2018: Το τέλος της πειρατείας

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Ναι σιγουρα, για αυτο εχουν βαλθει να παταξουν την πειρατεια.Για να ειναι 5 ευρω το ατομο για παντα λογω ..ανταγωνισμου.
Οταν θα ανεβει ο λογαριασμος στα 20 ευρα και η σουμα (2,3 streaming movies επειδη η καθε υπηρεσια θα εχει τις δικες της σειρες και τανιες + 1,2 streaming music + παροχος) στο 100-150 το μηνα , θα εχει πολυ γελιο :D
Βρε παλι πιστεψατε οτι οι πολυεθνικες δουλευουν με βαση την αριστεια και τον ανταγωνισμο προς οφελος τουκαταναλωτη ? :D
Μου αρέσει που χρησιμοποιείς το "όταν". Απαντάω λοιπόν, "όταν" γίνει αυτό τότε θα χρησιμοποιήσω τα αντίστοιχα μέσα που χρησιμοποιούσα πρίν 15 χρόνια, όταν δηλαδή η apple εισήγαγε το itunes αντίστοιχα στο εξωτερικό δίνοντας το αρχικό σάλπισμα της on demand υπηρεσίας μουσικής.

Επειδή όμως ζούμε το "τώρα" εγώ παρατηρώ οτι με 3 ευρώ έχω μία καλή ποικιλία ταινιών ενώ με ακόμα 3 μία ατελείωτη μουσικη βιβλιοθήκη έτοιμη σε κινητό / υπολογιστή / τάμπλετ.

Έχω πάντως την αίσθηση οτι όσο γεμίζουν κόσμο αυτά τόσο θα πέφτουν και οι τιμές τους. Επίσης έχει αποδειχθεί οτι ο ανταγωνισμός βοηθάει στην πτώση των τιμών, άρα όσο πληθαίνουν αυτά τα service τόσο θα πέφτουν και οι τιμές.

Φυσικά όποιος διαφωνεί μπορεί να συνεχίσει στο αγαπητό βίντεο κλάμπ, νομίζω είναι αρκετά πιο ακριβό. Τέλος είναι φανερό οτι και η πειρατεία προχωράει και πλέον βρίσκεις τσάμπα σχεδόν τα πάντα. Το ποτάμι δέν γυρνάει πίσω.

Τα netflix θέμα "βολέματος", άνεσης και ευκολίας είναι τελικά και όχι τιμής.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
οσο γεμιζουν κοσμο οι υπηρεσιες αυτες θα προσθετουν περισσοτερες υπηρεσιες πολλες φορες μαρκετινιστικες μονο (MQA tidal) για τις οποιες θα ζητουν περισσοτερο αντιτιμο
οπως πχ με το 4κ το netflix οπως με το hd το tidal και οσονουπω το spotify ακομα και το youtube το κανει ακομα ακομα η Nova με το hd κι αυτοι

ετσι δουλευουν οι σοβαρες εταιρειες :D

τι ειναι τσιπρας με "ψηφισατε" (γινατε συνδρομητες μου) θα σας δωσω εκπτωσεις ?

:lolsign:
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Ναι μωρε , κανουμε και λιγο χαβαλε .Εξαλλου σε μερικα χρονια θα αποδειχθω προφητικος και θα γκρινιαζετε για τις τιμες.Σιγα μην ριχνουν οι streaming υπηρεσιες δις σε παραγωγη ταινιων για να αφησουν τους..οικογενειαρχες να την βγαζουν με 1 ευρω το μηνα :roflmao:
Καλα οσο για το κατεβατο ναι μεν αλλα.Με ενα 20αρικο στο videoclub βλεπω 15 ταινες τις επιλογης μου.Θα βλεπω καθε μηνα 15 ταινιες ? Οχι απαραιτητα .Αυτη την στιγμη στο νετφλιξ αν πλακωθω ξεπεταω την playlist μου σε ενα 15νθημερο , μετα ? Θα το αφησω να υπαρχει γιατι απλα ειναι μονο..12 ευρω.Προ το παρον :D .Και αν το videoclub εφερνε σειρες μπορει και να μην το εβαζα καθολου.Φυσικα τα vc εχουν κλεισει και εχουν μεινει μονο οι μεγαλες αλυσιδες, ζοφερο το μελλον τους :p
Το ειπαμε,αλλο μουσικη αλλο ταινιες.Μην συγκρινεις ωκεανο με πισινα .Αν το spotify την δει εταιρεια παραγωγης, δυσκολα τα πραγματα παντως , τιμολογιακα παντα:D
[DOUBLEPOST=1542133054][/DOUBLEPOST]Τωρα οι εταιρειες ριχνουν λιγο τυρακι, περμαζανα που ειναι και ακριβη, σε τιμη ευκαιριας , ακρατος ενθουσιασμος στις ταξεις των πελατων.:D Πω,πω, καθε μερα black friday εχει εδω λενε :roflmao:
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Είναι λογικό οι εταιρείες streaming να κάνουν παραγωγές .
Σαν υγιη εταιρεία με τεράστια έσοδα θα πρέπει να δείξει και έξοδα.
Θα κάνει καλές παραγωγές ,όπως είπε θα παίζονται πρώτα κινηματογράφο και μετά στην υπηρεσία.
Παρακάμπτουν τα μεγάλα στούντιο παραγωγής και φυσικά οι εισπράξεις τις πρωτης εβδομάδας υπερκαλύπτουν τα έξοδα και μετά παραμένει χαμηλή η συνδρομή.
Όλα αυτά φυσικά σε ένα φανταστικό σενάριο με καλούς ανθρώπους και υγιη ανταγωνισμό στο χώρο του θεάματος!!!
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απο τα παραδοσιακη κινηματογραφικη ελιτ στη streaming ελιτ..E σαν την μεταβαση απο την φεουδαρχια στον καπιταλισμο :roflmao:.Απο τα πουρα , τις αυτοκινηταρες και τις ορδες απο σταρλετ στο χρηματιστηριο και τα funds :D
 



Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Το Netflix έχει μυθικές ζημιές. :)
To netflix καταναλώνει σήμερα το 15% του internet bandwidth παγκοσμίως.

Και κανόνι να βαρέσει θα έχει φέρει τέτοια ώθηση στην βιομηχανία αυτή που απλά θα επιλέξουμε το επόμενο.

Πάντως υπάρχουν σήμερα επιλογές για συνδρομητικά. NOVA και COSMOTE TV.
Εγώ ποτέ δέν τα έβαλα. Μου φαινόντουσαν μέτρια για ταινίες. Εώς απαράδεκτα. Οκ καταλαβαίνω για μπάλα αν τα θέλει κανείς. Αλλα να βρίζουμε το νέτφλιξ των 3 ευρώ 4Κ και να εκθειάζουμε τα νόβα μου φαίνεται αστείο...

Επίσης δέν συγκρίνω το spotify με το netflix. Το περιεχόμενο του νέτφλιξ είναι μέτριο. Προς κακό. Απλά λές "3 ευρώ είναι θα αποσβεστεί άμεσα". Το σπότιφαι είναι πλήρες για μουσική με έχει βολέψει. Θα το αλλάξω για άλλο service πχ αυτό της apple αν το αλλάξω.

Μου άνοιξε νέους δρόμους στην μουσική, τα έχει όλα οργανωμένα, τέλεια. Μου λέει προχθές ένας φίλος για μία Ελληνική όπερα με τον Μπονάτσο... ε την είχε και αυτή! Δέν έχω κατεβάσει ξανά κάτι. Τα 3 ευρώ το μήνα για τον κόσμο που μου δίνει μου φαίνονται ανέκδοτο.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Αλήθεια??
Δεν το ηξερα!
Να δώσουμε κάτι παραπάνω να βοηθήσουμε
Σαν την ΔΕΗ ένα πράγμα?
Σιγα .Θα βγουν μερικες σειρες/κυκλοι κραχτες,θα δουν οι αγορες οτι αυξηθηκε η συνδρομητικη βαση , η εστω οτι η επιβραδυνση ειναι παροδικη , θα δειξουν την εμπιστοσυνη τους και η μετοχη θα ανεβει.Αλλα και να πεσει , επενδυτικη ευκαιρια δεν ειναι παλι ? Αν χρειαστει να δωσουμε, αν γινει αυξηση της τιμη χωρις απωλεια συνδρομητων , αυτο δειχνει την εμπιστοσυνη που δειχνουν και οι ιδιοι οι καταναλωτες :D
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Ε οχι και ροκυ με διαφημισεις. :D Αν ειναι , βλεπουμε και ελληνικα καναλια,και βλεπουμε οχι μια αλλα τρεις ταινιες (απο τις πολλες διαφημισεις ξεχνας τι εβλεπες προηγουμενως :roflmao: )
 

Μηνύματα
19.317
Reaction score
13.527
Εξαρτάται κι αυτό... Αν είναι όπως οι συνηθισμένες διαφημίσεις του youtube, που με ένα πρόσθετο στον browser εξαφανίζονται... ρόκι κι από youtube. Αλλά κάτσε να έρθει πρώτα, γιατί όπως φαίνεται αφορά την Αμερική για την ώρα.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Δεν νομιζω να ειναι απο αυτες που κοβονται με ενα προσθετο.Βεβαια δεν με συγκινει καθολου αυτο το νεο, ετσι και αλλιως.
Αυτο που θα εβλεπα με ενα σχετικο ενδιαφερον, ειναι (φθηνοτερα προφανως ) πακετακια περιορισμενης προσβασης/αριθμου ταινιων-σειρων απο netflix , hulu, amazon,τους γνωστους κολοσσους δηλαδη .:D
[DOUBLEPOST=1542577781][/DOUBLEPOST]Στην κολοσσιαια αυτη μαχη , περιμενω να δω το τυρακι του καθενος :D

Eνα τυρακι ας πουμε θα ηταν να κανεις απεριοριστη ''ληψη'' ταινιων, ωστε να αποκτησεις ταινιοθηκη και για χαρη της συλλογης να παραμεινεις πιστος πελατης .Ενα αλλο πιο μεγαλεπηβολο και πιο μακροπροθεσμο θα ηταν να μετατραπουν περα απο streaming υπηρεσιες και σε υπηρεσιες κοινωνικης δικτυωσης .
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Ναι σιγουρα, για αυτο εχουν βαλθει να παταξουν την πειρατεια.Για να ειναι 5 ευρω το ατομο για παντα λογω ..ανταγωνισμου.
Οταν θα ανεβει ο λογαριασμος στα 20 ευρα και η σουμα (2,3 streaming movies επειδη η καθε υπηρεσια θα εχει τις δικες της σειρες και τανιες + 1,2 streaming music + παροχος) στο 100-150 το μηνα , θα εχει πολυ γελιο :D
Βρε παλι πιστεψατε οτι οι πολυεθνικες δουλευουν με βαση την αριστεια και τον ανταγωνισμο προς οφελος τουκαταναλωτη ? :D
Nα τον ακουτε τον el_diablo .Tα ξερει αυτα :D

https://www.insomnia.gr/articles/entertainment/219_netflix/netflix-subscription-price-raise-us/
[DOUBLEPOST=1547651121][/DOUBLEPOST]
Μου αρέσει που χρησιμοποιείς το "όταν". Απαντάω λοιπόν, "όταν" γίνει αυτό τότε θα χρησιμοποιήσω τα αντίστοιχα μέσα που χρησιμοποιούσα πρίν 15 χρόνια, όταν δηλαδή η apple εισήγαγε το itunes αντίστοιχα στο εξωτερικό δίνοντας το αρχικό σάλπισμα της on demand υπηρεσίας μουσικής.

Επειδή όμως ζούμε το "τώρα" εγώ παρατηρώ οτι με 3 ευρώ έχω μία καλή ποικιλία ταινιών ενώ με ακόμα 3 μία ατελείωτη μουσικη βιβλιοθήκη έτοιμη σε κινητό / υπολογιστή / τάμπλετ.
Νεαρα παιδια, γεματα αθωοτητα :D
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856

Ετοιμαστείτε για vpn...
 


Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613

Ετοιμαστείτε για vpn...
Μπα, σε επίπεδο DNS θα γίνει όπως και με τα υποτιτλάδικα...
Cloudflare η Google DNS και είσαι μια χαρά, λογικά τα χρησιμοποιείς ήδη.. ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.364
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top