Το νέο AVSite είναι γεγονός...


Μηνύματα
2.885
Reaction score
50
Re: Απάντηση: Re: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Ν' αναφέρω κάνα δυο πραγματάκια ακόμα που με βόλευαν πολύ στην προηγούμενη πλατφόρμα και δεν τα βρίσκω στην τωρινή:

- Δίπλα απ' τη μπάρα του Quick Navigation που σου γράφει σε ποιο sub forum είσαι, υπήρχε ένα κουμπί "Go". Αυτό βόλευε γιατί μπορούσες να επιστρέψεις κατευθείαν στο ίδιο forum όταν είχες τελειώσει το διάβασμα του thread. Ενώ τώρα πρέπει ν' ανεβαίνεις πάνω πάνω...

- Και πάλι για την μπάρα του Quick Navigation, όταν την πατάς σου βγάζει τη λίστα με τα Site Areas και τα Forums να ξεκινάει πάντα από πάνω πάνω (δηλ. απ' τα Site Areas). Προηγουμένως ήταν κεντραρισμένη στο sub-forum απ' όπου βρισκόσουν (ή νομίζω ήταν έτσι ώστε το τρέχον sub-forum να είναι κάτω κάτω στη λίστα). Αυτό βόλευε πολύ γιατί συνήθως θες να περιηγηθείς σε γειτονικά forum, ενώ τώρα κάθε φορά πρέπει να scrollάρεις προς τα κάτω. Αλλά και να μη θες να πας σε γειτονικό forum, δε νομίζω ότι είναι βολικό να έχεις πάνω πάνω τα Site Areas γιατί και πάλι πρέπει να scrollάρεις για να πας στα πιο πολλά forum (αφού φαντάζομαι τα Site Areas θα τα χρειάζεσαι πολύ πιο σπάνια).
Μ' αυτά μήπως μπορείτε να κάνετε τίποτα ή θα μείνουν ως έχουν;
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Υπάρχει κάποιο νήμα με οδηγίες για την δημιουργία album?
Ανέβασα φωτό, δεν κατάφερα να τις βάλω με σειρά που ήταν αριθμημένες...
Μερσί μποκού, προκαταβολικά!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Μ' αυτά μήπως μπορείτε να κάνετε τίποτα ή θα μείνουν ως έχουν;
Θα τα δω κι'αυτά είναι στη λίστα μου, κυρίως το πρώτο, το δεύτερο δε ξέρω αν θα γίνει.

Υπάρχει κάποιο νήμα με οδηγίες για την δημιουργία album?
Ανέβασα φωτό, δεν κατάφερα να τις βάλω με σειρά που ήταν αριθμημένες...
Μερσί μποκού, προκαταβολικά!
ε; αριθμημένες; σειρά; γουάτ; θες να βάλεις τις εικόνες να εμφανίζονται στο άλμπουμ με συγκεκριμένη σειρά;
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
ε; αριθμημένες; σειρά; γουάτ; θες να βάλεις τις εικόνες να εμφανίζονται στο άλμπουμ με συγκεκριμένη σειρά;
Ναι, υπάρχει αυτή η ρύθμιση, μπορούν να μπουν ταξινομημένες ανάλογα με ημ/νία ή αα φωτό, αύξουσα ή μείουσα κ.λπ, απλά δεν το κατάφερα...
Πχ η 4η φωτό εμφανιζόταν μετά την 28η κ.λπ...
Βρήκα και ένα νήμα εδώ, αλλά δεν έχει οδηγίες...
Τεσπά, θα το επιχειρήσω ξανά αργότερα και αν δεν... θα επανέλθω... :137:
(Είναι το θέμα τέτοιο που πρέπει να μπουν με συγκεκριμένη σειρά, θα δεις, αν...)
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Μπφ. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα άλμπουμς. Άσε να το δω σε 2-3 μέρες όμως. :)
 

Μηνύματα
4.853
Reaction score
4
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Επειδή δεν έχω καλή μνήμη :

α) δεν θυμάμαι να κουβεντιάστηκε

β) όταν πάω σε ένα θέμα που έχω κάνει ήδη μερικά ποστς (πχ. σκηνές από μια ταινία) δεν μπορώ να δω όλα τα μηνύματα μου χρησιμοποιόντας το σέρτς.
Πατάω δηλαδή στον αριθμό απαντήσεων - μου δείχνει ότι έχω κάνει 30πχ ποστς αλλά μου εμφανίζει μόνο 7 (τα τελευταία).
Όπως καταλαβαίνεται υπάρχει κίνδυνος να ξαναβάλω κάτι που είχα ήδη βάλει και δεν είναι σωστό... :138:
 

Μηνύματα
84
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Επίσης, τα email που έρχονται από τα subscribed threads εξακολουθούν να μην έχουν τα links στην σωστή μορφή και να ψάχνουμε να βρούμε που είχαμε σταματήσει την προηγούμενη φορά.
Η διόρθωση τους δεν θεωρώ πως είναι δύσκολη καθώς είναι ένα χαρακτηριστικό που υπήρχε και υπάρχει σε όλα τα forum που χρησιμοποιούν vBulletin...
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Είχα να μπω αρκετό καιρό (ελπίζω να σας έλειψα και να το παρατηρήσατε :121: ) και τι βλέπουν τα όμορφα αμυγδαλωτά μου μάτια; Καινούργιες μπογιές στους τοίχους, αλλαγές στα δωμάτια, βεράντα με θέα (members gallery). Μεγειές! :607:

Πρώτη εντύπωση τα νέα χρώματα, που τα βρίσκω πολύ γιάπικα. :116:

Δεύτερη παρατήρηση η ευκολία διάκρισης των χαρακτήρων (γραμμάτων). Ακόμα και σε μέγεθος χωρίς μεγέθυνση διακρίνονται με περισσότερη ευχέρεα απ' ότι στο παλιό περιβάλλον. Συμπληρωματικά, επειδή έχω multiscreen, μια 22άρα με ανάλυση 1680Χ1050 και μια 17άρα με ανάλυση 1280Χ1024, η διαφορά της ευκρίνειας ανάμεσά τους είναι ολοφάνερη. Υπ' όψιν ότι δεν θεωρούμαι απ' αυτούς που έχουν γερακίσιο μάτι.

Η αντίληψη του fixed width, για να βλέπουν όλοι οι επισκέπτες τα ίδια πράγματα, είναι προφανές ότι αποτελεί προβοκατόρικο κομμουνιστικό δάκτυλο ισοπέδωσης της διαφορετικότητας και δεν πρόκειται να μείνει ατιμώρητο. Οι θεσμικοί φύλακες των εθνικοπατριωτικών ιδεωδών αγρυπνούν, να το ξέρετε! :119:

Σημ. Δεν είχα την υπομονή να διαβάσω και τις 49 σελίδες του θέματος, από το Final-4 και μετά κάτι έχω πάθει, δεν είμαι ο Δημήτρης που ξέρατε παλιά ... (τέλειωσε το πλαφόν μου από εικονίδια)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.753
Reaction score
94.920
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Που χάθηκες βρε Μητσάρα;

Δεν σου είπα τα νέα, πήραμε πάλι το πρωτάθλημα!:414:
 

Μηνύματα
5.397
Reaction score
1
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Που 'σαι ρε παλληκάρι χαμένος...ασούμε !!!!!!!!!!!!! :619:

Μη δίνεις σημασία στους εγκάθετους Ολυμπιακούς :142:
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Που χάθηκες βρε Μητσάρα;

Δεν σου είπα τα νέα, πήραμε πάλι το πρωτάθλημα!:414:
Γειά σου Γιωργο. :114:

Για το πρωτάθλημα το ξέρω, κάλυπτα κι' εγώ τον Κατσουράνη .... :116:
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Όταν κρίνω κάτι συνήθως έχω και πρόταση:



:426:
 

Μηνύματα
20.153
Reaction score
14.587
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Γεια σου Δημητρη με τις προτασεις σου!:107:

Χαιρομαι πολυ που εισαι εδω!:403:
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Γεια σου Χριστίνα. :403:

Βλέπω ότι η πρόταση πήγε στράφι, ίσως γιατί δεν ήταν ανήθικη ... :116:

Νομίζω ότι έχω καταλάβει αλλά προτιμώ να μην επεκταθώ.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Βλέπω ότι η πρόταση πήγε στράφι, ίσως γιατί δεν ήταν ανήθικη ... :116:
Ποιά ήταν η πρόταση , δεν κατάλαβα?
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Hi Nick. Κοίτα τη φωτό πιο πάνω, μήνυμα 495.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Ελα ρε Jim.



Tην είδα.
Δεν σε πιάνω.
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Το νέο AVSite είναι γεγονός...

Δεν είναι ομορφότερη η εμφάνιση με λίγο πορτοκαλί στη μπορντούρα; Χωρίς να χάνεται η σοβαρότητα της ιστοσελίδας που θέλει να δείξει ο ποιητής.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.654
Μηνύματα
2.870.973
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top