Το συστημα μου παιζει πολυ ασχημα...

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Αν καποιος θελει να με τσεκαρει απο τους mod δεχομαι συνεργασια με pm για την αποδειξη.
Θα σε παρακαλούσα να μου στείλεις με pm τα στοιχεία σου (που εννοείται ότι δεν θα κοινοποιηθούν) μόνο για να διασφαλιστεί το AVsite ότι πρόκειται για επώνυμη τοποθέτηση.
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Θα σε παρακαλούσα να μου στείλεις με pm τα στοιχεία σου (που εννοείται ότι δεν θα κοινοποιηθούν) μόνο για να διασφαλιστεί το AVsite ότι πρόκειται για επώνυμη τοποθέτηση.
Την αποδειξη με το λογοτυπο της εταιρειας με σβυσμενα τα στοιχεια μου να στην στειλω. Με την ημερομηνια αγορας βρισκουν αμεσως ποιος ειμαι. Ασε που δεν θα χρειαστει, θα καταλαβουν αμεσως.
Δεν νομιζω να ωφειλω να σου στειλω τα στοιχεια μου δεν εισαι καποια δημοσια αρχη. Οχι πως φοβαμαι δεν νιωθω την υποχρεωση.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
@kicker αν θες πες μας και σε ποιο site και με ποιο όνομα ήταν αυτός που σε παρότρυνε να τρέξεις να αγοράσεις τα ηχεία. Σαφώς και δεν είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις ούτε αυτό απλά μπορεί να βοηθήσεις να βγάλουμε κάποια άκρη και να προστατευθεί κάποιος άλλος στο μέλλον.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Την αποδειξη με το λογοτυπο της εταιρειας με σβυσμενα τα στοιχεια μου να στην στειλω. Με την ημερομηνια αγορας βρισκουν αμεσως ποιος ειμαι.
ΟΚ

Δεν νομιζω να ωφειλω να σου στειλω τα στοιχεια μου δεν εισαι καποια δημοσια αρχη. Οχι πως φοβαμαι δεν νιωθω την υποχρεωση.
Κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά. Προφανώς και δεν είμαστε δημόσια αρχή. Όμως για να διασφαλιστούμε από κάποιον κακόβουλο κοινό συκοφάντη, θα πρέπει αυτός που καταγγέλει να έχει και τα @@ να αναλάβει την ευθύνη των όσων γράφει, ώστε να μην τις επωμίζεται αντ' αυτού ο χώρος που τον φιλοξενεί. Όταν γράφεις
Στα ορια της απατης η ολη φαση
τότε θα πρέπει να αναλαμβάνεις και το βάρος των όσων γράφεις. Η άποψή σου φιλοξενείται στο AVsite, αλλά γι' αυτήν υπεύθυνος είσαι μόνο εσύ.

Και για να μην νομίζεις ότι σου μιλάω ως moderator, στις τρεις περιπτώσεις που έχω "καταγγείλει " συμπεριφορές εταιρειών (τις δύο πρώτες ως απλό μέλος) το έκανα επώνυμα:
#1
#2
#3
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Δεν ξερω τι σχεση που εχει αν εχει με την εταιρεια. Ειναι συγγενης; Ειναι υπαλληλος; Ειναι οπαδος; Εχει καποια εμπορικη σχεση; Δεν γνωριζω. Το κανει ομως! Βρηκα αλλους 2, συνολικα 3 προσπαθειες σε εμενα και αλλους 2 για προωθηση του καταστηματος. Στους 2 τα καταφερε.
Πιθανως να υπαρχουν και αλλοι και αυτους τυχαια τους βρηκα.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εσύ όταν πήγες να αγοράσεις τα ηχεία τι τους είπες ακριβώς; Δηλαδή πχ είπες ότι έχω αυτόν τον χώρο και θέλω να ακούω έτσι ή ψάχνω δυο καλά ηχειάκια μέχρι τόσα ευρώ ή κάτι άλλο ;
 

P

PMC

Guest
Καλησπέρα kicker.
Έχω διαβάσει από την αρχή το θέμα σου και πιστεύω πως κάτι πάει στραβά στον τρόπο που έχεις συνδέσει τα Ηχεια σου. Μπορείς να πεις που περίπου μένεις ( περιοχή) μήπως και μπορεί να έρθει κάποιος από μας που να ξέρει λίγο καλύτερα μπας και σε βοήθησει?
Μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες το πισω μέρος του ενισχυτή σου και με κάποιο τρόπο να φαίνεται ποια καλωδια πηγαίνουν στα μπροστινά Ηχεια?
Δεν ξέρω τι αλλά κάτι πάει στραβά ......
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Καλησπέρα kicker.
Έχω διαβάσει από την αρχή το θέμα σου και πιστεύω πως κάτι πάει στραβά στον τρόπο που έχεις συνδέσει τα Ηχεια σου. Μπορείς να πεις που περίπου μένεις ( περιοχή) μήπως και μπορεί να έρθει κάποιος από μας που να ξέρει λίγο καλύτερα μπας και σε βοήθησει?
Μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες το πισω μέρος του ενισχυτή σου και με κάποιο τρόπο να φαίνεται ποια καλωδια πηγαίνουν στα μπροστινά Ηχεια?
Δεν ξέρω τι αλλά κάτι πάει στραβά ......
Θα βγαλω μια φωτο τον ενισχυτη απο πισω. Δωσε μου 1,5 μερα δεν ειμαι σπιτι
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.871
Reaction score
77.472
ΟΚ



Κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά. Προφανώς και δεν είμαστε δημόσια αρχή. Όμως για να διασφαλιστούμε από κάποιον κακόβουλο κοινό συκοφάντη, θα πρέπει αυτός που καταγγέλει να έχει και τα @@ να αναλάβει την ευθύνη των όσων γράφει, ώστε να μην τις επωμίζεται αντ' αυτού ο χώρος που τον φιλοξενεί. Όταν γράφεις

τότε θα πρέπει να αναλαμβάνεις και το βάρος των όσων γράφεις. Η άποψή σου φιλοξενείται στο AVsite, αλλά γι' αυτήν υπεύθυνος είσαι μόνο εσύ.

Και για να μην νομίζεις ότι σου μιλάω ως moderator, στις τρεις περιπτώσεις που έχω "καταγγείλει " συμπεριφορές εταιρειών (τις δύο πρώτες ως απλό μέλος) το έκανα επώνυμα:
#1
#2
#3
Γιάννη αν δεν σου απάντησαν τότε από την Σπέντζος...μπορούμε να ξαναδοκιμάσουμε....δεν παραγράφονται αυτά...
άλλωστε
απ όσο έμαθα έχουν αλλάξει πολιτική σε πολλά.....ωρίμασαν τα πράγματα από τότε...μπήκε και νέο αίμα στην επιχείρηση
σίγουρα δεν θα θελαν εκκρεμότητες με το παρελθόν

μη σου πω να κάνουμε και ομαδική καταγγελία..... έτσι..... για τους τόκους τόσων ετών
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Σαν να βγαζεις φωτογραφια μια τηλεοραση με το κινητο σου, να την τυπώνεις σε χαρτί α4 στο σπίτι και να την δείχνεις στους φίλους για να δουν ποσο καλά παίζει η τηλεόραση.
//off topic:

Ακόμα καλύτερα, εγώ γελάω πολύ με τις διαφημίσεις τηλεοράσεων.

Που προσπαθούν με κάτι σούπερ ντούπερ εικόνες που είναι τόσο αληθινές που ξεπηδάνε μέσα από την οθόνη όπως η κάμερα γυρίζει 360, με κάτι βότσαλα στην παραλία, κάτι ποταμάκια που τρέχουν και κάτι Κορεάτισσες γκόμενες με κόκκινο μακιγιάζ και βεντάλιες, που είναι super 4Κ (μη σου πω 54Κ) και δεν ξέρω γω τι άλλο, να με πείσουν πως αυτή η τηλεόραση έχει την πιο τέλεια εικόνα που έχω δει ποτέ. Και όλα αυτά, βλέποντας τη διαφήμιση στην (Full HD) τηλεόρασή ΜΟΥ.

Είμαι σίγουρος βέβαια πως πάρα πολλοί βλέπουν αυτές τις διαφημίσεις και σκέφτονται "Πωωω, κοίτα ρε, τηλεορασάρα!".
Εγώ (αν μου αρέσει αυτό που βλέπω) πάντα σκέφτομαι "Πωωω, κοίτα ρε, τηλεορασάρα ΕΧΩ!" :lol:
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Η κάτι δεν μας λες καλά ή κάτι δεν καταλαβαίνω εγώ.
Πηγες στο μαγαζί ,τους είπες καλημέρα θέλω ηχεία home cinema και ακούω στα 2.5 μέτρα και σου είπαν πάρε αυτά?
Μήπως σου είπαν ,μέχρι τι ποσό θες να διαθέσεις?
Μήπως το μπάτζετ ήταν μικρό?
Μήπως πάνω στη λύσσα που μας πιάνει όλους να γεμίσουμε το χώρο ηχεία έχασες κάτι σοβαρό που μπορεί να σου είπαν εκεί?
 


Μηνύματα
1.298
Reaction score
2.575
το περίεργο είναι ο τρόπος προσέγγισης μέσω μέιλ και με την μεσολάβηση κάποιου άλλου όπως μας είπες
καλά χαμός γίνεται και ΟΧΙ μόνο εκεί
Η κάτι δεν μας λες καλά ή κάτι δεν καταλαβαίνω εγώ.
Πηγες στο μαγαζί ,τους είπες καλημέρα θέλω ηχεία home cinema και ακούω στα 2.5 μέτρα και σου είπαν πάρε αυτά?
Μήπως σου είπαν ,μέχρι τι ποσό θες να διαθέσεις?
Μήπως το μπάτζετ ήταν μικρό?
Μήπως πάνω στη λύσσα που μας πιάνει όλους να γεμίσουμε το χώρο ηχεία έχασες κάτι σοβαρό που μπορεί να σου είπαν εκεί?
Όχι ρε συ ο Pleo είναι του avclub. Στην αρχή στο insomnia σαν pleo έφαγε ban μετά σαν mitspetr και άλλα nickname που μίλαγε και απαντούσε στον εαυτό του.
Ήταν και εδώ θαρρώ και μπαναρίστηκε αν δεν κάνω λάθος.
Και σε άλλα site τον έχω πετύχει.
Προωθεί κατά βάση Marantz ,Denon και Polk.
Αν δεν τον ξέρεις ,είναι διαβασμένος και μπαίνει στην αρχή σαν γνώστης και βοηθάει. Μετά άμα δει κανέναν υποψήφιο αγοραστή τον τρελαίνει στα pm και άμα πιάσει πουλάει.
Κατά τα άλλα ο Κ. Γιώργος και η ultimate εμένα προσωπικά μου έχουν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.
Πρέπει να πει κάποιος στον Κ. Γιώργο ότι στο τέλος ο τύπος αυτός περισσότερη ζημιά θα κάνει στην επιχείρηση παρά κέρδος θα έχει και ας έχει στήσει στο παραδίπλα site κανονικό μαγαζάκι.
 

Μηνύματα
2.409
Reaction score
3.626
Δεν είναι κακό ένας επαγγελματίας να δίνει συμβουλές και να σπρώχνει κόσμο κάπου ΑΛΛΆ να το κάνει σωστά.

Όχι μόνο με γνώμονα το κέρδος το προσωπικό,.

Πόσο μάλλον όταν αυτό γίνεται μέσω ενός Forum που του δίνει βημα και την δυνατότητα να το κάνει.

Κι εδώ υπάρχουν επαγγελματίες, αλλά κατευθύνουν σωστά τον κόσμο.

Είμαι περίεργος να μάθαινα τι έλεγαν τα pm.
Κάτι είδα πιο πίσω για ξεστοκαρίσματα κτλ, δεν κολλάνε αυτά..
 
Last edited:


Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
καλά χαμός γίνεται και ΟΧΙ μόνο εκεί

Όχι ρε συ ο Pleo είναι του avclub. Στην αρχή στο insomnia σαν pleo έφαγε ban μετά σαν mitspetr και άλλα nickname που μίλαγε και απαντούσε στον εαυτό του.
Ήταν και εδώ θαρρώ και μπαναρίστηκε αν δεν κάνω λάθος.
Και σε άλλα site τον έχω πετύχει.
Προωθεί κατά βάση Marantz ,Denon και Polk.
Αν δεν τον ξέρεις ,είναι διαβασμένος και μπαίνει στην αρχή σαν γνώστης και βοηθάει. Μετά άμα δει κανέναν υποψήφιο αγοραστή τον τρελαίνει στα pm και άμα πιάσει πουλάει.
Κατά τα άλλα ο Κ. Γιώργος και η ultimate εμένα προσωπικά μου έχουν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.
Πρέπει να πει κάποιος στον Κ. Γιώργο ότι στο τέλος ο τύπος αυτός περισσότερη ζημιά θα κάνει στην επιχείρηση παρά κέρδος θα έχει και ας έχει στήσει στο παραδίπλα site κανονικό μαγαζάκι.
Νομίζω ότι ο Pleo στο AVclub δεν είναι απλά κάποιος τρίτος, παπαγαλάκι δηλαδή, αλλά πρέπει να έχει άμεση σχέση με την Ultimate Audio (ιδιοκτήτης ή πωλητής) αφού στο προφιλ του αναγράφει την επωνυμία της εταιρείας Ultimate Audio. Επομένως, λογικό είναι να δίνει επαγγελματικές συμβουλές προωθώντας τα προϊόντα της εταιρείας του.
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ήταν και εδώ θαρρώ και μπαναρίστηκε αν δεν κάνω λάθος.
Pleo, Spitfire νομίζω και Sehrazade.. έχει κάνει αρκετά περάσματα.
Με το username Spitfire μάλιστα, είχε υιοθετήσει το προφίλ του χρυσαυγιτη και έκανε ωραίο παρεακι με τους υπόλοιπους μαύρους του αβουσαιτ.
 
Last edited:

Μηνύματα
17
Reaction score
17
Το να κρινουμε τη διακοσμηση του μελους δεν ξερω που βοηθαει αλλα οκ.

Τωρα η ultimate audio αλλα και η καθε εταιρια που πουλαει προιοντα στην Ελλαδα ευαγγελίζοντε οτι παρεχουν υποστηριξη καλο θα ειναι να το αποδειξουν επι των πρακτεων. (Αν δεν το εχουν κανει)

Τετοια παραδειγματα συνηθως «τιμωρουνται» και μαζι με τιμες που Πουλαν γυρνανε το κοσμο να αγοραζει σεμεγαλο ποσοστο απο το εξωτερικό.

Πολυ θα ηθελα στην εξισωση αγορας να ειναι ανταγωνιστικοι οι Ελληνες καταστηματαρχες ετσι ωστε σε αυτα που προσφερουν να μην αφηνουν επιλογη για αγορες απο Εξωτερικο.

Θα παρακολουθω να μαθω εξελιξεις.
 

Μηνύματα
1.298
Reaction score
2.575
Νομίζω ότι ο Pleo στο AVclub δεν είναι απλά κάποιος τρίτος, παπαγαλάκι δηλαδή, αλλά πρέπει να έχει άμεση σχέση με την Ultimate Audio (ιδιοκτήτης ή πωλητής) αφού στο προφιλ του αναγράφει την επωνυμία της εταιρείας Ultimate Audio. Επομένως, λογικό είναι να δίνει επαγγελματικές συμβουλές προωθώντας τα προϊόντα της εταιρείας του.
Έτσι ναι αλλά και εκεί δεν ήταν δηλωμένος στην αρχή . Άσε τα δίπλα account
Στο insomnia το παίζει απλώς χομπίστας βλέπε photo
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.295
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top