Υποκειμενικο vs Αντικειμενικο

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Επίσης πάλι όπως λες πολλοί το αφήνουν να συντρέχει γιατί αλλίως θα έπρεπε να πούνε "δεν ξέρω"
Στο "δεν ξερω" συμβάλλουν και άλλοι λόγοι ψυχολογικής, χαρακτήρα, στάσης αλλά και "κοσμοθεωρίας" του καθενός, αιτίες.

Π.χ. κάποιοι άνθρωποι ενδιάφερονται μόνο για το αποτέλεσμα καί δεν τους ενδιαφέρει ο δρόμος πρός τα να ανακαλύψουν ή να κατανοήσουν κάτι βαθιά. Για όλους μας ισχύει αυτό καθώς δεν υπάρχει χρόνος, οι ανάγκες και δυσκολίες της ζωής επιβάλλουν μια τέτοια στάση στα πράγματα. Αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν χρόνο δικαιολογούνται ως ένα βαθμό και πρέπει να μάθουμε να τους ξεχωρίζουμε απο τους άλλους. Ποιοί είναι οι άλλοι ; Αυτοί που έχουν λύσει τα προβλήματα αυτά, είτε λόγω οικονομικής άνεσης και όντως συνεχίζουν να θέλουν να μείνουν στο "μετράει μόνο το αποτέλεσμα" . Συνήθως δεν έχουν εκπαιδευτεί στο να ζούν με την αβεβαιότητα και την μη ασφάλεια.
Ανάλογα με την περίσταση φαίνεται παράδοξο να προπαγανδίζει μια κοινωνία τον ανθρωποκεντρισμό ενόσω στην καθημερινή της πρακτική γίνεται ολοένα και πιο απάνθρωπη.Ίσως επειδή ταυτίζεται έντεχνα ο ανθρωποκεντρισμός με τον προσωποκεντρισμό.
Ώπα χα χα. Τα ξέρεις βλέπω εαν και δεν συμφωνώ, άμα μιλάς φιλοσοφικά και ψυχολογικά (πολιτικά ΟΚ) καθώς ο άνθρωπος είναι πρόσωπο.

Πολιτικά συμφωνω με την έννοια ότι κάποιοι μπορεί να μας αρνούνται το δικαίωμα να υπάρχουμε σαν πρόσωπα ή κοινωνικά εμείς δεν έχουμε μάθει να υποτάσσουμε το "προσωπο' και να το θυσιάζουμε για ανθρωποκεντρικούς λόγους (που πάλι όμως τα πρόσωπα πρέπει να υπηρετεί). Ο άνθρωπος και η φύση του δεν είναι κάποια "ιδέα¨. Το πρόσωπο δημιουργεί την ιδέα.


Υ.Γ.: Οι Everything but the girl ξανά μαζί μετά απο 18 χρόνια.
 
Last edited:

Μηνύματα
518
Reaction score
2.340
..

Ανάλογα με την περίσταση φαίνεται παράδοξο να προπαγανδίζει μια κοινωνία τον ανθρωποκεντρισμό ενόσω στην καθημερινή της πρακτική γίνεται ολοένα και πιο απάνθρωπη.Ίσως επειδή ταυτίζεται έντεχνα ο ανθρωποκεντρισμός με τον προσωποκεντρισμό.

.....
Από που προκύπτει ότι γίνεται περισσότερο απάνθρωπη ; (σε σύγκριση με το παρελθόν φυσικά - μόνο έτσι έχει νόημα το πρόθεμα «περισσότερο»).

Επειδή επαναλαμβάνεται συνεχώς στα media και social media από διάφορους εργολάβους της αυτοπροβολής – που πολλοί είναι και καλλιτέχνες της κουλτούρας αντίδρασης για την τσέπη. . ;

Το αν στην Δύση ειδικά οι πολίτες αισθάνονται στέρηση (δηλαδή τους γίνεται περισσότερο αντιληπτή) λόγω της δυνατότητας (και τρόπου **) ενημέρωσης , αυτό δεν σημαίνει ότι είναι η στέρηση μεγαλύτερη σε σχέση με το παρελθόν.

*Στην μάχη του ποταμού Σομ , το 1916 σκοτώθηκαν 400.000 μόνο Βρετανοί σε λίγες ημέρες και περίπου 1,000,000 υπόλοιποι. -Πριν από 100 χρόνια η κοινωνία ήταν περισσότερο ανθρώπινη. ;

** Για τους ιδιώτες ισχύει το No News –->Good News.

Για τα ΜΜΕ –ΣΗΜΕΡΑ ισχύει Good News – >NO NEWS. (Η μεζέρια της ενημέρωσης είναι εμπόρευμα που πουλάει).
//
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Κατ'επέκτασιν πρέπει να συμφωνείς τότε ότι το κύριο συστατικό σ'ένα ηχοσύστημα θα ήταν η ποιότητα στην ίδια τη Μουσική αντί του πλήθους στα κανάλια. :sneaky:

Όσοι δε άνθρωποι πεινάνε λαχταρώντας κάτι να φάνε δεν θα είχαν παρά... να το συζητήσουν.:laugh:
το κυριο συστατικο κατα την ακροαση μουσικης ειναι η ιδια η Μουσικη . Καλυτερα να μην χρησιμοποιηθει ο ορος ποιοτητα. Για αυτο αλλωστε ακουω την μουσικη που με ευχαριστει ακομη και εαν απουσιαζει η <<ποιοτητα>> και οχι αποκλειστικα δουλειες με αδιαφορο για μενα περιεχομενο μονον και μονο επειδη εχουν αποτυπωθει σε πολυκαναλο φορματ.

Κικερων : Θα λαμβανα υποψη το αξιωμα του Σωκρατη οτι τι καλυτερο καρικευμα για το φαγητο ειναι η πεινα και το καλυτερο αρωμα για το ποτο ειναι η διψα. Ο Σωκρατης βεβαια δεν εδινε καμια σημασια στην ηδονη.

Εγω δινω παντως :biggrin: ΓΙα αυτο ακουω αλλωστε και πολυκαναλα:biggrin:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τα media και η στάση μας είναι το αποτέλεσμα όλως αυτών των φαινομένων. Εχουν "στηθεί" να εξυπηρετουν αυτό που πρεσβεύουν οι πολίτες.

Η εκπαίδευση δεν είναι ευθύνη τους.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Από που προκύπτει ότι γίνεται περισσότερο απάνθρωπη ; (σε σύγκριση με το παρελθόν φυσικά - μόνο έτσι έχει νόημα το πρόθεμα «περισσότερο»).
...
Από την τάση να γίνεται ασθενέστερα αντιληπτό κάτι τέτοιο... :wink:
Η αφθονία στην προβολή και προσδοκώμενη ανταμοιβή που προσφέρουν τα σύγχρονα μέσα αυξάνει τους θορύβους στο υπόβαθρο.
...
Κικερων : Θα λαμβανα υποψη το αξιωμα του Σωκρατη οτι τι καλυτερο καρικευμα για το φαγητο ειναι η πεινα και το καλυτερο αρωμα για το ποτο ειναι η διψα. Ο Σωκρατης βεβαια δεν εδινε καμια σημασια στην ηδονη.

Εγω δινω παντως :biggrin: ΓΙα αυτο ακουω αλλωστε και πολυκαναλα:biggrin:
Τώρα μπορούμε όλοι να κατανοήσουμε γιατί η πιο πρόσφατη μελέτη που δημοσίευσες παραπέμπει σε διαφημίσεις ... ερωτικών βοηθημάτων ως προς τις εξεταζόμενες παραμέτρους.

Ίσως θα έπρεπε οι δικαναλικοί να διεκδικήσουν μια δική τους κατηγορία στον σεξουαλικό αυτοπροσδιορισμό.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
ΓΙα αυτο ακουω αλλωστε και πολυκαναλα:biggrin:
Βρε ΝΚ και εδω για τα πολυκάναλα λές. 😀

Πρώτα απο όλα εάν ήξερες να ακούς, δεν θα θυσίαζες την στερεοφωνική είκονα για το (ένα μόνο κιόλας, του οπίσθιου τοίχου ενώ και τα μωρά ξέρουν ότι το πλαινό είναι πιο έντονο, nasty) SBIR βάζοντας τα ηχεία κολλητά στο πίσω τοίχο (σε δικάναλο).
Επίσης δε θα είχαν κάποιοι (όχι εσυ νομίζω, κατα τύχη όμως) επιλέξει ηχεία με τόσο μεγάλου πλάτους μπάφλα πάρολο το πρόβλημα του bαffle step των στενών ηχείων, που αντιμετωπίζεται.
Θα ήξεραν ότι λόγω φάσης το SBIR δεν είναι δύσκολο να αντιμετωπισθεί με παθητική φροντίδα ας φαινόμενικά είναι χαμηλά καθώς δεν προκειται για mode. Ενώ με EQ που άπλετα χρησιμοποιείται στα πολυκάναλα δεν γίνεται να διορθωθεί και έτσι εξηγείται η επιλογή εκεί (αλλά και για άλλους λόγους του πως δημιουργείται εκεί το "3Δ").
Θα ήξεραν ότι ο εγκέφαλος (όχι το αυτί) ως στην ουσία ένα dsp μπορεί να ανεχθεί και να compensate για τονικά προβλήματα (εντός λογικών ορίων) και να συμπληρώσουν τα ¨κενά" στο μυαλό τους αλλά για την στερεοφωνική είκονα δεν μπορεί καθόλου , νούλ.. Οπότε θα διάλεγαν τον συμβιβασμό που λέω εάν έπρεπε και εαν αναγκαζόντουσαν να το κάνουν.
Θα ήξεραν και θα μιλούσαν και καποιά φορά τι εντύπωση τους έκανε το βάθος της σκηνής και δεν θα μιλούσαν μόνο για πλάτος. Είναι γιατί μόνο πλάτος ακούνε με αυτά που επιλέγουν.
Δεν θα χρειάζοταν και τόσο το κεντρικό κανάλι καθώως θα υπήρχε και στην διάσταση του βάθους σωστό layering. Σου εξηγώ με λίγα λόγια to "3D" του καλού δικάναλου που δεν πέτυχες ποτέ. Το "3D" - και πάλι όμως - του καλού πολυκάναλου είναι άλλο "3D". Για αυτό δεν λειτουργούν και τα τέστ σου που παίζεις εγγραφές με δικάναλο περιεχόμενο σε πολυκαναλικό σύστημα (και την μιξη ακόμη να εξαιρέσουμε δηλαδή) και φυσικά η διαφορά σου φαίνεται όχι μόνο τερατώδης (αυτό εννοείται) αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι συγκρίνεις άλλα πράγματα (μήλα με πορτοκάλια). Μόνο απο τις περιγράφες του τι ακούει κάποιος και σε ποια αποσπασματικά σημεία και απο το πλήθος δυνατότητων που του ανοιγεί η ακρόαση ... διαλέγει επιλεκτικά να σταθεί μπορεί να ανακαλύψεις πολλά.

Keep on the good work.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Βρε ΝΚ και εδω για τα πολυκάναλα λές. 😀

Πρώτα απο όλα εάν ήξερες να ακούς, δεν θα θυσίαζες την στερεοφωνική είκονα για το (ένα μόνο κιόλας, του οπίσθιου τοίχου ενώ και τα μωρά ξέρουν ότι το πλαινό είναι πιο έντονο) SBIR βάζοντας τα ηχεία κολλητά στο πίσω τοίχο (σε δικάναλο).
Επίσης δε θα είχαν κάποιοι (όχι εσυ νομίζω, κατα τύχη όμως) επιλέξει ηχεία με τόσο μεγάλου πλάτους μπάφλα πάρολο το πρόβλημα του bαffle step των στενών ηχείων, που αντιμετωπίζεται.
Θα ήξεραν ότι λόγω φάσης το SBIR δεν είναι δύσκολο να αντιμετωπισθεί με παθητική φροντίδα ας φαινόμενικά είναι χαμηλά καθώς δεν προκειται για mode. Ενώ με EQ που άπλετα χρησιμοποιείται στα πολυκάναλα δεν γίνεται να διορθωθεί και έτσι εξηγείται η επιλογή εκεί (αλλά και για άλλους λόγους του πως δημιουργείται εκεί το "3Δ").
Θα ήξεραν ότι ο εγκέφαλος (όχι το αυτί) ως στην ουσία ένα dsp μπορεί να ανεχθεί και να compensate για τονικά προβλήματα (εντός λογικών ορίων) και να συμπληρώσουν τα ¨κενά" στο μυαλό τους αλλά για την στερεοφωνική είκονα δεν μπορεί καθόλου , νούλ.. Οπότε θα διάλεγαν τον συμβιβασμό που λέω εάν έπρεπε και εαν αναγκαζόντουσαν να το κάνουν.
Θα ήξεραν και θα μιλούσαν και καποιά φορά τι εντύπωση τους έκανε το βάθος της σκηνής και δεν θα μιλούσαν μόνο για πλάτος. Είναι γιατί μόνο πλάτος ακούνε με αυτά που επιλέγουν.
Δεν θα χρειάζοταν και τόσο το κεντρικό κανάλι καθώως θα υπήρχε και στην διάσταση του βάθους σωστό layering. Σου εξηγώ με λίγα λόγια to "3D" του καλού δικάναλου που δεν πέτυχες ποτέ. Το "3D" - και πάλι όμως - του καλού πολυκάναλου είναι άλλο "3D". Για αυτό δεν λειτουργούν και τα τέστ σου που παίζεις εγγραφές με δικάναλο περιεχόμενο σε πολυκαναλικό σύστημα (και την μιξη ακόμη να εξαιρέσουμε δηλαδή) και φυσικά η διαφορά σου φαίνεται όχι μόνο τερατώδης (αυτό εννοείται) αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι συγκρίνεις άλλα πράγματα (μήλα με πορτοκάλια). Μόνο απο τις περιγράφες του τι ακούει κάποιος και σε ποια αποσπασματικά σημεία και απο το πλήθος δυνατότητων που του ανοιγεί η ακρόαση ... διαλέγει επιλεκτικά να σταθεί μπορεί να ανακαλύψεις πολλά.

Keep on the good work.
Παρήγορη κατά τα άλλα η στάση να μη γράφεις στο ΄΄νήμα του θανάτου΄΄... :lolsign:
 



Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ζητησα απο τον Costas EAR αν εχει μελετη του χωρου του και μου ανεβασε μια RT60. Οταν λεμε μελετη χωρου εννοουμε κατοψη, θεσεεις ηχειων, αποκρισεις συχνοτητας, RT 60 κλπ
Στο θέμα του Κώστα, υπάρχουν όλες οι πληροφορίες. Το έχεις διαβάσει;
Δεν θελω να τα δω !!! Ο λογος του με χορτασε και το ψωμι του ας το φαει !

ΤΕΛΟΣ !
Τώρα το διάβασα αυτό. ΟΚ. Κρίμα που παρεξηγήθηκες, δεν υπήρχε λόγος.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Βρε ΝΚ και εδω για τα πολυκάναλα λές. 😀

Πρώτα απο όλα εάν ήξερες να ακούς, δεν θα θυσίαζες την στερεοφωνική είκονα για το (ένα μόνο κιόλας, του οπίσθιου τοίχου ενώ και τα μωρά ξέρουν ότι το πλαινό είναι πιο έντονο, nasty) SBIR βάζοντας τα ηχεία κολλητά στο πίσω τοίχο (σε δικάναλο).
Επίσης δε θα είχαν κάποιοι (όχι εσυ νομίζω, κατα τύχη όμως) επιλέξει ηχεία με τόσο μεγάλου πλάτους μπάφλα πάρολο το πρόβλημα του bαffle step των στενών ηχείων, που αντιμετωπίζεται.
Θα ήξεραν ότι λόγω φάσης το SBIR δεν είναι δύσκολο να αντιμετωπισθεί με παθητική φροντίδα ας φαινόμενικά είναι χαμηλά καθώς δεν προκειται για mode. Ενώ με EQ που άπλετα χρησιμοποιείται στα πολυκάναλα δεν γίνεται να διορθωθεί και έτσι εξηγείται η επιλογή εκεί (αλλά και για άλλους λόγους του πως δημιουργείται εκεί το "3Δ").
Θα ήξεραν ότι ο εγκέφαλος (όχι το αυτί) ως στην ουσία ένα dsp μπορεί να ανεχθεί και να compensate για τονικά προβλήματα (εντός λογικών ορίων) και να συμπληρώσουν τα ¨κενά" στο μυαλό τους αλλά για την στερεοφωνική είκονα δεν μπορεί καθόλου , νούλ.. Οπότε θα διάλεγαν τον συμβιβασμό που λέω εάν έπρεπε και εαν αναγκαζόντουσαν να το κάνουν.
Θα ήξεραν και θα μιλούσαν και καποιά φορά τι εντύπωση τους έκανε το βάθος της σκηνής και δεν θα μιλούσαν μόνο για πλάτος. Είναι γιατί μόνο πλάτος ακούνε με αυτά που επιλέγουν.
Δεν θα χρειάζοταν και τόσο το κεντρικό κανάλι καθώως θα υπήρχε και στην διάσταση του βάθους σωστό layering. Σου εξηγώ με λίγα λόγια to "3D" του καλού δικάναλου που δεν πέτυχες ποτέ. Το "3D" - και πάλι όμως - του καλού πολυκάναλου είναι άλλο "3D". Για αυτό δεν λειτουργούν και τα τέστ σου που παίζεις εγγραφές με δικάναλο περιεχόμενο σε πολυκαναλικό σύστημα (και την μιξη ακόμη να εξαιρέσουμε δηλαδή) και φυσικά η διαφορά σου φαίνεται όχι μόνο τερατώδης (αυτό εννοείται) αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι συγκρίνεις άλλα πράγματα (μήλα με πορτοκάλια). Μόνο απο τις περιγράφες του τι ακούει κάποιος και σε ποια αποσπασματικά σημεία και απο το πλήθος δυνατότητων που του ανοιγεί η ακρόαση ... διαλέγει επιλεκτικά να σταθεί μπορεί να ανακαλύψεις πολλά.

Keep on the good work.
Δίνεις δωρεάν πληροφορίες χωρίς λόγο. Άσε τα παιδιά εκεί στον πολυκάναλο κόσμο τους που ακούνε απλά «ηχεία που εξουδετερώνουν τον χώρο».
Άλλα μνημόσυνα και εδώ δηλαδή.
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
@Bhutia παλιοτερα που αγοραζα του δισκους με το κιλο με ενδιεφερε αποκλειστικα και μονον η Μουσικη δλδ το περιεχομενο. Ποτε δεν αγορασα εναν δισκο με βαση το ηχοστυστημα μου. Αυτο πιστοποιειται ευκολα απο τους δισκους που εχω στην κατοχη μου. Βεβαια λαιβ πανκ ηχογραφησεις με φτωχα και φθηνα μεσα δεν μπορουσαν να συγκριθουν με αλλες ηχογραφησεις. το ιδιο κομματι αναλογως ηχογραφησης και παραγωγης δεν προκαλουσε την ιδια ηδονη.
Πολυκαναλο φορματ δεν εχω ουτε ενα στο σπιτι. Εχει να κανει πιο πολυ με την αρνηση μου να ξαναμπω στο τρυπακι συλλογης δισκων αλλα και με το γεγονος οτι δεν υπαρχουν βασικα σε πολυκαναλο φορματ αυτα που με ευχαριστουν να ακουω.
Γεγονος παντως ειναι οτι τα κομματια που με ευχαριστουν προκαλουν μεγαλυτερη ηδονη οταν αναπαραγονται απο πολυκαναλο συστημα μεσω απμιξινγκ.
Αυτο το επιπεδο ηδονης μου αρκει, δεν θελω να εφαρμοσω διαστημικα στανταρτς για φτασω ενα επιπεδο πιο πανω.

Θα ήξεραν και θα μιλούσαν και καποιά φορά τι εντύπωση τους έκανε το βάθος της σκηνής και δεν θα μιλούσαν μόνο για πλάτος. Είναι γιατί μόνο πλάτος ακούνε με αυτά που επιλέγουν.
Δεν θα χρειάζοταν και τόσο το κεντρικό κανάλι καθώως θα υπήρχε και στην διάσταση του βάθους σωστό layering. Σου εξηγώ με λίγα λόγια to "3D" του καλού δικάναλου που δεν πέτυχες ποτέ. Το "3D" - και πάλι όμως - του καλού πολυκάναλου είναι άλλο "3D".
πλατος,βαθος ,να βρισκαμε και ακομη μια διασταση καλα θα ηταν:lolsign:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Βεβαια λαιβ πανκ ηχογραφησεις
Μια χάρα είναι και οι live και οι στουντιακές ιδιάιτερα ηχογραφήσεις των πάνκ. Μην σου πω καλυτερες απο πολλές so called audiophile. Ίσως βέβαια και λόγω λιγότερων οργάνων αλλά όπως και νά έχει ωράιες πολύ tight , in the pocket και έτσι πρέπει να είναι. Εάν ακόμη δεν τις ευχαριστιέσαι παρόλη την αναβάθμιση, μαύρη αναβάθμιση έκανες. 😀 Βέβαια εγώ ξερω γιατί δεν σου ακούγονται καλά αλλά δεν ξαναμιλάω όπως λέει ο Κανακιάνι.
Δίνεις δωρεάν πληροφορίες χωρίς λόγο.
Το δωρεάν δεν θα με πείραζε καθώς λαμβάνω και δωρεάν. Και να μην λάμβανα δεν θα με πείραζε. Το χωρίς λόγο με έχει απαχολήσει εδώ και πολυ καιρό ιδίως μετά που διαπίστωσα ότι προσλαμβάνονται και μετά απο ένα χρονικό διάστημα παρουσιάζονται απο κάποιους σαν δικές τους διατρεβλωμένες, τις ξέρανε δήθεν απο πάντα και τις ακούγανε και αυτοί , αλλά δεν τις αναφέρανε ποτέ χα χα Άλλοι πάλι, μάλιστα συνοδευόμενα με δήθεν "αντικειμενικές" σκέψεις που βρήκαν στο ίντερνετ για να τις καταρρίψουν αφού βέβαια με έχουν ταράξει και στο δούλεμα πρίν. Το πρώτο το κάνουν οι έξυπνοι + πονηροί και το δεύτερο οι σκέτο πονηροί χα χα. Υπάρχει και συνδυασμος, υπάρχουν και άλλα, όλη η παλέτα χα χα. Αλλά μην ανησυχείς έτσι και αλλιώς .... μας σώζει ότι δεν το έχουν βιώσει και η συνέχιση της πορσέγγισης του θέματος μόνο θεωρητικά δεν λέει τίποτε.
Άλλα μνημόσυνα και εδώ δηλαδή.
Κοίτα μην κοιτάς που αστειεύομια εγώ κολλάω εύκολα χα χα ... και πρέπει κάποιος να μου πεί σε μια πρόταση ή διαταγή ή προτροπή για να "ξυπνησω" χα χα. Οπότε ναι έπαιξε ρόλο (θετικό, καλό) η ¨οδηγία" σου. Είμαι λίγο αλαφροίσκιωτος χα χα

Τι σκέφτεσαι να βγάλεις και οδηγία για εδώ ; ΟΚ ότι πεις. Εγώ σε ακούω πάντα. Αλλά να ξέρεις δεν θα το "συνεχίσω" ούτε εδώ. Απλώς για λίγο το έκανα και επείδη για λίγο υπέθεσα τον νηματοθέτην δεν θα τον πείραζε. Εξάλλου είχε να κάνει με την αντικειμενικότητα, και πως μερικές φορές δεν πρέπει ή δεν μπορουμε να την ακολουθήσουμε πιστά αλλά να συμβιβαστούμε.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μια χάρα είναι και οι live και οι στουντιακές ιδιάιτερα ηχογραφήσεις των πάνκ. Μην σου πω καλυτερες απο πολλές so called audiophile. Ίσως βέβαια και λόγω λιγότερων οργάνων αλλά όπως και νά έχει ωράιες πολύ tight , in the pocket και έτσι πρέπει να είναι. Εάν ακόμη δεν τις ευχαριστιέσαι παρόλη την αναβάθμιση, μαύρη αναβάθμιση έκανες. 😀 Βέβαια εγώ ξερω γιατί δεν σου ακούγονται καλά αλλά δεν ξαναμιλάω όπως λέει ο Κανακιάνι.

Το δωρεάν δεν θα με πείραζε καθώς λαμβάνω και δωρεάν. Και να μην λάμβανα δεν θα με πείραζε. Το χωρίς λόγο με έχει απαχολήσει εδώ και πολυ καιρό ιδίως μετά που διαπίστωσα ότι προσλαμβάνονται και μετά απο ένα χρονικό διάστημα παρουσιάζονται απο κάποιους σαν δικές τους διατρεβλωμένες, τις ξέρανε δήθεν απο πάντα και τις ακούγανε και αυτοί , αλλά δεν τις αναφέρανε ποτέ χα χα Άλλοι πάλι, μάλιστα συνοδευόμενα με δήθεν "αντικειμενικές" σκέψεις που βρήκαν στο ίντερνετ για να τις καταρρίψουν αφού βέβαια με έχουν ταράξει και στο δούλεμα πρίν. Το πρώτο το κάνουν οι έξυπνοι + πονηροί και το δεύτερο οι σκέτο πονηροί χα χα. Υπάρχει και συνδυασμος, υπάρχουν και άλλα, όλη η παλέτα χα χα. Αλλά μην ανησυχείς έτσι και αλλιώς .... μας σώζει ότι δεν το έχουν βιώσει και η συνέχιση της πορσέγγισης του θέματος μόνο θεωρητικά δεν λέει τίποτε.

Κοίτα μην κοιτάς που αστειεύομια εγώ κολλάω εύκολα χα χα ... και πρέπει κάποιος να μου πεί σε μια πρόταση ή διαταγή ή προτροπή για να "ξυπνησω" χα χα. Οπότε ναι έπαιξε ρόλο (θετικό, καλό) η ¨οδηγία" σου. Είμαι λίγο αλαφροίσκιωτος χα χα

Τι σκέφτεσαι να βγάλεις και οδηγία για εδώ ; ΟΚ ότι πεις. Εγώ σε ακούω πάντα. Αλλά να ξέρεις δεν θα το "συνεχίσω" ούτε εδώ. Απλώς για λίγο το έκανα και επείδη για λίγο υπέθεσα τον νηματοθέτην δεν θα τον πείραζε. Εξάλλου είχε να κάνει με την αντικειμενικότητα, και πως μερικές φορές δεν πρέπει ή δεν μπορουμε να την ακολουθήσουμε πιστά αλλά να συμβιβαστούμε.
όχι ρε τρελέ, σε πειράζω αλλά και ταυτόχρονα σε θαυμάζω για την υπομονή σου!!
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Μια χάρα είναι και οι live και οι στουντιακές ιδιάιτερα ηχογραφήσεις των πάνκ. Μην σου πω καλυτερες απο πολλές so called audiophile. Ίσως βέβαια και λόγω λιγότερων οργάνων αλλά όπως και νά έχει ωράιες πολύ tight , in the pocket και έτσι πρέπει να είναι. Εάν ακόμη δεν τις ευχαριστιέσαι παρόλη την αναβάθμιση, μαύρη αναβάθμιση έκανες. 😀 Βέβαια εγώ ξερω γιατί δεν σου ακούγονται καλά αλλά δεν ξαναμιλάω όπως λέει ο Κανακιάνι.
ειτε στουντιο ειτε λαιβ το κριτηριο ηταν για μενα η μουσικη. Για δες εδω τα αλμπουμ που εκλαιγονται και θα βρεις τι κοινο χαρακτηριστικο εχουν, :biggrin:
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Βέβαια εγώ ξερω γιατί δεν σου ακούγονται καλά αλλά δεν ξαναμιλάω όπως λέει ο Κανακιάνι.
Ο Κανακιανι ειναι ο γνωστος συμφορουμιτης που απολαμβανει τις ταινιες (συμπεριλαμβανομενης της κινηματογραφικης μουσικης) οπως ο ιδιος παραδεχτηκε απ το πολυκαναλο και μετα παει σε αλλο δωματιο που εχει δικαναλο για να ακουσει μουσικη?

Ειπαμε ερωτησεις δεν δεχομεθα, απαντησεις δεχομεθα ακομη :sneaky:
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ο Κανακιανι ειναι ο γνωστος συμφορουμιτης που απολαμβανει τις ταινιες (συμπεριλαμβανομενης της κινηματογραφικης μουσικης) οπως ο ιδιος παραδεχτηκε απ το πολυκαναλο και μετα παει σε αλλο δωματιο που εχει δικαναλο για να ακουσει μουσικη?

Ειπαμε ερωτησεις δεν δεχομεθα, απαντησεις δεχομεθα ακομη :sneaky:
Είναι σχεδόν στον ίδιο χώρο και τα δύο συστήματα ή περίπου στον ίδιο χώρο.
Και βολεύει πάρα πολύ έτσι γιατί όταν εγώ ακούω με τις ώρες μπορούν δίπλα με ακουστικά τα γυναικόπαιδα να δουν κάτι στην οθόνη.
Αν θες στείλε μου πμ να σου δείξω πως να το κάνεις, αχρείαστος να είμαι βέβαια😁
 

Μηνύματα
441
Reaction score
1.483
Τώρα το διάβασα αυτό. ΟΚ. Κρίμα που παρεξηγήθηκες, δεν υπήρχε λόγος.
Παρεξηγηθηκα γιατι με προσεβαλε και αντι να μου μιλησει ανθρωπινα μου μιλαγε με τσιτατα, αυτα δεν ειναι ιδιωματα μορφωμενου ανθρωπου. Εγω παντα μιλαω απλα και οι οποιες σπουδες μου δεν με εκαμαν ανθρωπο ουτε και μου εδωσαν ποτε το δικαιωμα υποτιμω τους αλλους.

Θα μπορουσα να του απαντησω στις προσβολες του με το γνωστο τσιτατο : "Ουδεις μωροτερος των ..." αλλα θα επεφτα στο επιπεδο του εξ' αλλου ειδα πως υπαρχει και αλλος γιατρος εδω και μαλιστα αξιοπρεπεστατος !

Παρακαλω λοιπον πολυ να λειψουν οι αναφορες στον συγκεκριμενο κυριο. Δεν υπαρχει λογος.

Ο γεγονε γεηονε
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top