Black Box Audio Video Show 2022

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Θα ήταν κρίμα για την εννοιολογική μας ευδοκίμηση να μη δινόταν παράδειγμα από στοχευμένο πείραγμα...

Ανεκτίμητη η ευκαιρία να συνδυάζονταν τα συγκεκριμένα μοντέλα με παρουσία κάποιου ιθύνοντος τεχνικού από την εταιρεία να επιδεικνύει στο κοινό τον τρόπο ρύθμισης κι ενσωμάτωσης των ''πύργων΄΄ με τα επιλεγέντα main ηχεία.Να εξηγούσε στην πράξη ΄΄πώς τρίβουν το πιπέρι της REL οι καλογέροι΄΄. :sneaky:
Το πρωί που ανταλλάσαμε αατεία στο νήμα subwoofer σκέφθηκα να στο ποστάρω για τα REL και να σε ρωτήσω εαν θα έρθεις για heckling ; :D Λέω μόλις το δεί αμέσως θα γράψει κάτι χα χα. Είμαι σίγουρος ότι είναι ο μόνος λόγος που θα σε δελέαζε να έρθεις.
Σε άλλα νέα για να μη λές ότι δεν κοροιδεύω και την τέχνη, πέθανε λέει ο Πιέρ Σουλάζ ο μεγαλύτερος καλλιτέχνης του αιώνα χα χα.... θα τα βάψω "μαύρα". ;):D
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Billy,
Θα έρθει o sales manager της rel στο show.
Ας κάνει καμμιά έκπτωση-προσφορά για την διάρκεια της έκθεσης μιας και είναι ο τομέας του :)
Δεν παίρνει παρέα και κανέναν φίλο του από το R&D ? :D
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Δεν είναι και το ιδανικότερο αλλά στην ανάγκη τι να κάνουμε, μας κάνει και αυτός για τον σκοπό μας. Ακόμη μεγαλύτερο πάρτυ. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Το πρωί που ανταλλάσαμε αατεία στο νήμα subwoofer σκέφθηκα να στο ποστάρω για τα REL και να σε ρωτήσω εαν θα έρθεις για heckling ; :D Λέω μόλις το δεί αμέσως θα γράψει κάτι χα χα. Είμαι σίγουρος ότι είναι ο μόνος λόγος που θα σε δελέαζε να έρθεις.
Σε άλλα νέα για να μη λές ότι δεν κοροιδεύω και την τέχνη, πέθανε λέει ο Πιέρ Σουλάζ ο μεγαλύτερος καλλιτέχνης του αιώνα χα χα.... θα τα βάψω "μαύρα". ;):D
Τουλάχιστον απεβίωσε πλήρης ημερών και ωφέλιμων ΄΄μαύρων΄΄ έργων , όχι σαν κάτι άλλους ΄΄μαύρους΄΄ - εννοείται όχι ως προς το χρώμα του δέρματος . :sneaky:

Και όσα έργα του δεν ενέκρινε τα κατέστρεφε με καμινέτο, δεν τα αποθήκευε να πλασάρονταν ως ανεκτίμητα μετά θάνατον του καλλιτέχνη.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τουλάχιστον απεβίωσε πλήρης ημερών και ωφέλιμων ΄΄μαύρων΄΄ έργων , όχι σαν κάτι άλλους ΄΄μαύρους΄΄ - εννοείται όχι στο χρώμα του δέρματος . :sneaky:
Ναι αυτό λέω και εγω .... μας δούλευε, μπράβο του. :D
Πολλοί δουλεύουν έτσι κόσμο. ;):D
Και όσα έργα του δεν ενέκρινε τα κατέστρεφε με καμινέτο,
Και πως τα αναγνώριζε ως τέτοια ; Απο το εάν είχε λήξει το μαύρο χρώμα ; :D :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ναι αυτό λέω και εγω .... μας δούλευε, μπράβο του. :D
Πολλοί δουλεύουν έτσι κόσμο. ;):D
Δεν θα έπρεπε να προσβλέπουμε σε κάτι κατώτερο από τον δικό του τρόπο...και για τους εαυτούς μας. :wink:
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Δεν θα θα έπρεπε να προσβλέπουμε σε κάτι κατώτερο από τον δικό του τρόπο...και για τους εαυτούς μας. :wink:
Μα γιατί αφού αυτοί τελικά πεθαίνουν καλά και πλήρεις ημερών και όχι "μαύροι¨, όπως λες. Ότι αλλο είναι τυράννια ή όχι ;
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Η αλήθεια είναι ότι όπως έχουμε γίνει οι περισσότερες ιδεοληψίες, πιστεύω, αξίες αλλά και η πολυπόθητη "αλήθεια" και το κυνήγι αυτής γίνεται (κακώς) απο ανθρώπους που φοβούνται το φώς και πολύ λιγότερο απο αυτούς που φοβούνται το σκοτάδι.
Αλλά τι να κάνω δεν μπορώ να πείσω.

Φιλοσοφικά πάντως η αλήθεια είναι ότι ξεμένει απο το ξέφτισμα παλαιότερων αντιλήψεων όταν ο άνθρωπος γηράσκει. Το αντίθετο ακριβώς απο αυτό που σκέφτεται (απασχόλησε τον) ο Καβάφης.

Για το άλλο με τον σκύλο συμφωνώ.
 
Last edited:


Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Εσείς που σχολιάζετε εκ του πληκτρολογίου θα έρθετε στην έκθεση να σχολιάσετε και επί του πρακτέου;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...
Αλλά τι να κάνω δεν μπορώ να πείσω.

Φιλοσοφικά πάντως η αλήθεια είναι ότι ξεμένει απο το ξέφτισμα παλαιότερων αντιλήψεων.
Άμα δεν γίνεται να πείσουμε, φροντίζουμε τουλάχιστον να μην...πέσουμε. :wink:
Εσείς που σχολιάζετε εκ του πληκτρολογίου θα έρθετε στην έκθεση να σχολιάσετε και επί του πρακτέου;
Να υποθέσουμε... μετά πληκτρολογίου ... :biggrin:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εσείς που σχολιάζετε εκ του πληκτρολογίου θα έρθετε στην έκθεση να σχολιάσετε και επί του πρακτέου;
Εγω θα έρθω, όπως στην άλλη .... με την φαντασία μου. :D
 

D

Deleted member 50795

Guest
αν έρθει ο χαμαιλέοντας, το σκέφτομαι .:geek:

εστω για μια ακρόαση χωρίς pdf..:biggrin:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Άμα δεν γίνεται να πείσουμε, φροντίζουμε τουλάχιστον να μην...πέσουμε.
Μα για να πείσουμε πρέπει πρώτα να πέσουμε. Και μετά πάλι μπορούμε να πείσουμε (και τότε δεν χρειάζεται) μόνο αυτούς που και οι ίδιοι έχουν πέσει ή αλλιώς να τους περιμένουμε να πέσουν. Δεν έχεις καταλάβει το οξύμωρον ;
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μα για να πείσουμε πρέπει πρώτα να πέσουμε. Και μετά πάλι μπορούμε να πείσουμε (και τότε δεν χρειάζεται) μόνο αυτούς που και οι ίδιοι έχουν πέσει ή αλλιώς να τους περιμένουμε να πέσουν. Δεν έχεις καταλάβει το οξύμωρον ;
@Bhutia για καλό σου τα λέω .... μην παρεξηγείς .... βλέπω ότι έχεις "επενδύσει" πολύ στην πειθώ και όταν και αυτό το πέπλο θα πέσει και πέφτει όταν γεράσεις ακόμη και αυτό .... δεν θέλω να βρεθείς σε κρίση ή τουλάχιστον να θυμηθείς κάτι απο αυτά που σου λέω. Μην φοβάσαι τίποτε .... όλα είναι απλά και είναι ακριβώς όπως "πρέπει" να είναι ....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top