BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Εγώ λέω ότι πρέπει να αλλάξεις λάμπα!
1114 ώρες, τς, τς, τς, ντροπή.
Μισή σε εσένα και η άλλη στο Βογιατζάκη που δεν το ανέφερε! :116:








































































































Sorry για το off-topic φιλαράκο, αλλά εάν γράψω αυτά που θέλω θα μου τα σβήσεις.
Τώρα πάω να συνεχίσω τις διακοπές μου.:144:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.721
Reaction score
94.817
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Εγώ λέω ότι πρέπει να αλλάξεις λάμπα!
1114 ώρες, τς, τς, τς, ντροπή.
Μισή σε εσένα και η άλλη στο Βογιατζάκη που δεν το ανέφερε! :116:
Sorry για το off-topic φιλαράκο, αλλά εάν γράψω αυτά που θέλω θα μου τα σβήσεις.
Τώρα πάω να συνεχίσω τις διακοπές μου.:144:
Και εγώ που το ανέφερα κάνανε το κορόιδο και οι δύο:137:
 

Μηνύματα
10
Reaction score
1
Προφανως η εν λογω εταιρεια (η χειροτερη με διαφορα στο κλαδο) στα καινουργια εργα που θα τα αγοραζαν ακριβα κανουν αλχημιες ενω στα παλιοτερα που κυκλοφορουν εδω και μηνες στο εξωτερικο φερνουν τις κανονικες κοπιες.
 

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ήδη έχουν απαντήσει στο Hi-Tech Ιουλίου!!!! Και η απάντηση δεν ήταν καθόλου πειστική!!!:141:
Θα μας κάνεις να αγοράσουμε το περιοδικό δηλ. τώρα? :143:

Ένα τραγούδι μου ήρθε τώρα που ταιριάζει γάντι στην AV: Μπουνιές, κλωτσιές, να το ξέρεις θα σου ρίξω πολλές, ουουου....:135:

Και στο BD αρχίσανε τα "κόλπα", αντε και δεν το περίμενες θα μου πεις? Ναι, αλλά όχι κι 'ετσι!
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Έτσι μας αξίζει να μας συμπεριφέρονται... Γιατί αν δεν είχαν πουλήσει ούτε ένα, και αν όλοι είχαν διαμαρτυρηθεί στην 20 Century Fox, τότε δεν θα το ξαναέκαναν...Αλλά βρίσκουν και τα κάνουν!!!!
 

Μηνύματα
1.901
Reaction score
6
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Βρε μπας και έχουν ενεργοποιήσει (ίσως και κατά λάθος) το ICT κλείδωμα στο δισκάκι??? (http://en.wikipedia.org/wiki/Image_Constraint_Token)
Μόνο κάτι τέτοιο θα εξηγούσε την κατάσταση σου, ιδίως αφού χρησιμοποιείς component και όχι HDMI από το PS3. 'Οταν σε μια ταινία έχει ενεργοποιηθεί το ICT και παίζει μέσω component, το player "εξαναγκάζεται" να ρίξει την ανάλυση σε 576p , ενώ αντίθετα από HDMI δεν έχει κανένα πρόβλημα αν δώσει 1080p !
'Εχει δοκιμάσει άλλος την ίδια ταινία σε ps3 με HDMI (ή και σε άλλο player με HDMI?) ???
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Βρε μπας και έχουν ενεργοποιήσει (ίσως και κατά λάθος) το ICT κλείδωμα στο δισκάκι??? (http://en.wikipedia.org/wiki/Image_Constraint_Token)
Μόνο κάτι τέτοιο θα εξηγούσε την κατάσταση σου, ιδίως αφού χρησιμοποιείς component και όχι HDMI από το PS3. 'Οταν σε μια ταινία έχει ενεργοποιηθεί το ICT και παίζει μέσω component, το player "εξαναγκάζεται" να ρίξει την ανάλυση σε 576p , ενώ αντίθετα από HDMI δεν έχει κανένα πρόβλημα αν δώσει 1080p !
'Εχει δοκιμάσει άλλος την ίδια ταινία σε ps3 με HDMI (ή και σε άλλο player με HDMI?) ???

Το γράφει καθαρά στο πίσω μέρος!!!!!!!!! 1080i..... Ούτε το κάδρο είναι σωστό, ούτε τίποτα!!!! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ...!!!
 

Μηνύματα
3.618
Reaction score
6
Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Το γράφει καθαρά στο πίσω μέρος!!!!!!!!! 1080i..... Ούτε το κάδρο είναι σωστό, ούτε τίποτα!!!! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ...!!!

Ορε παιδι.

Απο ρουβινατσα και απο απασβεστα ξερεις κακη λαμπρια να μη σωρθει;;; :142::142::142:
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ορε παιδι.

Απο ρουβινατσα και απο απασβεστα ξερεις κακη λαμπρια να μη σωρθει;;;
Να μη σιφτάκουνε να ξανασιάξουνε άλλο τέτοιο μουρδούλιο από μπι-ντι...
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Ανυπομονώ να διαβάσω τις εξελίξεις. Αν δεν πρόκειται για μεμονομένο περιστατικό μιλάμε για μεγάλη κομπίνα - απάτη. Απαράδεκτο!!!!
 

Μηνύματα
3.618
Reaction score
6
Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Να μη σιφτάκουνε να ξανασιάξουνε άλλο τέτοιο μουρδούλιο από μπι-ντι...

Χα χα χα, Ναι ορε, οι παλιονοραντιδες. :142::142:

Να πανε να φανε ενα καρο κουτσουλους. Τα φροκαλα. :142::142:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.434
Reaction score
125.816
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

τα πράγματα είναι απλά.

αν πάνω στο εξώφυλλο από το BR αναγράφει για την ταινία ανάλυση 1080 και η ταινία τελικά δεν είναι σε τέτοια ανάλυση, πρόκειται για ΑΠΑΤΗ και καλό θα είναι να κινηθεί κάποιος νομικά (αγωγή) αλλά και να ενημερώσει το ΙΝΚΑ για τις περαιτέρω ενέργειες...

(Είναι σα να αγοράζεις κονσέρβα που γράφει απ'έξω ότι έχει κρέας από κροκόδειλο και μέσα έχει μπάμιες.)

Η δικαστική εξέλιξη μιας τέτοιας αγωγής θα είναι ένα τσουχτερότατο πρόστιμο στην υπεύθυνη εταιρία, και αυτό είναι το ΜΟΝΟ που θα την αποτρέψει από το να ξανακάνει ακριβώς το ίδιο σε επόμενες ταινίες.....
 

Μηνύματα
1.901
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Το γράφει καθαρά στο πίσω μέρος!!!!!!!!! 1080i..... Ούτε το κάδρο είναι σωστό, ούτε τίποτα!!!! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ...!!!
Το ότι γράφει πίσω 1080i δεν έχει να κάνει με το ICT "κλείδωμα" - αν υπάρχει! (το οποίο επίσης θα πρέπει να αναφέρεται!!!)
Ξαναρωτάω, έχει δοκιμάσει το ίδιο δισκάκι κάποιος άλλος με HDMI (ή και με άλλο player???)???
Πριν αρχίσετε να μιλάτε για απάτες κλπ, καλό είναι να έχει διασταυρωθεί από αρκετές πηγές το γεγονός!!! (το Hitech δεν το έχω διαβάσει, μπορέι κάποιος να μας αναφέρει τι γράφει??)
 

Μηνύματα
3.194
Reaction score
776
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

H εταιρεια αναφερει οτι το υλικο που περνουν απο την "μαμα" εταιρεια ειναι 1080i.
Επρεπε να ελεγαν οτι αυτο αγοραζουν αυτοι λογω κοστους...
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Το ότι γράφει πίσω 1080i δεν έχει να κάνει με το ICT "κλείδωμα" - αν υπάρχει! (το οποίο επίσης θα πρέπει να αναφέρεται!!!)
Ξαναρωτάω, έχει δοκιμάσει το ίδιο δισκάκι κάποιος άλλος με HDMI (ή και με άλλο player???)???
Το ICT κλείδωμα ενεργοποιείται μονο στην διαρκεια της ταινιας;;;
Από ότι λεει ο Δημήτρης ενδιάμεσα σε κάποια σήματα ( DTS κ.α) του έδειχνε κανονικά 1080i
Σε αυτά το ICT δεν υπηρχε… ( γινετε αυτό;)
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10


Αυτό είναι το γράμμα ενός αναγνώστη καθώς και η απάντηση της AudioVisual...



Και αυτό είναι το άρθρο του Hi-Tech
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ωραια τα λεει ο Σαλβαρλης αν και θα μπορούσε εξ αρχης να αναφέρει γιατί η AV ( και η κάθε AV ) αγοράζει εσκεμμένα από δευτερο χερι πειραγμένα τηλεοπτικά transfer…
H απάντηση σε αυτή την ερωτηση εχει δοθεί παραπανω από τον JL
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Το ICT κλείδωμα ενεργοποιείται μονο στην διαρκεια της ταινιας;;;
Από ότι λεει ο Δημήτρης ενδιάμεσα σε κάποια σήματα ( DTS κ.α) του έδειχνε κανονικά 1080i
Σε αυτά το ICT δεν υπηρχε… ( γινετε αυτό;)

Νονέ, θέλω λαμπάδα το Πάσχα....:116:

Λογικά, αν υπήρχε ICT δεν θα έπρεπε σε κάποια σημεία να βλέπω 1080i και στο καπάκι 576......
Γιαυτό και δεν είχα αναφέρει πιο πάνω «κλείδωματα»
Νομίζω πως το ICT εφαρμόζεται σε όλο το δισκάκι και όχι σε μέρος του. Σε αυτό όμως δεν είμαι σίγουρος 100%

Από την άλλη, να θέσω μερικά ερωτήματα:

  • Γιατί μόνο στην AV και όχι στην Odeon ή στο 90% των εισαγμένων δίσκων? Μόνο η AV είναι η πονηρή?
  • Το γράφουν πάνω στο κουτί? Αν δηλαδή έχουν ενεργοποιήσει το ICT, το αναφέρουν? Θα πεταχτώ αργότερα να ρίξω μια ματιά. Αν δεν το γράφουν θα μιλάμε για εξαπάτηση.....
  • Γιατί 1080/50i και όχι 1080p? Γιατί 1.78 και όχι 2.35?
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Το ότι γράφει πίσω 1080i δεν έχει να κάνει με το ICT "κλείδωμα" - αν υπάρχει! (το οποίο επίσης θα πρέπει να αναφέρεται!!!)
Ξαναρωτάω, έχει δοκιμάσει το ίδιο δισκάκι κάποιος άλλος με HDMI (ή και με άλλο player???)???
Πριν αρχίσετε να μιλάτε για απάτες κλπ, καλό είναι να έχει διασταυρωθεί από αρκετές πηγές το γεγονός!!! (το Hitech δεν το έχω διαβάσει, μπορέι κάποιος να μας αναφέρει τι γράφει??)

Θα πάω να δω αν αναφέρει κλείδωμα ICT. Θα φωτογραφήσω το κουτί για να έχουμε τα τεκμήρια......

Εξακολουθώ όμως να λέω: Γιατί μόνο η AV? Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο.....Ανεξάρτητα αν οφείλεται σε κλείδωμα ή φθηνό transfer.......
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Νονέ, θέλω λαμπάδα το Πάσχα....:116:
Θα σου παρω μην ανησυχείς..
Πόσους πόντους θέλεις την λαμπαδα;;
Μήπως 1080;;
Δεν πιστευω να μην βολευεσε με 576;;;
Τς, τς, τς….
:142:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.643
Μηνύματα
2.870.156
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top