ACA

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Αγαπητοί μου φίλοι.
Η αλήθεια είναι ότι δεν γράφω και πολύ σε Forum, στο δικό σας ή και σε άλλα, απλά είμαι μέλος της δική σας κοινότητας και συνήθως μόνο διαβάζω. Αποφάσισα να γράψω γιατί βλέπω με πικρία ότι όλοι εμείς που είμαστε μέλη του ACA, δυστυχώς όλοι μας, χαρακτηριζόμαστε με το όνομα ACA, παρότι έχουμε ονόματα. Και όλα αυτά από την ανάρμοστη και απίστευτη συμπεριφορά ενός ανθρώπου που για κακή μας τύχη ήταν ο ιδρυτής και πρόεδρος του ACA για 10 χρόνια. Ο άνθρωπος έχει σαν σκοπό της ζωής του να μαλώνει με τους πάντες στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Για αυτόν το λόγο και εμείς τον ξαποστείλαμε πέρυσι και για περίπου ένα χρόνο είμαστε μια χαρά και χωρίς προβλήματα. Δυστυχώς κάναμε την απερισκεψία και είπαμε να του δώσουμε άλλη μία ευκαιρία μήπως και ο ένας χρόνος μπαν του είχε βάλει λίγο μυαλό. Ο φίλος μας λοιπόν κατά την πάγια τακτική του τα έκανε ρημάδι μέσα σε δύο εβδομάδες. Μάλωσε με όποιον πρόλαβε και έκανε γενικά ότι του κατέβαινε ,τελικά δημιούργησε το ίδιο κλίμα που τόσο καλά ξέρει. Για αυτό τον λόγο τον έχουμε έτοιμο για μπαν και αυτή τη φορά για τα καλά. Εμείς οι υπόλοιποι όμως του συλλόγου μας, που πολλοί είναι μέλη σε διάφορα forums και βέβαια στο δικό σας, δεν έχουμε κανένα από τα προσόντα αυτού του κυρίου στο να δημιουργούμε θέματα και αντιπαραθέσεις με όλους. Αν μας γνωρίσετε και καλλίτερα θα δείτε ότι ούτε σνομπ είμαστε, ούτε περίεργοι. Απλοί άνθρωποι είμαστε σαν και εσάς που αγαπάμε την μουσική και τα μηχανήματα που την αναπαράγουν καθώς επίσης δεν έχουμε δημιουργήσει θέματα στο δικό σας Forum ή και σε άλλα από ότι ξέρω τουλάχιστον. Έχετε πολλούς από το ACA εδώ και είμαι σίγουρος ότι δεν σας έχουν δημιουργήσει προβλήματα.
Σας παρακαλώ λοιπόν, να μη μας χαρακτηρίζετε έχοντας στο μυαλό σας αυτόν τον άνθρωπο με τον οποίο δεν έχουμε πλέον καμία σχέση.
Ευχαριστώ που με ακούσατε.
Κυριάκος
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Απάντηση: ACA

Φιλε Κυριακο....μια απο τα ιδια ειμαστε και μεις ...εννοω απλοι χομπιστες ,με αγαπη για τον ηχο και την μουσικη,αρκετη διαθεση για ηχητικο πειραματισμο,διαθεση για φιλια και ακομα περισσοτερη διαθεση για ενημερωση.......το συγκεκριμενο φορουμ ιδρυθηκε απο ανθρωπους με το ιδιο μερακι και ως απωτερο του σκοπο εχει την ενημερωση,απαρτιζομενο απο μελη που πιστευω οτι το στηριζουν με τον καλλιτερο δυνατο τροπο προσφεροντας απλοχερα θα ελεγα το κατι παραπανω που μπορει να γνωριζουν!!!!!

Πολλες ...πιστεψε με ...φιλιες εχουν δημιουργηθει ,πολλοι απο εμας μεσα απο την κακη πραγματικοτητα που βιωνουμε εχουμε αυτον τον ιστοπο ως παρειστικο απαγκιο,ως ενα καθημερινο φιλαρακι που μας κρατα συντροφια.....ειμαι σιγουρος οτι και το ACA ειναι κατι αναλογο.....η παρεα και αλλων φιλων του ηχου και της μουσικης.....

Σιγουρα μπορει ολοι να μην ταιριαζουμε παντα στα γουστα,στον χαρακτηρα,στα θελω μας.....συνυπαρχουμε ομως,συμπορευομαστε και φυσικα ξεχναμε και καμια κακια της στιγμης κουβεντα.....

Τωρα θα μου πεις ...γιατι τα λες αυτα βρε Βλαση.....γιατι δεν θελω βρε φιλαρακι για χ-ψ λογους να δημιουργηθει πικρια και αντιπαθεια, αρνητικη διαθεση και ενα νεο θεμα που εχει να κανει με μια η με πολλες προσωπικοτητες....

Ας το αφησουμε εδω ,ας ζουμε το τωρα μας με νοτες,με μουσικες πανδαισιες ,με τα μηχανακια μας που γουσταρουμε αλλα και τον αυτοσεβασμο μας!!!!

Θα χαρουμε να γινεις και συ παρεα μας,να μοιραστεις μαζι μας δικιε σου εμπειριες και γιατι οχι και οι φιλοι σου......το παλευουμε να ειμαστε απο τους καλους......


Με τεραστια φιλικη διαθεση για παρεα και ανθρωπια ...Βλασης...

:102::102:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Απάντηση: ACA

με αγαπη για τον ηχο και την μουσικη,αρκετη διαθεση για ηχητικο πειραματισμο,
το συγκεκριμενο φορουμ ιδρυθηκε απο ανθρωπους με το ιδιο μερακι
[Χήρα Μήτση mode on/]
Aν υποψιαστώ ότι ο Καφάτος είναι του audio και όχι του home cinema θα .... πεθάνω
[Xήρα Μήτση mode off]:114:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: ACA

Χαίρομαι Κυριάκο που το πρώτο σου ποστ στο AVSite ήταν για να πεις το πόνο σου.

Αν αυτό ξαλάφρωσε τη συνείδηση σου ας είναι...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Κυριάκο έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα, αλλά ας μην του δίνουμε άλλη αξία σε παρακαλώ.
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Απάντηση: ACA

Ας ζουμε το τωρα με νοτες, μουσικες πανδαισιες, τα μηχανακια μας και τον αυτοσεβασμο μας!!!
Θα χαρουμε να γινεις και συ παρεα μας,
να μοιραστεις μαζι μας δικιες σου εμπειριες και, γιατι οχι, και οι φιλοι σου...
Το παλευουμε να ειμαστε απο τους καλούς...
Με τεραστια φιλικη διαθεση για παρεα και ανθρωπια...
Βλασης :102:
+ Νίκος :102:

ΥΓ: Αρχηγέ, α βάζουμε και κάνα τόνο, ε? :137:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: ACA

Με την ευκαιρία, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι λίγο μετά τις 9 χθες το βράδυ, με ευθύνη του Γιώργου Χαιρόπουλου σημερινού Προέδρου του A.C.A. και χωρίς καμιά εξουσιοδότηση από Γενική Συνέλευση, δόθηκε εντολή να κατέβει το [ACA.GR], το οποίο είχε εγκριθεί ΠΑΜΨΗΦΕΙ (22 ψήφοι) από την περασμένη Γ.Σ. 16 Οκτωβρίου 2010 του A.C.A.

Το αναφέρω και για έναν άλλο λόγο, επειδή κάποιοι μπορεί να αναζητούν τις σελίδες τους...

Βλέπετε... όλοι χομπίστες είμαστε...
(φαγώθηκαν να τους μεταβιβάσω το Domain και τώρα δεν το θέλουν... :108: )
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Όσοι αναζητούν τις σελίδες, θα βρουν το υλικό στο επίσημο site του aca, www.new-aca.com, το οποίο σε λίγο θα γίνει aca.gr.

Εκτός και αν το "χάσεις" πάλι το υλικό....:141:
Στη θέση σου θα ήμουν ιδιαίτερα προσεκτικός με το υλικό του ομίλου γιατί έχουν γνώση οι φύλακες τώρα. :126:


Άσε με στην ησυχία μας, καλά ήμασταν τόσο καιρό, και ασχολήσου με κάτι άλλο σε παρακαλώ.
 


Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Απάντηση: ACA

+ Νίκος

ΥΓ: Αρχηγέ, α βάζουμε και κάνα τόνο, ε?

:204:


Κυριακο καλως ηρθες!:107:

Ki εγω θα επιθυμουσα διαφορετικη αφορμη και κινητρο...πισω απο το πρωτο σου μηνυμα...

Χρηστο,δοκιμαστε να επικοινωνησετε στα ελληνικα!
Κι εσυ κανε κατι επιτελους να γινεις αρεστος σε ολους,-εκτος απο μενα!:137:

Σημερα ειναι η μερα που λεω....:"Ελεος"!:112:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: ACA

Κυριακο καλως ηρθες!

Ki εγω θα επιθυμουσα διαφορετικη αφορμη και κινητρο...πισω απο το πρωτο σου μηνυμα...

Χρηστο,δοκιμαστε να επικοινωνησετε στα ελληνικα!
Κι εσυ κανε κατι επιτελους να γινεις αρεστος σε ολους,-εκτος απο μενα!

Σημερα ειναι η μερα που λεω....:"Ελεος"!
Χριστίνα, αν δεν βάλεις το σύστημα σου στη κατηγορία του Βλάση, δε κάνω τίποτα... :136:
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Απάντηση: ACA

Εγω υποσχεθηκα πως θα το κανω.:107:

ΕΣΥ προσπαθησε εν τω μεταξυ να εξομαλυνεις τις προσωπικες ή/και διαδικτυακες σου σχεσεις.Με λυπει η κατασταση ...γιατι κοινοποιειται κι εδω...



Εμενα μου χες δωσει την -λαθος- εντυπωση πως ...ηρεμησες...:203:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Ο Κυριάκος όπως και πολλά άλλα μέλη του συλλόγου έλαβε κάποια λίνκ που καταδεικνύουν παρελθοντικές συμπεριφορές του τέως πρόεδρα και θέλησε να εκφράσει τη συγνώμη του.
πολλές απο αυτές έθιγαν τα μέλη και είναι το αίτιο που μέχρι και σήμερα διατηρούμε ένα περίεργο "όνομα" στην πιάτσα.
θα ήθελα και εγώ να ζητήσω προσωπικά συγνώμη για όσες φορές είδατε τα άτομα του ACA να φιγουράρουν προσβλητικά εδώ μέσα(εξαιτίας του...).

Αυτή τη στιγμή ο σύλλογος διαθέτει ένα νέο πρόεδρο εξαίρετο άνθρωπο και επιστήμονα που ουδεμία σχέση έχει με το μαύρο παρελθόν.

Πραγματικά νοιώθω και εγώ ο ίδιος μια κάποια ντροπή που υποστήριξα στο παρελθόν τον τέως.

Κυριάκο βάλε βρε το σύστημα σου εδώ!!!έχει συλλογή...
 


Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Θα παρακαλούσα να μην υπάρχει άλλη συμμετοχή από μέλη του ACA στο συγκεκριμένο θέμα.
 

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Αγαπητέ Βλάση
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου με την περιγραφή του κλίματος του δικού σας forum. Σε ευχαριστώ επίσης για την κατανόηση σου ώστε τα μέλη του ACA να μην μπερδεύονται με κάποιους που ενώ κόπτονται ότι το αγαπάνε μόλις βρουν ευκαιρία το ξεφτιλίζουνε. Όλα αυτά βέβαια γίνονται για τους άλλους διότι αν είναι κάτι που το έχει κάνει αυτός, πρέπει όλοι να το αποδέχονται και να τον δοξάζουνε.
Κυριάκος
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Απάντηση: ACA

Παντως ρε παιδια κατι δεν μου καθεται καλα.
Δεν θεωρω φυσιολογικο τα οποιοδηποτε προβληματα σε αλλο φορουμ να συζητουνται εκτος οικου. Δηλαδη να μπω εγω στο ACA και να γραφω για συμπεριφορες του AVSITE και μελων αυτου εκει.

Προσωπικα πριν λιγο καιρο αποφασισα να μην γραφω στο AVCLUB. Τωρα τι να πω, να μπω εδω μεσα και να γραφω για τα προβληματα σε αλλον χωρο και τους λογους που με οδηγησαν σ αυτην την αποφαση μου? Δε νομιζω να ειναι σωστο.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: ACA

Παντως ρε παιδια κατι δεν μου καθεται καλα.
Δεν θεωρω φυσιολογικο τα οποιοδηποτε προβληματα σε αλλο φορουμ να συζητουνται εκτος οικου. Δηλαδη να μπω εγω στο ACA και να γραφω για συμπεριφορες του AVSITE και μελων αυτου εκει.

Προσωπικα πριν λιγο καιρο αποφασισα να μην γραφω στο AVCLUB. Τωρα τι να πω, να μπω εδω μεσα και να γραφω για τα προβληματα σε αλλον χωρο και τους λογους που με οδηγησαν σ αυτην την αποφαση μου? Δε νομιζω να ειναι σωστο.
:444::444::444:
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: ACA

Παντως ρε παιδια κατι δεν μου καθεται καλα.
Δεν θεωρω φυσιολογικο τα οποιοδηποτε προβληματα σε αλλο φορουμ να συζητουνται εκτος οικου. Δηλαδη να μπω εγω στο ACA και να γραφω για συμπεριφορες του AVSITE και μελων αυτου εκει.

Προσωπικα πριν λιγο καιρο αποφασισα να μην γραφω στο AVCLUB. Τωρα τι να πω, να μπω εδω μεσα και να γραφω για τα προβληματα σε αλλον χωρο και τους λογους που με οδηγησαν σ αυτην την αποφαση μου? Δε νομιζω να ειναι σωστο.
+1000
 

Μηνύματα
15
Reaction score
7
Απάντηση: ACA

Με την ευκαιρία, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι λίγο μετά τις 9 χθες το βράδυ, με ευθύνη του Γιώργου Χαιρόπουλου σημερινού Προέδρου του A.C.A. και χωρίς καμιά εξουσιοδότηση από Γενική Συνέλευση, δόθηκε εντολή να κατέβει το [ACA.GR], το οποίο είχε εγκριθεί ΠΑΜΨΗΦΕΙ (22 ψήφοι) από την περασμένη Γ.Σ. 16 Οκτωβρίου 2010 του A.C.A.

Το αναφέρω και για έναν άλλο λόγο, επειδή κάποιοι μπορεί να αναζητούν τις σελίδες τους...

Βλέπετε... όλοι χομπίστες είμαστε...
(φαγώθηκαν να τους μεταβιβάσω το Domain και τώρα δεν το θέλουν... :108: )
Χαιρετώ όλους τους φίλους μας στο AVSite, που δυστυχώς, μόνο λίγους από αυτούς πρόλαβα να γνωρίσω, στο δωμάτιο τους στο Hi-End Show 2010 και τον Β.Τσαντουλή, με τον οποίο είχαμε και μακρά συζήτηση, αλλά πρέπει να απαντήσω μιάς και αναφέρθηκε ο Χ. Σκαλούμπακας στο όνομά μου.
Tο παλιό μας Site λειτούργησε ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ για λίγες ημέρες και μετά αποφασίσθηκε ΟΜΟΦΩΝΑ στη Γ.Σ με πρότασή του Δ.Σ, να "ανέβει" με ΔΥΟ ΙΣΟΤΙΜΟΥΣ ADMINISTRATORS και εμένα Κρυφο-Admin. σε περίπτωση διαφωνιών τους.
Λίγες ώρες μετά την ΑΠΟΦΑΣΗ αυτή, ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ οι ΝΕΟΙ κωδικοί για τους ADMIN., έγραψε μόνος του ΕΝΑ Newsletter, από την αρχή μέχρι το τέλος, ένας ύμνος στον εαυτό του[/B], χωρίς να το δει ο άλλος ADMIN. Του απαγόρεψα να το στείλει, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ, αλλά μου είπε την επόμενη μέρα, ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ το είχε ήδη κάνει. Ακόμα περιμένω να μου στείλει τη λίστα των αποδεκτών...
Μετά ακολούθησε μπαράζ φιλονικιών με άλλα μέλη. Αυτή ήταν η αρχή του ΤΕΛΟΥΣ της σύντομης δεύτερης Θητείας του Σκαλούμπακα στο ACA. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε Εκτακτη Γεν. Συνέλευση με ΘΕΜΑ την ΔΙΑΓΡΑΦΗ του.
Έπρεπε και όφειλε να πιάσει την ευκαιρία που του ΔΟΘΗΚΕ απλόχερα και ανθρωπιστικά και να δείξει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ότι κάτι έμαθε ΕΝΑ χρόνο ΜΟΝΟΣ του. Εμείς έτσι και αλλιώς μια χαρά ήμασταν χωρίς αυτόν...
Επίσης μιάς που το αναφέρει ο ίδιος, σας λέω, ότι έδωσε το domain name, www.aca.gr, στον Όμιλο, ενώ μας είχε καλέσει μετά από καταγγελία μας, η Ε.Ε.Τ.Τ, σε Πράξη Ακρόασης ενώπιον της. Η πλευρά του ACA ΕΙΧΕ ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ ΧΑΡΤΙΑ για την Υπόθεση. Όπως καταλαβαίνετε μετά τη σίγουρα καταδικαστική για αυτόν ΑΠΟΦΑΣΗ, θα έχανε ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ στο ACA, οπότε με προτροπή μου "ΈΔΩΣΕ" το ΌΝΟΜΑ, μπας και σώσει τον ΕΑΥΤΟΝ του.
Αποδείχθηκε ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ, ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΣ και ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συγνώμη για την κατάχρηση του χώρου σας, αλλά έπρεπε να απαντήσω. Επίσης ΔΗΛΩΝΩ ότι ΔΕΝ θα απαντήσω σε Νέα του Πρόκληση. Έχουμε σπουδαιότερα πράγματα να κάνουμε !!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.161
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top