Τρίδρομο Ηχείο Δαπέδου (Nempire)


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Το είχα καταλάβει πως είναι για πέταμα το ηχείο.... :p:p
Όλα καλά, το διόρθωσα στα χαρακτηριστικά... Δεν χαίρεσαι που είναι και φιλικό προς το περιβάλλον!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Α Μαρη τρελή..... Εσύ θα βάλεις καμία? τι γίνεται εκεί πολύ ησυχία έχει πέσει :p
τα έχω όλα έτοιμα στανντμπάι 8-)
περιμένω εντός ημερών να οργανωθεί οικειοθελής αποχώρηση-βόλτα γωγουλινιού Θεσσαλονίκη και παραλαβή-παράδοση του μικρού ασβού για 2 μέρες στη μάνα μου...για να κάνω ντου να τα περάσω:D
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Ενδιαφέρων ιδέα το υλικό μέσα στο ηχείο, αντί π.χ. βατά πολυεστερική να είναι πετροβαμβακας. Θα ειναι εύκολο να δούμε μια φωτογραφία από μέσα? Το crossover είναι σε ωραία θέση, αν και το τέλειο μπορεί να ήταν εξωτερικό αλλά δεν θα είχε την ίδια ομορφιά. Τι αποσβεστικο βάλατε στην πλάτη, πισοχαρτο ή κάτι σε στυλ dynamat?

Καλές ακροάσεις! 8-)
Δεν είναι κάτι καινούριο η χρήση πετροβάμβακα. Τον έχουν τοποθετήσει πολλοί πριν από εμένα, εντός των ηχείων.
Είχα ζητήσει τις καμπύλες του από την εταιρία και είχε πολύ καλύτερη συμπεριφορά από άλλα ηχοαπορροφητικά.

Το αποσβεστικό είναι <<στιλ dynamat>>, αφού το θέτεις έτσι. Βισκοελαστικό ελαστομερές για την ακρίβεια.
Γενικά να ξέρεις πως, το σωστό αποσβεστικό έχει τεράστια ελαστικότητα και αργεί να επανέλθει στο αρχικό του σχήμα όταν υποστεί παραμόρφωση.
Δυστυχώς δεν έχω κάποια αξιόλογη φωτογραφία του εσωτερικού.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.550
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top