2018: Το τέλος της πειρατείας

Μηνύματα
126
Reaction score
61
260 ιστοσελίδες κλείνουν και το μπαλάκι το ρίχνουν στους παρόχους ( 850) ευρώ πρόστιμο καθημερινως θα τρώνε αν δεν συμορφοθουν σε 48 ώρες για να δουμε αρκετά με το τζαμπα
 


Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.623
Ποιές σελίδες κλείνουν; Έχεις καμιά πηγή, κάνα link να διαβάσουμε τα νέα;
Σιγά μην κλείνουν.. :D8-)
Μια τρύπα στο νέρο κάνουν, απλά το βγάζουν στον τυπο για να μάθουν οι αδαείς ότι δεν πληρώνονται τσάμπα.. ;)


Επίσης όσοι δεν γνωρίζατε απο που να πάρετε υλικό, τώρα μάθατε. :party:
Αλλάξτε DNS και όλα θα είναι ορθάνοικτα.
 
Last edited:


Μηνύματα
126
Reaction score
61
Αμα γράψεις κλείσιμο ιστοσελίδων θα σου βγάλει πολλά για να διαβάσεις
260 ιστοσελιδες δεν ειναι και λιγες
Η Ελλάδα είναι τρίτη στην Ευρώπη στο τζαμπα σε αλλες ευρωπαϊκές πόλεις τα πραγματα είναι πιο σκληρά Εχει μειωθεί το τζάμπα γιατί τα προστιματα πάμε συνεφο στη Γαλλία και.Γερμανία που ξέρω σου στέλνουν ενα ραβασάκι πρωτα αμα το αγνοησεις σου έρχεται και δεύτερο και σου απαγορεύει για τρια χρόνια το ίντερνετ συν το πρόστιμο .
 
Last edited:

TGD

Μηνύματα
7.195
Reaction score
7.225
Δεν νομίζω να μείνουν μόνο στο DNS, λογικά μπορούν να μπλοκάρουν την κίνηση προς τα IP.
 

Μηνύματα
126
Reaction score
61
Κάθε ιστοσελίδα που θα κλείνει και θα ανοίγει ξανα σε άλλο IP θα μπλοκάρεται αυτόματα και αυτή κάποιο μηχανισμό καινούργιο θα έχουν έχω διαβάσει.
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.623
Άρα λοιπόν τις επόμενες μέρες η επόμενους μήνες να περιμένουμε από OVH, Leaseweb, Hetzner κτλ κτλ να κατεβάσουν ρολά..

Καταλαβαίνετε τι λέτε?
Να κλείσει κάτι δεν παιζει, εμπόδια θα μπαίνουν, στην χειρότερη VPN.

Όπως στη Γερμανία που ειπώθηκε πριν.
Κανείς δεν έκλεισε σελίδες, απλά χρειάζεσαι VPN
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.747
Reaction score
83.530
Στην Ελλάδα η απαγόρευση είναι ακόμα σε επίπεδο DNS. Οι πάροχοι δεν θέλουν να ασχοληθούν πέραν των τυπικών.

Με ένα tool για γρήγορη αλλαγή του DNS στα Windows βρίσκουμε άμεσα λύση.

Εγώ χρησιμοποιώ το Dns Jumper για λόγους αξιοπιστίας και ταχύτητας αφού δεν χρειάζομαι πειρατικά links.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Στην Ελλάδα η απαγόρευση είναι ακόμα σε επίπεδο DNS. Οι πάροχοι δεν θέλουν να ασχοληθούν πέραν των τυπικών.

Με ένα tool για γρήγορη αλλαγή του DNS στα Windows βρίσκουμε άμεσα λύση.

Εγώ χρησιμοποιώ το Dns Jumper για λόγους αξιοπιστίας και ταχύτητας αφού δεν χρειάζομαι πειρατικά links.
τσάμπα είναι αυτό καλέ :party:
ντροπή xfader...:laugh:
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Τα προγράμματα θα έπρεπε να ήταν πολύ ακριβά ώστε ο χρήστης να τα εκτιμά.





Το τζάμπα όλοι το αγαπούν όμως ανεξάρτητα από την πολιτική τους τοποθέτηση.
 


ika

News
Μηνύματα
14.024
Reaction score
12.995
Αγαπητέ xfader, εκτός από τσάμπα που λέει και ο daharis666, για τούρκικο μου φαίνεται.
Μήπως είναι trojan της Μ Ι Τ και σου έλθει κανένα mail από τον Σουλτάνο ή ακους κανένα τσιφτετέλι και δεν ξέρεις από που είναι..... :dance2:
screencapture-sordum-org-8117-ntfs-drive-protection-v1-5-2020-09-28-18_21_19.jpg

screencapture-sordum-org-8117-ntfs-drive-protection.jpg
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Αγαπητέ xfader, εκτός από τσάμπα που λέει και ο daharis666, για τούρκικο μου φαίνεται.
Μήπως είναι trojan της Μ Ι Τ και σου έλθει κανένα mail από τον Σουλτάνο ή ακους κανένα τσιφτετέλι και δεν ξέρεις από που είναι..... :dance2:
View attachment 180982
View attachment 180983
βρε βρε βρε κ πρακτοράκι του σουλτάνου ο Άλεξ :laugh:
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.623
1.42$ το μήνα για ένα χρόνο. ;)
Απλά θυμηθείτε ένα μήνα πριν τη λήξη να κάνετε ακύρωση γιατι η νεα χρέωση έρχεται αυτόματα. (69,95$)

 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.747
Reaction score
83.530
Αγαπητέ xfader, εκτός από τσάμπα που λέει και ο daharis666, για τούρκικο μου φαίνεται.
Μήπως είναι trojan της Μ Ι Τ και σου έλθει κανένα mail από τον Σουλτάνο ή ακους κανένα τσιφτετέλι και δεν ξέρεις από που είναι..... :dance2:
View attachment 180982
View attachment 180983
Την ξέρω την προέλευση αλλά είναι το καλύτερο. Το αστείο είναι ότι ο ανταγωνιστής του είναι κι αυτός Τούρκος. :roflmao:


Και για να το τριτώσω, η συνδρομή Netflix που έχω είναι μέσω Τουρκίας, γιατί με την κατάντια της λίρας έρχεται μισή τιμή. :biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Και για να το τριτώσω, η συνδρομή Netflix που έχω είναι μέσω Τουρκίας, γιατί με την κατάντια της λίρας έρχεται μισή τιμή. :biggrin:
:O_o: για πες....
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.643
Reaction score
94.601
η συνδρομή Netflix που έχω είναι μέσω Τουρκίας, γιατί με την κατάντια της λίρας έρχεται μισή τιμή. :biggrin:
Κι αν μας πάρουν 5-6 νησιά; :rolleyes: :biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.747
Reaction score
83.530
:O_o: για πες....
Μπαίνεις μέσω VPN στο Τουρκικό site του Netflix για να δει ότι "είσαι" εκεί. Βάζεις ένα google translate για να καταλάβεις τι σου γίνεται και μετά ενεργοποιείς τη συνδρομή. Δεν τους νοιάζει η προέλευση της κάρτας.

Έχω ήδη κλείσει χρόνο.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.647
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top