Ψησταριές Υγραερίου ή Ηλεκτρική?


Μηνύματα
1.483
Reaction score
1.748
Διάβασα και εγώ όλα τα ποστ , λες και θα έβγαζα συμπέρασμα !!!

Έχει ένας φίλος εδώ , κάρβουνα που όταν ανάψουν δεν μπορείς να κοιτάξεις την πύρα , φοβερή θερμική απόδοση και ταχύτητα ανάμματος , έδωσα σε φίλο στο κάμπινγκ που του είχαν τελειώσει τα δικά του και δεν μπορούσε να ψήσει λόγω δυνατής φωτιάς (έβαλε την ποσότητα που ήξερε από αυτά στα χάρτινα σακιά) . Δυστυχώς η μαύρη σκόνη , η αποθήκευση και γενικώς η λέρα με κάνουν και ψάχνομαι .
 

Μηνύματα
782
Reaction score
990
Κι εγώ. Πήρα μια με μικρή με κάρβουνα, την άναψα 1 (μία) φορά, κι αντί να παραδεχτώ ότι βαριέμαι την διαδικασία, πήρα μεγαλύτερη, γιατί -και καλά- δεν μου έφτανε η μικρή. :headbang::roflmao:
Χαρίστηκαν και οι δύο.

Σαν να μην έφτανε αυτό, πήρα και τρίτη με κάρβουνα, ομολογουμένως πιο εύκολη, αλλά ήταν όντως μικρή και ήθελε μαστοριά να ψήσει ομοιόμορφα. Πουλήθηκε κάτω από μισοτιμής.

Έβαλα μυαλό, πήρα μια Weber Spirit και τέλος. Ακόμα μαθαίνω τα διάφορα είδη ψησίματος βέβαια, και τις ατελείωτες επιλογές, αλλά η ευκολία δεν παίζεται.


Αν ψάχνεις και άρωμα σε BBQ αερίου, διαλέγεις
https://bbq.gr/antallaktika-analosima/aromatika-ksyla
Εξακολουθεις να εισαι ικανοποιημενος μ τη weber spirit? Τη σκεφτομαι σοβαρα γι κρετα και ψαρια. Επισης τι καταναλωση εχει σε φιαλες και κοστος λειτουργιας;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Εξακολουθεις να εισαι ικανοποιημενος μ τη weber spirit? Τη σκεφτομαι σοβαρα γι κρετα και ψαρια. Επισης τι καταναλωση εχει σε φιαλες και κοστος λειτουργιας;
Απόλυτα.

Κοίτα, ψάρια δεν έχω ψήσει ποτέ, η κόρη είναι....αλλεργική στη μυρωδιά :biggrin: οπότε ψάρια τρώμε μόνο έξω. Στα κρέατα δεν παλεύεται.

Ποιο κόστος, δεν υπάρχει κόστος. Ρώτησε καλύτερα τον @spylab που ψήνει συχνά, γιατί εγώ έχω ξεχάσει πότε άλλαξα φιάλη, πρέπει να είναι πάνω από χρόνος. Κόστος 20€
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top