Audyssey XT32

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
Δεν βγαίνει για Denon avr x4100, έχω παλιό av, ανήκω στους πληβείους :pickingnose:
το audyssey τα φερνει φλατ οπως τα διαγραμματα που εβαλα πιο πριν εχοντας 2 επιλογες καμπυλης,
........απο εκει και περα μπορεις με τα μπασα και πριμα + sub να φτιαξεις μια καμπυλη που θελεις......
το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο....

ποια ηχεια εχεις και sub ?

Και το υπαο το ιδιο.
Αυτό λένε όλοι.
Συμφωνείτε δηλαδή. Όλοι.
Κωστακη αλλου αυτα ..

ακου εσυ με τον trinnov οπως τα φερνει αν δεν φτιαξεις καμπυλη μετα :lolsign:
.......το κεντρικο διαγραμμα ειναι το τελικο για οσους δεν ξερουν....

χα.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Ρε αλήτες, σταματήστε να πειράζετε τον φίλο μου τον Μάρκου! >:(
φίλος είσαι εσύ?
γίνε άντρας ρέι!
ρίξε κανένα μπαν να μπει μια τάξη.... :lolsign: :roflmao:
Δέκα+ χρόνια για να παίξει Καστρουνής; :p
τον ήθελε έμπειρο....:laugh:
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
και το ένα και το άλλο....και ποτέ των ποτών δεν έχει κάνει διόρθωση +10db το audyssey.... και εσυ ο ίδιος να το βάλεις από το app ,έχει κόφτη όταν αντιλαμβάνεται ότι η χειροκίνητη διόρθωση που θα του βάλεις θα τινάξει στον αέρα όλη την ισοσταθμιση και σου βάζει αυτά τα max db που κρίνει ο αλγόριθμος ότι δεν θα δημιουργήσουν πρόβλημα...δηλ από τα +10 που θα του δώσεις μπορεί να σου δώσει +3 τελικά....ίσως και καθόλου....αν έχει τερματίσει η ισοσταθμιση της συγκεκριμένης περιοχής ....παρ όλα αυτά όμως στην καμπύλη εσυ θα βλέπεις τα εικονικά +10 που του έβαλες....χωρίς αυτά να είναι πραγματικά....γι αυτό κανείς μέτρηση rew όταν παίζεις με το app για να δεις ποσό σου επιτρέπει πραγματικά ο αλγόριθμος
+9 με -20 ειναι οι δυνατοτητες του ...
....θα μαθουν που θα παει :lolsign:

Επειδή τώρα το είδα.
1) Μάπα αναβάθμιση δεν υπάρχει . Η τρέχει ή δεν τρέχει χτ32.
Το μικρόφωνο είναι το νέο που είχε μέσα η συσκευασία του ΚΙΤ αναβάθμισης.
Γιατί είναι λάθος το σετάρισμα των ηχέιων μου , μιάς και παίζω με κρόςς? Δλδ πως το προεξοφλείς αυτό?
Κρός έχουν όλα τα ηχεία , είτε ενεργό είτε παθητικό . Που επηρεάζει το στήσιμό τους?
δεν προεξοφλησα κατι.....εδωσα 3 θεματα οπως βλεπω τα πραγματα....
.....καποιο απο αυτα φταιει παντως .......
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
+9 με -20 ειναι οι δυνατοτητες του ...
....θα μαθουν που θα παει :lolsign:
και αυτό με υπό αυστηρές προυποθέσεις....

εγώ προσωπικά στο αυτόματο δεν είχα ποτέ τέτοια διακύμανση....αλλά και άλλα μέλη που έχουμε δει...δεν έχει κάνει τέτοιου εύρους διορθώσεις ποτέ....

απλά αυτά είναι τα εργαστηριακά του όρια....
αν κρίνει ότι δεν μπορεί ή ότι θα γίνει της πόπης...
σου αφήνει ήσυχα αρκετά πράγματα
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Μπορεί να έχει τρελλή αντήχηση και να μπερδεύεται η Ωδύσσεια . :p
μπα?
άλλαξε γραμμή η διοίκηση του φόρουμ? :roflmao:
που πήγε η αναφορά στις κρυσταλλιέρες μου? 8-)
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
Δεν βγαίνει για Denon avr x4100, έχω παλιό av, ανήκω στους πληβείους :pickingnose:
να σας το πω απλα.....αλλα trinnov ......για σενα και τον Γιαννη που δεν καταλαβαινετε.....

αυτη η καρτα με τα 3 διαγραμματα ειναι ακριβως οτι κανει και το audyssey....

χα.jpg



η πανω δειχνει πως ειναι πριν τα ηχεια......
η κατω τι εκανε για να φερει αυτο που βλεπουμε στο κεντρικο διαγραμμα ...

οποτε ξεχαστε αυτα που λετε ......
 


Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
και αυτό με υπό αυστηρές προυποθέσεις....

εγώ προσωπικά στο αυτόματο δεν είχα ποτέ τέτοια διακύμανση....αλλά και άλλα μέλη που έχουμε δει...δεν έχει κάνει τέτοιου εύρους διορθώσεις ποτέ....

απλά αυτά είναι τα εργαστηριακά του όρια....
αν κρίνει ότι δεν μπορεί ή ότι θα γίνει της πόπης...
σου αφήνει ήσυχα αρκετά πράγματα
τα φερνειι ετσι που εχεις δυνατοτητες και να δωσεις και να κοψεις, τα ορια ειναι αρκετα για να παιξεις..
.......το θεμα ειναι να στησεις οσο γινετε καλυτερα για να δουλεψει λιγοτερο.....

ολα τα συστηματα ισοσταθμισης πρεπει να κανουν οσο το δυνατον λιγοτερη δουλεια....
 
Last edited:

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Αμα υπαρχει εντονο mode μην περιμενετε θαυματα,θα εφαρμοσει φιλτρο δεν το γνωριζετε αλλα δε θα φερει αποτελεσμα...ουτε και προσπαθει να αλλαξει φασεις εαν δεν χρειαζονται για να ισιωσει αποκριση συχνοτητας εαν αυτο χαλασει το στεπ ρισπονσ...
Το αυτο φυσικα ισχυει και χειροκινητα ...
Τελικο ραφηναρισμα ερχεται χειροκινητα....
Το οτι για καποιο λογο δεν λειτουργει σωστα εαν αυτο υφισταται δε σημαινει οτι δε ειναι αποτελεσματικο...
Οτι το honda του γειτονα ανεβαζει θερμοκρασια χειμωνιατικο δε σημαινει οτι ειναι ελαττωματικα ολα τα honda..ή ειναι; :party:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
τα φερνειι ετσι που εχεις δυνατοτητες και να δωσεις και να κοψεις, τα ορια ειναι αρκετα για να παιξεις..
συνήθως στο δώσε δεν είναι πολύ χουβαρντάδικο...στο κόψε όμως ναι

έχει συμπεριφορά....αβγδ στον Κίτσουλα :laugh: :cry:
 


Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
Αμα υπαρχει εντονο mode μην περιμενετε θαυματα,θα εφαρμοσει φιλτρο δεν το γνωριζετε αλλα δε θα φερει αποτελεσμα...ουτε και προσπαθει να αλλαξει φασεις εαν δεν χρειαζονται για να ισιωσει αποκριση συχνοτητας εαν αυτο χαλασει το στεπ ρισπονσ...
Το αυτο φυσικα ισχυει και χειροκινητα ...
Τελικο ραφηναρισμα ερχεται χειροκινητα....
Το οτι για καποιο λογο δεν λειτουργει σωστα εαν αυτο υφισταται δε σημαινει οτι δε ειναι αποτελεσματικο...
Οτι το honda του γειτονα ανεβαζει θερμοκρασια χειμωνιατικο δε σημαινει οτι ειναι ελαττωματικα ολα τα honda..ή ειναι; :party:
μα ολα τα συστηματα ισοσταθμισης στα mode εχουν θεμα, δυσκολα πραγματα και ειναι λογικο....
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
το audyssey τα φερνει φλατ οπως τα διαγραμματα που εβαλα πιο πριν εχοντας 2 επιλογες καμπυλης,
........απο εκει και περα μπορεις με τα μπασα και πριμα + sub να φτιαξεις μια καμπυλη που θελεις......
το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο....

ποια ηχεια εχεις και sub ?



Κωστακη αλλου αυτα ..

ακου εσυ με τον trinnov οπως τα φερνει αν δεν φτιαξεις καμπυλη μετα :lolsign:
.......το κεντρικο διαγραμμα ειναι το τελικο για οσους δεν ξερουν....

View attachment 150425

Jamo s626, κεντρικό jamo s62, surround Jamo s622 όλα από την ίδια σειρά, για back surround Magnat Monitor supreme 202 αλλά τα έχω βγάλει τώρα και παίζω ως 5.1, sub Klipsch rs - 120sw (να λείπουν οι χλευασμοί είπα ανήκουμε στην πλέμπα, τόσα διέθετε η τσέπη μου).
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Jamo s626, κεντρικό jamo s62, surround Jamo s622 όλα από την ίδια σειρά, για back surround Magnat Monitor supreme 202 αλλά τα έχω βγάλει τώρα και παίζω ως 5.1, sub Klipsch rs - 120sw (να λείπουν οι χλευασμοί είπα ανήκουμε στην πλέμπα, τόσα διέθετε η τσέπη μου).
μια χαρά είναι....:party:
το θέμα είναι σε τι απόσταση τα ακούς
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Στα 2.20, όσο απέχουν και τα ηχεία μεταξύ τους, το κεντρικό είναι στα 2.30 και τα περιφερειακά 1.20 από τις αυτάρες μου. :p

Λάθος 1.20 το διόρθωσα.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Κανείς δεν μου δίνει σημασία, αν έβαζα κάτι τέτοιο και να παίζω βινύλια με δυναμική περιοχή 50db όπως γράφει κάποιος στα σχόλια θα έμπαινα στο club - τώρα έφαγα πόρτα - το δέχομαι! :cautious: :p
Τα MBL είναι πανέμορφα αν και οι ζηλοφθονοι θα πουν ότι μοιάζουν με λάμπες πετρελαίου. :angel:






 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Κανείς δεν μου δίνει σημασία, αν έβαζα κάτι τέτοιο και να παίζω βινύλια με δυναμική περιοχή 50db όπως γράφει κάποιος στα σχόλια θα έμπαινα στο club - τώρα έφαγα πόρτα - το δέχομαι! :cautious: :p
Τα MBL είναι πανέμορφα αν και οι ζηλοφθονοι θα πουν ότι μοιάζουν με λάμπες πετρελαίου. :angel:






δεν είναι προσωπικό...μη σε παίρνει από κάτω...
απλά σε πρώτη φάση άλλαξε άβαταρ....αυτή είναι λεσβία :lolsign:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
δεν είναι προσωπικό...μη σε παίρνει από κάτω...
απλά σε πρώτη φάση άλλαξε άβαταρ....αυτή είναι λεσβία :lolsign:

Χαχα, πλάκα κάνω, δεν με απασχολεί καθόλου αυτό.

Αλήθεια, τόσο αντιπαθητική είναι;
Θα την βγάλω μέχρι αύριο, την βαρέθηκα τόσο καιρό!..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Χαχα, πλάκα κάνω, δεν με απασχολεί καθόλου αυτό.

Αλήθεια, τόσο αντιπαθητική είναι;
Θα την βγάλω μέχρι αύριο, την βαρέθηκα τόσο καιρό!..
ναι μας στράβωσε :laugh:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.574
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top