Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Μηνύματα
12.899
Reaction score
10.135
Γενικά είμαι πολύ συντηρητικός και δε μου αρέσουν οι αλλαγές. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με τους προλαλήσαντες που δεν τους αρέσει το σάιτ με την τωρινή μορφή του.

Αλήθεια, πόσο είναι το ποσοστό αυτών που βλέπουν τη σελίδα με ανάλυση πλάτους 1024 ή μικρότερο; Χρησιμοποιώ πεπαλαιωμένη CRT 19" (4:3) και πάλι πλάτος έχω 1280. Στο κάτω-κάτω ας σκρολάρουν και λίγο οι άλλοι με τις μικρότερες αναλύσεις.

Το λευκό φόντο κουράζει απίστευτα τα μάτια (δεν έχω κάποια πάθηση). Το skin "AfterDark 4 v.4.1.2" που είναι διαθέσιμο από το λινκ "vBulletin Theme developed by: vBStyles.com " μοιάζει με το παλιό και θα μου άρεσε πάρα πολύ αν το χρησιμοποιούσαμε.

Οι "χρήσιμες" πληροφορίες δεξιά, πιάνουν τα 4 πρώτα ποστς. Στα επόμενα, δεξιά υπάρχει το... κενό.

10 μόνο ποστς ανά σελίδα (αλλά φαντάζομαι αυτό θα αλλάζει από τις ρυθμίσεις του χρήστη στα 20)


Καλορίζικο πάντως, αναγνωρίζω την προσπάθειά σας αλλά το σαίτ το νιώθω (όπως πολλοί πιστεύω) "και δικό μου" και η νέα του μορφή δε μου δίνει τη "ζεστασιά" της προηγούμενης, νομίζω καταλαβαίνεται τί θέλω να πω.
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Re: Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Συγχαρητήρια σε όσους εργάστηκαν για την νέα μορφή του site.
Εμένα μου φαίνεται πολύ καλό...
Τώρα στη πορεία πιστεύω θα γίνουν μικροδιορθώσεις και θα είναι τέλειο...
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.679
Reaction score
2.733
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

..νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμη η προβολη στην αρχικη σελιδα των τελευταιων χρονικα posts (ανεξαρτητως θεματος), οπως ηταν κ στην προηγουμενη εκδοχη της Αρχικης σελιδας.
 

Μηνύματα
5.397
Reaction score
1
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Ωραίο φαίνεται ! Προς το παρόν βέβαια το βλέπω αποσπασματικά επειδή δεν έχω καλή σύνδεση...Μπράβο στην ομάδα που διέθεσε τον ελεύθερο χρόνο της, για όλους εμάς !
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Είναι από τα πρώτα που έχω στη λίστα μου να φτιαχτούν άμεσα. :)
 

Μηνύματα
2.772
Reaction score
1.198
Συγχαρητήρια για το νέο Site !
Η πρώτη μου επαφή δεν είναι θετική , αλλά νομίζω ότι σιγά σιγά θα το συνηθήσω !
Μια πρώτη επισήμανση είναι η εξής :
Σε κάθε Post , στην πάνω δεξιά μεριά του υπάρχουν τα στοιχεία του χρήστη !
Θα ήταν καλύτερο να ήταν με ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ γραμματοσειρά , και όχι σε άσπρο φόντο ! !
Επίσης , καλό θα ήταν να διαλέγατε για αυτά τα στοιχεία μια ποιο "στρογγυλή"γραμματοσειρά όπως την Comic sans !
Γενικά πιστεύω ότι το μέγεθος των γραμμάτων για τις πληροφορίες σε ένα Post ( Εκτός από το όνομα του συντάκτη ) πρέπει να είναι μικρότερο από το κείμενο του Post !
Κάτι ακόμα που διαπίστωσα !
Στην σελίδα με τα πρόσφατα Posts υπάρχει ΠΟΛΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ !
Πιστευω ότι δεν χρειάζονται όλα αυτά !
Μόνο το όνομα του Tread , την ημερομηνία και τον συντάκτη του τελευταίου Post καθώς και τα ανάλογα σήματα για την παρακολούθηση ή όχι του tread !
Τις επόμενες μέρες θα έχω περισσότερες προτάσεις !
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Καλορίζικο και καλοδιόρθωτο!!!
Θέλει δουλίτσα ακόμα παιδιά, αλλά με την καλή σας διάθεση, όλα θα γίνουν!
Εϊναι λίγο (έως πολύ) άχρωμο σε σχέση με το κατά πολύ καλύτερο προηγούμενο...
Είναι "στριμόκωλο" και στενό... όχι άλλη συρρίκνωση, βαρέθηκα από την οικονομία!
Απλώστε το ΄κι άλλο, όπως το προηγούμενο...
Άντε καλά ...ξετελέματα!
Καλορίζικο και πάλι!
 


tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.679
Reaction score
2.733
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

...και γιαυτους που θελουν λιγο χρωματακι, ενα skin πιο artistic που ειδα κ μ'αρεσει : Take Five
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Καλορίζικο και από εμένα. Πραγματικά μπόλικη δουλειά μέσα σε μια ημέρα και μπράβο σας.
Πολύ στενά όμως τα πράγματα και δεν βολεύει. Οκ τέρμα η γκρίνια ακόμα είναι αρχή και όσο περνάνε οι μέρες η εμφάνιση θα βελτιώνεται.
Skin αλλάζει από κάπου γιατί δεν το βρήκα.
 


Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

οι περισσοτεροι ζητουν αλλο skin...
δε γινεται κατω αριστερα,ο χρηστης να μπορει να επιλεγει μεταξυ μερικων;
γινεται;
 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Καλορίζικο!
Να πω και εγώ το μακρύ και το κοντό μου.

- Καθώς τα γούστα για το χρώμα είναι καθαρά υποκειμενικά, να μου επιτρέψετε και εμένα να μην μου αρέσει. Διαβάζω μόλις λίγα λεπτά και τα μάτια μου πονάνε. Πολύ φωτεινό για τα γούστα μου.

- Παρουσίαση μηνυμάτων σε κάποιο thread. Με τόσες πολλές πληροφορίες και γραμμές, μου είναι εξαιρετικά δύσκολο πολλές φορές να βρω το μήνυμα. Ειδικά στα μικρού μεγέθους μηνύματα, είναι πολύ δύσκολο να χαθείς και να μην το δεις καθόλου. Ισως θα πρέπει να γίνει κάτι ώστε το μήνυμα να ξεχωρίζει. Στο προηγούμενο φόρουμ ήταν ξεκάθαρο το που βρίσκετε το μήνυμα και σε αυτό συνέβαλε η απεικόνιση των πληροφοριών του χρήστη στα αριστερά (και άρα λιγότερος όγκος πληροφορίας για το μάτι στο κύριο μέρος της οθόνης).
(οταν λέω μήνυμα εννοώ το κείμενο που έχει γράψει κάποιος χρήστης).

- Συμφωνώ ότι το πλάτος είναι εξαιρετικά μικρό.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.056
Reaction score
95.767
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Skin αλλάζει από κάπου γιατί δεν το βρήκα.
δε γινεται κατω αριστερα,ο χρηστης να μπορει να επιλεγει μεταξυ μερικων;
γινεται;

Δυστυχώς δεν γίνεται.
 


Μηνύματα
2.885
Reaction score
50
Καλή αρχή παιδιά και μπράβο για τη δουλειά! Το sub forum για τα infractions έφυγε ανεπιστρεπτί;
Το παραπάνω στάλθηκε από tapatalk - ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα εκεί που πρέπει να κοιτάξετε.

Κατά τ' άλλα μπράβο για τη δουλειά και καλορίζικο το site! Εμένα μια χαρά ξεκούραστο μου φαίνεται το καινούριο skin, καθότι και fan των ανοιχτόχρωμων (τα σκούρα με κουράζουν). Μια δυο παρατηρησούλες μόνο:

- Το "first unread" μάλλον δε λειτουργεί και πολύ καλά.
- Οι υπογραφές των μελών ίσως πρέπει να γίνουν λίγο πιο ευδιάκριτες στα post, γιατί τώρα φαίνονται σα να είναι συνέχεια του post.
- Η κατηγορία με τα infractions έφυγε ανεπιστρεπτί;
- Η μπάρα για το "Quick Navigation" δε λειτουργεί και πολύ καλά από κινητό (εννοώ όταν σερφάρεις χωρίς tapatalk), βλέπεις μόνο τις πάνω επιλογές και δεν μπορείς να πας στα "νότια" forum.

Αυτά τα ολίγα επί του παρόντος.
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Re: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Το παραπάνω στάλθηκε από tapatalk - ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα εκεί που πρέπει να κοιτάξετε.
διορθώθηκε ήδη

- Το "first unread" μάλλον δε λειτουργεί και πολύ καλά.
- Οι υπογραφές των μελών ίσως πρέπει να γίνουν λίγο πιο ευδιάκριτες στα post, γιατί τώρα φαίνονται σα να είναι συνέχεια του post.
- Η κατηγορία με τα infractions έφυγε ανεπιστρεπτί;
- Η μπάρα για το "Quick Navigation" δε λειτουργεί και πολύ καλά από κινητό (εννοώ όταν σερφάρεις χωρίς tapatalk), βλέπεις μόνο τις πάνω επιλογές και δεν μπορείς να πας στα "νότια" forum.

Αυτά τα ολίγα επί του παρόντος.
- ναι το ψάχνουμε το συγκεκριμένο :)
- σωστό, κάνουμε γενικά κάποιες μικροαλλαγές ακόμα στο ντιζάιν, ήδη τα λινκ είναι τώρα ευδιάκριτα με πορτοκαλί χρώμα
- ωχ δε ξέρω , μάλλον εγώ την έκανα την πατάτα εδώ, την έκρυψα κατά λάθος θα το φτιάξω.
- γιατί να πλοηγηθείς στο σάιτ χωρίς το tapatalk;
 

Μηνύματα
120
Reaction score
15
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Η προηγούμενη εμφάνιση με το σκούρο φόντο ήταν πιο ξεκούραστη
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.909
Μηνύματα
2.881.143
Members
37.964
Νεότερο μέλος
Socratis10
Top