Πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Σουβλάκια... Τί πεζός κόζμος Θεέ μου... "happy_1" "happy_1"

Εγώ θέλω χαλβά σιμιγδαλένιο.
 


Μηνύματα
742
Reaction score
2
Επειδή το θέμα των καλωδίων τροφοδοσίας παρουσιάζει ενδιαφέρον και για να γίνει - επιτέλους - σύγκριση, ας μου επιτρέψει ο Ημίθεος να αντιπροτείνω το εξής :

(1) Καλώδια σύγκρισης

(α) το καλώδιο του Κόγια
(β) καλώδιο celebrity ( επώνυμο για τους αδαείς ) αλλά επιμελώς καλυμένο ώστε να μην έχουμε και κανένα εγκεφαλικό.....
(γ) καλώδιο μπατιρο-celebrity ( επώνυμο αλλά "λογικής" τιμής πχ 10 ευρώ/μέτρο ). Περιπλέκουμε βέβαια την διαδικασία αλλά θα έχει ενδιαφέρον.

(2) Τρόπος σύγκρισης

Για να μπορούμε να επικαλεσθούμε το κριτήριο της αντικειμενικότητας, στα τυφλά, τουτέστιν blind test με την γνωστή μεθοδολογία που όλοι γνωρίζουμε και αντιπαθούμε.

(3) Τόπος σύγκρισης

Ο γνωστός χώρος, με το γνωστό σύστημα στην Θεσσαλονίκη είναι στην διάθεση σας.

Εννοείται βέβαια ότι πρέπει να υπάρχει -απαραιτήτως-ισχυρή παρουσία και των δύο "παρατάξεων"

Ούτε στοιχήματα, ούτε καυγάδες.

Ούτε ονόματα, ούτε "τρωθείσες υπολήψεις", ειδικά δέ για τους εξόχως ανασφαλείς....

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το σύστημα.

Αντε να σας δώ..................
Μεσα ειμαι αλλα οταν θα εχω το ελευθερο(περιμενω το 1 μου παιδι μεσα στον μηνα). Ανεβαινω στην Θεσσαλονικη ανετα. Επισης Κογια καλεσε με ρε συ να ακουσω το συστημα σου και μετα να γραψω εντυπωσεις! Για χρηματα οχι δεν συμφωνω γιατι δεν μου αρεσει σαν ιδεα. Ομως θα πω το εξης. Αν δεν ακουσω τιποτα θα φυγω διαπαντως απο το site και αν ακουσω τοτε ο Κογιας θα ζητησει συγνωμη και θα εξαφανιστει απο οποιοδηποτε site και θα ασχοληθει με την κηπουρικη! Επισης θα αλαχτουν καλωδια σε ολες τις συσκευες κι οχι μονο σε μια.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Γιάννη, κατ'αρχήν, να είναι γερό-δυνατό το καμάρι σου! :cool_4:

Επισης θα αλαχτουν καλωδια σε ολες τις συσκευες κι οχι μονο σε μια.
Επ, φάουλ!
Δηλαδή αλλαγή καλωδίου απλά στον τελικό (π.χ.) δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να μπορεί να εντοπιστεί σε blind test, ακόμη κι αν το καλώδιο κάνει 3000 ευρώ; Μιλάμε για κορυφαίο, για τα...HiEndoδεδομένα καλώδιο και παρόλ'αυτά θα πρέπει να αλλαχτούν όλα - και να πάει στα 9 ή 12 χιλιάρικα το "μαλλί" - για να κάνουν "κρα" οι διαφορές;! Φαντάσου τι θα γίνεται με τα φθηνότερα καλώδια τότε (που υποτίθεται δεν είναι το ίδιο καλά)... :happy_8:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Άντε ντε, γιατί να αλλαχτούν καλώδια σε όλες τις συσκευές? Δεν αρκεί σε μια?

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μεσα ειμαι αλλα οταν θα εχω το ελευθερο(περιμενω το 1 μου παιδι μεσα στον μηνα). Ανεβαινω στην Θεσσαλονικη ανετα.
Ωραία, με το καλό να τα δεχτείτε Γιάννη!
Εγώ βάζω ένα μπουκάλι Lagavulin και δύο ζευγάρια πάνελ προς ακρόαση στον χώρο μου (περισσότερα δε λέω γιατί θα φάω κράξιμο). Θα κάνουμε ντου και στου Κωσταυτιά για καμιά ακτινογραφία. :happy_9:

...
 

Μηνύματα
1.299
Reaction score
313
Απάντηση: Re: Πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Σουβλάκια... Τί πεζός κόζμος Θεέ μου... "happy_1" "happy_1"

Εγώ θέλω χαλβά σιμιγδαλένιο.
Πέστο κι έγινε! :happy_6:


Υποσημείωση: Δεν έχω ξεχάσει κάτι άλλο (μουσικό) που σου έχω υποσχεθεί από πέρυσι... :crazy_1:
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
3
Απάντηση: Re: Πρόκληση για τυφλή δοκιμή

....Αν δεν ακουσω τιποτα θα φυγω διαπαντως απο το site και αν ακουσω τοτε ο Κογιας θα ζητησει συγνωμη και θα εξαφανιστει απο οποιοδηποτε site και θα ασχοληθει με την κηπουρικη! ...
Αυτό είναι που λέμε..."επί ίσοις όροις" :happy_9:

Αν και δεν μου πέφτει λόγος....
Το χιλιάρικο χαλάει λίγο το κλίμα.
Ωραίο θα ήταν να χάνει το καλώδιο του ο καθένας. Να έχει ενδιαφέρον, με τι θα συγκριθεί το καλώδιο του 'Κ'.

Υ.Γ.Οι καλύτερες ευχές μου για το παιδί σας :bravo:
Υ.Γ.2 Η κηπουρική είναι επιστήμη ! :happy_9:
 

Μηνύματα
518
Reaction score
77
Εκτακτα !

Είναι πλέον θέμα χρόνου να πραγματοποιήσουμε την σύγκριση.

Οσο για σένα Γιάννη Μιχαήλο γνωρίζεις φαντάζομαι ότι ετοιμάζεσαι να "μπλέξεις" με το ομορφότερο αλλά και δαπανηρότερο χόμπι στον κόσμο ! :bravo:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Μεσα ειμαι αλλα οταν θα εχω το ελευθερο(περιμενω το 1 μου παιδι μεσα στον μηνα). Ανεβαινω στην Θεσσαλονικη ανετα. Επισης Κογια καλεσε με ρε συ να ακουσω το συστημα σου και μετα να γραψω εντυπωσεις! Για χρηματα οχι δεν συμφωνω γιατι δεν μου αρεσει σαν ιδεα. Ομως θα πω το εξης. Αν δεν ακουσω τιποτα θα φυγω διαπαντως απο το site και αν ακουσω τοτε ο Κογιας θα ζητησει συγνωμη και θα εξαφανιστει απο οποιοδηποτε site και θα ασχοληθει με την κηπουρικη! Επισης θα αλαχτουν καλωδια σε ολες τις συσκευες κι οχι μονο σε μια.
Φιλε Γιαννη με το καλο να ερθει στο σπιτικο σας .....η συνεχεια σας,το ονομα σας,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΟΜΩΣ...........εχουμε και λεμε..........
1 Ξερεις τι σημαινει ξυμενο ηχειο απο το σπαθι του SPIDERMAN?
2 ΞΕΡΕΙς τι ειναι πατημενο twiter επειδη του γυαλισε του μικρου γιατι νομιζε οτι ηταν ο φακος του ΒUΖΖ LIGHT YEAR(γνωστος αστροηρωας)?
3 Ξερεις τι ειναι να θες 10 λεπτα να ακουσεις λιγο μουσικουλα και την ωρα που αραζεις να σου φωναζει η γυναικα Γιαννη μου ξαμειναμε απο PAMPERS και το παιδι εχει χεστει?
4 Ξερεις τι ειναι την ωρα που παλουκωνεσαι σαν ανθρωπος να απολαυσεις ΜΟΥΖΙΚΑ να ερχεται ο αγαπημενος σου τσογλανος με την κιθαρα του και σου ξεσκιζει τα αυτια με τα υποτιθεμενα ακοπανιαμεντα του?
5 Ξερεις τι ειναι μαυρο με μια κοκκινη φουντα στο τελειωμα σε οριζοντια θεση στο γουφερ σου?Ο νεος στυλος του πουστη ΤΟΥ BATMAN καρφωμενος στο χαρτινο γουφερ του αγαπημενου σου ηχειου!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 ξερεις τι σημαινει η λεξη ΣΚΟΝΗ??????ΟΧΙ? Θα την μαθεις τωρα μιας και η σκονη θα γινει ο κολλητος του συστηματος(χι χι χι χι εχει τρελλαθει ο Μιχαηλος ).........
7 Μην ξεχασεις να παρεις κλειδωνιες για την σιντιερα σου-να παρεις πλεξιγκλας να βαλλεις καπακια στα μηχανακια-καπακια στις μπριζες-πολλους τονους PAMPERS-Δεσε καλα τα καλωδια ρευματος-interconect και ειδικα τα χρωματιστα!!!!
8 Διαλεξε μουναρα παιδιατρο-κανει καλο στο ματι του πειγμενου μπαμπα!!!!
9 τελος αρχισε να αγαπας παλι την πεθερα σου!!!!!Δυσκολο εεεε,το ξερω,ομως.....αν θελεις να πηγαινεις καμια βολτιτσα με το γκυναικα για παρτη σας ...πιστεψε με ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΝΤΕ ΒΡΕ.................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ>>>>><<<<<
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Αστα μην τα συζητάς.
Ελιναι 2 χρονών και χειρίζεται με άνεση το cd player (άνοιξε - κλείσε tray, πάτα play όταν βγουν οι αριθμοί στην οθόνη).
Γενικά όμως τα κοριτσάκια είναι πιο ύσηχα δεν πειράζουν πράγματα τόσο πολύ όσο τα αγοράκια. Από την άλλη αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να τις δείχνω βασικά πράγματα τα οποία την αφήνω να τα κάνει όταν είμαι μπροστά, ώστε να τις φέυγει η περιέργεια, με την ελπίδα ότι δεν θα δω καμιά μέρα τα ηχεία καμιά μέρα να είναι το σπιτάκι της 'ντόρας'!

Είμαστε off topic όμως και θα μας κράξουν.
Αν υπάρχει ενδιαφέρον ας ανοίχτει ένα topic τύπου 'hi end' και οικογένεια...
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: Πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Με τι κόρες κανένα πρόβλημα . Μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος .
 



ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Γιατι τα δικα μου τα κοριτσακια..εμμ...δεν ειναι ακριβως τοσο ησυχα?
Αφηστε που οποιο αγορακι ερχεται σπιτι το σακατευουνwall_1
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Πρόκληση για τυφλή δοκιμή

Γιατι τα δικα μου τα κοριτσακια..εμμ...δεν ειναι ακριβως τοσο ησυχα?
Αφηστε που οποιο αγορακι ερχεται σπιτι το σακατευουνwall_1
για να δουν τι έχει μέσα ; :crazy_3:
 



Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top