Το δικό μου οικονομικό σύστημα (vakis2000)

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
komhst, ανάλυσε κι αυτό:

Τρρριιιιιιιια πουλάααα τριαααα πουλάαααακια κάαααθοντάαααααααααν
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Ξέρει κανένα παλιό μέλος να πει πόσες φορές στο παρελθόν έγινε αυτη η συζητηση;

Και αν ποτέ κάποιος πείστηκε απο τα επιχειρήματα της "άλλης μεριάς";
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
εγινε πολλες..δε ξερω ποσες..

αλλα ξερω και πολλους της αλλης μεριας που οταν ακουσαν , ηταν πραγματικα σαν να...ανοιξαν τα ματια τους μαζι με τα αυτια τους...
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Αλλαγές αγαπητοί Φίλοι.....
Μετακόμισε το Πιάνο μου. Έτσι άλλαξε το σύστημα, τουλάχιστον οπτικά:

DSC_0623 2.JPG

[DOUBLEPOST=1486477988][/DOUBLEPOST]Φυσικά και οι αγάπες ξεχωριστά....
DSC_0626 2.JPG

DSC_0625 2.JPG

[DOUBLEPOST=1486478083][/DOUBLEPOST]Ο Φίλος μας ο benq

DSC_0636 2.JPG
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Εκείνο που πρέπει να γίνει τώρα είναι να κατέβει λίγο η tv. Δυστυχώς λίγο δύσκολο προς το παρόν διότι θα χρειασθεί βάψιμο ο χώρος.
Αυτό προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου, αλλά υπάρχει και η λέξη.... παντόφλα....Πρέπει να γίνει σε χρόνο που θα λείπει στο εξοχικό διότι πραγματικά με όλες αυτές τις αλλαγές, το σπίτι ήταν "Κόλ@ς" για αρκετές ημέρες...οπότε άντε να πεις... και τι να πεις πάλι.

Μια και έγινε κουβέντα για βάψιμο, θεωρώ ότι πρέπει να γίνει και αλλαγή στο χρώμα ένεκα βιντεοπροβολέα... Σε αυτές τις περιπτώσεις τι προτείνετε?

Εδώ το σχετικό θέμα με τον βιντεοπροβολέα... http://www.avsite.gr/forum/threads/Προβολέας-σε-μικρό-χώρο.151215/
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Αυτή η Mission με το τουίτερ κάτω, πολύ με έχει προβληματίσει. Τα δικά μου τα είχα χωρίς κλίση στο γραφείο και έχανα πρίμα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.707
Μια και έγινε κουβέντα για βάψιμο, θεωρώ ότι πρέπει να γίνει και αλλαγή στο χρώμα ένεκα βιντεοπροβολέα... Σε αυτές τις περιπτώσεις τι προτείνετε?
Ένα χρώμα υπάρχει, γκρι.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Καλησπερα.Πολυ ωραιο το συστημα.Και εγω οπαδος της KLIPSCH ειμαι.Συγχαρητηρια.Αυτον τον καιρο μου δινεται η ευκαιρια να προσθεσω αλλο ενα ζευγαρι ηχεια KLIPSCH.Tα rf62.Ειναι απο εκθεση.Τα εχω ακουσει και ξεροντας τι να περιμενω ηχητικα απο αυτα μου αρεσαν πολυ.Αν θελετε γραψτε ενα σχολιο για αυτα.Ευχαριστω πολυ.Να χαιρεστε το συστημα σας.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Ευχαριστώ πολύ.

Κτύπα τα !!!

H σειρές rf - rf II είναι πραγματικά γνήσιοι εκπρόσωποι του ήχου klipsch με ότι σημαίνει αυτό!
Επίσης είναι ηχεία που αξίζει να ασχοληθείς μαζί τους. Δέχονται εύκολα βελτιώσεις που πράγματι πιάνουν τόπο και ανεβάζουν την ευχαρίστηση που προσφέρει ο ήχος klipsch.

Αν έχεις όρεξη για διάβασμα ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα κείμενα, (στο ειδικό κομμάτι του φόρουμ για την klipsch).
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Κατι εχω διαβασει.Μου τα δινουν 650€.Καλα ειναι;Μονο ελατωμα ενα σκισιματακι σε μια γωνια της σιτας.Κατα τα αλλα ολα καλα.Τα ακουσα κιολλας σε χαμηλες και υψηλες εντασεις και μου φανηκαν σουπερ.Εξαλλου τις σιτες τις βγαζουμε γιατι μας αρεσουν χωρις αυτες.Χαχα.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Παρ όλο που δεν έχω προσέξει διαορά, ποτέ δεν τις χρησιμοποιώ.Προτιμώ να μην μεσολαβεί τίποτα ανάμεσα σε μένα και τα μεγάφωνα. ¨Ασε που μου αρέσουν και οπτικά χωρίς τις σίτες...κάτω δε από τα 1000 ευρώ δεν νομίζω να υπάρχει κάτι στον ανταγωνισμό που να συγκρινεται σε απόδοση. Εκτός από τον εσωτερικό ανταγωνισμό ίσως...
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- Vakis2000 , παρατήρησες μία ποιό μουσική και ήπια συμπεριφορά στην κόρνα της καινούριας σειράς , τώρα που την έντυσαν με καουτσούκ ; . . . το ρίκοφον για πού το προορίζεις ;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Κατι εχω διαβασει.Μου τα δινουν 650€.Καλα ειναι;Μονο ελατωμα ενα σκισιματακι σε μια γωνια της σιτας.Κατα τα αλλα ολα καλα.Τα ακουσα κιολλας σε χαμηλες και υψηλες εντασεις και μου φανηκαν σουπερ.Εξαλλου τις σιτες τις βγαζουμε γιατι μας αρεσουν χωρις αυτες.Χαχα.
- ότι απάντησε ο συνφορουμήτης + το εξής : εάν έχεις δίσκο test-tones , βάλτα να παίξουν δυνατά 40hz , και προσπάθησε να διακρίνεις εάν ακούγεται κάποιος ''ξυστός'' ήχος από το πηνίο που θα παλινδρομεί στο διάκενο του μαγνητικού συστήματος . Ο εν λόγω ήχος εμφανίζεται εάν κάποτε το γούφερ έχει τερματίσει άτσαλα και έχει χτυπήσει το πηνίο στον βυθό της διαδρομής του και έχει στραβώσει . . . βέβαια και με τα χέρι μπορείς να το κάνεις αλλά δεν το προτείνω λόγω ρίσκου
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
- ότι απάντησε ο συνφορουμήτης + το εξής : εάν έχεις δίσκο test-tones , βάλτα να παίξουν δυνατά 40hz , και προσπάθησε να διακρίνεις εάν ακούγεται κάποιος ''ξυστός'' ήχος από το πηνίο που θα παλινδρομεί στο διάκενο του μαγνητικού συστήματος . Ο εν λόγω ήχος εμφανίζεται εάν κάποτε το γούφερ έχει τερματίσει άτσαλα και έχει χτυπήσει το πηνίο στον βυθό της διαδρομής του και έχει στραβώσει . . . βέβαια και με τα χέρι μπορείς να το κάνεις αλλά δεν το προτείνω λόγω ρίσκου
Δεν εχω τετοιον δισκο αλλα στην ακροαση που εγινε ειχα βαλει εκτος των αλλων μια ροκ μπαλαντα με ησυχα μερη και ενω εβλεπα σε δυνατες εντασεις να κουνιουνται τα γουφερ απο την μποτα και απο μπασο του τραγουδιου,δεν ακουσα καποιο τριξιμο.Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας παντως.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Μια διαφορα που ακουσα αναμεσα στα rf-62 και στα προ 20ετιας kg4.5 ειναι οτι ο ηχος στο καινουριο μοντελο ειναι πιο flat θα ελεγα.Δεν εχει την γλυκαδα των kg4.5.Αποψη μου βεβαια.Επισης στα καινουρια ακουσα ενα τσακ πιο σφιχτο μπασο.Ενω στα kg4.5 εχω λιγο περισσοτερο ογκο χαμηλα.Σ'αυτο παιζει ρολο και ο χωρος.Πιστευω αλλιως ακουγεται στα μαγαζια πωλησης και αλλιως στο σπιτικο χωρο.Παντως σαν klipschακιας τα rf-62 μου ακουστηκαν σουπερ.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- οπότε προχώρα άφοβα . . . τα kg4.5 ήσαν αρκετά άγρια έως απολίτιστα . . . ωμή δύναμη
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.520
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top