βοήθεια για διαμόρφωση χωρου






Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Κερδίζεις χώρο πρώτον με αποτέλεσμα να χρειάζεται να απομονώσεις λιγότερο χώρο και δεύτερον είναι πιο προβλέψιμο το αποτέλεσμα με αυτή την διαρυθμιση.
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Κερδίζεις χώρο πρώτον με αποτέλεσμα να χρειάζεται να απομονώσεις λιγότερο χώρο και δεύτερον είναι πιο προβλέψιμο το αποτέλεσμα με αυτή την διαρυθμιση.
Μάλλον θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να στήσεις στην μπαλκονόπορτα αλλά λίγο δύσκολο...
Δύσκολο γιατί θα πρέπει να μπει σταθερή ALR οθόνη για τον s.t.l.p 120in.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Κάτσε λίγο γιατί με έχεις μπερδέψει. Γράφεις στην προηγούμενη σελίδα για laser short throw projector και τώρα αναφέρεις alr οθόνη. Διευκρινησε σε παρακαλώ για τι budget μιλάμε για το συνολικό στήσιμο
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Κάτσε λίγο γιατί με έχεις μπερδέψει. Γράφεις στην προηγούμενη σελίδα για laser short throw projector και τώρα αναφέρεις alr οθόνη. Διευκρινησε σε παρακαλώ για τι budget μιλάμε για το συνολικό στήσιμο
οθόνη+ Pro 6000eγια την εικονα
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εδω εισαι.......ηχητικα και εικονα..
.....σταθερη 240/1 οθονη σχεδον ολο τον τοιχο η οποια ναχει δυνατοτητα να σηκωνετε και να κανεις τις δουλειες σου με τα ηχεια κ.λ.π.

εξαιρετικο τελικο αποτελεσμα..

 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
εδω εισαι.......ηχητικα και εικονα..
.....σταθερη 240/1 οθονη σχεδον ολο τον τοιχο η οποια ναχει δυνατοτητα να σηκωνετε και να κανεις τις δουλειες σου με τα ηχεια κ.λ.π.

εξαιρετικο τελικο αποτελεσμα..

έτσι...αυτή η εσοχή κάνει μπαμ για τέτοια εφαρμογή :party:
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
και ο susano.

τα 2 καλυτερα σε κινηματογραφικη αισθηση .... ;)
Δεν έχω πάει σε αυτούς αλλά στου τερματογκαζι που είναι παρόμοιο στήσιμο είναι όνειρο. Ο λόγος που τα ρωτάω όσα τον ρώτησα ήταν για να τον κατευθύνω σε κάτι τέτοιο αντί για alr και laser.
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Δεν έχω πάει σε αυτούς αλλά στου τερματογκαζι που είναι παρόμοιο στήσιμο είναι όνειρο. Ο λόγος που τα ρωτάω όσα τον ρώτησα ήταν για να τον κατευθύνω σε κάτι τέτοιο αντί για alr και laser.
Δεν χρειάζεται να πας και σε αυτούς, είναι δεδομένο ότι θα πάρεις το μέγιστο σε κινηματογραφικη αίσθηση..... από εκεί και πέρα τα μηχανήματα και η συμπεριφορά του χώρου θα δώσουν το κάτι παραπάνω σε εικόνα-ήχο.

Πιστεύω ότι σε τέτοια setup με ηχοπερατες οθόνες σε μαγεύει αυτή η αίσθηση που παίρνεις και δεν ασχολείσαι με τα του ήχου και εικόνας.... πολύ βασικό σε αυτό είναι το κεντρικό κανάλι που δεν σε αποπροσανατολιζει..
Οποτε και με νορμάλ setup παίζεις καλύτερα από ακριβά setup που δεν παίζουν με ηχοπερατες οθονες. ;)
....... στανταρακι....
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Τέλεια και για τον ήχο;
σε πρώτη φαςη 2 κανάλι. με τα meridian 5200
έτσι...αυτή η εσοχή κάνει μπαμ για τέτοια εφαρμογή :party:
like. για την εσοχή.....με το πλακάκι βεβαίως βεβαίως !!!!
Δεν έχω πάει σε αυτούς αλλά στου τερματογκαζι που είναι παρόμοιο στήσιμο είναι όνειρο. Ο λόγος που τα ρωτάω όσα τον ρώτησα ήταν για να τον κατευθύνω σε κάτι τέτοιο αντί για alr και laser.
.....δεν θέλω λάμπες, δεν θέλω λάμπες.........δεν θέλω λαμπες
 
Last edited:


Μηνύματα
254
Reaction score
219
Για κεντρικό θα βάλεις ένα ακόμα meridian;
.....με κόστος στις 5000 καλά θα κάνει να περιμένει.......
όπως έγραψα και πριν απο 2 μήνες ειναι σε σκέψη η αγορα 2 σετ cabasse Eole 4 με Yamaha ( οι δόσεις στον Νάκα ειναι μεσα στις δυνατότητες μου ) θα δούμε, για μενα έχει σημαςια να δω επιτέλους ταινία στο σπίτι σε Μεγάλη οθόνη και μη ξεχνάς οτι έχει Ολυμπιάδα φέτος !!!!!! περιμενουν και τα φιλαράκια για να απολαύσουμε snooker.
2καναλος είμαι και γουςταρω, αλλά ποτε δεν ξέρεις.."
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top