Astronaut Jr. 2ch hi-fi set up


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Cross και delay κτλ δεν κάνει, αφού δεν είναι επεξεργαστής dsp. Οπότε, αυτή τη δουλειά θα την έκανε ενδεχομένως το pc με dirac, με όφελος τις πολλές εξόδους για subs, ενισχυτή(ες) ή ακόμα και ενεργά ( θου Κύριε ). Όχι?
Περιγράφεις av με ψηφιακές εξόδους.
Κάτω από 15 χιλιάρικα δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Και το περιγράφεις, με τα ηχεία που έχεις, στο χώρο που έχεις.

Δηλαδή, κατς καλά ρε...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Τα έχουμε ξαναπεί ,απλά δε μου βγαίνει πλέον. Οικονομικά εννοώ.
Διαφωνώ.
Πουλάς ολα τα vintage και τα hypervintage (πικαπ, βινύλια και λοιπά κωμικά :tongue:), και με τα χρήματα αυτά αγοράζεις ενα κεντρικό και δυο περιφερειακά B&W, συν εναν πολυκάναλο προηγουμενης γενιάς, όλα μτχ.

Και μην πεις “α, δεν γίνεται να πουλήσω το πικαπ”, γιατί τότε θα αποδειχθεί πως το προβλημα δεν ειναι οικονομικό.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Περιγράφεις av με ψηφιακές εξόδους.
Κάτω από 15 χιλιάρικα δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Και το περιγράφεις, με τα ηχεία που έχεις, στο χώρο που έχεις.

Δηλαδή, κατς καλά ρε...
Αν διαβάζω σωστά, έχει μεν 4 ψηφιακές εισόδους AES/EBU, αλλά έχει και τη usb για 8ch.
"Digital connections
USB (asynchronous, UAC2.0 compliant) 8-channel I/O, up to 192 kHz / 32 bit, DSD128 or DoP64
4x AES/EBU (resampling-free, up to 192 kHz / 24-bit)"
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
και με τα χρήματα αυτά αγοράζεις ενα κεντρικό και δυο περιφερειακά B&W, συν εναν πολυκάναλο προηγουμενης γενιάς, όλα μτχ.
Αααααα οκ!
Χωρίς σαμπ δηλαδή ,έχω την άδειά σου! :tongue: :tongue: :tongue:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Αυτά που ζητάς κοστίζουν όπως έγραψε και ο Κώστας.
Μπορεί να υπάρχουν όλα σαν ξεχωριστά components, δεν υπάρχει όμως τρόπος να δουλέψουν όλα αυτά μαζί.
Αν υπάρξει, φαίνεται να είναι τόσο ακριβά που ο 16κάναλος Trinnov θα μοιάζει φθηνός, πόσο μάλλον ο δικάναλος.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αααααα οκ!
Χωρίς σαμπ δηλαδή ,έχω την άδειά σου! :tongue: :tongue: :tongue:
Ναι, πάρε σαμπ του χρόνου. Ξεκίνα με 5.0
Τι θα πιάσει μωρέ το πικαπάκι μου;
Πλάκα με κάνεις τώρα;
πικαπ, βινύλια, ενισχυτικά κτλ θα πιάσουν κατι. Ενα 400ρι θες για τα ηχεία,και ενα 700ρι για τον πολυκάναλο.
 





wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Ωραία βάση...κουβερτάκια έχει μέσα; :tongue:
χαχαχα
Δεν ξέρω πως το λένε το υλικό... το κουτί είναι γεμάτο με αυτό το "πλαστικοαφρολέξ" που έχουν συσκευασμένα τα ηχεία/συσκευές... τη δουλειά του μια φορά (στο να μη μεταφέρει κραδασμούς στο πάτωμα και να μην ενοχλώ πολύ τον ..."από κάτω") την κάνει...

@costas EAR Okto DAC8 και (ισχυρός) υπολογιστής να τρέχει dirac live, χτυπάει τον SHD? Αν και δεν μου γεμίζει το μάτι η πλακέτα του okto ( αλλά και στο bryston bda3 δεν έχει πολλά περισσότερα υλικά, οπότε οκ ), έχει άκρως ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά στις επιδόσεις του dac. Γύρω στα 1000€ το okto συν 400 το license του dirac, σε σχέση με τα ~1800 του SHD, αλλά μου φαίνεται ποιοτική κατασκευή. Τι λες;
Φτιάξε βρε τώρα την κατάσταση με σωστότερη τοποθέτηση και ισοστάθμιση με το PC που δε θα σου κοστίσει τίποτα και βλέπεις!
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Μικρό
Μεγαλύτερο απ' το μηδέν 8-)
Υποθέτω ότι το πακέτο πάει "μια η άλλη", αλλά δεν καταλαβαίνω τη διασύνδεση. Κροσάρει και παίρνω απο τις εξόδους του σήμα για τον τελικό;
Κάπως έτσι. Είσαι πιο σχετικός από μένα, μπορείς να το ψάξεις πιο αποτελεσματικά
πούλα τους τελικούς και πάρε τ' αδελφάκια του 8-)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Υποθέτω ότι το πακέτο πάει "μια η άλλη", αλλά δεν καταλαβαίνω τη διασύνδεση. Κροσάρει και παίρνω απο τις εξόδους του σήμα για τον τελικό;
Ναι. Καλυτερα ακόμα: Πουλας και τα ηχεία, τελικούς κτλ παίρνεις και δυο Genelec δορυφόρους και με το SAM τα φέρνεις καλά. Αλλά αντίστοιχου μεγέθους ηχεία με τις απαιτήσεις-αποστάσεις σου.
Ειναι λογική προσέγγιση.

Και επεκτείνεται και σε πολυκαναλο στο μέλλον.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top