Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

σωστο η λαθος η λουριδα του Σισσε ειναι πιο φαρδια....:142::142:

πραγματικη βελτιωση πλεον που δεν θα πρεπει να μανουμε copy-paste στις φατσουλες,και να βαζουμε tags για εντονα/υπογραμισμενα κειμενα κλπ...
θα μπορουμε να σηκουνουμε και φωτο και βιντεο κατ'ευθειαν απο το πισι μας χωρις εξωτερικους φορεις οπως photobucket/imageshack?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.337
Reaction score
94.022
Re: Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Καλορίζικο!!!

Αυτό που ξενίζει, ειδικά σε όσους έχουν μεγάλη οθόνη, είναι το μικρό πλάτος:110:

Και λίγο χρωματάκι, από το γκρίζο της εποχής, καλό θα ήταν...
 

Μηνύματα
1.574
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Εχω δει πολλες αλλαγες στην πλατφορμα του avsite και ομως δεν θυμαμαι ποια ηταν η καλυτερη γιατι παντα συνηθιζα αυτο το "νεο φορμα" , αποψεις διαφωνιες ολες τις φορες σχεδον. Νομιζω οτι ολοι θα συνηθισουμε και αυτην .
Ενα πραγμα που μου αρεσει να εχει στην οποια μορφη παιρνει κατα καιρους ειναι η επιλογη στο θεμα , μου αρεσει το μαυρο:116: , οχι πως δεν θα συνηθισω και αυτο . Τα οποια προβληματα φαινονται κατα την χρηση ετσι και τωρα τα οποια τυχον υπαρχουν θα τα δουμε και θα διορθωθουν οπως παντα γινοταν.

Γενικως ειμαι υπερ των αλλαγων παντως και το σαιτ παντα προσπαθει να προσαρμοζεται στα νεα δεδομενα και να αναβαθμιζεται .

Ενα μπραβο στα παιδια που δουλεψαν και δουλευουν για ολο αυτο το project.:126:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.133
Reaction score
20.668
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Επίσης, ενσωματώστε χρωματικά τα στοιχεία του χρήστη (ημνία εγγραφής, περιοχή, ηλικία κλπ.) στο φόντο της ράβδου στο υπέρτιτλο του μηνύματος. Αφαιρέστε ακόμα και το πλαίσιο κάθε πεδίου. Αφ' ενός το λευκό ενοχλεί αισθητικά, αφ' ετέρου παραπέμπει σε πεδίο εισαγωγής δεδομένων, πράγμα που δεν συμβαίνει.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Καλοριζικο!
Δεν το εχω ψαξει ακόμα αλλα οι αλλαγες πάντα μ'αρέσουν:102:
Συγχαρητήρια σε όσους εργάστηκαν!
 

Μηνύματα
688
Reaction score
1
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Προς το παρόν διαβλέπω ορισμένα θέματα λειτουργικότητας:
Το go to new post δεν δουλεύει.
Το κυλιόμενο μενου στο τέλος κάθε νήματος για γρήγορη μετακίνηση, αντί να ξεκινά από το νήμα που βρίσκεσαι, αρχίζει από την αρχή και τον πίνακα ελέγχου.
Ο πίνακας ελέγχου δεν φαίνεται στη μπάρα, αλλά είναι κρυμμένος στα βοηθήματα.
Παλιά μηνύματά μου τα είχε ως μη αναγνωσμένα.
Αυτά προς το παρόν, συν τα χρώματα...
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

H ταχύτητά του μια χαρά...
Moυ θυμιζεις το σχολιο για το νιοπαντρο συναδελφο που πηρε ενα...σκιαχτρο:" Ναι, αλλα εχει ωραια γαμπα"!

Επι του...σαητ:
-ενας πιο σκουρος τονος στο χρωμα - ναι!
-εβλεπα μερικα καινουργια σαητς με αυτην την πλατφορμα και "εβγαζα τα ματια μου" (ιδιως ενα σε πρασινο-μαυρο - ω Θεε!), οποτε μεγαλωνα τη γραμματοσειρα. Τωρα αναγκαστικα κι εδω, αφου ακομη και σε wide ρυθμιση θελουν μεγεθυνση. Ωραια τα μικρα(...γενικως) αλλα εχουν και 'αλλα γουστα".
- για τα υπολοιπα στο...δρομο (καθ΄οδον που λενε!)
 


Μηνύματα
229
Reaction score
3
Απάντηση: Re: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Δεν συμφωνω Νικο, το συγκεκριμενο πλατος ειναι το κλασσικο αρχικο πλατος που εχει ενα site by default οταν δημιουργηται (65%). Μετα αναλογως τις αναγκες και την συνολικη οπτικη αλλαζει κατα βουληση.

Το καθαρο πλατος των posts ειναι αισθητα μικροτερο απο πριν (διοτι δεξιοτερα εχουμε ανακοινωσεις και διαφημησεις) καταλαμβανοντας μολις το 48% του συνολου του πλατους της οθονης.

Σωστο το να εξηπυρετουνται ολοι οι χρηστες, αλλα χρηστες με αναλυση 1024 ειναι ελαχιστοι πλεον...εως ανυπαρκτοι...

Μελετηστε το....
Εγω,τετοια αναλυση εχω,με τη 19άρα EIZO που υπαρχει.Δηλαδη,τα πολλα μονιτορ, που βρισκονται απο αναλυση;
Οσον αφορα στο χρωμα,δε με χαλασε,μια χαρα μου φανηκε.
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

απο χρωμα κανενα skin με το παλιο το σκουρο δεν μπορει να μπει ?
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

απο χρωμα κανενα skin με το παλιο το σκουρο δεν μπορει να μπει ?

Ναι ρε παιδιά...
Τούτο εδώ μου θυμίζει το predictor λέμε και με απωθεί κάπως...:138:



πού είναι το spoiler οεο?:109:
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Η μη εμφάνιση όσων παρακολουθούν το νήμα, και σαν σύνολο και σε πραγματικό χρόνο, δεν συμβάλει...


:108:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Re: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Δεν συμφωνω Νικο, το συγκεκριμενο πλατος ειναι το κλασσικο αρχικο πλατος που εχει ενα site by default οταν δημιουργηται (65%). Μετα αναλογως τις αναγκες και την συνολικη οπτικη αλλαζει κατα βουληση.
Τι θα πει 65 και 48%; σε σχέση με τι; αυτά που γράφεις δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.


Το καθαρο πλατος των posts ειναι αισθητα μικροτερο απο πριν (διοτι δεξιοτερα εχουμε ανακοινωσεις και διαφημησεις) καταλαμβανοντας μολις το 48% του συνολου του πλατους της οθονης.
Άντε πάλι, 48% ποιας οθόνης της δικής σου; ένας χρήστης που έχει 1024x768 ή 1280x1024 δεν έχει διαφορετικό "ποσοστό" ;



Σωστο το να εξηπυρετουνται ολοι οι χρηστες, αλλα χρηστες με αναλυση 1024 ειναι ελαχιστοι πλεον...εως ανυπαρκτοι...

Μελετηστε το....
Και βέβαια το έχουμε μελετήσει και γι'αυτό ακριβώς το λόγο επιλέχθηκε αυτό το format. Ο ισχυρισμός σου ότι οι χρήστες με 1024 είναι ελάχιστοι ως ανύπαρκτοι, είναι πολύ απλά, λάθος.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Τα χρώματα μου αρέσουν περισσότερο τώρα,γενικά σιγά σιγά το συνηθίζω το νέο look.Το πλάτος των μηνυμάτων θα το ήθελα κι εγώ μεγαλύτερο,παραείναι μικρό νομίζω.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Προς το παρόν διαβλέπω ορισμένα θέματα λειτουργικότητας:
Το go to new post δεν δουλεύει.
Το κυλιόμενο μενου στο τέλος κάθε νήματος για γρήγορη μετακίνηση, αντί να ξεκινά από το νήμα που βρίσκεσαι, αρχίζει από την αρχή και τον πίνακα ελέγχου.
Ο πίνακας ελέγχου δεν φαίνεται στη μπάρα, αλλά είναι κρυμμένος στα βοηθήματα.
Παλιά μηνύματά μου τα είχε ως μη αναγνωσμένα.
Αυτά προς το παρόν, συν τα χρώματα...
Έχεις απόλυτο δίκιο, υπάρχουν όπως έγραψα και στην αρχή αρκετά πραγματάκια που δε λειτουργούν αλλά είναι καθαρά θέμα χρόνου να τα φτιάξουμε, κάνετε πολύ καλά που καταγράφετε τις παρατηρήσεις σας σε σχέση με τις ελλείψεις στη λειτουργικότητά του.
 



Μηνύματα
352
Reaction score
36
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

καλοριζικο και απο εμενα και ειμαι σιγουρος οτι συντομα θα γινει και ομορφοτερο και πιο λειτουργικο .η δυναμη της συνηθειας βλεπετε...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.670
Μηνύματα
2.871.633
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top