλλο κλιπς απο τα άλλα...να χώσω μέσα την ένωση των καλωδίων τρόπο τινά και thats it??
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
οφφφ...δε ξέρω αν μπορώ να το καταφέρω αυτό...

...sorry δηλαδή λες να πάρω ένα άλλο κλιπς απο τα άλλα...να χώσω μέσα την ένωση των καλωδίων τρόπο τινά και thats it??
Όχι..... Δεν εννοώ αυτό αλλά άστο.... Κάνε ότι λέει η μαϊμού παραπάνω.....
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
οφφφ...δε ξέρω αν μπορώ να το καταφέρω αυτό...

...sorry δηλαδή λες να πάρω ένα άλλο κλιπς απο τα άλλα...να χώσω μέσα την ένωση των καλωδίων τρόπο τινά και thats it??
Αυτό που σου λέει είναι να αφαιρέσεις το σπασμένο κλιπσάκι και να τοποθετησεις ένα άλλο στη θέση του.
 


Μηνύματα
399
Reaction score
28
JMIOP : οπως εισαι βαζεις κεφαλη και παιζεις, αρκετα παιδευτηκες για την ωρα.
Σε δευτερο χρονο
το πας σε καποιον που κανει αυτη τη δουλεια (σχετιζομενος με hifi, πχ καποιος αντιπροσωπος, ενας ηλεκτρολογος/ηλεκτρονικος δεν ειμαι σιγουρος οτι θα το κανει οπως πρεπει, γιατι απαιτει μια καποια λεπτοδουλεια, μπορεις να ανοιξεις θεμα σχετικο) και βαζει συγκεκριμενο καλωδιο και τα αλλαζεις και τα τεσσερα. (οταν λεμε ανακαλωδιωση εννοουμε ολικη αλλαγη).
ναι φίλε μου σίγουρα αυτό πρέπει να γίνει ....σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τη διάθεση πάντως...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
ναι, Ντρετμαν και Χαρις, το ειπαμε και στη πρωτη σελιδα, κομματακι δυσκολο αποτι φενεται η αλλαγη κλιπς και δεν πρεπει να εχει κολλητηρι ο φιλος μας..οποτε για την ωρα η πατεντα με το εξτενσιον ειναι ψιλοαποδεκτο..
ΥΓ: βρε σαινια, για να ανοιξεις τη τρυπα με τον ακροδεκτη νεκροκεφαλης το κανεις την κλεινεις με τσιμπιδακι-πενσα ..8-)
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
Αυτό που σου λέει είναι να αφαιρέσεις το σπασμένο κλιπσάκι και να τοποθετησεις ένα άλλο στη θέση του.
δε πρέπει να κοληθεί το καλώδιο αφού περάσει μέσα απο την τρύπα??...
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
ναι, Ντρετμαν και Χαρις, το ειπαμε και στη πρωτη σελιδα, κομματακι δυσκολο αποτι φενεται η αλλαγη κλιπς και δεν πρεπει να εχει κολλητηρι ο φιλος μας..οποτε για την ωρα η πατεντα με το εξτενσιον ειναι ψιλοαποδεκτο..
ΥΓ: βρε σαινια, για να ανοιξεις τη τρυπα με τον ακροδεκτη νεκροκεφαλης το κανεις την κλεινεις με τσιμπιδακι-πενσα ..8-)
Ναι βρε.... Για καμιά πατεντοπατεντα ψάχνουμε.... Και όπως το έχει μια χαρά είναι.... επρεπε να ακούει μουσικουλα τώρα ήδη..... Απο σποτιφαι....... :biggrin:
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
...είναι ψιλοδουλειά ρε γαμώτο....άσε που τώρα που πήγα να τοποθετήσω την κεφαλή κάπως το έπιασα κια βγήκε απο την ταινεία...φτου
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
...είναι ψιλοδουλειά ρε γαμώτο....άσε που τώρα που πήγα να τοποθετήσω την κεφαλή κάπως το έπιασα κια βγήκε απο την ταινεία...φτου
Μην πειράζεις τίποτα άλλο..... :eek: Άσε μην γίνει καμία χοντρή και μας βλαστημάς μετα.... :tongue:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
...είναι ψιλοδουλειά ρε γαμώτο....άσε που τώρα που πήγα να τοποθετήσω την κεφαλή κάπως το έπιασα κια βγήκε απο την ταινεία...φτου
ναι, ειναι λιγο ψιλοδουλεια , γι αυτο καλο θα ηταν να εφαρμωστει κλιπς κατευθειαν, αλλα και για το ολο κουμαντο με τα καλωδια που κρεμονται ...παρε ανασες χαλαρωσε... κανε τσιγαρο ..γενικα αυτα δεν γινονται βραδυ λενε...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πάρε ένα τηλέφωνο στον Βιντεορυθμο.
Μπορεί να επισκευάζεται με μικρό κόστος. Αν γίνεται σίγουρα θα είναι πολύ μικρότερο από το κόστος της πλήρους ανακαλωδίωσης.

 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
Αυτό που σου λέει είναι να αφαιρέσεις το σπασμένο κλιπσάκι και να τοποθετησεις ένα άλλο στη θέση του.
ναι, ειναι λιγο ψιλοδουλεια , γι αυτο καλο θα ηταν να εφαρμωστει κλιπς κατευθειαν, αλλα και για το ολο κουμαντο με τα καλωδια που κρεμονται ...παρε ανασες χαλαρωσε... κανε τσιγαρο ..γενικα αυτα δεν γινονται βραδυ λενε...
...χεχε πάω να τρέξω καμιά ώρα να ξελαμπικάρω..παεί η βινυλιακή χριστουγεννιάτικη μουσική νομίζω κλαψ.....αύριο θα κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια θα βάλω τα δυνατά μου να μη κουνήσω την ταινία και αν παραμείνει θα κάνουμε πρωτοχρονιά τουλάχιστον....χεχε...ειδάλως όπως λέει ο φίλος spotify ή youtube...και του χρόνου βλέπουμε
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
αν εισαι αθηνα πηγαινε στο πιο κοντινο μαγαζι χαι φαι..μετα απο τηλεφώνημα.. και θα στο λύσουν πιθανοτατα χωρις κοστος.. θα ερχομουν εγω αλλα δεν εχω κολητηρι.. και δεν μπορω νς φυγω πριν τα μεσανυχτα απο το ζωολογικο..
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
αν εισαι αθηνα πηγαινε στο πιο κοντινο μαγαζι χαι φαι..μετα απο τηλεφώνημα.. και θα στο λύσουν πιθανοτατα χωρις κοστος.. θα ερχομουν εγω αλλα δεν εχω κολητηρι.. και δεν μπορω νς φυγω πριν τα μεσανυχτα απο το ζωολογικο..
Σαλονίκη είμαι φίλε μου ...μην ανησυχείς και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και πάλι...θα σας πώ αύριο για τη δοκιμή με την ταινία.... :)
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.871
και γω...αλλα αυτο εινα κατι μονιμο...λολ..
Γιαννη, κοπηκε ακροδεκτης καλωδιου κεφαλης, και ο ανθρωπος παιδευεται με εξτενσιον να δεσει πανω εναν αλλο ακροδεκτη , αν μπορεις, και δεν σου ειναι κοπος σε μια πρωτη ευκαιρια να του μονταρεις τον νεο ακροδεκτη ..καλαι-κολλητηρι.. 1 λεπτο να ζεστανει, 2 seconds να κολλησεις 8-)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top