ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Δημ. Δολοφονάκης

@ Ανδρέα θα περάσω από το μαγαζί να πάρω το φακελάκι, αλλα βάλε κάτι παραπάνω από την αρχική συμφωνία, είπαμε δυο - τρία μηνύματα που και που και έγγραψα με μιας 16.

19 βγηκαν.Να τα αφησω?


Σου έκανα φιλική τιμή, τα έβαλα χωρίς φπα.
Αφού θα με αρχίσεις στα παζάρια πάλι, οπότε το έκανα μόνος μου.
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Θεωρώ απολύτως άκομψο και μου προξένησε ιδιαίτερα αλγεινή εντύπωση ως γεγονός , ότι ο Κώστας Φ. αφέθηκε μόνος του σε μία κακού γούστου διαμάχη με προσωπικές αιχμές , σε μιά ανευ προηγουμένου λασπολογική , δίκην καραγωγέως , προσωπική επίθεση , από το γεμάτο απαράδεκτα και χυδαία υπονοούμενα , ασύντακτο , γραμματικώς απαράδεκτο , δολοφονικά ανορθόγραφο και εννοιολογικά ασυνάρτητο λιβελλογράφημα .

Όχι πως δεν μπορεί να ανταπεξέλθει μόνος του – και τις ικανότητες και το μυαλό έχει . Ομως η άλλη πλευρά έφερε την συζήτηση σε επίπεδο χαμηλότερο από το αντίστοιχο πωλητού της λαχαναγοράς ( αν και ο μανάβης μου είναι ευγενέστερος ) . Η τήρηση ίσων αποστάσεων μεταξύ θύτου και θύματος είναι εξ ορισμού ιδεολογικά ύποπτη οδηγεί εις την εξίσωση αμφοτέρων και θολώνει τα όρια μεταξύ του δικαίου του ενός και της αδικίας του άλλου.

Υ.Γ. Δεν έχω καμμία προσωπική σχέση με τον Κώστα Φ. Ορισμένες φορές , μάλιστα , η διαφαινόμενη δογματική ακαμψία του στις περί το χάι-εντ αντεγκλήσεις , μου δημιουργεί την αίσθηση της μονόπλευρης επιλογής της αντι-χάι εντ πλευράς .

Εάν ο σκοπός της διαμάχης υπήρξε πράγματι να ανέβει η θέαση της κατηγορίας , τότε να με συγχωρείτε . Δεν το κατάλαβα . Αλλά δεν μου αρέσει τέτοια άνοδος διότι και προσωρινή μόνον, μπορεί να είναι , και ουσιαστική κατά το περιεχόμενο δεν είναι
.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.922
Reaction score
12.582
Re: Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ


Δεν θα απαντούσα αλλά ήθελα να δείτε ότι κάποιος που έχει αντοχή και γερά νεύρα εύκολα αντιμετωπίζει και το χιούμορ και την διακωμώδηση.
Εγώ άλλο αντελήφθην.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Εάν ο σκοπός της διαμάχης υπήρξε πράγματι να ανέβει η θέαση της κατηγορίας , τότε να με συγχωρείτε.
Σε διαβεβαιώνω ότι πρόκειται για χαριτολογήματα ένθεν και ένθεν, συμφωνώ ολίγον κακόγουστα. Αν είναι ποτέ δυνατόν...
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Αγαπητέ Ντοk,
Εύλογες οι απορίες σου αλλά νομίζω ότι είναι προφανές το ότι μας λείπουν «επεισόδια» από την θέαση αυτού του σήριαλ.

Όπως π.χ. όλο το «Behind the scene»

Ίσως κάποιος μας λυπηθεί και μας το διηγηθεί περιληπτικώς .....
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μιχάλη ο δείκτης νοημοσύνης είναι όντως υψηλός, το επιβεβαιώνω. :cool_11:

Παρόλα αυτά, δίνω εντελώς διαφορετικές ερμηνείες σε αυτά που λες ότι έχουν ειπωθεί κατά καιρούς. Θέλει συζήτηση την οποία όμως κανείς δεν ήταν-είναι διατεθειμένος να κάνει.

Τελικά όμως μήηηηηηπως, μήπως σας έχει περάσει ποτέ από το μυαλό, ότι δεν είναι στραβός ο γιαλός, ότι δεν φταίνε μόνον οι άλλοι, ότι δεν φταίνε όπως λες 3 φόρουμς? Δεν μπορεί να είναι όλοι εναντίον μας σε αυτή τη ζωή και να με σχωρνάς αλλά διακρίνω μια τάση φοβίας, το σύνδρομο του κατατρεγμένου. ΞΕΡΩ και ΞΕΡΕΙΣ ότι δεν συζητάμε για πάνω από 5-6 νοματαίους και πολλούς είπα. Ε, κάτι δεν μου κάθεται καλά. Σίγουρα χρειάζεται να σκεφτούμε ωριμότερα όλοι μας...

Ελίζω να τα πούμε από κοντά.

...

Φίλε sk, δεν υπάρχει κανένα απολύτως παρασκήνιο, ούτε πεπραγμένα σε άλλους χώρους. Ότι γίνεται φαίνεται και είναι καταγεγραμμένο εδώ.


...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Θεωρώ απολύτως άκομψο και μου προξένησε ιδιαίτερα αλγεινή εντύπωση ως γεγονός , ότι ο Κώστας Φ. αφέθηκε μόνος του σε μία κακού γούστου διαμάχη με προσωπικές αιχμές , σε μιά ανευ προηγουμένου λασπολογική , δίκην καραγωγέως , προσωπική επίθεση , από το γεμάτο απαράδεκτα και χυδαία υπονοούμενα , ασύντακτο , γραμματικώς απαράδεκτο , δολοφονικά ανορθόγραφο και εννοιολογικά ασυνάρτητο λιβελλογράφημα .

Όχι πως δεν μπορεί να ανταπεξέλθει μόνος του – και τις ικανότητες και το μυαλό έχει . Ομως η άλλη πλευρά έφερε την συζήτηση σε επίπεδο χαμηλότερο από το αντίστοιχο πωλητού της λαχαναγοράς ( αν και ο μανάβης μου είναι ευγενέστερος ) . Η τήρηση ίσων αποστάσεων μεταξύ θύτου και θύματος είναι εξ ορισμού ιδεολογικά ύποπτη οδηγεί εις την εξίσωση αμφοτέρων και θολώνει τα όρια μεταξύ του δικαίου του ενός και της αδικίας του άλλου.

Υ.Γ. Δεν έχω καμμία προσωπική σχέση με τον Κώστα Φ. Ορισμένες φορές , μάλιστα , η διαφαινόμενη δογματική ακαμψία του στις περί το χάι-εντ αντεγκλήσεις , μου δημιουργεί την αίσθηση της μονόπλευρης επιλογής της αντι-χάι εντ πλευράς .

Εάν ο σκοπός της διαμάχης υπήρξε πράγματι να ανέβει η θέαση της κατηγορίας , τότε να με συγχωρείτε . Δεν το κατάλαβα . Αλλά δεν μου αρέσει τέτοια άνοδος διότι και προσωρινή μόνον, μπορεί να είναι , και ουσιαστική κατά το περιεχόμενο δεν είναι
.
Δημητρη, να με συγχωρεις βρε φιλε αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα.
Προφανως δεν γνωριζεις τον Μιχαλη η καλυτερα το χιουμορ του Μιχαλη.
Και καθως δια ζωσης, εχει επαναλαβει τα περι "παιξιματος στα γονατα" και για εμενα, χαριτολογωντας παντα, γνωριζω το γενικοτερο υφος του.
Εκτιμω και αγαπω τον Κωστα Φ. και δεν θα υπηρχε η παραμικρη περιπτωση να δεχτουμε μια κακοπροαιρετη -και ανευ λογου-επιθεση στο προσωπο του.
Οσο για τα περι "αυξησης της κινησης " δεν νομιζω να τα πιστευει κανεις...
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Δημητρη, να με συγχωρεις βρε φιλε αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα.
Προφανως δεν γνωριζεις τον Μιχαλη η καλυτερα το χιουμορ του Μιχαλη.
Και καθως δια ζωσης, εχει επαναλαβει τα περι "παιξιματος στα γονατα" και για εμενα, χαριτολογωντας παντα, γνωριζω το γενικοτερο υφος του.
Εκτιμω και αγαπω τον Κωστα Φ. και δεν θα υπηρχε η παραμικρη περιπτωση να δεχτουμε μια κακοπροαιρετη -και ανευ λογου-επιθεση στο προσωπο του.
Οσο για τα περι "αυξησης της κινησης " δεν νομιζω να τα πιστευει κανεις...
Χμμ ενδιαφέρουσα η άποψη σου Ανδρέα και καθ' όλα αποδεκτή . Εχω μόνον δύο παρατηρήσεις να κάνω
1. Οσοι έχουν τελειώσει την μέση εκπαίδευση , δεν γράφουν όπως μιλάνε . Πολύ περισσότερο όταν απευθύνονται σε τρίτους που δεν τους γνωρίζουν .

2. Εχει τύχει πολλές φορές να διαβάσω "παράπονα" σε διάφορα θρεντς , ότι υπάρχει ένας κώδικας επικοινωνίας μεταξύ ορισμένων μελών ακατανόητος σε άλλα μέλη . Δεκτόν και απολύτως φυσικό , θα προσέθετα , για ανθρώπους που γνωρίζονται επί μακρόν , έστω και δια του πληκτρολογίου .Εν προκειμένω όμως καλούμεθα να ανακαλύψουμε τον "κώδικα επικοινωνίας" ενός μέλους με 19 μηνύματα - το ποιός είναι στην πραγματική του ζωή ή το ποιούς ξέρει εκτός φόρουμ , δεν με ενδιαφέρει - και να δικαιολογήσουμε το ρυπαρογράφημα , ενός τουλάχιστον συγκεκριμένου ποστ , επειδή όσοι -λίγοι ; πολλοί; αδιάφορο- τυχαίνει να τον ξέρουν εκτός avsite , ισχυρίζονται ότι έτσι μιλάει και δια ζώσης . Μπορεί να είμαι συντηρητικός , αλλά και δια ζώσης μιά τέτοιου είδους συνομιλία θα την ανεχόμουν μόνον εάν είχα φιλικές σχέσεις ( πως άραγε ; ) με το συγκεκριμένο άτομο από το δημοτικό και συγχρόνως η συνομιλία διεξήγετο χωρίς τρίτους παρόντες .

Και μιά και είπαμε για δημοτικό , εκείνα τα χρόνια , τέτοιες συμπεριφορές τις περιγράφαμε με τον όρο "μαγκιά , κλανιά κι αναποδιά " .
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Δημητρη, στο μεγαλυτερο μερος του μηνυματος σου εχεις απολυτο δικαιο.
Εννοω πως πολλες φορες κανω ενα λαθος το οποιο δυσκολα γινεται κατανοητο.
Γνωριζοντας καποιες καταστασεις και πραγματα θεωρω φυσιολογικες ορισμενες αντιδρασεις εδω μεσα απλα ξεχνωντας πως δεν θα ειναι κατανοητες για την πλειοψηφια η οποια δεν τις γνωριζει.
Υποθετω πως ειναι απλα ανθρωπινο.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Ο Δημ. Δολοφ/κης αν έγραφε στα Γερμανικά , στη γλώσσα δηλαδή που γνωρίζει πολύ καλά λόγω της μακροχρόνιας παραμονής του στο εξωτερικό για σπουδές και αργότερα λόγω εργασίας, δεν θα μπορούσαμε να τον καταλάβουμε..

Το πρόβλημα της γραφής του στα Ελληνικά μας το ανέφερε ήδη ο Δημήτρης σε προηγούμενο μήνυμα στο παρόν thread. Εχω την αίσθηση ότι αφιερώνουμε περισσότερο χρόνο διαβάζοντας τα δικά μας μηνύματα και λιγότερο χρόνο στα μηνύματα των άλλων. Πολύ συνηθισμένο φαινόμενο, που παρατηρείται κυρίως στα μέλη αλεξιπτωτιστές με ειδική αποστολή.

Όσο δεν πρέπει να αποκαλούμε ένα άτομο “ χασοδίκη” όταν δεν έχει σπουδάσει την νομική επιστήμη, τόσο δεν πρέπει να αποκαλούμε και ένα άτομο “αγράμματο” όταν δεν έχει μάθει να χρησιμοποιεί την μητρική του γλώσσα λόγω της μακροχρόνιας παραμονής του στο εξωτερικό.

Παρακαλώ αν έχετε κάποια αδυναμία π.χ. είστε “χασοδίκης”, ή φτωχός “χαϊεντολάτρης” ή ακόμα και “μεταξωτός θόλος”, να μας το αναφέρετε πάντα στην αρχή του θέματος, ή τέλος πάντων αμέσως μετά την πτώση στο έδαφος σε περίπτωση που είστε απλώς ένας αλεξιπτωτιστής.
 


Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Ο Δημ. Δολοφ/κης αν έγραφε στα Γερμανικά , στη γλώσσα δηλαδή που γνωρίζει πολύ καλά λόγω της μακροχρόνιας παραμονής του στο εξωτερικό για σπουδές και αργότερα λόγω εργασίας, δεν θα μπορούσαμε να τον καταλάβουμε..

Το πρόβλημα της γραφής του στα Ελληνικά μας το ανέφερε ήδη ο Δημήτρης σε προηγούμενο μήνυμα στο παρόν thread. Εχω την αίσθηση ότι αφιερώνουμε περισσότερο χρόνο διαβάζοντας τα δικά μας μηνύματα και λιγότερο χρόνο στα μηνύματα των άλλων. Πολύ συνηθισμένο φαινόμενο, που παρατηρείται κυρίως στα μέλη αλεξιπτωτιστές με ειδική αποστολή.

Όσο δεν πρέπει να αποκαλούμε ένα άτομο “ χασοδίκη” όταν δεν έχει σπουδάσει την νομική επιστήμη, τόσο δεν πρέπει να αποκαλούμε και ένα άτομο “αγράμματο” όταν δεν έχει μάθει να χρησιμοποιεί την μητρική του γλώσσα λόγω της μακροχρόνιας παραμονής του στο εξωτερικό.

Παρακαλώ αν έχετε κάποια αδυναμία π.χ. είστε “χασοδίκης”, ή φτωχός “χαϊεντολάτρης” ή ακόμα και “μεταξωτός θόλος”, να μας το αναφέρετε πάντα στην αρχή του θέματος, ή τέλος πάντων αμέσως μετά την πτώση στο έδαφος σε περίπτωση που είστε απλώς ένας αλεξιπτωτιστής.


Γιώργο θεωρώ την παρέμβαση σου σε κάποια σημεία της ιδιαίτερα

άστοχη και άκομψη !

Ο Μιχάλης φαίνεται ένα ιδιαίτερα ευφυές άτομο που είναι πρόδηλο

ότι δεν χρειάζεται συνηγόρους .

Πιστεύω ότι και ο ίδιος αντελήφθη ότι το ταμπεραμέντο του τον

οδήγησε σε υπέρβαση πιθανόν των εσκαμμένων .

Ανεξάρτητα από αυτό

οι άμεσες ή έμμεσες αναφορές σου σε επαγγελματικές ιδιότητες

και σχετικούς χαρακτηρισμούς με βρίσκει ιδιαίτερα ενοχλημένο !


Και αυτό είτε έγιναν κατά τύχη και εν αγνοία σου,

είτε έγιναν δήθεν εν αγνοία σου ,είτε έγιναν απροκάλυπτα με σκοπιμότητες.

Είμαστε άντρες και νομίζω ότι πρέπει να μιλάμε ευθέως !


Μην ξεχνάς ότι οι "τυχαίες" αναφορές σου σε κάποια ιστορικά δεδομένα

οδήγησαν σε ισχυρές αντιδράσεις από γνωστό χώρο και εσένα σε

προσωρινή εκούσια παύση ιντερνετικών δραστηριοτήτων για αρκετό

διάστημα......
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Δεν θα έγραφα τα ανωτέρω αν δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος

ότι γνωρίζεις την συμπάθεια μου , την φιλική μου διάθεση

και την εκτίμηση μου προς εσένα!
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Κε Τσαντουλή :respect:

Τελικά είστε όντως ..... χαλκέντερος !

Με όλο το θάρρος, θα μπορούσα να σας παρακαλέσω για κάτι ?

Αν κάποιες φορές σας περνά απ΄ το μυαλό να τα .. μουντζώσετε όλα και να ρίξετε μαύρη πέτρα, σας παρακαλώ αναλογιστείτε πρώτα το σύνολο των μελών και όχι μεμονωμένες περιπτώσεις.

Ξέρω ότι κάτι τέτοιο ακούγεται σαν (?) «ευχή & κατάρα», αλλά δυστυχώς είμαι αρκετά αυθάδης και έτσι σας το ζητώ.

Σας εύχομαι καλή δύναμη.
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Ο Δημ. Δολοφ/κης αν έγραφε στα Γερμανικά , στη γλώσσα δηλαδή που γνωρίζει πολύ καλά λόγω της μακροχρόνιας παραμονής του στο εξωτερικό για σπουδές και αργότερα λόγω εργασίας, δεν θα μπορούσαμε να τον καταλάβουμε..

Το πρόβλημα της γραφής του στα Ελληνικά μας το ανέφερε ήδη ο Δημήτρης σε προηγούμενο μήνυμα στο παρόν thread. Εχω την αίσθηση ότι αφιερώνουμε περισσότερο χρόνο διαβάζοντας τα δικά μας μηνύματα και λιγότερο χρόνο στα μηνύματα των άλλων. Πολύ συνηθισμένο φαινόμενο, που παρατηρείται κυρίως στα μέλη αλεξιπτωτιστές με ειδική αποστολή.

Όσο δεν πρέπει να αποκαλούμε ένα άτομο “ χασοδίκη” όταν δεν έχει σπουδάσει την νομική επιστήμη, τόσο δεν πρέπει να αποκαλούμε και ένα άτομο “αγράμματο” όταν δεν έχει μάθει να χρησιμοποιεί την μητρική του γλώσσα λόγω της μακροχρόνιας παραμονής του στο εξωτερικό.

Παρακαλώ αν έχετε κάποια αδυναμία π.χ. είστε “χασοδίκης”, ή φτωχός “χαϊεντολάτρης” ή ακόμα και “μεταξωτός θόλος”, να μας το αναφέρετε πάντα στην αρχή του θέματος, ή τέλος πάντων αμέσως μετά την πτώση στο έδαφος σε περίπτωση που είστε απλώς ένας αλεξιπτωτιστής.
RDoherty said:
O g.kar., όπως και οι υπόλοιποι 11 θεοί, είναι από το Σείριο.
είστε αυτός , τω όντι ;
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Re: Απάντηση: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Δεν θα έγραφα τα ανωτέρω αν δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος

ότι γνωρίζεις την συμπάθεια μου , την φιλική μου διάθεση

και την εκτίμηση μου προς εσένα!

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Re: Απάντηση: Re: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

είστε αυτός , τω όντι ;
Εψαξες πολύ για να το βρεις κι αυτό το ντοκουμέντο ?

Οταν τα μαζέψεις όλα, να τα δέσεις και να φτιάξεις εγκυκλοπαίδια.

:sleeping:
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΞΙΟΥΣ ΚΩΛΟΥΣ

Εψαξες πολύ για να το βρεις κι αυτό το ντοκουμέντο ?

Οταν τα μαζέψεις όλα, να τα δέσεις και να φτιάξεις εγκυκλοπαίδια.

:sleeping:
Δυστυχώς δι' υμάς αγαπητέ μου όλα έχουν ήδη ειπωθεί
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
7.000 ευρώ για καλώδια και του φάνηκαν πολλά !!!
Αυτό το παιδί δεν έκανε για highEnd, αλλά εγώ το συμπαθούσα.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.345
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top