Anthem MRX 1120, 720, 520, AVM 60

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Στην έκθεση που τελείωσε πριν λίγο,υπήρχε ο MRX 1120 Κώστα-εκεί που έπαιζε η Sony 4K-λες γι αυτό να μην κλείδωνε;:p

anthem.jpg


υ.γ φωτό του Νίκου Παχή από το fb
 




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Έχω τον 710 και δεν τον συγκρίνω με τίποτα. Από εδώ έχουν περάσει διάφορα Yamaha, Denon, Pionner, δικά μου και φίλων. O Anthem δεν συγκρίνετε ούτε στο δικαναλο ούτε στο πολυκαναλο. Και το ARC απλά τα κάνει τέλεια. Δεν ξέρω τη κάνει και πώς το κάνει.
Και νομίζω ότι αν ασχοληθείς παραπάνω στο χειροκίνητο και παρακάμψεις το auto μόνο χειρότερα θα τα κάνεις. Τα πανεπιστήμια έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.
Δεν πρόκειται να πάω σε κάτι άλλο ποτέ νομίζω. Εκτός και αν βρώ χρόνο να μάθω παραπάνω πράγματα και να ασχοληθώ με το DIRAC. Αλλά μετά πάμε αλλού σε κόστη.
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Ο Anthem avm-60 πόσο κοστίζει εδώ,γνωρίζει κάποιος;ήξερα ότι αντιπρόσωπος είναι η Absolute Audio αλλά μπαίνοντας στο site,βλέπω σαν dealer στην Ελλάδα 'AACE ADVANCED CONSTRUCTION ENGINEERING'http://www.aace.gr/ :thumbsdown:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Ο Anthem avm-60 πόσο κοστίζει εδώ,γνωρίζει κάποιος;ήξερα ότι αντιπρόσωπος είναι η Absolute Audio αλλά μπαίνοντας στο site,βλέπω σαν dealer στην Ελλάδα 'AACE ADVANCED CONSTRUCTION ENGINEERING'http://www.aace.gr/ :thumbsdown:
Αν δεν κάνω λάθος όσο και ο MRX 1120.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Αν δεν κάνω λάθος όσο και ο MRX 1120.
Από ότι έχω διαβάσει το εργοστάσιο θα σταματήσει να έχει αποκλειστικούς αντιπροσώπους και θα το γυρίσει στους dealers. Δηλαδή όχι μόνο ένας ανά χώρα.

Επίσης βλέπω και εταιρίες να καταργουν εντελώς αυτό το μοντέλο διαθέσεις προϊόντων και να τα πουλάνε online.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
κανεις λαθη πολλα και θα τα πληρωσεις..:D

το 2καναλο ειναι για κανα pcακι .....

τα σοβαρα ειναι τα πολυκαναλα και σε ολα τα ειδη μουσικης...εικονα και ηχο.

δεν θεωρω πολυτελεια κανεναν pre/pro ο οποιος εχει μια καλη σχεδιαση...
....ειδικα τα τελευταια 2-3 χρονια υπαρχουν καλα κομματια και οικονομικα ...



μην πετας λεφτα λοιπον για δικαναλο.....
....πηγαινε προς πολυκαναλο να ευχαριστηθουν τα ματακια σου και τα αυτακια σου :)
αν εχεις stereo αρχειο και το παιξεις μεσω του av πολυκαναλα?
εμενα ο marantz εχει επιλογες stereo dolby srround multi ch stereo k virtual
εχει νοημα ?
 





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.393
Reaction score
79.529
Το 6χ60 ειναι για τα πίσω και πάνω κανάλια. Και σε class D.
Έτσι λέει το ριβιου.
Λογικά πρέπει να ειναι υπεραρκετό.
 







Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top