Τα Kii Audio Three στο avmentor

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
15.000 όμως..πολλά βρε παιδί μου. Θα πάει η παντόφλα σύννεφο. Λέτε να πέσει η τιμή;
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.602
Reaction score
27.945
15.000 όμως..πολλά βρε παιδί μου. Θα πάει η παντόφλα σύννεφο. Λέτε να πέσει η τιμή;
Για αυτά που προσφέρει φθηνό είναι. Η τιμή καθορίζεται από τα features και τον ανταγωνισμό.
12.000€ έχει και νομίζω το έχω δει και κάτω από 10.000€.

Edit: το έβαλε ο από πάνω :rolleyes:
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
αυτο που με σκανδαλίζει με τον bruno και τα καλούδια του ειναι οτι οταν αρχισε να λανσάρει στην αγορά τις μοντουλες του και τα μηχανάκια του διατείνονταν οτι η τεχνολογία που εξελησε ηταν τοσο καλη και μπροστα που δεν ειχε ανάγκη απο τα καλώδια και καθε λογής ποιοτικά συνοδευτικά . Καπάκι - οταν ειχα ενα ζευγάρι ncore - μου έρχεται ενα μήνυμα οτι μου στέλνει αναβαθμισμενη εσωτερική καλωδίωση για τα ncore.!!! και απο εκει και περα άρχισε να κατασκευάζει και να πουλάει και καλώδια και σε ολα τα συστήματα τύπου class d άρχισαν να μπαίνουν κατι πανακριβου καλώδια ρεύματος , rca , usb, ποδαράκια και διάφορα εξωτικά τσετσελα και μετσελα .... εεε.....αι.... τωρα για το πως παίζουν όλα αυτά... δεν θα το σχολιάσω
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Είμαστε σε καλό δρόμο.
Αμφισβητούμε
τον χώρο
το στήσιμο ( δλδ τον αντιπρόσωπο)
τα αυτιά μας
τα ηχεία
αλλά όχι τον Σταματάκο.
Στα pdf του Σταματάκου όλοι σούζα.
:lolsign: :lolsign: :lolsign:

Για να στήσεις σωστά ένα dsp σύστημα θα φας χαλάρα ένα 6ωρο. Σε μια έκθεση αμφιβάλλω αν μπορέις καν να κάνεις μετρήσεις λόγω θορύβου.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Είμαστε σε καλό δρόμο.
Αμφισβητούμε
τον χώρο
το στήσιμο ( δλδ τον αντιπρόσωπο)
τα αυτιά μας
τα ηχεία
αλλά όχι τον Σταματάκο.
Στα pdf του Σταματάκου όλοι σούζα.
:lolsign: :lolsign: :lolsign:
αποψη μου ειναι οτι το προβλημα με αυτα , ειναι οτι μονο τo pdf παιζει καλα.... :lolsign::lolsign:
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.037
Είμαστε σε καλό δρόμο.
Αμφισβητούμε
τον χώρο
το στήσιμο ( δλδ τον αντιπρόσωπο)
τα αυτιά μας
τα ηχεία
αλλά όχι τον Σταματάκο.
Στα pdf του Σταματάκου όλοι σούζα.
:lolsign: :lolsign: :lolsign:

Για να στήσεις σωστά ένα dsp σύστημα θα φας χαλάρα ένα 6ωρο. Σε μια έκθεση αμφιβάλλω αν μπορέις καν να κάνεις μετρήσεις λόγω θορύβου.
Για ακομη μια φορα να γραψω οτι ειμαστε πολυ τυχεροι που στο μικρο μας χωριο εχουμε ενα δημοσιογραφο σαν το Σταματακο.
 

A

AKARL

Guest
αυτο που με σκανδαλίζει με τον bruno και τα καλούδια του ειναι οτι οταν αρχισε να λανσάρει στην αγορά τις μοντουλες του και τα μηχανάκια του διατείνονταν οτι η τεχνολογία που εξελησε ηταν τοσο καλη και μπροστα που δεν ειχε ανάγκη απο τα καλώδια και καθε λογής ποιοτικά συνοδευτικά . Καπάκι - οταν ειχα ενα ζευγάρι ncore - μου έρχεται ενα μήνυμα οτι μου στέλνει αναβαθμισμενη εσωτερική καλωδίωση για τα ncore.!!! και απο εκει και περα άρχισε να κατασκευάζει και να πουλάει και καλώδια και σε ολα τα συστήματα τύπου class d άρχισαν να μπαίνουν κατι πανακριβου καλώδια ρεύματος , rca , usb, ποδαράκια και διάφορα εξωτικά τσετσελα και μετσελα .... εεε.....αι.... τωρα για το πως παίζουν όλα αυτά... δεν θα το σχολιάσω
Το λογικό επακόλουθο συμπέρασμα αυτών που αναφέρεις είναι ότι ο Μπρούνος, όντας ορθολογιστής και μη υπεράνω χρημάτων, είναι ένας έξυπνος άνθρωπος ο οποίος κολυμπά σε μια απύθμενη θάλασσα ανθρώπινης βλακείας και ματαιοδοξίας και ... προσαρμόζεται.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Για ακομη μια φορα να γραψω οτι ειμαστε πολυ τυχεροι που στο μικρο μας χωριο εχουμε ενα δημοσιογραφο σαν το Σταματακο.
Ακόμα και στις ''εμπορικές δοκιμές'' θα γράψει αυτό που πρέπει ανάμεσα στις γραμμές.
Απλά σεβασμός.

ΑΝ δεν κάνω λάθος το σουπερ σετ απ με μόλα και φοκάλ το πήρε για δοκιμή μετά την έκθεση.
Για τα Kii πέρασαν κοντά 3 χρόνια.
;)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.602
Reaction score
27.945
Έτσι. Και κάποιος άλλος πολύ παλιά έφτιαξε έναν ενισχυτή των $600 να ακούγεται όπως ένας άλλος των $5500 που του είχαν δώσει σαν challenge, και αφού τους άφησε άφωνους και είδε ότι νο γκεγκε η αγορά, τώρα φτιάχνει λαμπάτους και καλά κάνει.
 



Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Έστω ότι έχεις τα λεφτά... σε πολυκάναλο πως μπορείς να τα στήσεις; Με τα λίγα που καταλαβαίνω μου φαίνονται πολύ δύσκολα για αυτή την δουλειά.
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Έτσι. Και κάποιος άλλος πολύ παλιά έφτιαξε έναν ενισχυτή των $600 να ακούγεται όπως ένας άλλος των $5500 που του είχαν δώσει σαν challenge, και αφού τους άφησε άφωνους και είδε ότι νο γκεγκε η αγορά, τώρα φτιάχνει λαμπάτους και καλά κάνει.
Απόδειξη ότι τα πρωτογενή υλικά για να κατασκευαστεί ένας καλός ενισχυτής είναι φτηνά. Η τελική τιμή όμως καθορίζεται από το πόσο κέρδος θέλει (και ενδεχομένως μπορεί) να αποκομίσει ο κατασκευαστής, πείθοντας τους καταναλωτές ότι η δική του κατασκευή αξίζει αυτά που ζητάει.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.323
Το λένε μάρκετινγκ.
Post automatically merged:

Έστω ότι έχεις τα λεφτά... σε πολυκάναλο πως μπορείς να τα στήσεις; Με τα λίγα που καταλαβαίνω μου φαίνονται πολύ δύσκολα για αυτή την δουλειά.
Πολύ δύσκολο, όντως.

Όμως, πολύ ευκολότερο από το δικάναλο. ;)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.602
Reaction score
27.945
Απόδειξη ότι τα πρωτογενή υλικά για να κατασκευαστεί ένας καλός ενισχυτής είναι φτηνά. Η τελική τιμή όμως καθορίζεται από το πόσο κέρδος θέλει (και ενδεχομένως μπορεί) να αποκομίσει ο κατασκευαστής, πείθοντας τους καταναλωτές ότι η δική του κατασκευή αξίζει αυτά που ζητάει.
Όσο και τρελό να σου ακούγεται ο αντιπρόσωπος θα βγάλει πολλά παραπάνω από το εργοστάσιο. Πολλά.
Για High End μιλάμε πάντα.
Post automatically merged:

Έστω ότι έχεις τα λεφτά... σε πολυκάναλο πως μπορείς να τα στήσεις; Με τα λίγα που καταλαβαίνω μου φαίνονται πολύ δύσκολα για αυτή την δουλειά.
Βάζεις 3 μπροστά με τα sub τους, και άλλα 4,6,8 όσα θες all around και παίζει λουκούμι. Άσε που γλιτώνεις και πολλά χρήματα από τις μπασοπαγίδες. Θα βάλεις πιστεύω αλλά όχι όσες με τα άλλα ηχεία. Είναι φτιαγμένο να τοποθετηθεί ακόμα και "κολλητά" στον πίσω τοίχο του.
 
Last edited:

C

chrispo

Guest
Όσο και τρελό να σου ακούγεται ο αντιπρόσωπος θα βγάλει πολλά παραπάνω από το εργοστάσιο. Πολλά.
Για High End μιλάμε πάντα.
...περίπου 1 προς 3...:dance2:(όχι κέρδος , ...στην τιμή εξαγωγής...το κέρδος είναι πολύ παραπάνω σε απόλυτα ποσά)
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.391
Reaction score
30.579
Από ο,τι καταλαβαίνω λειτουργούν με τη λογική master-slave και του ολοκληρωμένου πακέτου dac (+streamer; ), dsp και ενίσχυσης σε μια μονάδα, συμβιβάζεται αυτό με πολυκάναλο;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μου αρέσει που κανένας δεν σκέφτηκε το "παρουσιάζω καλύτερα αυτό που έχει μεγαλύτερο κέρδος".
Κανένας....
Οπότε εκεί μπαίνεις και στην κουβέντα του ποια προϊόντα του αντιπροσώπου έχουν μεγαλύτερα περιθώρια κέρδους. Μεγάλη κουβέντα για να την κάνεις χωρίς στοιχεία και αποδείξεις και λίγο unfair, εφόσον δεν το ξέρεις και απλά το υποθέτεις.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.516
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top