η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοποίηση

Status
Not open for further replies.

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

ρε παιδια ....
Υ.Γ

1. δεν ηρεμειτε λιγο, δεν μπορειτε να λετε αυτο που θελετε χωρις να μουτζωνετε ο ενας τον αλλον;

2. Εμενα γιατι οταν μου την λενε ρε παιδια πιστευω οτι ειναι για το καλο μου και δεν μυγιαζομαι;
1. μα, έτσι έχει πιο πολύ πλάκα, τζάμπα ψυχοθεραπεία, που το πας αυτό, είναι και η κρίση στη μέση (οικονομική, 3ης ηλικίας, ο καθένας την κρίση του...):137:

2. είσαι ωραίος ρε φίλε, μακάρι όλοι να είχαν τη δική σου αντιμετώπιση.:145:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική τα

...ο καθένας την κρίση του...
Χαχα, καλό! :142::142:
Και με πολλές ερμηνείες (on και off topic). :116:
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

Η γνώμη συτουνού που έχει 20000 δίσκοι δεν είναι ανώτερη από εκεινενου που έχει 100 ? :138:

'Ενας που μένει κοντά στο μέγαρο, με έναν που μένει στα Λιόσα ;
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αν εχεις τα :141: ελα να μου τα πεις στα μουτρα ρε
Βρε ούφο με σκούφο, εδώ φοβάσαι να μας πεις το όνομά σου και θέλεις και να βρεθούμε; Τελικά εσύ έχεις πολλή περισσότερη πλάκα από ότι νόμιζα. Γράφε γράφε κύριε ξερόλα διότι πραγματικά σε απολαμβάνουμε. Όσο περισσότερο γράφεις τόσο περισσότερο γελοιοποιείσαι και τόσο περισσότερο γέλιο προσφέρεις στην παρέα. :126::142::142:

...
 

Μηνύματα
150
Reaction score
0
Σιγα μην το συνεχισω για να παρεις και αλλα χιτς.Οσο για τους χαρακτηρισμους τους προσπερνω γιατι ειναι τοσο γελοιοι,οσο αυτος που τους γραφει.
Αν θελεις στοιχεια για να τα πουμε κατ'ιδιαν στα δινω.

Ciao
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Σιγα μην το συνεχισω για να παρεις και αλλα χιτς.Οσο για τους χαρακτηρισμους τους προσπερνω γιατι ειναι τοσο γελοιοι,οσο αυτος που τους γραφει.
Αν θελεις στοιχεια για να τα πουμε κατ'ιδιαν στα δινω.
Ciao
Εγώ να θέλω τα στοιχεία σου; Νομίζεις ότι με ενδιαφέρεις; Τι να πούμε μαζί βρε αρχηγέ του χόμπι; Ότι έχεις εφεύρει την Αμερική με φτηνές κουδουνίστρες και άχαρα χωνιά; Άσε μας τα 'πες:
- Ανθρωποι σαν και εσενα καταντησαν το συγκεκριμενο φορουμ καφενε.
- Δεν αγοραζω λαμπατους.
- Τους ετοιμους τους θεωρω γελοιους.
- Τους δικους μου τους φτιαχνω.
Κοίταξε να προσγειωθείς λίγο ή μάλλον... πολύ. Ούτε την Αμερική ανακάλυψες, ούτε πρόκειται να την ανακαλύψεις έτσι όπως πας. Αυτό που νομίζεις ότι ακούς στο σπίτι σου ή αυτά που φτιάχνεις είναι ενδιαφέροντα ως κουτσομπολιά αλλά τέτοια έχει να πει όλος ο κόσμος. Συνεπώς στο όνομα της ελευθερίας του λόγου δεν μπορείς να περιμένεις ότι δηλώσεις όπως οι παραπάνω θα γίνονται δεκτές. Επίσης άσε το AVSite ήσυχο και τέλος, να προσέχεις τι εύχεσαι γιατί μπορεί και να γίνει πραγματικότητα. Άντε μπράβο. :126:

...
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.400
Reaction score
1.856
Απάντηση: Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" -

Εσύ θα έκανες καλό μαθηματικό! :142:

Για χάρη της συζήτησης ας υποθέσουμε ότι μπορούμε να αλλάζουμε κατά βούληση τους ορισμούς...
Ποιούς να βολεύει η αλλαγή του ορισμού άραγε και γιατί;

Αν κατάλαβα καλά αυτοί που συμφωνούν με τον CostasEAR δεν ενοχλούνται από τον υπάρχοντα ορισμό.
Αυτοί που διαφωνούν λένε ξεκάθαρα ότι τους ενδιαφέρει να τους αρέσει αυτό που ακούνε - άρα αδιαφορούν για ορισμούς, το τεχνικά ορθό και άλλα τεχνοκρατικά.
Σου λέει ο άλλος: "εγώ απολαμβάνω τις μουσικάρες μου κι εσύ θες πες το HiFi, LoFi, MidFi, πες το και Παπαρήγα άμα θέλεις ρε μπάρμπα!"
[Σωστός ο παίχτης και του βγάζω το καπέλο]

Άρα; Ποιόν ενοχλεί ο ορισμός ως έχει;

Γιατί αυτό παραπέμπει σε νοοτροπία σαν αυτή που περιέγραψα νωρίτερα στο thread:
"Εγώ θα πάρω αυτό που κάθεται καλά στο αυτί χωρίς να μπλέξω με τεχνικά και τέτοια περίεργα - αλλά θέλω να μου πεις ότι είναι και από τεχνικης απόψεως σωστή η αγορά μου για να μη με ξενερώσεις! Θέλω ρε παιδί μου να είναι και High Fidelity το εργαλείο γιατί έτσι λένε και το περιοδικό που αγοράζω!... Kι αν μας βγήκε λίγο αυστηρός ο ορισμός του HiFi, τον αλλάζουμε βρε αδερφέ! Τα πάντα όλα, αρκεί να κοιμόμαστε ήσυχοι τα βράδια..."
Ε, και; <--- Για όλα όσα έγραψες.

Τον αλλάζουμε! Ή δεν τον αλλάζουμε! Ο, τι βολεύει τον καθένα! :114:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Απάντηση: Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" -

Ε, και; <--- Για όλα όσα έγραψες.

Τον αλλάζουμε! Ή δεν τον αλλάζουμε! Ο, τι βολεύει τον καθένα!
:137::137::137:

ωραίος! άσε με και περνώ και κρίση...
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.400
Reaction score
1.856
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

Ρε Νίκο Τσαρουχάααα! ΩντιοΑίλουρος είναι αυτός στο avatar σου;
Ρε Audioailourεεεε! Κατσούλι είναι αυτό που έχεις στο avatar σου;

Μπερδεμένοι αυτοί οι HiFiντελίστες.... :110:
Κανένας τους δεν ξέρει τι ακριβώς θέλει.... :110:
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.400
Reaction score
1.856
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

Που διάολο πήγε το κατσούλι;;;; Δεν πρόλαβα να ποστάρω και το έσβησε!!!!

Μπερδεμένοι αυτοί οι HiFiντελίστες....
Ποτέ δεν ξέρουν τι ακριβώς θέλουν.... :110:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική τα

Που διάολο πήγε το κατσούλι;;;; Δεν πρόλαβα να ποστάρω και το έσβησε!!!!

Μπερδεμένοι αυτοί οι HiFiντελίστες....
Ποτέ δεν ξέρουν τι ακριβώς θέλουν.... :110:
Η περιέργεια σκότωσε την γάτα. :142::142:

...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

κι αν ξέρουν, τι κερδιζουν?

μανταλάκι?
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

κι αν ξέρουν, τι κερδιζουν?

μανταλάκι?
:601: Ποδήλατο μάλλινο.
Χορηγός anemelos .... :121:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα

Τον αλλάζουμε! Ή δεν τον αλλάζουμε! Ο, τι βολεύει τον καθένα! :114:
Kαλά, μαζί σου.
Δεν έχω και δυνάμεις - με έχει καταβάλει η νηστεία.
Έχω κουραστεί να βαφτίζω το κρέας -> ψάρι και να το καταβροχθίζω! :142:
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.400
Reaction score
1.856
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

Άκου καμιά μουσικούλα φίλε μου, έτσι ωστε να τη βρίσκεις όσο περισσότερο γίνεται. Τα υπόλοιπα... είναι φιλολογίες.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική τα

Άκου καμιά μουσικούλα φίλε μου, έτσι ωστε να τη βρίσκεις όσο περισσότερο γίνεται. Τα υπόλοιπα... είναι φιλολογίες.
Άντε ντε! Δε μας ενοχλούν οι ορισμοί στην απόλαυση της μουσικούλας μας, έτσι δεν είναι; :126:
Ανατριχιάζω στη σκέψη πόσα τραγούδια θα μπορούσαμε να ακούσουμε στο χρόνο που θα σπαταλήσουμε να αναθεωρήσουμε τον ορισμό. :136:
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

Εγώ πάντως ακούω καθημερινά το 'σκληρό" με τις rock επιλογές του Costas EAR και απολαμβάνω μουσική.

Τα High-Definition 24/96 , 24/192 που άκουσα ήταν τόσο βαρετά που αναγκάστηκα να τα μετατρέψω σε MP3 μπας και μου πουν κάτι, αλλά και πάλι, αυτά τα κομμάτια κάνουν μόνο για να τεστάρεις πόρτες USB άντε και τα καλώδια αλλά μέχρι εκεί.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.578
Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική ταυτοπ

Εγώ πάντως ακούω καθημερινά το 'σκληρό" με τις rock επιλογές του Costas EAR και απολαμβάνω μουσική.
Σωστός!
Περιμένω και γω σκληρό κάποτε από τα μέρη σας...

Είναι γνωστό πως τηρώ άριστα αντίγραφα ασφαλείας...
 

themiloc

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.069
Reaction score
257
Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική τα

....που αναγκάστηκα να τα μετατρέψω σε MP3...

Να λοιπόν που έχουμε έναν απομυθοποιητικό και σαρκαστικό σαν τον g.kar να μας προσγειώνει και να μας θυμίζει οτι και ένα μόνο ipod φέρνει την ευτυχία και διώχνει την ανία που μας δημιουργούν αυτά που αναζητήσαμε και ακριβοπληρώσαμε για να ακούμε καλύτερα.
ΚΑΨΤΕ τα φόρα του ανούσιου ΧάιΦάι.
Τα σκληρά μας δείχνουν το δρόμο!!:139:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Re: Απάντηση: η αξία της άποψης "το άκουσα, τέλειο!" ή "δεν έχει μπάσσα" - ηχητική τα

Εγώ πάντως ακούω καθημερινά το 'σκληρό" με τις rock επιλογές του Costas EAR και απολαμβάνω μουσική.

Τα High-Definition 24/96 , 24/192 που άκουσα ήταν τόσο βαρετά που αναγκάστηκα να τα μετατρέψω σε MP3 μπας και μου πουν κάτι, αλλά και πάλι, αυτά τα κομμάτια κάνουν μόνο για να τεστάρεις πόρτες USB άντε και τα καλώδια αλλά μέχρι εκεί.
Καλά εσύ που τον βρήκες το σκληρό? :137:
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.925
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top