βοήθεια για διαμόρφωση χωρου

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.499
αν και εσύ της έπαιρνες ένα κεντρικό και 2 surround meridian
Ποτέ δεν είναι αργά για δώρα στην γυναίκα.

Σκέψου το.
Της αξίζουν τα καλύτερα.

Άλλωστε, αυτή το ξεκίνησε.
Τι σόϊ άντρας είσαι αν δε το τελειώσεις.
 


P

PMC

Guest
Εν τω μεταξύ σε πολυκατοικίες, τι ακριβώς κάνετε ρε παίδες με τα θηρία ?

Ρεφερενς στάθμες υποτίθεται ότι παίζουμε .....( αλλά αν θες μπορείς να δωσεις και λιιιιιγο γκάζι παραπάνω):dance2:

Τα μεγάλα ηχεία .....παίζουν ΚΑΙ σιγά !:headbang:

Πλάκα πλάκα το πρόβλημα στις πολυκατοικίες υπάρχει όταν μοιράζεσαι τον όροφο.;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.499
Πλάκα πλάκα το πρόβλημα στις πολυκατοικίες υπάρχει όταν μοιράζεσαι τον όροφο.;)
Τον όροφο σε κάποιους, το οικοδομικό τετράγωνο σε άλλους, και την ευρύτερη περιοχή/χωριό στον τερματογκαζι.

Απόσταση ασφαλείας είναι τα 10 χλμ.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.912
Reaction score
12.542
Εγώ έχω βρει άλλου είδους ισορροπία. Το από κάτω ζευγαράκι μας κρατά ξύπνιους τα ξημερώματα με τους τσακωμούς του, κι έτσι εγώ δεν τους αφήνω να κοιμηθούν τα απογεύματα (μάλλον δουλεύει νύχτα ο φίλος) με ταινίες και μουσική.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.512
Reaction score
5.690
Ρεφερενς στάθμες υποτίθεται ότι παίζουμε .....( αλλά αν θες μπορείς να δωσεις και λιιιιιγο γκάζι παραπάνω):dance2:

Τα μεγάλα ηχεία .....παίζουν ΚΑΙ σιγά !:headbang:

Πλάκα πλάκα το πρόβλημα στις πολυκατοικίες υπάρχει όταν μοιράζεσαι τον όροφο.;)
όσο χαμηλά και να βάλεις το SVS δύσκολο να μην ενοχλείς.

Αν έβαζα reference στάθμες εκεί που μένει η κοπέλα μου, θα τρώγαμε σκουπόξυλο από τους 2 πάνω και 2 κάτω ορόφους εύκολα σε 30sec :D
 




billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.512
Reaction score
5.690
Ψησε την κοπελιά να μετακομίσει σε σένα τότε όταν έρθει η ώρα με το καλό :tongue:
το μόνο σίγουρο...
γλιτώνουμε και το ενοίκιο :D

δεν θα μπορούσα και αλλιώς άλλωστε αφού το minimum μου είναι οι reference levels ( ξέρω θα γίνω καλός κουφός όταν πάω 60+ :D )
 

Μηνύματα
255
Reaction score
219
Γουστάρω ενεργό ηχείο τώρα τι να κάνουμε;!;:p:lolsign:

Η βοήθεια στην επιλογή όμως ήταν πολύτιμη!
Σόρρυ για το off topic!!!
πάρε Meridian !!!!!!!!! Xaxaxaxaax όπως βλέπεις έχει κοινό χαχαχα, μια βοήθεια ζήτησα να φτιάξω το χώρο και.............
Ποτέ δεν είναι αργά για δώρα στην γυναίκα.

Σκέψου το.
Της αξίζουν τα καλύτερα.

Άλλωστε, αυτή το ξεκίνησε.
Τι σόϊ άντρας είσαι αν δε το τελειώσεις.
νεαρέ αν τελειώσεις ......ειναι το θεμα !!!!!!!! Προσεχεεεεεεε
Ποτέ δεν είναι αργά για δώρα στην γυναίκα.

Σκέψου το.
Της αξίζουν τα καλύτερα.

Άλλωστε, αυτή το ξεκίνησε.
Τι σόϊ άντρας είσαι αν δε το τελειώσεις.
....με βάζεις σε σκέψεις και ανατροπές !!!!
 

Μηνύματα
3.665
Reaction score
5.497
το μόνο σίγουρο...
γλιτώνουμε και το ενοίκιο :D

δεν θα μπορούσα και αλλιώς άλλωστε αφού το minimum μου είναι οι reference levels ( ξέρω θα γίνω καλός κουφός όταν πάω 60+ :D )
Μπα δεν παθαινεις τίποτα μην μασάς
 

Μηνύματα
255
Reaction score
219
το μόνο σίγουρο...
γλιτώνουμε και το ενοίκιο :D

δεν θα μπορούσα και αλλιώς άλλωστε αφού το minimum μου είναι οι reference levels ( ξέρω θα γίνω καλός κουφός όταν πάω 60+ :D )
κλείσε τα αυτιά σου στις σειρήνες.
Εν τελεί..... Γιάννης κατάντησε το θεμα, δε βαριέσαι υπήρξαν και προτάσεις για σκέψη.........Θα επανέλθω με φωτο απο επεμβάσεις στο χώρο.
Παρακαλω να κλειστή το θεμα. Ευχαριστω όλους για τις παρεμβάσεις , προτάσεις και το χαβαλε
 


Μηνύματα
255
Reaction score
219
Καλη χρονια με υγεία , τύχη και γουςτα σε όλη την παρεα
Λεω να στήσω ενα hc και τα μηχανήματα για να ακούω τις μουσικές μου. Ο χώρος τοποθέτησης ηχειων και οθονης( πλακάκι ) έχει διαστάσεις 2,2 Χ 3,6 Χ 3,00 . Η θεςη ακρόασης μπορεί να παίξει μπρος πιςω ανάλογα με το άνοιγμα των ηχειων
Ο χώρος που αρχίζει το ξύλινο πάτωμα , φάτσα στην οθόνη προβολής , έχει μήκος προς τα πιςω 3,40
Σχετικα με τον σχεδιασμό τωρα
1 . ξήλωμα του υπάρχοντος ξύλοτύπου και τοποθέτηση 10 cm απορ + διάτρητη 8χ18 knauf σε όλο το Π του χωρου
2. Ταβάνι, διαμόρφωση ως εξής: 15 cm κενό απο πλακα + 10cmαπορ.+ διάτρητη ( πλεονασμός αλλά μικρό τα κακό ) + διάχυση
3. Κατασκευή DIY και τοποθέτηση, προβολικα , diffuser skyline ΠΑΝΤΟΥ ......
4. Εχω το ελεύθερο .........να το κανουμπ@@τανα!!!!!! View attachment 149661 View attachment 149662 View attachment 149663 View attachment 149664 View attachment 149665
.....παμε καλά με το σχεδιασμό Η πρέπει να γενεί κατι άλλο ???? Ευχαριςτω παίδες
.......επειδή απο εβδομάδα μπαίνει ο γυψοσανιδας ....μη τον ματιάσουμε χαχαχααχα, να ρωτησω
στην εσοχή η εφαρμογή ειναι κατα σειρα
1 ορυκτοβαμβακας +γυψοσαν+ αριθερμ+ διάτρητη.....Η η γυψοσν. μετά τον ορυκτοβαμβακα ειναι πλεονασμός και πιθανά πρόβλημα ????? Ευχαριςτω για το χρονο σας
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.364
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top