Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Τελευταία είδα:

Black mass (2015) βαρετό,όλο συζητήσεις.....Βαθμός: 3/10
Goosebumps = άθλιο.....Βαθμός 0/10
Skeleton key (2005),θρίλερ,σκέτη φόλα.....Βαθμός: 1/10
Mirrors (2008),θρίλερ,μέχρι τη μέση πολύ καλό και μετά έγινε το απόλυτο φέσι.....Βαθμός: 4/10
 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Αποψε ο Θρυλος παιζει νωρις,οποτε το βραδυ εχει προβολη.

Επειδη τις Παρασκευες θελω να βλεπω δοκιμασμενο πραμα,παρακαλω προτεινετε τα 9αρια και 10αρια σας.Παλιο ή καινουριο,δεν εχει σημασια.

Ξεκινω πρωτος και οποιος θελει ακολουθει :)



The Experiment (2001)




71yba5yANdL._SL1500_.jpg



To τρειλερ






Βαθμος 9/10
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Επειδη τις Παρασκευες θελω να βλεπω δοκιμασμενο πραμα,παρακαλω προτεινετε τα 9αρια και 10αρια σας.Παλιο ή καινουριο,δεν εχει σημασια.
309 σελίδες νήμα, όλο και κάτι θα βρεις... :p :laugh:

Εγώ πάλι θα πάω στα Village να δω σε Atmos τον DiCaprio.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
The Revenant (2015...???)

revenant-leo.jpg


Είμαι πια σχεδόν βέβαιος ότι ο Alejandro González Iñárritu είναι ο σκηνοθέτης που θα δώσει το Oscar στον DiCaprio. Μετά την μεγαλοφυή σκηνοθεσία του στο Birdman, η φετινή του ταινία είναι ένα ακόμα δείγμα εξαιρετικής δουλειάς. Τόσο διαφορετική, αλλά ακόμα περισσότερο καθηλωτική.

Ο Leonardo Dicaprio δίνει την καλύτερη ερμηνεία της καριέρας του, κι από κοντά ο Tom Hardy, αντάξιος συμπαραστάτης στην ερμηνεία και αντίπαλος στην ταινία.

Αν έχετε τη δυνατότητα, δείτε την σε αίθουσα με Dolby Atmos. Στην αίθουσα 4 του Mall άξιζε τόσο η εικόνα, όσο και ο ήχος. Είναι η πρώτη φορά που απόλαυσα και τα δύο στον κινηματογράφο. Δεν είναι καθόλου τυχαίες οι υποψηφιότητες που τα αφορούν.

Μια και μιλάμε για υποψηφιότητες:
Best Motion Picture of the Year

Best Performance by an Actor in a Leading Role

Best Performance by an Actor in a Supporting Role

Best Achievement in Directing

Best Achievement in Cinematography

Best Achievement in Editing

Best Achievement in Production Design

Best Achievement in Costume Design

Best Achievement in Makeup and Hairstyling

Best Achievement in Sound Mixing

Best Achievement in Sound Editing

Best Achievement in Visual Effects

Και η βαθμολογία; Επιστρέφοντας σκεφτόμουν αν άξιζε το ολοστρόγγυλο δεκάρι. Δεν ήξερα αν έφταιγε η λίγο μεγαλύτερη από το αναγκαίο διάρκεια, ή τα καθίσματα της αίθουσας. Τώρα που ο κwλος μου συνήλθε :D , είναι κρίμα να δώσω κάτι λιγότερο.
10/10
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Upside down 2012 7/10 Παραμυθιαστικα απο τα πλανα και τις φαντασμαγορικες εικονες κατα κυριο λογο γιατι δεν ειναι για 7 , καλουτσικες ερμηνιες απο πρωταγωνιστες ο σκηνοθετης δεν αξιοποιησε σωστα το σεναριο, θεαση μονο σε μεγαλη οθονη λοιπον ...
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Chappie 2015 3/10




O ορισμος του χαμενος χρονος - χαμενο χρημα............ μα ποσο μ@@@κες ειναι? οτι τους ερθει το φτιαχνουν. αηδια. το 3/10 το βαζω μονο κ μονο γιατι ειχε λιγο ενδιαφερον η αρχη.. μετα μαπα.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
The reverant , μετα το βιβλιο που ειχα νιωσει το κρυο ,την διψα και προπαντος την απογνωση , η ταινια παναξια, ανεβαζει και συμπληρωνει με εικονα και ηχο το βιβλιο.

Αριστουργημα 10 στα 10 !
 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Εχθές είδα:

High tension (2003),Βαθμός: 7/10 τρόμου,πολύ βίαιο έργο,όλη η ταινία είχε τρομερή δράση-αγωνία αλλά το τέλος ήταν παντελώς ακαταλαβίστικο!Αν κάποιος το δει ας μου στείλει πμ να μου πει τι κουφό ήταν αυτό στο τέλος.

Of mice and Men (1992) Βαθμός: 10 με τόνο ,Η απόλυτη εργάρα!!! Δράμα,με 2 φίλους όπου ψάχνανε δουλειά σε ράντσα και ο ένας ήταν καθυστερημένος,αγαθός αλλά επικίνδυνος υπο περιστάσεις και τον υποδυόταν ο John Malcovich που έδωσε ρεσιτάλ ηθοποιίας και θεωρώ ότι έκανε τον τρελό καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο ηθοποιό και φυσικά με τρομερό τέλος.Οι κινήσεις του,το πως κουνούσε τα μάτια του όταν μιλούσε,η φωνή του,ήταν τόσο πειστικός...αυτό θα πει ηθοποιία,μπράβο του! Δείτε το τρέϊλερ οπωσδήποτε!!!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Bridge of Spies (2015)



Περίμενα κάτι περισσότερο. Δυστυχώς κινήθηκε σε αργό ρυθμό, με ένα πολύ καλό όμως Tom Hanks. Το τέλος την βοηθάει να πιάσει το 7,5/10
Πολύ μας άρεσε, 8+/10. Τα είχε όλα και ο Mark Rylance είναι άριστος.
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Απολαυστικοτατο το σκ μου με τις καθιερωμενες 2 ταινιες που παρακολουθω! Zipper η πρωτη που ειδα μετα απο προτροπη μελους του site σ αυτο εδω το θεμα... Πολυ καλη! Οχι τελεια βεβαια μιας και ειχε πραματακια που δεν μ αρεσαν αλλα γενικα πολυ καλη. 7/10!

Η δευτερη ηταν η γεφυρα των κατασκοπων. Ταινιαρα, ερμηνειαρες και οδοστρωτηρας tom hanks. Με συνεπηρε τοσο που δεν προσεξα καν αν υπηρχε κατι που δεν μ αρεσει.. 9,5/10!

Το επομενο σκ ευελπιστω να βρεθω στην αιθουσα 4 του mall που προτεινει και ο @rosey.athens να δω το revenant σε atmos!! Ελπιζω να παιζει ακομα!!
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Antonisgr σιγουρα δεν κανεις πλακα?, γιατι νομιζω οτι η ταινια ηταν πολυ μετρια αν οχι μαπα. Αλλα βεβαια γουστα θα μου πεις οτι ειναι αυτα, και θα εχεις δικιο .
 



Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Antonisgr σιγουρα δεν κανεις πλακα?, γιατι νομιζω οτι η ταινια ηταν πολυ μετρια αν οχι μαπα. Αλλα βεβαια γουστα θα μου πεις οτι ειναι αυτα, και θα εχεις δικιο .
Antonisgr σιγουρα δεν κανεις πλακα?, γιατι νομιζω οτι η ταινια ηταν πολυ μετρια αν οχι μαπα. Αλλα βεβαια γουστα θα μου πεις οτι ειναι αυτα, και θα εχεις δικιο .
Εντάξει δεν είπα οτι η Nάνσυ μαγιερς έγινε κιουμπρικ ωστόσο με τόσες κακές αμερικανικες ταινίες φέτος πραγματικά ξεχωρίζει ,την ίδια γνώμη έχει και ο ταραντινο για την ταινία
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top