Το συστημα μου παιζει πολυ ασχημα...

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Θα πω τη βλακεία μου, αν δεν πάει κάποιος ειδικός στον χώρο του να ακούσει και να προτείνει.. λύση δεν βλέπω.
όντως βλακεία αλφεε....δεν χρειάζεται ....υπάρχουν τα βίντεο αφού
 



Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Ότι και να του προτείνετε, ένα είναι το σίγουρο. Τα ηχεία του είναι πολύ μικρά. Έχω άδικο;
Τα ηχεία αυτά είναι για Desktop ή μπορούν να τοποθετηθούν πίσω απ τον καναπέ ως ηχεία πολυκαναλου.
Δεν κάνουν για αυτό που θέλει το παλικάρι.
Ο χώρος πάλι, χωρίς φροντίδα και η τοποθέτηση χωρίς συμμετρία, με τον καναπέ στον τοίχο.

Θα πρότεινα 2 ενεργά με οκταρακι γουφερ :biggrin:, κλειστης καμπίνας και πολύ δουλειά στην τοποθέτηση και στον χώρο.
Άποψη μου, μπορείτε να διαφωνήσετε όσο θέλετε :biggrin:
 


Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Βρε παίδες, αντί να κάνουμε ασκήσεις επί χάρτου, δεν πάει κάποιος που μένει εκεί κοντά με τον φίλο που άνοιξε το θέμα, μπας και βγάλει καμιά άκρη;
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Πρώτα από όλα πρέπει να προσομοιώσει μια σωστή θέση ακρόασης και να δει αν όλες οι συνδέσεις και οι ρυθμίσεις είναι σωστές.
Απο ότι φαίνεται το παλληκάρι έχει πελαγώσει.
Π.χ στο sub όλα τα έχει στο μηδέν ,ένταση , phase.
Δεν θα μείνω έκπληκτος αν και τα ηχεία είναι εκτός φάσης έχοντας τα συνδέσει ανάποδα.
Μετά αν όλα είναι σωστά και έχει αποκλείσει κιόλας ότι κάποιο κομμάτι του συστήματος έχει βλάβη ,αποφασίζει να διορθωσει τον χώρο του ,να πάρει το ενδεδειγμένο hardware κ.λ.π
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Πρώτα από όλα πρέπει να προσομοιώσει μια σωστή θέση ακρόασης και να δει αν όλες οι συνδέσεις και οι ρυθμίσεις είναι σωστές.
Απο ότι φαίνεται το παλληκάρι έχει πελαγώσει.
Π.χ στο sub όλα τα έχει στο μηδέν ,ένταση , phase.
Δεν θα μείνω έκπληκτος αν και τα ηχεία είναι εκτός φάσης έχοντας τα συνδέσει ανάποδα.
Μετά αν όλα είναι σωστά και έχει αποκλείσει κιόλας ότι κάποιο κομμάτι του συστήματος έχει βλάβη ,αποφασίζει να διορθωσει τον χώρο του ,να πάρει το ενδεδειγμένο hardware κ.λ.π
τα ηχεία δεν μπορεί να είναι εκτός φάσης....γιατί ο ενισχυτής τα διορθώνει πάνω στο καλιμπράρισμα
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
τα ηχεία δεν μπορεί να είναι εκτός φάσης....γιατί ο ενισχυτής τα διορθώνει πάνω στο καλιμπράρισμα
Ο ενισχυτής βγάζει μήνυμα αλλά το παρακάμπτεις άμα θες με ένα οκ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ο ενισχυτής βγάζει μήνυμα αλλά το παρακάμπτεις άμα θες με ένα οκ
μου φαίνεται πως όχι....δεν πρέπει να σε αφήνει να προχωρήσεις αν δεν κάνεις διορθώσεις....
αλλά δεν επιμένω γιατί έχω καιρό να κάνω ολόκληρο σετάρισμα
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
μου φαίνεται πως όχι....δεν πρέπει να σε αφήνει να προχωρήσεις αν δεν κάνεις διορθώσεις....
αλλά δεν επιμένω γιατί έχω καιρό να κάνω ολόκληρο σετάρισμα
Σε αφήνει , στα chario που είχα πριν, ήταν από κατασκευής έτσι που τα έβγαζε εκτός φάσης . Πάταγα ok και προχώραγε
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Σε αφήνει , στα chario που είχα πριν, ήταν από κατασκευής έτσι που τα έβγαζε εκτός φάσης . Πάταγα ok και προχώραγε
μλκια τότε
..σου βγάζει τέτοιο μήνυμα σύνδεσης και επιτρέπει να το παρακάμπτεις...έχεις γκολ από τα αποδυτήρια

Υ.Γ. ποιον ενισχυτή έχεις?
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
μλκια τότε
..σου βγάζει τέτοιο μήνυμα σύνδεσης και επιτρέπει να το παρακάμπτεις...έχεις γκολ από τα αποδυτήρια

Υ.Γ. ποιον ενισχυτή έχεις?
Τον ίδιο με του topic starter
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
μου φαίνεται πως όχι....δεν πρέπει να σε αφήνει να προχωρήσεις αν δεν κάνεις διορθώσεις....
αλλά δεν επιμένω γιατί έχω καιρό να κάνω ολόκληρο σετάρισμα


Όχι, έχει δίκιο ο todkos, είχα κάνει πριν από 20 μέρες ισοστάθμιση και έβγαλε μήνυμα για τη φάση το οποίο το παρέκαμψα και συνέχισα γιατί ήμουν σίγουρος ότι τα είχα συνδέσει καλά τα ηχεία, πριν από τέσσερις πέντε μέρες έβαλα κάτι τόνους και ακουστικά τεστ και σε ένα από αυτά που ακούγεται ήχος από το κάθε κανάλι είδα ότι είχα σύνδεσει τα πίσω λάθος, να λείπουν τα σχόλια. :biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Όχι, έχει δίκιο ο todkos, είχα κάνει πριν από 20 μέρες ισοστάθμιση και έβγαλε μήνυμα για τη φάση το οποίο το παρέκαμψα και συνέχισα γιατί ήμουν σίγουρος ότι τα είχα συνδέσει καλά τα ηχεία, πριν από τέσσερις πέντε μέρες έβαλα κάτι τόνους και ακουστικά τεστ και σε ένα από αυτά που ακούγεται ήχος από το κάθε κανάλι είδα ότι είχα σύνδεσει τα πίσω λάθος, να λείπουν τα σχόλια. :biggrin:
εσύ ποιον av έχεις?
 





Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Εσύ ποιον έχεις;;
Μα γιατί;;
Δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν το atmos, μία χαρά ενισχυτάκι είναι, τη δουλειά του την κάνει!.. :p
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top