Audyssey MultEQ Editor app

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τα εβγαλε αλλα το πρασινο διαγραμμα πρεπει να ειναι καλυτερο για να ακουσεις καλυτερα .....
......αν μπορεις να τα αλλαξεις θεσεις ανα ενα και να παιζουν πιο καλα το καθε ενα μονο του, θα εχεις καλυτερο ακουστικο αποτελεσμα...
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Για καλώδιο δοκίμασε αυτό του πλαισίου νομίζω στα 25 ευρώ τα 12 η 15 μέτρα δεν θυμάμαι ακριβώς .
Εάν θες έχω ένα όχι ίδιο αλλά άλλο να σου δώσω να δοκιμάσεις
Μην πετάξεις 180 ευρώ
Υπάρχουν φθυνοτερα κ καλύτερα
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Παιδιά έχουμε θέμα και μ έχει λούσει κρύος ιδρώτας, έφερα την τηλεόραση απ την κρεββατοκάμαρα και τη σύνδεσα με τον 15μετρο μιλάμε κλείδωσε με την ταχύτητα του φωτός, κατέβασα τον προτζέκτορα κάτω και τον σύνδεσα με ένα καλώδιο του μέτρου ούτε που κουνήθηκε τίποτα, υπάρχει περίπτωση να μην κάνει κανένα καλώδιο τελικά και να μη παντρεύονται με την καμμία Marantz - Infocus;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Δοκίμασε να συνδέσεις το player με τον προβολέα παρακάμπτοντας τον Marantz, μήπως το πρόβλημα είναι ο προβολέας τελικά...
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δοκίμασε να συνδέσεις το player με τον προβολέα παρακάμπτοντας τον Marantz, μήπως το πρόβλημα είναι ο προβολέας τελικά...
Προχθες ξεσυνδεσα τον denon κι επαιζε κανονικα.
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Επίσης τσεκαρε ότι δεν στέλνεις upscale σήμα 4k μέσω του ενισχυτή και δεν το αναγνωρίζει ο προβολέας
οπωσδήποτε αυτο πριν δώσεις χρηματα. δες ολες τις ρυθμισεις εικονας που εχει ο marantz.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Τα χω κοιταξει ολα παιδια, αφου σας λεω στις τηλεορασεις μια 1080 και μια 720 δινει απ ευθρμειας εικονα, ανα ειχα λαθος στον ενισχυτη ουτε εκει θα βλεπα
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Αυτό που έγινε σήμερα το βράδυ δεν έχει προηγούμενο, δοκίμασα δύο καλώδια, ένα απ τον Makis.pol (τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την εξυπηρέτηση και τη διάθεση για βοήθεια) κι ένα του Κοσμά που αγόρασα με την προυπόθεση αν δεν κλειδώσει να το επιστρέψω. Τίποτα, μουλάρωσε και δεν ήθελε με τίποτα ο προτζέκτορας μέσω του Μάραντζ να βγάλει εικόνα. Πρέπει να έσβησα - άναψα τον προτζέκτορα πάνω από 30 φορές, συνδυσμοί, ό,τι μπορεί να φανταστείτε, τίποτα , απ ευθείας από πηγή με τα 15μετρα τα καλώδια να παίζει μια χαρά και μέσω ενισχυτή το απόλυτο τίποτα κι εκεί που έχω βρίσει θεούς και δαίμονες κι είμαι έτοιμος να πέσω απ το μπαλκόνι απ την ζοχάδα μου κι ενώ βλέπω εδώ και 15 λεπτά το λογότυπο του Ινφόκους, ξαφνικά αποφασίζει και κλειδώνει και βγάζει εικόνα, δεν το πίστευα. Δεν πάει το μυαλό σας σε τι ψυχολογική κατάσταση έφτασα, με το ζόρι με κρατούσε η γυναίκα μην κάνω κακό στο σπίτι και στον εαυτό μου, πραγματικά δεν πάει το μυαλό σας. Δεν ξέρω τι έγινε, αν μου έλεγε κάποιος ότι ξέρεις τι φίλε, τόση ώρα καλώδιο - προτζέκτορας - ενισχυτής συζητούσανε μεταξύ τους και τελικά τα βρήκανε θα έλεγα οκ, το πιστεύω. Είναι η μόνη λογική εξήγηση. Ξανά δοκιμάζω πάλι όλα τα καλώδια, του Μάκη, το δικό μου, τίποτα, μόνο με το αγορασμένο αλλά και πάλι κάνει ένα δίλεπτο να κλειδώσει απ τη στιγμή που ανοίγω ενισχυτή και προτζέκτορα.
Ξηλώνω το παλιό, μετακομίζω το δέντρο για να έχω πρόσβαση στα κανάλια, περνάω το καινούριο, κρεμάω το προβόλι και ανάβω, τίποτα, περνάνε δύο λεπτά και τσουπ, να πάλι εικόνα, δεν μπορώ να το εξηγήσω, πραγματικά λες και το σκέφτονται. Εδώ και δύο ώρες αλλάζω πηγές κάνω τα πάντα δεν έχω χάσει εικόνα κι όλα καλά, τι να πω, με λυπήθηκε ο Θεός; Οκ, τον ευχαριστώ.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Αυτό που έγινε σήμερα το βράδυ δεν έχει προηγούμενο, δοκίμασα δύο καλώδια, ένα απ τον Makis.pol (τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την εξυπηρέτηση και τη διάθεση για βοήθεια) κι ένα του Κοσμά που αγόρασα με την προυπόθεση αν δεν κλειδώσει να το επιστρέψω. Τίποτα, μουλάρωσε και δεν ήθελε με τίποτα ο προτζέκτορας μέσω του Μάραντζ να βγάλει εικόνα. Πρέπει να έσβησα - άναψα τον προτζέκτορα πάνω από 30 φορές, συνδυσμοί, ό,τι μπορεί να φανταστείτε, τίποτα , απ ευθείας από πηγή με τα 15μετρα τα καλώδια να παίζει μια χαρά και μέσω ενισχυτή το απόλυτο τίποτα κι εκεί που έχω βρίσει θεούς και δαίμονες κι είμαι έτοιμος να πέσω απ το μπαλκόνι απ την ζοχάδα μου κι ενώ βλέπω εδώ και 15 λεπτά το λογότυπο του Ινφόκους, ξαφνικά αποφασίζει και κλειδώνει και βγάζει εικόνα, δεν το πίστευα. Δεν πάει το μυαλό σας σε τι ψυχολογική κατάσταση έφτασα, με το ζόρι με κρατούσε η γυναίκα μην κάνω κακό στο σπίτι και στον εαυτό μου, πραγματικά δεν πάει το μυαλό σας. Δεν ξέρω τι έγινε, αν μου έλεγε κάποιος ότι ξέρεις τι φίλε, τόση ώρα καλώδιο - προτζέκτορας - ενισχυτής συζητούσανε μεταξύ τους και τελικά τα βρήκανε θα έλεγα οκ, το πιστεύω. Είναι η μόνη λογική εξήγηση. Ξανά δοκιμάζω πάλι όλα τα καλώδια, του Μάκη, το δικό μου, τίποτα, μόνο με το αγορασμένο αλλά και πάλι κάνει ένα δίλεπτο να κλειδώσει απ τη στιγμή που ανοίγω ενισχυτή και προτζέκτορα.
Ξηλώνω το παλιό, μετακομίζω το δέντρο για να έχω πρόσβαση στα κανάλια, περνάω το καινούριο, κρεμάω το προβόλι και ανάβω, τίποτα, περνάνε δύο λεπτά και τσουπ, να πάλι εικόνα, δεν μπορώ να το εξηγήσω, πραγματικά λες και το σκέφτονται. Εδώ και δύο ώρες αλλάζω πηγές κάνω τα πάντα δεν έχω χάσει εικόνα κι όλα καλά, τι να πω, με λυπήθηκε ο Θεός; Οκ, τον ευχαριστώ.
κάποια στιγμή ένας φίλος είχε ένα θέμα.....
κάθε φορά που έβαζε τον φορτιστή του κινητού στην πρίζα...έχανε για κάποια δευτερόλεπτα έως και λεπτό+ εικόνα από τον προτζέκτορα....

δεν φαντάζεσαι τι του πήρε για να το καταλάβει αυτό το πράμα....νόμιζε ότι έφταιγαν ενισχυτές,πηγές,καλώδια...μέχρι που κάποια στιγμή από τύχη...την ώρα που είχε ανοιχτό το προβόλι...έβαλε τον φορτιστή στην πρίζα και το ανακάλυψε

κάνε έναν έλεγχο αυτού του είδους μήπως και έχεις θέμα
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δεν υπαρχει κατι τετοιο οση ωρα ασχολιομουν με το προβλημα δεν εκανα κατι αλλο ωστε να υποψιαμομαι κατι τετοιο.
Επισης παιδια μην αρχιζουμε τωρα τα αλλαξε προβολι αλλαξε σπιτι ή οτιδηποτε αλλο, 48 ατοκες δοσεις εβαλα για τον ενισχυτη οποτε για 4 χρονια ουτε σαντουιτς στο δρομο δεν θα παρω για να μη με χωρισει το ετερον ημισυ, χαλαρωστε.
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Nαι καλές οι 48 δόσεις που έβαλες , αλλά για 4 χρόνια δεν θα μπορείς ούτε να κλ@σεις χωρίς την άδεια του έταιρου ημίσεος .
Μήπως να την χωρίσεις εσύ? Λέω τώρα εγώ. :tongue:
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Nαι καλές οι 48 δόσεις που έβαλες , αλλά για 4 χρόνια δεν θα μπορείς ούτε να κλ@σεις χωρίς την άδεια του έταιρου ημίσεος .
Μήπως να την χωρίσεις εσύ? Λέω τώρα εγώ. :tongue:
Τρελλος εισαι; Ολα τα χατηρια μου χει κανει, ο,τι θελω αγοραζω οπου θελω τα βαζω δεν θελω να εκμεταλλευομαι την ανοχη της.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Τελευταία λύση , πετάς τον INFOCUS και παίρνεις άλλο προβολικό.
Θα μου δωσεις τα λεφτα; Για να παρω καλυτερο θα χρειαστω αρκετα. Εξαλλου το προβλημα εχει λυθει, τεσσερις μερες σερι τωρα κλειδωνει αμεσα, ο infocus μπορει να ναι γερος αλλα ο φακος του βαζει κατω πολλους "νεους".
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
και για να μην τεντώνουμε άδικα το νήμα της Yamaha....
προέκυψε απορία από αυτό εδώ το πινακάκι

1578752095853.png


έστω ότι περιορίζουμε τη συχνότητα εφαρμογής των φίλτρων από τα 250 hz και κάτω...
άρα και το σύνολο των 512 φίλτρων που διαθέτει ο αλγόριθμος θα εφαρμοστούν σε αυτές τις συχνότητες?

δηλαδή αντί να έχουμε 512 από το κρος πόιντ των δορυφόρων μέχρι τα 20khz (χώρια τα 512 του sub)
θα έχουμε 512 από κρος πόιντ πχ 80hz μέχρι τα 250hz?
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
και για να μην τεντώνουμε άδικα το νήμα της Yamaha....
προέκυψε απορία από αυτό εδώ το πινακάκι

View attachment 150207

έστω ότι περιορίζουμε τη συχνότητα εφαρμογής των φίλτρων από τα 250 hz και κάτω...
άρα και το σύνολο των 512 φίλτρων που διαθέτει ο αλγόριθμος θα εφαρμοστούν σε αυτές τις συχνότητες?

δηλαδή αντί να έχουμε 512 από το κρος πόιντ των δορυφόρων μέχρι τα 20khz (χώρια τα 512 του sub)
θα έχουμε 512 από κρος πόιντ πχ 80hz μέχρι τα 250hz?
υπάρχει σελίδα να πάρεις επίσημη απάντηση. ;)
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top